poster

Juan de los Muertos

Komedie / Horor

Španělsko / Kuba, 2011, 92 min

Scénář:

Alejandro Brugués

Kamera:

Carles Gusi

Kostýmy:

Esther Vaquero
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Kubánska revolúcia ta trošku inak :) Juan, hlavná postava tohoto príbehu riadi skupinku kamarátov s ktorými čistia v meste okolité ulice od zombie. Založia si s.r.o. - čku "Zabijeme Vašich príbuzných". Odstupom času si však všetci uvedomujú, že ak sa chcú zachrániť, musia opustiť mesto. Juan je však typickým revolucionárom, ktorý je pre záchranu svojej vlasti ochotný aj umrieť. Skutočne, neskutočne odľahčená verzia zombie hororu, ktorá rieši nejeden sociálny problém Kubánskeho ľudu. Pobavil som sa na výbornú a myslím, že táto hororo-komédia vyčarí úsmev na tvári nejedného diváka - 75 %.(29.10.2012)

 • Fr
  **

  ,,JE TO NĚCO JAKO BRANNÉ CVIČENÍ, ALE TENTOKRÁT PROTI NÁM NESTOJÍ AMÍCI, ALE SKUTEČNÍ NEPŘÁTELÉ, KTEŘÍ ŽIJÍ KOLEM NÁS. POKUD JE NÁM ZNÁMO, NEDAJÍ SE ZASTAVIT. MAJÍ HLAD, ALE NESPOKOJÍ SE S KOČKAMA....“ /// Vodlehčená zombárna, kde vtipný maj bejt trapáci co v ní hrajou, socialistická Kuba či snad honění péra na střeše? Mládenci bacha! – já su kurevsky rozmazlenej!! Protože u takovejhle píčovin očekávám hlavně zábavu, úvodní půlhoďka mě moc nenadchla. Naštěstí pak to leze nahoru. Tohle není Amerika, takže žádný brokovnice, kulomety…., ale pádla, prak, harpuna… - tož Kuba no. Ucházející chorea v akci (bavme se o vtipu a ne efektech) celkem bavěj (ti dva se mi zdaj dokonce i menší trapáci) a nadrženější publikum nenechá v klidu Andrea Duro. Třeba jim pak ani nebude vadit, že na efektech se šetřilo (vídíte, že mě jen tak nějaká bába nevojebe – já si toho všiml!). Ale co, rozpoznat to dobré od špatnýho bejvá v komunistický zemi vždycky těžký. Stejně jako vohodnotit tuhle kravinu. 2a½! - dám 2*, páč jak jsem říkal, su rozmazlenej Chilleramou (a klidně zmíním i Detention). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě jsem nikoho neviděl na Kubě podnikat. 2.) Revoluce nebo smrt – v tomhle ještě nemám jasno. 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne(20.8.2012)

 • darkrobyk
  ****

  ,,Uáááá!" Švih! ,,To sem se naučil v Angole....to je na dlouhý povídání." Zábavná zombie komedie, která se občas zapomene, ukáže obrazy neštěstí a utrpení, ale pak to divákovi opět osolí. Hrstička zoufalců bojuje o přežití. Ba co víc, založí si podnik na zabíjení příbuzných a přátel všech, kdo zavolají. Taková čistící rota. Kromě hlavní dějové linky je dobré sledovat i druhý a třetí plán. Zatímco probíhá nějaká akce v popředí, v pozadí se děje leccos vtipného či masakrálního. Nebo si jen hlavní postavy povídají o životě, zatímco za nimi se odvíjí akce...nenápadně...jen tak bokem. Pěkné jsou i různé odkazy, např. žralok mezi zombie pod vodou připomene Zombie 2, akorát zde je neuvěřitelně rychlý. Likvidace zombie je vtipná i brutální - krev stříká proudem až na kameru. Trochu mi jen vadil Lazaro (J.Molina), jelikož vypadal jako Okamura, a tak jsem čekal, že bude zmasakrován.... Na konci ale potěšily vtipné titulky za doprovodu Sex Pistols! Pěkné.(28.12.2012)

 • Karamanlis
  ****

  Z môjho pohľadu veľmi príjemné prekvapenie. Od neznámeho režiséra/scenáristu Alejandra Bruguésa, ktorý túto zombie komédiu situoval na socialistickú Kubu som nečakal taký štýlový nadhľad a zmysel pre recesiu. Pochváliť môžem aj technickú stránku filmu, gore a masky sú na slušnej úrovni, čo som vzhľadom na to, že ide o španielsko - kubánsku koprodukciu ani neočakával (Brugués však mal k dispozícii solídny rozpočet 3 milióny USD, takže napokon, prečo nie?), páčilo sa im aj herecké osadenstvo, hoci z predstaviteľa hlavného hrdinu Juana - Alexisa Díaz de Villegas som mal sprvoti zmiešané pocity, po chvíli mi sadol aj ten a čo je vzhľadom k tomu, že primárne ide o komédiu asi najdôležitejšie, párkrát som sa aj schuti zasmial.(27.8.2012)

 • Big Bear
  ****

  ,,Juane! Tvá sousedka už je taky disident! '' --- Zombie filmy se dělí na dvě skupiny, ty co jsou míněny vážně jako survival horory a pak ty, kde se z tématiky nemrtvých dělá sranda. Tahle koprodukční záležitost se povedla a byl jsem tím dost překvapen. Čekal jsem další koukatelnou zombie komedii, na které se poslední dobou zaměřili spíše Britové. Dost se divím, že to Kuba koprodukovala, protože těch narážek na režim tam bylo více než dost. Z dřívějších filmů jsme si zvykli, že tvůrci nákazu umístí do nějakého velkoměsta např. Londýna. Zde je to prosluněná a lety neudržování lehce oprýskaná Havana, kde kromě taxikaření, okrádání turistů a válení se v lehátku na střeše věžáku s lahví rumu v ruce není moc do čeho píchnout (pokud ovšem manžel snědé sousedky není zrovana v práci). Hned z počátku nás film seznámí s dvěma Kubánci, kteří ví že Kuba je pajzl a konečná, ale co sakra v té Americe, dyť tam by po člověku chtěli aby pracoval! (to mi trochu připomíná naše Kubánce)! A tak si hoši vegetí, užívají věčného slunce, šmírují lesbické sousedky pootevřenými žaluziemi okna až do doby kdy město napadne podivná nákaza. Vláda je s vysvětlením ihned hotova. Jsou to disidenti podporovaní proradnou Amerikou, kteří ruší pořádek.... Někdo tu psal o nízkorozpočtovce... Přál bych tedy jinejm nízkorzpočtovkám, aby vypadali jako toto! Opuštěné ulice plné nabouraných a vyrabovaných aut jsou skvěle udělané, disidentů jsou ve filmu doslova stovky a panoramatické záběry na hlavní město ostrova svobody s hořícími mrakodrapy jsou perfektní. Opálení kucí, hrající hlavní hrdiny mají charisma a co se týče vtipů, je jich film plný. A jedná se o inteligentní humor, žádné prdění a krkání! Tohle byl pro mne skvělej výlet a za mně je to na 4 třtinové nože. * * * *(23.7.2013)

 • - Film byl poprvé představen na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 10. září 2011. (Stoka)