poster

Juan de los Muertos

 • Nizozemsko

  Juan of the Dead

Komedie / Horor

Španělsko / Kuba, 2011, 92 min

Scénář:

Alejandro Brugués

Kamera:

Carles Gusi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peter12
  ****

  Juan je kráľ sveta, ale škoda, že len v tomto filme, lebo každý film potrebuje takého pohodového típka, ktorý uvažuje racionálne a bez rešpektu. A jeho motto- keď sa dostať do sračiek, tak, ale do poriadnych. Keď zisťovali s čím majú dočinenia, skúšali cesnak, kol do srdca, ale upír to nebol, tak skúsili vymetanie diabla, a to tiež nepomohlo, a tak skúsili ranu do hlavy a tramtadadá ujo skonal. Tak neskutočne prisprostú partiu som dlho nevidel, ale to čakanie za to stálo. Ten cynický a čierny humor je tu v silných dávkach a to je len dobre. Mám pocit, že táto situácia vyžaduje nejaký plán-najmúdrejšia veta z filmu. Len škoda, ale ďakujem Bohu, že v tomto filme to bola len veta. Lebo Juan bol Anti génius, ale z hordou zombie nerátal ani on. Ale paródia to bola neskutočná, boli tam Matrix,Ninja Korytnačky aj Resident Evil, tak čo viac si priať. Ale strašná Zábava, veľmi som sa bavil. A jeho dcéra, no hádam krajšiu a akčnejšiu babu som ani nevidel. Ale disidenti boli hladný. A ta konečná bitka Juana a zombie bola komik-sovo štýlová a ukončila parádne zábavnú a aj akčnú jazdu.(29.7.2014)

 • Terva
  *****

  V Kubánské produkci zde nahlédneme jak se žije zombíkům i lidem v této socialistické republice. Příběh začíná na moři. CITÁT - Nechce se ti někdy pádlovat až do Miami?....... V českém překladu znamená Juan Muertos - Juan Smrťák. Zde je Juan obyvatelem Kubánského státu a vůbec se netají, že má svou zemi rád. A divák mu to i věří, je to nádherný příklad patriotismu. CITÁT - Jsi, Juane, jako tahle země, ať se stane cokoliv, ty se nezměníš......... Zajímá scéna je okolo 13 minuty u kostela. CITÁT - Nesnáším pohled na krev........... DIALOG: JUAN - Kdy Roselino přestal chodit? YIYO - Před patnácti lety. Proč? JUAN - Právě se postavil. YIYO - To je zázrak!!!! JUAN - Já myslím, že to nebude zázrak............... Když si stopnete obraz v 18 minutě a 26 vteřině, budete mít na obrazovce nádhernou fotku ala Kája Saudek. CITÁT - Tihle disidenti jsou dobře živení......... Další nádherná scéna se odehrává pod mořskou hladinou (cca 35 minuta). Úplně z ní mám mrazení. Jenže, když už jsou tu zombie, a Juan nechce svou zemi opustit, napadne ho založit si podnik. Uklízení mrtvých. CITÁT - 30 za kus, 50 včetně úklidu a odklízení těla. Slevy pro seniory a děti do dvanácti let. Dvojnásobná sazba pro cizince a pro ty, co mají příbuzné v zahraničí............... Příběh je plný krve a snad ještě víc srandy - nebo se to vyvažuje. Krásné záběry na město bez reklam v nostalgickém socialistickém hávu. Příjemná, ikdyž ne moc výrazná hudba a krvavé scény jsou mírné, nesnaží se být brutální, ale naopak polechtají bránici - to jsou klady tohoto příběhu. Zápory snad ani nebudu hledat, moc jich není a ani za to nestojí. CITÁT - Mohlo by být i hůř.......... Tanec na střeše ve druhé třetině příběhu mě dokázal rozbrečet. CITÁT - Juane s tvojí sexy sousedky už je taky disidentka......... U scény "poslední přání" už jsem se válel zase smíchy. CITÁT - No tak, jenom líznout......... Spousty krve, spousty humoru, spousty krásných žen........... Já se bavil. A co vy? HABANA LIBRE. Kamera - Carles Gusi A.E.C. Hudba - Julio de La Rosa. CITÁT - Haló? Juan Smrťák. Zabíjíme vaše bližní. Jaké máte přání?........... Tak to je Juan.(1.4.2013)

 • Flaxik
  ****

  Když je rozpočet nižší, než průměrný Kubánec, je třeba film vyšperkovat něčím jiným, než přemnohými efekty. Tady se to povedlo, až jsem se dojal k slzám. Nadobyčej sympatické ksichty, jedna hláška za druhou (disidenti vedou), mraky mrtvých zombíků, parádní likvidační akce a bezchybná hudba z toho udělaly totální pohodovku, až jsem měl chuť zapálit si doutníka a otevřít lahvičku Havana Clubu. Památná věta: "Když už se všechno podaří vyřešit, tak se to zase zesere jak ekonomika v Rusku"(22.12.2013)

 • kulyk
  ****

  Hrábnout do zombič žánru a vytasit se s novotou je stále těžší. Na to jeden potřebuje buď neotřelou fantazii, nebo zcela jiné, v zápaďákově neokoukané prostředí. A odlišnější kulturu. Povedlo se. Juan, tento týpek s ručkama jako hůlčičkami, výrazem, balancujícím na hraně mezi protřelostí a debilitou a povahou, při které bude na své Kubě vždycky libre, se stal poměrně nečekaně kukuřičkou na lejnu žánru. Pokud se zkusíte uvolnit a vnímat tok času trošku pozvolněji, v Evropě by jeden řekl ,,jižansky", můžete si vychutnat fórky a nadsázku v odlišném tempu i intenzitě, než bývá u euroatlantických komedií zvykem. A jakmile zazní ,,disidenti" nebude již pochyb, že i kdyby jen pro tenhle vtip stál nečekaný Bruguésovo majstrštyk za to.(23.9.2016)

 • korbitch22
  ***

  Kubánská blbina plná politicky nekorektního a perverzního humoru, který není občas vůbec vtipný :) Ale zombie apokalypsa sponzorovaná americkými imperialisty pod rouškou nemrtvých disidentů za jedno zhlédnutí určitě stojí, ale čekal jsem určitě víc humoru, hasta la victoria siempre!60%.A nebojte, v tom komentáři spoiler fakt není :)(27.10.2012)

 • - Film byl poprvé představen na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 10. září 2011. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace