Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

Trailer 1

MikeCool

"Found footage" komedie ? Tak to mu říkám odvaha. Odvaha, která se ovšem hodně povedla a doslova mě omráčila svou atmosférou z jedné "mega párty". Chápu že je Project X je hodně podceňován, ale ruku na srdce, Copak by jste nechtěli být někdy(aspoň jednou) součástí něčeho takového ?. Natáčení z první osoby dodává celému filmu autentičnost jako "prase" a líbí se mi i závěrečná hra na city, sice v podání typického, slaďárno-amerického typu, ale líbila se mi. Prostě "Husto-Kruto-Přísná AKCE". ()

Rominator

Thomas (Thomas Mann), Costa (Oliver Cooper) a J.B. (Jonathan Daniel Brown) se snaží uspořádat narozeninový večírek, kde by oslavili Thomasovy sedmnácté narozeniny. Vše jde ze začátku podle plánu, ale s narůstajícím počtem návštěvníků se vše začíná vymykat z rukou. Většina filmu je natočena netradičně z pohledu kamery Daxe (Dax Flame), který celý večírek dokumentuje. Určitě vyčnívají scény s nasraným liliputánem, přivázání pejska k nafukovacím balónkům a drogový dealer T-Rick (Rick Shapiro) s plamenometem. ()

teutates

Né film, dokument. Jeden, 2, tři lusery, kteří by už nechtěli být nepovšimnuté existence na US. školských chodbách, kde se musí brodit chcankama povinnou školskou docházkou uspořádají SuPeR MeGa (ehm) neuskutočniteľnú PaRtY. Jako TV spot, či jakási reklama to vypadá božiií, no takhle s "dějem"... Nemá to ani hlavu, ani patu a závěr mně fakt dostal. Jebat 4/10 ()

Real Tom Hardy

Absolútny úpadok akýchkoľvek hodnôt. Nezastaviteľná dekadencia bez hraníc. Akt epických proporcií nehodný nízkeho hodnotenia, nech som akokoľvek proti. Chaos. Anarchia. World Gone Mad. Game Changer. Mnohokrát bolo povedané, že Project X je v podstate Animal House iPhone generácie. Dokonalo trefnejšiu definíciu by som hľadal márne. --- (10.10.2019) Po asi ôsmych zhliadnutiach za posledný rok zvyšujem na päť hviezd. Najväčším paradoxom je, že som v 2012 ako 16-ročný filmu udelil odpad. Prejde sedem rokov a z odpadu je 5 hviezd a pridanie do obľúbených. Degenerácia potvrdená, inak si to nedokážem vysvetliť... ♪♫ / (xx) / "It's a gnome. I guess he gets around.""Get me to do it for you" / The Pasadena Three / Project Xpensive / Declassified (<3 / x / x) (x / x) (x) (2012) (13.11.2018) (~8x2019) (10.10.2019) (16.10.2020) (18.9.2021) (10.6.2022) (7.9.2022) ()

chezush

Lidi, vážně? Dát odpad s komentářem, že tenhle film je bez děje, bez myšlenky, bez hloubky.... Co jste čekali? Nějaké drama, které bude nominováno na Oscara? Poject X nemá v podstatě žádný děj, 3 kluci pořádají párty, která se tak ''trochu'' vymkne kontrole a tak Vás ani nemůže překvapit létající pes, auto v bazénu, nebo šílenec, který se to snaží celý podpálit. Takhle dopadnout moje párty, tak se nejspíš zabiju sama, protože jinak by to udělali moje rodiče. Je to prostě celé šílené, bláznivé, vtipné a chaotické včetně drog, alkoholu a sexu. Takže jestli hledáte nějaký bezmyšlenkový film, u kterého chcete vypnout a nepřemýšlet, doporučuji. ()

• Názov Project X nesie aj jedna hardcore-punková kapela, ktorej členovia sú prívrženci životného štýlu Straight Edge, princípom ktorého je odmietanie užívania alkoholu, tabakových výrobkov a iných drog, teda pravý opak toho, čo môžeme vidieť vo filme. (Sufferer)
  • Vo filme sa objaví skutočný diskdžokej Jesse Marco (DJ). (Greenpeacak)
  • Název Projekt X byl původně jen předběžným pojmenováním. Až postupem času se z něj stal název oficiální. (oje)

Související novinky

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Stejně jako v loňském roce, i letos vám přinášíme přehled nejlepších filmů uplynulého roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Nejoblíbenějším… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (více)