Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

• boshke

Může mi někdo vysvětlit, co to mělo být? Stále, i když stále zoufaleji jsem doufal, že se z toho něco vyklube. Něco víc než je hodinu a půl trvající pařba. Zbytečně. Prostě příběh, kterak se debil, připosranej debil a tlustej debil rozhodnou udělat párty, na kterou se jen tak nezapomene. Přijde tam spousta lidí, z tria debilů (hlavně z připosranýho debila) jsou legendy, protože se párty zcela vymkne kontrole a končí devastací čtvrtě. Jupí...? 0%(12.2.2014)

Všichni povinně sraz v domě Thomase Kuba. Pořádá narozeninovou párty, kterou se svými třemi kámoši zdokumentuje. Na střední platí za opomíjené nuly, ala tahle pařba z nich udělá (mediální) hvězdy. Nebude to jen pořádný odvaz, ale mega kalba, která se totálně vymkne kontrole. Mladíci nedbající následků si však náramně tuhle noc užijí a překročí snad všechny zákony severní Pasadeny, kdy návštěvnost téhle kalby daleko překročí kapacitu domu mladíkových rodičů. Producent filmu Todd Phillips už nějaké zkušenosti s pařbami má, a tak není divu, že dal vzniknout dalšímu odvázanému filmu, tentokrát však s náctiletými v hlavních rolích. Vše je do jisté míry podřízeno autentičnosti párty, kterou kazí jen účast povědomých herců ve vedlejších rolích (například pidimužík Martin Klebba) nebo občasné excesy, ale jinak by se taková párty při troše dobré vůle mohla klidně odehrát, tedy v našich podmínkách asi ne. Rovněž diskutabilní je zvýšená míra holčin vypadajících jako top modelky, ale zase bylo na co koukat, zvláště když byly nahoře bez. Někteří herci dokonce mají stejná občanská jména, jako jejich filmové postavy (Thomas Mann, Kirby Bliss Blanton nebo Dax Flame). Neznám žádnou teenage komedii natočenou v dokumentárním stylu, a z tohoto hlediska se tedy skutečně jedná o ojedinělý projekt. Na druhé straně tvůrci nevyužili úplně na doraz všech nabízených možností, z filmu se vytratily hlášky a spousta gagů jen tak prošumělo. Na debut Nima Nourizadeha, je to však natočeno velmi zkušeně až neotřele, a vedle zmíněného tvůrce úspěšných "dospěláckých" komedií Phillipse, si produkční dohled vzal také legendární úspěšný výrobce akčních fláků Joel Silver. Film svoji kvalitu má, ale rozhodně bych ho neřadil k nejvtipnějším ze své kategorie a možná filmu chyběl nějaký extra mega vrchol. ale s nijakou zápletkou to šlo stěží provést. V závěru se navíc film stal trochu nepřehledným, a možná zbytečně přestřeleným v tom horším slova smyslu. Rozhodně však je to párty, ze které pařmeni a pařmenky možná budou čerpat nějakou tu inspiraci, ale je to na vlastní nebezpečí. Ono podpálit dům rodičů, už přestává být legrace. I když jste na tuhle narozeninovou párty nebyli zvaní, neprohloupíte, když se na ní vetřete. 70%(10.7.2012)

• Kamca_

Nic jsem od filmu nečekala. Radši. A ve finále to bylo jedním slovem strašný. Nesnášim amatérsky natočené filmy a tohle je přesně ten případ. Nedalo se to brát vážně ani minutu a stačilo to celé vnímat jen občas a stejně jste věděli, o co jde. Myslím, že takové filmy je zbytečný točit. Dám 20% ze soucitu. A souhlasím tu s pár komentářema, že 87 minut na takový film je hodně. Stačila tak hodina a i to by možná bylo moc ... A ten trapný konec tomu nasadil korunu.(1.8.2013)

• Don Jebal

Rozpočet: 12 000 000 $ Otvárací Víkend: 21 051 363 $ (v 3 055 Kinách) Tržby USA: 54 731 865 $ Tržby SR: 26 204 $ Tržby Celosvetovo: 100 931 865 $Radšej som mal ísť niekam na ,,párty´´ako som mal pri tomto Projekte X stráviť skoro hodinu a pól.Nefungujúci tisíckrát omletý maglajz,ktorý drží nad odpadom 20 minútová záverečno-epická seba deštrukcia.(3.6.2012)

Může přemýšlet na několika rovinách. Určitě výborně natočený film. Má to tah, všechno sedí. Baví se, aniž by o tom musel přemýšlet jako 17letý fracek. Což se u tohoto druhu filmu očekává. Není to nic nového, a pouze to pospojovalo všechny prcičky a jiné sračky. Z druhé strany ta normalita a kůlovost je hrozně děsivá. Spálím barák a tatínek mě poplácá po zádech. Není tam viditelné bouchnutí po prstech. To je prostě špatně. Protože poblít se na všechny boty, ojet několik slečen, které očividně berou pohlavní styk jako další etapu svého společenského žebříčku, ano, to tak není ok. Bije se tady morálka a pohádka. Když to vezmeme jako pohádku nemá to chybu. Ale jsem člověk a neberu extázi jen tak. P.S.: Jsem ráda, když slyším remixy YYY's a The Kills!(7.1.2013)

• - Vo filme si zahral rolu diskdžokeja Jesse Marco, ktorý sa tým v skutočnosti živí. (Greenpeacak)

• - Natáčanie začalo 14. júna 2010 v Los Angeles a prebiehalo v časoch od 17:00 do 5:00 počas 25 nocí. (Greenpeacak)

• - Všechny kaskadérské kousky byly prováděny herci v kontrolovaném prostředí. (JARDAHONDA)