Domek z karet - Série 6

(série)
USA, 2018, 7 h 20 min (Minutáž: 53–59 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Robin Wright, Derek Cecil, Cody Fern, Michael Kelly, Greg Kinnear, Diane Lane, Campbell Scott, Athena Karkanis, Jeremy Holm, Chip Zien, Linda Powell (více)

Epizody(8)

Když je teď Frank mimo hru, Claire se konečně může realizovat ve funkci historicky první prezidentky. Její odkaz je ale v ohrožení. (Netflix)

char_t

Nedokoukal jsem. Bez Spaceyho to prostě nejde. Nejen, že se scénář nedokázal popasovat s jeho absencí, bohužel je citelně znát i absence jeho hereckých kvalit. Jeho projev, prolamování čtvrté stěny, chemie se zbytkem osazenstva, bez toho to prostě nefunguje, Robin Wright příběh sama neutáhne. K tomu kupa nových postav, které se vzaly bůhví odkud (původní herci bez Spaceyho opustili potápějící se loď?)... Výsledkem je kupa nesmyslných keců, filozofování bez děje, a hlavně bez všeho, co první série House of Cards činilo jedním z nejlepších seriálů své doby. Smutný konec. ()

Miky22

1* za ty staré tváře. ,,Občasná lež ničemu neuškodí.” - Frank Underwood. RIP. Tak moje lež je ta 1*. Má to být odpad, ale to bych Spaceymu neudělal. ()

FoxMulder

Ani bych se nedivil, kdyby Spacey seděl doma a smál se při tom, až se za břicho popadal. #metoo řádí na plné koule, bohužel ale s kontraproduktivním účinkem. Je to jedno velké zklamání, horší finální scénu celého seriálu jsem si snad ani nedokázal představit a mnohem radši bych původně zamýšlenou verzi, ať už byla jakákoliv. ()

Likan7

Šestá řada byla vlastně od začátku předurčena k neúspěchu. Bez Spaceyho seriál ztratil hlavní postavu a nejlepšího herce, který svým výkonem strhl k neméně dobrému herectví i ostatní. Většinu šestky se jen nudně přešlapuje na místě a je hodně vidět, že scénáristé prostě nevěděli kudy a kam, aby seriál ukončili alespoň s nějakou úrovní. Bohužel se to nepovedlo a závěr je jeden velký fail, ještě větší, než šestá řada jako celek. A nezachraňuje to ani Robin Wright, po Kevinova boku perfektní, teď velmi slabá na utáhnutí seriálu. ()

fallanga

Vyhození Spacyho mě mrzelo, ale dal jsem tomu šanci. Clair je přeci jenom silný charakter a může tam tím pořádně zamávat. A má tam i další dobré postavy, jako jsou Doug, Mark nebo Seth. Bohužel, s odchodem Spacyho musel odejít i nějaký scénárista či režisér, protože kvalita seriálu šla rapidně domů. Všechny výše vyjmenované postavy jsou ploché, nudné, Clair je obyčejná a zabírá 90 % děje, na ostatní postavy ani nezbývá čas (ne, že by to byla škoda). Clair nemá ani důstojný protějšek, stojí proti ní celé USA, ale nenajde se tam jediná postava, která by nějak zaujala. Děj je nudný, nezáživný, dialogy jsou hloupé a hlavně, celé vyústění zápletky je naprosto neuspokojivé. Zabít všechny není styl, který očekávám od House of Cards. Spacyho nepřítomnost seriálu rozhodně zasadila velkou ránu, ale více než to, to byl ten slabý scénář. Dvě hvězdy pouze z nostalgie. Špatný konec je lepší než žádný konec. ()

Frenkyy_

Rozhodně nejhorší série House of cards, kdyby zrušili seriál po 5 sérii udělali by líp jak posílat 6 sérii ven. V této sérii mi hodně chyběl Spacey a vlastně jsem tuto sérii dokoukal jen protože mě tento seriál neskutečně bavil. Člověk by si řekl že 8 ep. je málo, věřte nebo ne, na tuto sérii to je až moc. ()

Mitch196156

Bylo to jako sledovat Simpsonovi jen kvůli Nedu Flandersovi a celou dobu čekat na Homera.Několikrát jsem si vzpomněl na Cimrmanova Hamleta bez Hamleta. Mnohokrát slyšíte věty jako "Ty jeden mrňavej!" ale říká to teta Selma šerifu Wiggumovi, což je takové umělé. Zpět k HoC -> Celá série byla taková kostrbatá a jak na houpačce. Chvíli dokonalá jako v prvních řadách a chvílemi trapná až parodická. Chápu tu dost těžkou situaci, když vypadne hlavní herec, na kterém to celé stálo. Celý příběh drží po hromadě Doug, ale dosti horkou jehlou. Zakončení celého seriálu jsem čekal jiné ..možná některé dveře měli zůstat zavřené. ()

swinevenca

Nebudu vypisovat, co všechno mi nedávalo smysl a který meziřádkový sdělení mě rozčilovaly. Celá série je otřesný příklad toho, jak jedna stará historka a hysterická společenská korektnost udělá z kultovního seriálu kalametoo. Střez se, světe, co to udělá s tebou. ()

zdenzo

#MEETOO PODVOD A DRUHY NEJHORŠÍ ZÁVĚR SERIÁLU EVER Typický příklad nebezpečí hysterie z jedné kampaně. Neúčast Kevina S. kterého se neprávem Netflix zbavil (dnes v 2020 již víme, že k odsouzení KS nedošlo, prostě se žalované straně ztratil důkaz o obtěžování) měla za své propad kvality seriálu na dno. Poslední série se nedá ani dokoukat. Doporučuji kouknout na LET ME BE FRANK. ()

jackalsc

SPOILERY Kvalita poslední série padla velice razantně s absencí Spaceyho. 6 sezóna podkopává nohy svým předešlým sériím hlavně v otázce profesionality. Celý tento scénář je postavený úplně na hlavu, nějací uměle vytvoření Shapperdovi se tváří jako kdyby jim patřil svět a světe div se, bojí se jich i prezident ooo. Umím si naprosto představit jak by to asi dopadlo s Francisovým charakterem, jejich počiny by skončily ještě dříve, než by začaly. Už jen postava nějakého Duncana mluví sama za sebe, bylo něco takového opravdu nutné? Opravdu hrozné vaření z vody. Uměle vytvořené monology jsou naprosto k smíchu. Je to velice otravné, když se komentuje skoro každá akce. Další blbost je, že je zde pořád projekce Francise, Francis umřel, ale není snad 5 minut, kde by se o něm nemluvilo, taky není 5 minut kde by Claire neřekla nějakou feministickou narážku, či neudělala ze sebe chudinku matku. Konečný murder rampage už jen uceluje obrázek jak naprosto k smichu to všechno je. Je to pohádka, o které každý ví, že je. Perfektně obsazené role, např. Derek Cecil, mluvčí, který svou roli zahrál tak profesionálně, že by se za to nemusel stydět snad ani opravdový mluvčí je zde obsazen do role, která absolutně nedává smysl. Do mluvčího White House je obsazená nějaká ženská, která má problém vykroutit se i z jednoduché otázky, i kdyby to byl záměr, tak se mi to vůbec nelíbí. Michael Kelly který je zde vykreslen jako naprosto tupá ovce následující svého všemocného pána(Frank), kterého prý nakonec zabil(Ano maximalně k uvěření vzhledem k tomu jaký měl postoj vúči Claire a Francisovi). Mark Usher, který už aní neví, kde vlastně je a který nakonec ke konci utekl. Hammerschmidt, který naprosto přestal být opatrný, který jak se zdá i počítal se svou smrtí. Celkem jsem si dělal prdel z toho rozhovoru s Robin Wright, která říkala že závěr nás bude šokovat a ze srandy jsem si říkal, že tam dojde k jaderné apokalypse. No nebyl jsem zas tak daleko od pravdy, i když kdo ví :D A úplný konec? Ke konci se sezóna jaksi trochu napravila a bylo tam cítí nějaké to napětí(mimochodem jsem už velice přál ať ji už konečně někdo zabije) a jak zabila Douga? To jako fakt? :D I ta jakási pseudosnaha vyšuměla. Ve všech sériích byli Francis či Claire vykresleni evil, ale tak nějak únosně, že se tomu prostě dalo věřit. Tady se mi zdá, že občas sleduji remasterovaneho Stalina, který okolo sebe jen máchá kouzelnou hůlkou a když na někoho ukáže, změní se na prach a zmizí ze světa . A Claire tam panuje ve zdraví, štastná až do smrti(Protože mávla svou hůlkou i na strážce, kteří viděli mrtvého Douga) amen. ()

Sevin14

Po shlédnutí celé série mi opravdu sedí jeden komentář, který jsem četl na zahraniční stránce. Seriál měli radši přejmenovat na "How to Get Away with Murder". Ačkoliv se mi některé díly líbily, musím uznat, že kvalita rapidně klesla a zanechala tak jeden z klenotů Netflixu, na jejich poměry až s podprůměrnou sérií a my si můžeme jen představovat a dohadovat, jak by vypadal scénář s účastí Franka. Mohlo se jednat o jeden z nejlepších seriálů vůbec. Bohužel takto zapadne v historii a bude pouze jeden z mnoha. Ale jak správně řekla Claire "There. No more pain.". ()

pan_ponozka

Šlo by to i bez Franka. Jenomže utrpěl ten narychlo přepsaný scénář, kde horkou jehlou museli ušít nový příběh. Nejen upravit, ale vytvořit celou novou sérii. A na tom to chcíplo. Clair byla fantastická low bitch v prvních sériích. Nedostižitelná, nedosažitelná, nepolapitelná, krutá, ale přitom zranitelná. Teď je high class bitch, na kterou prostě nemá. Krom toho, že vypadá hrozně, tak tu pozici síly, kde nejedná s kalkulem, ale z jakési uražené ženské ješitnosti, ji prostě nevěřím. Frankovy poznámky k divákům byly namístě. See? This is the real power!. Ale místo takto jednoduché a úderné myšlenky dostanete Hope you have seen this. And if not, I guarantee you that this is not the last time you were intended to see , nebo nějakou podobnou sračku. Chápu, že do toho nalili spousty peněz, které chtějí zpátky. O to víc je mi protivné, že Spaceyho prachy jako spoluproducenta jim nesmrdí, ale vyhodit ho kvůli 20 let staré opilecké scéně jim eklhaft není. Suma sumárum: Šestou sérii jsem nedokoukal; nestála za nic. ()

taibrek

toto má byt koniec seriálu??? ako takto sklamaný som asi ešte zatiaľ po 6 sériach hociakeho iného seriálu ešte nebol... Jasné, že Kevin Spacey chýba, chcel som im to aj zožrať, že zomrel. Žiaľ nevyťažili z konca seriálu s vynikajúcou Robin Wright čo mohli. Zo scenárom sa dalo aj bez Frenka pekne popracovať. ()

tomino28

Myslel si snad někdo, že to půjde bez Kevina Spaceyho? Mnozí určitě doufali, ale není to prostě ono, ve srovnání s prvními řadami je to jako jiný seriál, který by těžko dosáhl podobného ohlasu. Postavy připomínají spíše stíny minulosti a děj je často se svou snahou o přílišnou senzaci jen těžko uvěřitelný. House of Cards by si bezpochyby zasloužil důstojnější konec, ale nezbývá, než překousnout šestou řadu a vybavit si seriál spíše jako celek, protože ten funguje. ()