Reklama

Reklama

Čihajafuru

(seriál)
  • Japonsko ちはやふる (více)
Trailer
Animovaný / Drama / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2011–2020), 28 h 45 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Juki Suecugu (komiks)

Hrají:

Asami Seto, Mamoru Mijano, Tóru Nara, Ai Kajano, Kazuja Nakai, Unšó Išizuka, Hóko Kuwašima, Ikue Ótani, Daisuke Sakaguči, Kendži Hamada, Aja Endó, Cubasa Jonaga (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(75)

Obsahy(1)

Chihaya, Arata a Taichi boli dlhé roky najlepšími priateľmi, ktorých spájala spoločná vášeň pre starú japonskú hru zvanú "Karuta". Arata sa však musel odsťahovať a Taichi a Chihaya šli na rozdielne stredné školy. Keď sa opäť stretnú, Chihaya dúfa, že všetko bude také, ako predtým. Zistí však, že Arata už prestal karutu hrať. Dievča to tak nenechá rozhodne sa v Aratovi opäť prebudiť jeho stratenú hráčsku vášeň. (Chinese Ashio)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (14)

johny95 

všechny recenze uživatele

Chihayafuru mi bolo odporučené ako ďalšie športové anime, ktoré stojí za to pozrieť. Keďže v anime dokáže byť hype i varenie, dal som tomu šancu, ale musím povedať, že prvá séria je celkom sklamanie. Nájde sa tu pár dobrých epizód, dizajny niektorých postáv sú nápadité, avšak zráža to veľmi priemerná animácia s priveľa statickými zábermi a slabo motivované postavy. Najhoršie ale je, že samotné zápasy nie sú najlepšie zvládnuté a hype či zadosťučinenie sa nedostavuje. 3* ()

seipy 

všechny recenze uživatele

V tomto anime se mi líbí, jak dokázaly vykreslit co to je sportovní duch a co to znamená být v týmu, bojovat o něco, obětovat tomu všechno a na nic jiného nedokázat myslet. Je zajímavé, že všechny tyto emoce byli autoři schopni vtlačit do karetní hry, kterou jsem v životě neviděl, ale to vůbec nevadí, protože vše je dobře vysvětlené a pak už se jen necháváte unášet na vlnách euforie z vítězství i proher. Hodnoceno po shlédnutí první série a 4**** jen pro to, že tam hold bylo pár trapnějších dílů. ()

Reklama

Larky 

všechny recenze uživatele

Na Chihayafuru není ani tak otravný otřesný vizuál ani špatně napsané postavy, ale to s jakou drzostí míní tvůrci naplnit 20+ dílný seriál...já vím, že tohle by se dalo vytknout každému špatnému seriálu (v rámci ecchi by opravdu bylo mezi čím vybírat), jenže to ecchi (vyjímky v kvalitě se pochopitelně najdou) má aspoň krásné holčiny, ty sportovní (platí to samé jako u ecchi) nudné seriály mají aspoň sympatické postavy a příjemný zápal pro hru a co má Chihayafuru? Absolutně nic. Naprosto zbytečné díly o karetní hře (karuto), která sice má svou logiku a pro některé lidi může být zábavná (to rozhodně nepopírám), jenže vyplnit s ním 23-26 dílů, to jako vážně? A že je mezi vším tím patosem a ubíjející nudou schovaná romantika...a jako co? Díky nefunkčním a naprosto otřesně napsaným charakterům ani tato nevýrazná složka Chihayafuru nefunguje. Vizuál? Ultralevná břečka podivných barev a ošklivě nakreslených postaviček bez jakékoli viditelné potřeby vdechnout postavám aspoň špetku životnosti a lidskosti. Třeba jsem příliš zaujatý proti takovémuto typu anime, možná jsem se vždy, když vyšel nový díl v noci předtím špatně vyspal a možná je také Chihayafuru jeden z nejhorších seriálů, který kdy vyšel...to už asi nezjistím a rozhodně nemám v plánu to udělat. ()

Five By Five 

všechny recenze uživatele

Iba tam hrajú karty, no nemal by som problém zhliadnuť všetkých 25 častí na jedno posedenie (no keďže aj spať treba, riešil som to tak, že som si stiahol vždy iba 2 alebo 3)... Postavy sú sympatické a hlavne normálne, také, aké by ste našli na hociktorej škole... Humorné situácie nevychádzajú z trápnych alebo hlúpych scénok, ale priamo z naozaj dobre spracovaných charakterov... Veľmi zábavná dokáže byť aj úplne obyčajná komunikácia a pri niektorých momentoch sa len ťažko ubránite výbuchom smiechu... Grafika typická pre na ženy zamerané anime je celkom pekná a hudba deto... Hlavné postavy nie vždy vyhrajú, nakoniec, v živote sú aj dôležitejšie veci a o čom by inak bola druhá séria? Ak bude aj tá rovnako dobrá, možno dám plný počet, na teraz ale musia stačiť naozaj skvelé 4* ()

xtomas252 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po 15 dílech dávám poctivé tři hvědy. Zatím se mi to víc líbí než nelíbí, není to tak dobrý, abych si musel pouštět díl za dílem, ale zároveň ani tak špatný, abych se dívat přestal. Samotná hra je zvláštní, ze začátku mi to připadalo strašně jednoduché, postupem času jsem ale zjistil, že je velmi složitá. Uvidím, jak se mi bude líbit konec řady, možná hodnocení ještě zvýším, dolů ale spíš nepůjdu. EDIT: Mám za sebou celou první sérii a nevím proč, ale nějak mě to vtáhlo a posledních pár dílů mě celkem dost bavilo. Na konci se sice žádný úspěch nekonal, ale o čem by pak byla další řada. Slabší 4, nicméně čtyři za skvělou hudbu, povedenou animaci a zajímavý námět a jsem zvědavej, jak dopadne druhá řada. :) ()

Galerie (603)

Reklama

Reklama