Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

Project X v žádném ohledu není jakkoli výjimečný či zvlášť povedený film, ale když se ta cool párty rozjede, nuda nehrozí (alespoň pro cílovku). Je to zkrátka spíš taková velice nenáročná úsměvná pohoda než teenagerská alternativa komediálně kulervoucí Pařby ve Vegas. PS: Dobrovolně si pustit film o pařících středoškolácích a pak tu brečet, že film není chytrý / intelektuálně stimulující ... no, na to musí být člověk snad ještě větší vůl než libovolná postava z toho filmu :-)(1.6.2012)

• GeusX

Pseudodokument o jednom narozeninovém večírku. Pouze prodloužená verze a "trochu" větší účast na mejdanu než v jakékoli jiné teenagerské komedii. Jaksi nechápu to vysoké hodnocení a některé nadšené komentáře. Nic tak originálního, zajímavého nebo mimořádně zábavného jsem na filmu neshledal. Zřejmě je ideální pustit si film na nějaké party pro náctileté, dát si čtvrtou vodku s džusem a říkat si "jo, tam bych teď taky rád byl..." - potom to může vypadat jako super film. Za střízliva nikoli. ### 2*/40%(29.9.2012)

• Kamca_

Nic jsem od filmu nečekala. Radši. A ve finále to bylo jedním slovem strašný. Nesnášim amatérsky natočené filmy a tohle je přesně ten případ. Nedalo se to brát vážně ani minutu a stačilo to celé vnímat jen občas a stejně jste věděli, o co jde. Myslím, že takové filmy je zbytečný točit. Dám 20% ze soucitu. A souhlasím tu s pár komentářema, že 87 minut na takový film je hodně. Stačila tak hodina a i to by možná bylo moc ... A ten trapný konec tomu nasadil korunu.(1.8.2013)

Naprostej nářez, kterej nás díky úžasný kameře a zpracování zavede přímo doprostřed nejrozjetější párty. Šílená jízda od začátku do konce, která ale přesně ukazuje, jak se dnes mládež baví, a jaká je to někdy ohromná zábava, ale taky průser. Ten film se stal pro mne naprosto srdeční záležitostí, protože jsem v něm našel sám sebe a mnoho takto prokalených let. Navíc zapůsobil jako dokonalý "warm up" k jedný akcičce, na kterou se za týden chystám... :-)) Naprosto odvázaná záležitost, totální extáze (a že jí tam bylo ...), kterou podtrhuje hlavně suprová hudba hodící se k jednotlivým scénám (při scéně znovurozjetí párty za barákem mě příjemně zamrazilo v zádech ...) a perfektně zvolené klipové scény, které do sebe slušně zapadají... Řadu let, vlastně od Human Trafficu (1999), jsem neviděl nic pohodnýho. Velký překvapení roku!!!(10.6.2012)

Paradoxem roku 2012 je, že největší filmový zážitky prožívám doma a největší zklamání v kině. Ležim doma s chřipkou a Projekt X mě postavil na nohy, postavy jsou uvěřitelné, herci příjemní a zábavní, scénář má brutální spád a skvělý finiš. Perfektně sem se pobavil a oddychnul si. Vždycky jsem chtěl žít v americe protože takové věci, se můžou dít jenom tam. ( jsem si vědom toho, že to není podle skutečnosti ) , ale stejně, čím sem starší, tím potom paradoxně víc toužím. JUST EPIC!!!!! 95%.(21.9.2012)

• - Tímto filmem se inspirovala řada podobných šílených obřích domácích party, Project M (Michigan), Project X House Party 2 (Florida), Project X Haren (Holandsko), Proyecto X (Argentina), Project Chris nebo Project P. Na jedné z těchto párty došlo ke střelbě na přivolané policisty a jeden z účastníků party byl zastřelen. (shaacul)

• - Na konci filmu príde Thomas (Thomas Mann) do školy na zdemolovanom minivane, ale čelné sklo má v poriadku, aj keď mu ho na začiatku filmu rukou rozbil T- Rick (Rick Shapiro). (marciano)

• - Filmem se inspirovala i šestnáctiletá slečna z ČR, když pomocí Facebooku svolala párty. Na tu však přišlo 800 lidí a musela zasahovat i policie. (kohout08)