Juan de los Muertos

Komedie / Horor

Španělsko / Kuba, 2011, 92 min

Alejandro Brugués

Carles Gusi

Neurazí nenadchne. Určitě se tam dá najít dost vtipných momentů, ale celý film je tak trochu o ničem. Děj v podstatě nikam nesměřuje, jde jen o to, kdy, kde a kdo zapíchne nějakýho toho zombíka, jinak jsou furt na střeše a kecají nesmysly :-D. Osobně bych uvítal obraz bez filtru, aby krev byla hezky červená a né skoro černá. Ale abych jen nekritizoval, tak uznávám, že se to dá bez problému dokoukat, je to místy i vtipný, Andrea Duro je neskutečná krasavice, takže ty 3 hvězdičky si to víceméně zaslouží.(18.4.2013)

• Fr

,,JE TO NĚCO JAKO BRANNÉ CVIČENÍ, ALE TENTOKRÁT PROTI NÁM NESTOJÍ AMÍCI, ALE SKUTEČNÍ NEPŘÁTELÉ, KTEŘÍ ŽIJÍ KOLEM NÁS. POKUD JE NÁM ZNÁMO, NEDAJÍ SE ZASTAVIT. MAJÍ HLAD, ALE NESPOKOJÍ SE S KOČKAMA....“ /// Vodlehčená zombárna, kde vtipný maj bejt trapáci co v ní hrajou, socialistická Kuba či snad honění péra na střeše? Mládenci bacha! – já su kurevsky rozmazlenej!! Protože u takovejhle píčovin očekávám hlavně zábavu, úvodní půlhoďka mě moc nenadchla. Naštěstí pak to leze nahoru. Tohle není Amerika, takže žádný brokovnice, kulomety…., ale pádla, prak, harpuna… - tož Kuba no. Ucházející chorea v akci (bavme se o vtipu a ne efektech) celkem bavěj (ti dva se mi zdaj dokonce i menší trapáci) a nadrženější publikum nenechá v klidu Andrea Duro. Třeba jim pak ani nebude vadit, že na efektech se šetřilo (vídíte, že mě jen tak nějaká bába nevojebe – já si toho všiml!). Ale co, rozpoznat to dobré od špatnýho bejvá v komunistický zemi vždycky těžký. Stejně jako vohodnotit tuhle kravinu. 2a½! - dám 2*, páč jak jsem říkal, su rozmazlenej Chilleramou (a klidně zmíním i Detention). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě jsem nikoho neviděl na Kubě podnikat. 2.) Revoluce nebo smrt – v tomhle ještě nemám jasno. 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne(20.8.2012)

Kubánská blbina plná politicky nekorektního a perverzního humoru, který není občas vůbec vtipný :) Ale zombie apokalypsa sponzorovaná americkými imperialisty pod rouškou nemrtvých disidentů za jedno zhlédnutí určitě stojí, ale čekal jsem určitě víc humoru, hasta la victoria siempre!60%.A nebojte, v tom komentáři spoiler fakt není :)(27.10.2012)

Z môjho pohľadu veľmi príjemné prekvapenie. Od neznámeho režiséra/scenáristu Alejandra Bruguésa, ktorý túto zombie komédiu situoval na socialistickú Kubu som nečakal taký štýlový nadhľad a zmysel pre recesiu. Pochváliť môžem aj technickú stránku filmu, gore a masky sú na slušnej úrovni, čo som vzhľadom na to, že ide o španielsko - kubánsku koprodukciu ani neočakával (Brugués však mal k dispozícii solídny rozpočet 3 milióny USD, takže napokon, prečo nie?), páčilo sa im aj herecké osadenstvo, hoci z predstaviteľa hlavného hrdinu Juana - Alexisa Díaz de Villegas som mal sprvoti zmiešané pocity, po chvíli mi sadol aj ten a čo je vzhľadom k tomu, že primárne ide o komédiu asi najdôležitejšie, párkrát som sa aj schuti zasmial.(27.8.2012)

Ve snímku je určitě cítit nějaké ty společenské prvky, které jsou na Kubě, chudoba, ale i ono silné vlastenectví, které se postaví proti něčemu novému, zlému, ale především je film dobrý, originální, zábavný, a přitom funguje i v dramatické rovině, kdy i finále je podáno s nadhledem, ale dovede vás přece jen zasáhnout. Kubánci a Španělé s filmem „Juan de los muertos“ trefili do černého.(14.4.2017)