Reklama

Reklama

Čihajafuru

(seriál)
  • Japonsko ちはやふる (více)
Trailer
Animovaný / Drama / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2011–2020), 28 h 45 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Juki Suecugu (komiks)

Hrají:

Asami Seto, Mamoru Mijano, Tóru Nara, Ai Kajano, Kazuja Nakai, Unšó Išizuka, Hóko Kuwašima, Ikue Ótani, Daisuke Sakaguči, Kendži Hamada, Aja Endó, Cubasa Jonaga (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(75)

Obsahy(1)

Chihaya, Arata a Taichi boli dlhé roky najlepšími priateľmi, ktorých spájala spoločná vášeň pre starú japonskú hru zvanú "Karuta". Arata sa však musel odsťahovať a Taichi a Chihaya šli na rozdielne stredné školy. Keď sa opäť stretnú, Chihaya dúfa, že všetko bude také, ako predtým. Zistí však, že Arata už prestal karutu hrať. Dievča to tak nenechá rozhodne sa v Aratovi opäť prebudiť jeho stratenú hráčsku vášeň. (Chinese Ashio)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (14)

johny95 

všechny recenze uživatele

Chihayafuru mi bolo odporučené ako ďalšie športové anime, ktoré stojí za to pozrieť. Keďže v anime dokáže byť hype i varenie, dal som tomu šancu, ale musím povedať, že prvá séria je celkom sklamanie. Nájde sa tu pár dobrých epizód, dizajny niektorých postáv sú nápadité, avšak zráža to veľmi priemerná animácia s priveľa statickými zábermi a slabo motivované postavy. Najhoršie ale je, že samotné zápasy nie sú najlepšie zvládnuté a hype či zadosťučinenie sa nedostavuje. 3* ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Karuta. Hra, o které jsem dosud neslyšel, jejíž pravidla mi byly neznámé a celkově i podivné. Pětičlenný tým pod vedením energické Chihayi, jejího kamaráda z dětství a dalších tří členů, se probojovává zápasy stejně jak je tomu v Go, Shogi, hře Šachy či Tenise, Golfu a dalších sportovních aktivit. || K prvnímu dojmu: || Začátek se mi velmi líbil. Byl energický (stejně tak jako Chihaya), živý, jasný a skýtal velké možnosti. Největší potenciál se ukrýval v malém človíčkovi jménem Arata. Toho však později v seriálu nebudeme téměř vídat... || Klady: || krásná hudba, animace, nápad, emoce. Chihayafuru skýtá řadu dobrých věcí, které se vám budou za začátku líbit, jakožto už zmíněná živost a celkově sršící dobrá nálada. Za nejslabší postavu bych ze viděli Chihayu, ostatní jsou velmi povedené. || Zápory: || krásná hudba (stále stejná), nápad (nerozvíjený), emoce (stále stejné až přehnané). Emoce... Ano. Jedno z největších plusů v prvních dílech se obrátí v negativní vlastnost v dílech následujících. Je až neuvěřitelné, jak může být Chihaya stále udivená z nejmenších věcí. Stále se červenající, stále s otevřenou pusou, stále usínající. Autoři si zde podkopávají půdu pod nohama tím, že postavám dali charakteristiku, která se po celý seriál mění tak max u podřadných charakterů, u vedoucích (Chihaya a spol) je stále stejná a po několika episodách snad ještě ve větším měřítku. To i Naruto se svým "budu Hokage" to nepřehání tak moc jako právě zdejší hlavní hrdinka... || Verdikt: || Skončil jsem u 18. episody, dále nemám nejmenší náladu se koukat z důvodů vysvětlených v záporech. Chihayafuru bych zařadil do takových klidnějších, nevážnějších a odpočinkových anime, na které se není škoda kouknout, když máte mraky času. Také určitě doporučuji těm, kteří hrají Karutu, nebo o ní chtějí zjistit pár věcí. 55% Edit: [27.3.2012] Dokoukáno: Chihaya konečně skončila a dostavilo se lehké "škoda". Vskutku zajímavé. Silný začátek, extrémně nudný prostředek vystřídán velmi zajímavým koncem. Ach, jak to asi zhodnotit, že. Středně. Jak jinak. Dá se říci, že jsem popsal vše, co zde můžete čekat. Ke konci je to zábavnější, ne však o tolik, aby to vynahradilo na deset-patnáct nudných episod uprostřed série. 60% ()

Reklama

Five By Five 

všechny recenze uživatele

Iba tam hrajú karty, no nemal by som problém zhliadnuť všetkých 25 častí na jedno posedenie (no keďže aj spať treba, riešil som to tak, že som si stiahol vždy iba 2 alebo 3)... Postavy sú sympatické a hlavne normálne, také, aké by ste našli na hociktorej škole... Humorné situácie nevychádzajú z trápnych alebo hlúpych scénok, ale priamo z naozaj dobre spracovaných charakterov... Veľmi zábavná dokáže byť aj úplne obyčajná komunikácia a pri niektorých momentoch sa len ťažko ubránite výbuchom smiechu... Grafika typická pre na ženy zamerané anime je celkom pekná a hudba deto... Hlavné postavy nie vždy vyhrajú, nakoniec, v živote sú aj dôležitejšie veci a o čom by inak bola druhá séria? Ak bude aj tá rovnako dobrá, možno dám plný počet, na teraz ale musia stačiť naozaj skvelé 4* ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Na Chihayafuru není ani tak otravný otřesný vizuál ani špatně napsané postavy, ale to s jakou drzostí míní tvůrci naplnit 20+ dílný seriál...já vím, že tohle by se dalo vytknout každému špatnému seriálu (v rámci ecchi by opravdu bylo mezi čím vybírat), jenže to ecchi (vyjímky v kvalitě se pochopitelně najdou) má aspoň krásné holčiny, ty sportovní (platí to samé jako u ecchi) nudné seriály mají aspoň sympatické postavy a příjemný zápal pro hru a co má Chihayafuru? Absolutně nic. Naprosto zbytečné díly o karetní hře (karuto), která sice má svou logiku a pro některé lidi může být zábavná (to rozhodně nepopírám), jenže vyplnit s ním 23-26 dílů, to jako vážně? A že je mezi vším tím patosem a ubíjející nudou schovaná romantika...a jako co? Díky nefunkčním a naprosto otřesně napsaným charakterům ani tato nevýrazná složka Chihayafuru nefunguje. Vizuál? Ultralevná břečka podivných barev a ošklivě nakreslených postaviček bez jakékoli viditelné potřeby vdechnout postavám aspoň špetku životnosti a lidskosti. Třeba jsem příliš zaujatý proti takovémuto typu anime, možná jsem se vždy, když vyšel nový díl v noci předtím špatně vyspal a možná je také Chihayafuru jeden z nejhorších seriálů, který kdy vyšel...to už asi nezjistím a rozhodně nemám v plánu to udělat. ()

seipy 

všechny recenze uživatele

V tomto anime se mi líbí, jak dokázaly vykreslit co to je sportovní duch a co to znamená být v týmu, bojovat o něco, obětovat tomu všechno a na nic jiného nedokázat myslet. Je zajímavé, že všechny tyto emoce byli autoři schopni vtlačit do karetní hry, kterou jsem v životě neviděl, ale to vůbec nevadí, protože vše je dobře vysvětlené a pak už se jen necháváte unášet na vlnách euforie z vítězství i proher. Hodnoceno po shlédnutí první série a 4**** jen pro to, že tam hold bylo pár trapnějších dílů. ()

Galerie (603)

Reklama

Reklama