Reklama

Reklama

Čihajafuru

(seriál)
  • Japonsko ちはやふる (více)
Trailer
Animovaný / Drama / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2011–2020), 28 h 45 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Juki Suecugu (komiks)

Hrají:

Asami Seto, Mamoru Mijano, Tóru Nara, Ai Kajano, Kazuja Nakai, Unšó Išizuka, Hóko Kuwašima, Ikue Ótani, Daisuke Sakaguči, Kendži Hamada, Aja Endó, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(75)

Obsahy(1)

Chihaya, Arata a Taichi boli dlhé roky najlepšími priateľmi, ktorých spájala spoločná vášeň pre starú japonskú hru zvanú "Karuta". Arata sa však musel odsťahovať a Taichi a Chihaya šli na rozdielne stredné školy. Keď sa opäť stretnú, Chihaya dúfa, že všetko bude také, ako predtým. Zistí však, že Arata už prestal karutu hrať. Dievča to tak nenechá rozhodne sa v Aratovi opäť prebudiť jeho stratenú hráčsku vášeň. (Chinese Ashio)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (14)

Larky 

všechny recenze uživatele

Na Chihayafuru není ani tak otravný otřesný vizuál ani špatně napsané postavy, ale to s jakou drzostí míní tvůrci naplnit 20+ dílný seriál...já vím, že tohle by se dalo vytknout každému špatnému seriálu (v rámci ecchi by opravdu bylo mezi čím vybírat), jenže to ecchi (vyjímky v kvalitě se pochopitelně najdou) má aspoň krásné holčiny, ty sportovní (platí to samé jako u ecchi) nudné seriály mají aspoň sympatické postavy a příjemný zápal pro hru a co má Chihayafuru? Absolutně nic. Naprosto zbytečné díly o karetní hře (karuto), která sice má svou logiku a pro některé lidi může být zábavná (to rozhodně nepopírám), jenže vyplnit s ním 23-26 dílů, to jako vážně? A že je mezi vším tím patosem a ubíjející nudou schovaná romantika...a jako co? Díky nefunkčním a naprosto otřesně napsaným charakterům ani tato nevýrazná složka Chihayafuru nefunguje. Vizuál? Ultralevná břečka podivných barev a ošklivě nakreslených postaviček bez jakékoli viditelné potřeby vdechnout postavám aspoň špetku životnosti a lidskosti. Třeba jsem příliš zaujatý proti takovémuto typu anime, možná jsem se vždy, když vyšel nový díl v noci předtím špatně vyspal a možná je také Chihayafuru jeden z nejhorších seriálů, který kdy vyšel...to už asi nezjistím a rozhodně nemám v plánu to udělat. ()

seipy 

všechny recenze uživatele

V tomto anime se mi líbí, jak dokázaly vykreslit co to je sportovní duch a co to znamená být v týmu, bojovat o něco, obětovat tomu všechno a na nic jiného nedokázat myslet. Je zajímavé, že všechny tyto emoce byli autoři schopni vtlačit do karetní hry, kterou jsem v životě neviděl, ale to vůbec nevadí, protože vše je dobře vysvětlené a pak už se jen necháváte unášet na vlnách euforie z vítězství i proher. Hodnoceno po shlédnutí první série a 4**** jen pro to, že tam hold bylo pár trapnějších dílů. ()

Reklama

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Karuta. Hra, o které jsem dosud neslyšel, jejíž pravidla mi byly neznámé a celkově i podivné. Pětičlenný tým pod vedením energické Chihayi, jejího kamaráda z dětství a dalších tří členů, se probojovává zápasy stejně jak je tomu v Go, Shogi, hře Šachy či Tenise, Golfu a dalších sportovních aktivit. || K prvnímu dojmu: || Začátek se mi velmi líbil. Byl energický (stejně tak jako Chihaya), živý, jasný a skýtal velké možnosti. Největší potenciál se ukrýval v malém človíčkovi jménem Arata. Toho však později v seriálu nebudeme téměř vídat... || Klady: || krásná hudba, animace, nápad, emoce. Chihayafuru skýtá řadu dobrých věcí, které se vám budou za začátku líbit, jakožto už zmíněná živost a celkově sršící dobrá nálada. Za nejslabší postavu bych ze viděli Chihayu, ostatní jsou velmi povedené. || Zápory: || krásná hudba (stále stejná), nápad (nerozvíjený), emoce (stále stejné až přehnané). Emoce... Ano. Jedno z největších plusů v prvních dílech se obrátí v negativní vlastnost v dílech následujících. Je až neuvěřitelné, jak může být Chihaya stále udivená z nejmenších věcí. Stále se červenající, stále s otevřenou pusou, stále usínající. Autoři si zde podkopávají půdu pod nohama tím, že postavám dali charakteristiku, která se po celý seriál mění tak max u podřadných charakterů, u vedoucích (Chihaya a spol) je stále stejná a po několika episodách snad ještě ve větším měřítku. To i Naruto se svým "budu Hokage" to nepřehání tak moc jako právě zdejší hlavní hrdinka... || Verdikt: || Skončil jsem u 18. episody, dále nemám nejmenší náladu se koukat z důvodů vysvětlených v záporech. Chihayafuru bych zařadil do takových klidnějších, nevážnějších a odpočinkových anime, na které se není škoda kouknout, když máte mraky času. Také určitě doporučuji těm, kteří hrají Karutu, nebo o ní chtějí zjistit pár věcí. 55% Edit: [27.3.2012] Dokoukáno: Chihaya konečně skončila a dostavilo se lehké "škoda". Vskutku zajímavé. Silný začátek, extrémně nudný prostředek vystřídán velmi zajímavým koncem. Ach, jak to asi zhodnotit, že. Středně. Jak jinak. Dá se říci, že jsem popsal vše, co zde můžete čekat. Ke konci je to zábavnější, ne však o tolik, aby to vynahradilo na deset-patnáct nudných episod uprostřed série. 60% ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V celku zaujímave anime, ktoré sa zameralo na hranie Japonskej karetnej hry Karuto, v ktorej si rozložíte pred seba dvadsaťpäť kariet a súper tiež a keď ich čítajúci prečíta máte ich čo najrýchlejšie zobrať, alebo "vyštuchnúť" z hracej plochy. Chihayafuru v podstate túto hru propaguje vo veľkej miere pretože pre ostatných mimo Japonsko táto hra bola dosť neznáma. Takáto hra sa zdá na prvý pohľad jednoduchá, ale je nesmierne zložitá. Všetko ostatné ide v tomto anime do úzadia a dokonca aj láska, ktorá tam síce je v jednom prípade jasná v druhom nejasná. Bavili ma obe série približne rovnako a až na konci druhej série mi začala tá hra liezť už na nervy. Vo svojej podstate je anime stále o tom istom. Hlavný hrdinovia chcú byť najlepší v hraní karuta a preto stále idú na iný turnaj, alebo sa na nejaký turnaj pripravujú a podobne. Takže kto anime neprepadne v prvých dieloch tak nič iné v ňom žiaľ nenájde. Kľúčom k tomu, že mne sa anime páčilo bolo to, že mňa dané turnaje a vylepšovanie sa hlavnej hrdinky Chihaye bavili. Ak by ma to nebavilo môžem toto anime okamžite "dropnúť" čo ja nikdy v podstate nerobím (hehe) z dôvodu, že by mi to nemalo čo iné dať. Takže áno kritizovanie Chihayafuru je na mieste, že divákom neposkytuje širšie spektrálnu zábavu. Chihaya sa správala divne z dôvodu, že jediné čo videla bol svet Karuta a nič iné. Naopak iné postavy dokázali byť súčasťou aj iného sveta a nešlo im len o Karuto. Chihaya je prototypom postavy, ktorá má slabší rozum, ale keď sa do niečoho vrhne tak do toho ide naplno a v tomto prípade je to hranie karetnej hry. Je Chihaya niekto ako Naruto? (atď). Mashima zrejme Karuto hral z úplne iných pohnútok, ako ostatní hráči v prvej sezóne (keď sa bavíme len o postavách z prvej sezóny). Mashima je prototypom rozmýšľajúcej postavy a teda na jeho "bedrách" je toho veľa. Arata je zaujímavá postava takzvaného "tichého zabijaka" (niečo ako Šatan?), ktorý toho veľa nenahovorí a má vášeň pre Karuto. Hlbšie sa, ale nedozvieme o čo Arata usiluje a čo je jeho skutočným zámerom aj z dôvodu, že neskôr sa vo veľa dieloch nevyskytuje (druhá sezóna). Áno v anime je v podstate milostný trojuholník, ale bohužiaľ ten trojuholník je veľmi slabý a nemá rovnako silné všetky strany. Pochopíte keď pozriete anime Chihayafuru. Pokračovanie Chihayafuru 2 (Druhá sezóna). ()

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Claudio Pinto umí vyvalit oči tak, že mu čouhají 4 cm z důlků. Já to neumím a seriál Chihayafuru mě tomu asi nenaučí. Claudio je ovšem ve vyvalování očí nejlepší na světě. Les Stewart naťukal na psacím stroji všechna čísla od jedné do milionu. Zatímco já u u Chihayafuru setrval pouhých pět týdnů, on se nevzdal (skoro) celých 17 let. Les je nejlepší na světě, nikdo nedokázal, co on. David Alexander pokořil 7 miliard lidí, když na sebe navlékl 121 triček najednou. Nejlepší na světě. Na Světě! +++++ I Chihaya Ayase touží být v něčem nejlepší na světě. I Arata touží být v něčem nejlepší na světě. Taichi doufám ne, ten vypadá, že na to nemá. Ale třebas se pletu. Ovšem karutu, tu pro nás podivnou hru, hraje taky. Dobrá, nebudu se vysmívat japonské tradici a kultuře. Přeci jen, hráčská základna je širší než u vyvalovačů očí, a to i když. má oči skoro každý a sadu karutiček asi málokdo. Díval jsem se na youtube a skutečně hrají podobně jako v seriálu. +++++ Necítím potřebu naříkat nad tím, že si někdo vytyčil jasný cíl a pak celý život usiluje o jeho dosažení. OK. Ani mi nevadí, že míří za uznáním skrze hru, jejíž kouzlo mi zůstane navždy cizí. Seriál Chihayafuru však nenašel ve svém nadšení pro věc míru a poddal se plně obludnému karutovému sektářství. Dělí lidi na hráče a nehráče, přičemž je skutečně dělí. +++++ "Ach, ta Chihayina sestra je tak povrchní, když se vysmívá karutě," měl by si zřejmě myslet divák. "Hohoo, ta Taichiho dívka je vcelku ucházející, ale zjevně je s ní děsná nuda, vždyť nehraje karutu," vede diváka Chihayafuru v dalším díle. "Oooo, Arata již nehraje, co si počne, co se mu stalo, co ho zlomilo, musím ho vyléčit!" s hysterickým pláčem pořvává Chihaya. +++++ Karuta tam, karuta sem, karuta dovnitř vás a karuta zákonitě ven. Výbuchy nadšení z výhry a dobrých soupeřů střídají plačtivé rozlučky s karutkámy, ještě plačtivější přesvědčování: "Hraj, to je tvůj život!" nejplačtivější: "Budu, je to můj život," "Ano, hrejme spolu, navždy!" Všechny hlavní postavy uzrály k pojídání pilulí, které tlumí emocionální reakce. +++++ Člověk se až diví, že samotná hra, které nepropadá, v seriálu tak monotematickém, představuje chvíle vytržení z té strašlivé přemíry vzájemně utvrzovaných citů. Jsou to okamžiky napjatého soustředení, rychlých a přesných reakcí i dalších skutečně sportovních "emocí". Nicméně ty zase především těží z tradice sportovních a herních anime typu Hikaru no Go, jejichž pozitiva navíc násobí větší bohatost a divácká přitažlivost. Končím po 5. díle. Bez hodnocení, dojem kolem **. ()

Galerie (603)

Reklama

Reklama