Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Magniel

Další nářez! Možná trochu slabší než jiné jeho snímky, ale jako western naprosto perfektní. Za zmínku stojí hudba, poprvé jsem ve westernu slyšel téměř něco jako nigga rap! Django je prostě borec, co zvládne vše a přetvářka mu nedělá sebemenší problém. ()

Kurikmoon

Nie je to štýl filmu, z ktorého by som bol pafffff. Ale... Už len kvoli pánom hercom sa to oplatí vidieť. Hravo zahnajú nudu. ()

Deniel

I count two shoots nigga!.. Count two guns nigga! :D Tarantino zase přišel se stejnou ne-li větší náloží akce a humoru :D dokonce se s ni i odbouchl! :D - Diky za predpremieru CSFD! ()

R1CH1E

Western jak vyšitý. Tarantin si splnil svůj vlhký sen a natočil na jeho poměry megalomanský film, který sice občas ztrácí dech kvůli dlouhé stopáži, ale je velmi stylový a celkově konzistentnější než jeho předchozí díla. Koukat na herce byla úplná symfonie - Waltz byl dokonalej, Foxx se sice tvářil pořád stejně, ale toho jsem překousl, ale co mě totálně dostalo byl Samuel L. Jackson a jeho role, která byla jak nejlíp zahraná, tak nejvtipnější z celého filmu. A DiCaprio si svou roli záporáka vychutnával každým douškem. Samostatnou kapitolou je hudba, která dávala scénám a hromadě krvavých cákanců stylový nádech a (nejen) na kulervoucí přestřelku ve Velkém domě nezapomenu. Váhám mezi 4 a 5 hvězdama, ale za explodujícího Tarantina musím dát plnej nášup. ()

MiGi87

Po Basterdech jasně druhý nejlepší Tarantinův film, skvělé obsazení, hlavně Waltz konečně v kladné roli, která mu nesedí o nic méně, než plukovník SS, výborný mix hudby Ennia Moriconeho a černého rapu, prostě parádička, navíc od Poma jako předpremiéra pro věrné > Jasných 5*. ()

Zagi20

Co napsat ... Quentin je prostě bůh. Od boku pálí jednu hlášku za druhou, režii má pevně v rukách a zrovna ve chvíli kdy na moment zapochybuji o jeho nejnovějším díle, vytasí plně nabitý kolt a postřílí všechno co mu stojí v cestě. Až po zkouknutí Djanga sem si uvědomil jak vypadá pravá krvavá přestřelka, a co dokáže pár kulek udělat s lidským tělem. Což je dost zvláštní, vzhledem k tomu kolik kvalitních filmů k nám z USA proudí, a kolik jich je bez jediné kapky krve (třeba aktuální Hobit). Co říct k hercům ... jako obvykle je Christoph Waltz bezkonkurenčně nejlepší herec na plátně. Dokázal to v Panchartech, dokázal to i tady. Ale není pochyb o tom, že mu skvěle sekundují DiCaprio, Foxx a hlavně Samuel. Všechno navíc umocňuje skvostný soundtrack. Není co řešit ... *****. Díky ČSFD za projekci zdarma. ()

Jacob23

Je to velmi podobne vpodstate vsem Tarantinovym filmum. Ale stejne jako v par poslednich se Q utapi v prilis dlouhych,nekdy nudnych a pribeh nikam neposouvajicih konverzacich.Jinak vse ostatni je skvele se vsemi aspekty jeho tvorby (hlavne herci+hudba) i drtiva vetsina dialogu.U me zabodoval rozhodne Samuel L. Jackson. Nebyt prilis dlouhe stopazi a prostredni pomale casti s 5* nevaham ()

Kalidor_

Djangoo, Djangoo! Z toho filmu jsem unešený jak už dlouho ne. Nejen z Tarantinovského ujetého, cool pojetí, ale zejména z hudby. O jeho slabosti ke skladbám ze spaghetti westernů, je už dlouho známo. Ale zde to byla pro mě vyloženě pastva pro uši. Ať už to byla originální píseň složená E.Morriconem pro tento film "Ancora Qui" (v podání italské zpěvačky Elisa), Morriconeho skladby z filmů "Two Mules for Sister Sara" a "I Crudeli", píseň Django ze stejnojmenného spaghetti westernu z roku 1966 složená L.Bacalovem, či další použité skladby velikánů jako R.Ortolani či J.Goldsmith (skladba z filmu "Under Fire"). Potešila i zimní pasáž, kterou se Tarantino inspiroval ve spagheťáku "Il Grande Silenzio" (ta však bohužel bez Morriconeho původní hudby). Zážitek! ()

Terzeus

Kto čakal, že Tarantino s Djangom prekoná Pulp Fiction, klamal samého seba. Quentin sa už na 70% jednoducho nemá šancu vyšvihnúť na úspech rovnakého formátu ako v roku 1994. To ale nemení zhola nič na fakte, že DJANGO UNCHAINED je ďalší perfektný prírastok do elitnej Tarantinovskej filmografie, ktorý rozhodne nebude a ani nemá právo byť prehliadnutý. Je na to hneď viacero dôvodov, z ktorých viaceré znalci a fanúšici Tarantinovho remesla už dlho poznajú. A síce, Django je jednoducho fenomenálna scenáristicky výdatná žranica, v ktorej sa Tarantino (už tradične) vyhral so všetkými možnými žánrami. V tom je kúzlo jeho filmov. Naservíruje ohromne dlhé scény plné zábavy, napätia až brutality a pritom zostáva verný danej látke, problematike psychológie a motívov svojich postáv a vôbec celého príbehu bez akejkoľvek škody na krehkej povahe žánrov a toho akú paseku vie narobiť svižná obmena medzi nimi. Je zaslúžene macher v machináciách pohrávania sa s filmom štýlom akým to dokáže, progresívny v jeho vylepšeniach a zábavne konzistentný po príbehovej i zábavnej stránke celého filmu. A tie postavy, ťažko si ich nezamilovať, hlavne Schultza (Christoph Waltz) v kope s DiCapriom - tvoria zaslúžený highlight filmu pre okolie skutočnej hviezdy príbehu, výrazného Djanga, ktorý je paradoxne aktérsky zahraný len nadpriemerne a na kvality Waltza nedosahuje no aj tak predvádza zapamätateľnú až ikonickú hlavnú postavu filmu. Jednoducho brilantný zážitok s hneď niekoľkými zapamätateľnými scénami, vrátane scény s Ku-Klux-Klanom, ktorá skrátka, ako písal Lima, rozosmeje skrátka každého! 95% ()

Roseinka

Super kino zážitek. Zvolení herci byli úplně úžasní. Humor skvělý. Tarantino opravdu nezklamal. Ty skoro tři hodiny v kině uběhly jako nic, protože nebyla ani chvilka kdy bych se nudila. :o) ()

blackJag

Trochu natáhlé, pořád ale výjimečné. Tarantinovo renomé je k neutahání. Snad nikomu jinému neprochází na velkém plátně to co jemu. Tarantino chce natočit kung-fu, natočí si kung-fu a lidi se na to hrnou, Tarantino chce natočit western, natočí si western a lidi se na to hrnou. Nikoho nezajímá, že ty žánry jsou z pohledu běžných statistik mrtvou záležitostí. Tarantino na statistiky sere, může obsadit koho chce a na své divočárny vždycky peníze od studia dostane. Klobouk dolů. strong>80% ()

D28

Skrátiť prechádzku Candylandom a záver, vynechať scény s obnaženou kožou i svalovinou, pridať ešte dva-tri fórky namiesto desenia a bolo by to dokonalé / pre mňa/. I tak výborná záležitosť odporúčaná i Komorou dentistov. ()

Marrdaa

Rychlejší, tvrdší, lepší... Větší odvaz by jste ve westernu čekat nemohli, krom toho božský Leo a Christoph Waltz ?! Klidně to vychválim až do nebe. Velký ó Quentine ! ()

drackula

Tarantinovský western - čo viac dodať ? Prepletenie značky Tarantino a priam už mŕtveho žánru, ktorý má svoje zlaté obdobie žiaľ už dávno za sebou, dopadlo najlepšie ako len mohlo. Keďže tieto dva uvedené elementy zbožňujem, bolo mi toto spojenie neskutočne po chuti. Úžasné herecké obsadenie, silné a niekedy aj tarantinovsky vtipné scény, komplexný príbeh, a veľa veľa ďalšieho na čo by sa dali písať superlatívy. Z môjho pohľadu absolútna spokojnosť ! 100% ()

Autogram

Předveď se mi, černý otrokáři. - Pulp Fiction prečasovaný do južanského otrokárskeho divokého západu s rovnako čierno-bielou ústrednou dvojicou so sympatickým podivínskym Nemcom namiesto Travoltu. Brutalitou sa nešetrí, možno miestami až prehnane, nežnejšia polovica to určite neocení, skôr naopak a rovnako aj ja. Jednu stratenú hviezdu nahrádza hudba, ktorá provokuje zimomriavky aj v bežných momentoch jazdca cválajúceho krajinou. Prenegrované od začiatku až do konca, ako neopálený som sa cítil členom menejcennej rasy. ()

kklepkaa

Jako antifanoušek westernů jsem se bavila od začátku do konce. Dokonce nejsem ani příšli odvařená z Tarantinových filmů, ale opakuji, že já se opravdu bavila. Film mě velmi mile překvapil. Tarantinův osobitý styl se nezapře a já vážně pochybuji o jeho duševním zdraví, ale pokud bude dělat takovéto filmy, budu jedině ráda. První pohled na Jamieho Foxxe mě příliš nepřesvědčil, ale tenhle herec si mě fakt získal, stejnak tak zbytek hereckého obsazení, kterému nemám co vytknout. Hudba ve filmu byla taktéž skvělá a vhodně dokreslovala náladu filmu. ()

Myrreczech

Kurevská pecka. Spousta krve, jeden nasranej negr a trochu řapecu do toho. Western pro 21. století byl právě vynalezen. Asi nejepičtějsí finále ever a dokonalý Waltz s Jacksonem. Jo a nezapomenutelná scéna s počátky ku klux klanu. Tarantino by si zasloužil minimálně nobelovku za vykopání Waltze z německého fekal porna. Takhle jsem se u filmu nepobavil už dost dlouho. ()

KASUGI

Nemůžu si pomoct, ale po filmu jsem si hned vzpoměl na Temný rytíř povstal. Totiž i tady mi příjde, že si byl Tarantino až moc jistý svým předchozím geniálním počinem a chtěl podobně jako Nolan vstoupit do stejné řeky, ale už na to neměl scénář (a dialogy). Spousta scén je tak zbytečně na sílu a v rámci nálady filmu absolutně mimo mísu (třeba závěr na koních). Jako by si byl Tarantino až příliš vědom toho, že ty blbinky od něj lidi čekají a zatímco jiní rejžové by za to byli lynčováni, mu se za to tleská, páč: "to neřeš , to je prostě Tarantino". Docela nefér. Waltz opět výborný ( i když je to pořád Landa v bleděmodrém), Caprio v pohodě, ale s jeho nástupem přisla i nuda a spousta vaty. Foxx, ač ho nemám rád kupodivu nevadil. Panchartům to nesahá ani po kotníky. Čtvrtou hvězdičku přidám, až se časem (snad) sníží přestřelené hodnocení. 70% ()

Killda

Předem upozorňuji, že Tarantinovky nejsou mým šálkem čaje, ale tenhle film se opravdu povedl. Jsou to hlavně charaktery a skvelé herecké výkony, co se o to zasloužily (a to Jamieho Foxe vyzdvihuji až jako posledního). Myslel jsem, že Waltz bude hlavním tahounem filmu, pak se do toho ale vložil leonardo a Samuel L. Jackson a máme tu pěknou hereckou konkurenci.. prostě nevíte koho si zamilovat dřív. Dalším pozitivem je, že se typickýho tarantinovskýho masakru dočkáme jen jednou a to na krátkou chvilku. Takže film rozhodně stavící na hereckých výkonech a na perfektním scénáři, protože žádný dialog vás nepřestane bavit. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake