Nejhledanější muž

• Velká Británie A Most Wanted Man (více)

V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou - je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby. (Forum Film CZ)

heyda

Pro mě zklamání. Nemůžu si pomoc, ale čekal jsem napínavou investigativní pecku z prostředí zamlženého Hamburku, ale bohužel očekávání zůstala těžce nenaplněna. Bylo to pomalé, místy nudné a hlavně se špatným koncem. Hoffman je jedinej, kdo tento film pozvedl na snesitelnou průměrnou úroveň kriminálních filmů. Škoda, doufal jsem ve víc. 60% ()

jojinecko

A Most Wanted Man je presne tým filmom, akým Tinker, Taylor , Soldier , Spy mal byť, ale nebol. Asi preto, že nemal (opäť) excelentého Corbijna a Hoffmana. Toho som ako herca skutočne nemusel, ale (aj keď to znie trochu morbídne) odišiel na vrchole, pretože tu nehral, tu tou postavou BOL! O čo je príbeh menej dynamický, o to je viac prepracovaný a inteligentný. Takto sa to má robiť bez klišé, zbytočných efektov, ktoré slúžia len pre efekt. Mne tento divácky menej prístupný štýl vyhovoval a bol som (teda stále som:) nadšený. Nemenej podstatná je aj ideologická alebo filozofická rovina, ktorá film sprevádza, myslím, že tematicky bude film s pribúdajúcimi rokmi stále aktuálnejší (bohužiaľ). Pre mňa bez debaty jeden z top 3 filmov roka 2014.... ()

Flego

Špionážna lahodka o tajných službách je natočená pomalým tempom, s dorazom na vykreslenie jednotlivých scén a motívov. P.S.Hoffman je fantastický, postava mu bola ušitá na mieru. Záver filmu je excelentný a dokonale odhalil praktiky tajných služieb. 4+ ()

honajz

Mám rád špionážní filmy. Pochopil jsem, že v tomto šlo o to, jak mezi sebou a se sebou jednotlivé tajné služby světa vyjebávají, místo, aby spolupracovaly (jak se hned v úvodu dozvíme, díky tomu došlo k 11. září). Jenže nechápu, proč musím sledovat značně rozvleklý a logicky nesoudružný příběh, kde k nějakému twistu dojde až na konci (a vlastně se dal čekat), a mezitím bez nějakých napětí a zvratů plyne jakési představování postav, jež mohli mít tvůrci odbyté během čtvrt hodiny. Jsou zde věci, které mi pak vrtají hlavou - PROČ se Issa kurnik vydával na strastiplnou cestu do Hamburku? Když ty prachy vlastně nechtěl? Proč Jamal zrazuje svého otce? Je snad teplej a má vztah s Hoffmanem? To mu stačí ke zradě otce? A ten bankéř tak nějak nezodpovídá radě a může si jet finanční operace podobných vysokých částek na své triko? Nakonec z toho vylezou jen bláboly. Dvě hvězdičky za vynikající kameru, ale ta to sama moc nezachrání. ()

Deschain

Je pravda, že som už dosť dlho nevidela nejaký špionážny triler. Ale nie je to jediný dôvod, prečo mi A Most Wanted Man tak sadol. Výborné herecké obsadenie, na ktorom je sympatický mix amerických a nemeckých hercov. Dúfam, že niekto urobí štatistik, koľko cigariet Hoffman vyfajčil a či s tým neurobil rekord. (Lumiere - 5.9.2014) ()

Thomick

Moje přirozená reakce by zněla "mnoho povyku pro nic", ale to by zřejmě vůči snímku, kde se tolik důrazu klade na němý emoce většiny zúčastněných, nebylo tak úplně fér. Nicméně jo... až do toho jednoho silnýho Hoffmanova výlevu se A Most Wanted Man z poklidný roviny (s pár vysloveně nadbytečnýma scénama) zarputile odmítá odchýlit a chtě nechtě tak skutečně uspává. Ba co hůř - on ani k tý Tetsuem inzerovaný "překvapivý a drtivý pointě" nedospívá. S tim se můžou ztotožnit leda tuze naivní diváci. ()

luka4615

Skvělý špionážní thriller s plejádou známých jmen a tváří. Tak nějak bych v kostce shrnul tento výborný film. Režisér vsází na realističnost, chytré dialogy, promyšlené postavy a vychází mu to na jedničku. Po celou dobu filmu máte dojem, že jednotlivé sledy scén prostě nikam nevedou, nicméně ve finále snímku se před Vámi spletitost a genialita celého příběhu otevře až se šokujícím důrazem na výsledek a syrovým pojetím. A Most Wanted Man je rozhodně jedním z nejchytřejších a nejsyrovějších filmů jaký jsem v roce 2014 zatím viděl. ()

Morholt

Pro mě jeden z nejlepších špionážních filmů vůbec. Jeho devízou nejsou střílečky, schránky s tisícovkou identit a pistolí či všemožná špiónská superhejblata. Tady jde v první řadě o mravenčí práci týmu lidí, kterým se naskytne příležitost dostat velkou rybu a krůček za krůčkem jdou pomalu ke svému cíli. Problémy jim dělají především nadřízení a konkurenční rozvědka, která na oko spolupracuje, ale hájí především své zájmy a svůj způsob myšlení. Už dlouho se mi nestalo, abych byl na konci tak naštvanej. Výborné představení všech zúčastněných, jimž jednoznačně kraluje Hoffman v jedné ze svých nejlepších rolích. Až tady jsem si uvědomil, jak velká je ho jako herce škoda. 90% ()

mm13

Corbijn kreslí svoju reflexiu stavu súčasných tajných služieb pomalými a precíznymi ťahmi, štetec namáča do tmavších farieb, jednotlivé výjavy úmyselne nedokončí, ponecháva priestor na vlastnú interpretáciu. Výsledok však, nech je akokoľvek pútavý, pri pozornejšom pohľade neschová, aký je zároveň schematický a naivný... Plagát namiesto obrazu, bezmocný vzlyk namiesto výkriku. ()

Sawy

Temné špionážní drama, které si ze své divácké nevstřícnosti dokázalo udělat překvapivě fungující koncept. Přesně ve stylu Antona Corbijna jde o artově vyprávěný žánrový film s velmi sofistikovaně strukturovaným vyprávěním, ve kterém jsou divákům dávkovány pro děj klíčové informace úplně jinak, než jsme zvyklí z filmů jiných. Postavy jsou zde profilovány spíš mizanscénou než skrze dialogy, klíčové dějové linie jsou překrývány slepými uličkami a režisér naprosto převrací konvence špionážního filmu jako dějem nabité podívané, když celý film rozetne až v poslední pětiminutovce, která představuje jeden z nejsilnějších filmových konců posledních let. Pro mě mnohem vyváženější a promyšlenější podívaná než Jeden musí z kola ven, protože Corbijn důsledněji dodržel schéma procedurální práce postav a zároveň zvládl v divákovi udržet zájem o své postavy. Philip Seymour Hoffman samozřejmě fantastický, jeho Gunther je tím působivější postavou, čím méně víme o jeho minulosti a do velké míry i současnosti. 85 % ()

Handle

Možná bych také vyzdvihl filmařské kvality, ale to nemění nic na tom, že film byl na mě neskutečně pomalý, nudný a neemotivní. ()

ScarPoul

John le Carré poslednú dobu prebúdza filmový žáner špionážneho filmu k životu veľmi úspešným spôsobom. Nie sú to žiadny Bournovia, Bondovia ani iný ovia čo majú húfy žien, rôzne vychytávky a sú sympaťáci. Carré je zaťažený na tragédov. Tí t čelia skutočnému nebezpečenstvu a ich príbehy sú častokrát inšpirované skutočnosťou. A most wanted man je pre mňa rovnaká pecka akou bol v 2011 Tinker, Tailor, Soldier, Spy. Hoffman a Dafoe rozhodne vládnu. Ich herecký výkon je nezabudnuteľný. O to viac zabolí fakt, že je to pre Hoffmana jeden z posledných. Film je znova postavený na silných charakteroch a všetci zúčastnení podávajú uveriteľné výkony. Síce tomu chýba fotografická poetickosť Corbijnovho Američana, ale šialený strih a jasná predstava toho čo chcem príbehom povedať, robí z tohto počinu veľmi dôležitý film. Tí dôležití sú totiž odstavený ešte dôležitejšími a hrozby sú nakoniec závažnejšie, lebo trpezlivosti je málo a rozumu tiež. Nie je to len kritika súčasného systému, ale aj hierarchie a jej skazenosti u tých čo bojujú za " správnu vec". Nebojím sa tomu prihodiť tú hviezdu naviac, pretože je to naozaj žánrová lahôdka bez hluchých, alebo zbytočných miest. Po dlhom čase príjemne politické ale zároveň ľudské dielo o tom že ľudská prehra ide ruku v ruke s výhrou. ()

6thSun

Hoffmanův poslední film mu ostudu nedělá. Lépe řečeno, ON ten film udělal. A to mně osobně, pokud jde o nějaký komplexní zážitek, ke štěstí nestačí. První hodina působila jako seznamka pro tu druhou, kdy se události konečně daly do pohybu, i když ani pak to žádný kvapík nebyl. O to víc času jsem trávil smutným naříkáním nad tím, kolik ještě mohl Hoffman zahrát geniálních charakterů, nejlépe hajzlů. Nezahraje už nic. A přitom ho nemá kdo nahradit. Tak odpočívej v pokoji, Philipe, a díky za všechny nezapomenutelný role. ()

Gwaihir

Překvapivě mrazivé ztvárnění jednoho z nejaktuálnějších témat poslední doby s velkou vnitřní silou. Špionážní drama jako ze staré školy, které pomalu vtahuje do drsného realistického prostředí, jemuž vládne spletitá nepřehledná síť organizací snažících se "udělat svět lepším". Minimalistický způsob vyprávění, který buduje postupně houstnoucí amtosféru nejistoty, míra napětí se zvolna zvyšuje a vše vrcholí v naprosto strhujícím a emotivním zakončení. Působivý příběh, který obsahuje spoustu skrytých emocí a vyvolává řadu otázek. Úžané herectví. Po všech stránkách takřka perfektní práce. 95 % ()

Lacike

Je to velmi netradicny špionazny film. Tentokrat sa dockame civilneho pohladu na tuto tematiku. Takze nahanacky, prestrelky, vybuchy, bitky a ani sexi hrdinov tu nehladajte. Namiesto toho tu su postavy unavene a vycerpane. Tempo je pomale a zdanlivo sa nic poriadne nedeje. Postupne a pomaly odhalujete o co tu ide a aj na konci dostanete odpovede len na tie najnutnejsie otazky a ostatné ostanu nezodpovedané. Cely cas som osciloval medzi tromi a štyrmi hviezdickami, ale cynicky zaver ma definitivne presvedcil o vynimocnosti tohto filmu. Philip Seymour Hoffman celemu filmu kraluje a skoda, ze uz sa dalsich filmov s nim nedockame. 8/10. ()

GeusX

Ryzí špionský film bez kudrlinek. Zapomeňte na automobilové honičky, svištějící kulky, souboje a digitální efekty. Film si vystačí s dramaticky vystavěným příběhem vysoké hry tajných služeb při sledovačce podezřelé osoby a kvalitní hereckou sestavou. Chyběl mi nějaký vetší "bonbónek", abych dal víc než tři hvězdy. Ale to by byly ty kudrlinky, které by ubraly na věrohodnosti. 70% ()

Johny_fork

Philip Seymour Hoffman, musím už bohužel napsat, byl skvělý herec. Bavila mě i chladná atmosféra Hamburku. Nejhledanější muž zajisté představuje mnohem reálnější pohled na špionáž, než drtivá většina hollywoodské produkce. Výsledek je ovšem takový, že snímek má sice svoji dokumentární hodnotu, ale po filmové stránce je to civilní a nepříliš záživné. ()

Terva

CITÁT - Věř mi, děláš správnou věc........... Nějak mi to nesedlo. Podivná hudba, normální kamera a příběh je moc zdlouhavý. CITÁT - Dost na vyčkávání........ Mě ty intriky a politika nesedí. Vlastně jsem se několikrát přistihl, že to moc nesleduju. CITÁT - Už tam budem......... Dal bych za dvě, ale za Seymoura přidám jednu hvězdu. Film je věnován památce Philipa Seymoura Hoffmana. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (více)