Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

• Carol Pifková

Pôvodne som chcela dať odpad, pretože v podstate nič nového to nebolo. Polonahé baby (už po prvých 25 minútach som si vravela, že jak to, že sa tam ešte žiadne prsia neobjavili a ejhle po 33 už sa baby vyzliekali) chľast (samozrejme, šak asi na šalátovú misu neprišli), drogy, výtržníctvo, olizujúce sa baby čo to hrajú akože na sexy lesby, sexujúce páry bla bla proste nič nového a nič pre mňa zaujímavého, takéto filmy ma nikdy nebavili a asi nikdy pre ne pochopenie mať nebudem. Zrejme starnem. Ale musím uznať, že to ako sa na konci celá párty vyvinula bola vážne pecka a bola tu veľmi dobre zvolená hudba. Tak dám aspoň tú jednu hviezdičku.(30.5.2013)

80%. Film, který by se měl stát legendou. Dokonale poukazuje na reálný život 21.století a navíc vtipnou a originální formou předvádí mejdan, o kterém každý teenager sní. Nejsem, nikdy jsem nebyl a patrně už nikdy nebudu "pařící" typ, přesto upřímně lituji, že jsem něčeho takového nebyl v minulosti svědkem. To lze zažít asi jen v Americe. Zdánlivě typický puberťácký snímek typu American Pie, který však pod svou maskou skrývá poselství - ať záměrně, či náhodně. Poselství o tom, co všechno dokáže dnešní mladá společnost a kde je budoucnost tohoto světa. Projekt X.(22.11.2013)

• Kamca_

Nic jsem od filmu nečekala. Radši. A ve finále to bylo jedním slovem strašný. Nesnášim amatérsky natočené filmy a tohle je přesně ten případ. Nedalo se to brát vážně ani minutu a stačilo to celé vnímat jen občas a stejně jste věděli, o co jde. Myslím, že takové filmy je zbytečný točit. Dám 20% ze soucitu. A souhlasím tu s pár komentářema, že 87 minut na takový film je hodně. Stačila tak hodina a i to by možná bylo moc ... A ten trapný konec tomu nasadil korunu.(1.8.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Projekt X je důvodem, pro by se měla najít věková hranice, nad kterou je sledování podobných filmů nevhodné. Její přesnou výši nejsem schopen určit, ale vím zcela jistě, že jsem ji před několika desetiletími překročil. Ale jsem pozitivní člověk, takže když jsem se nebavil, tak jsem alespoň hledal a našel poučení. Až se mé děti přiblíží hranici zletilosti, tak si zvednu pojistku na barák, připojístím si káru proti utopení a při každém odchodu z domu zaktivuji nástražný výbušný systém kolem domu. Mně se zkrátka po zahradě 2000 lidí, pyroman ani liliput producírovat nebude, ale kdyby mi Metallica zahrála do rytmu k sexu se slečnou podle mého výběru, tak bych možná udělal výjimku. Ale v devět ráno, ať jste všichni v posteli!(16.12.2013)

Může přemýšlet na několika rovinách. Určitě výborně natočený film. Má to tah, všechno sedí. Baví se, aniž by o tom musel přemýšlet jako 17letý fracek. Což se u tohoto druhu filmu očekává. Není to nic nového, a pouze to pospojovalo všechny prcičky a jiné sračky. Z druhé strany ta normalita a kůlovost je hrozně děsivá. Spálím barák a tatínek mě poplácá po zádech. Není tam viditelné bouchnutí po prstech. To je prostě špatně. Protože poblít se na všechny boty, ojet několik slečen, které očividně berou pohlavní styk jako další etapu svého společenského žebříčku, ano, to tak není ok. Bije se tady morálka a pohádka. Když to vezmeme jako pohádku nemá to chybu. Ale jsem člověk a neberu extázi jen tak. P.S.: Jsem ráda, když slyším remixy YYY's a The Kills!(7.1.2013)

• - Všechny kaskadérské kousky byly prováděny herci v kontrolovaném prostředí. (JARDAHONDA)

• - Drsný chlapík, který Thomasovi (Thomas Mann) rapuje k narozeninám, je opravdu rapper a také herec Simon Rex aka Dirt Nasty, známý ze série parodií Scary movie. (veronika.weu)

• - Štáb se během natáčení omlouval sousedům a nejbližšímu okolí za hlasitou hudbu, která byla slyšet na 20 km daleko. (pan Hnědý)