Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Naby

Po delsi dobe zajimave scifi. Zajimavy pribeh se celkem dobre zamota a nasledne postupně rýsuje. Opravdu zajimava záležitost. Nechybí ani zvraty a překvapeni. Pro nekoho kdo ma rad scifi urcite k doporučení. Celkem 4,1* ()

Jessica_Biel

Jako jó i né... já nevím.... hmmm... co na to říct?? Mno představa, že by v budoucnosti měl osud lidstva "v uvozovkách" záviset na partě nezletilích hyperintelektuálních inteligentech, kteří nemají žádné dětství, tak potěž koště! Z nich budou v dospělosti narušení psychouškové, ne? Alespoň tak to bejvá v těch holiwůdskejch filmech o maniacích. Nějaké zvláštní efekty nemá cenu zmiňovat, poněvadž jsem si ničeho velkolepého nevšiml (až na zvratky ve stavu bez tíže), knížku jsem nikdy nečetl (poněvadž jsem nečetl ani Babičku, tak proč tohle, že?), a hlavní postava "Johnnyho Rica"-spasitele mi byla nesympatická (dyť vypadal jako bazilišek! Ten kdo nikdy neviděl baziliška, tak takhle nějak vypadá v reálu!)... Ale ať nežeru, až na fakt nezletilejch to byl dobréééj příběh s nečekaným koncem závěrečné bitvy ( vy jste to předvídali? vy jste to čekaly?? Já fakt ne!), k tomu naprosto luxusní hudba od Stíva Jabloneckého - paráda! ()

Welsiot

Velké překvapení, čekal jsem dětskou pohádku a nakonec je to celkem zajímavá moralizující sci-fi. Dokonce se tam ani nikde nemává americkou vlajkou, takže slušných 80% ()

Morzan

Dech beroucí výprava za genocidou. Přiznám se, že knihu jsem nečetl, ale podle zkušeností s jinými případy bych si tipnul, že film je oproti ní jen slabý odvar. Což mu překvapivě vůbec neubírá na atraktivnosti. Už jen filmové efekty jsou zážitek samy o sobě a pro spoustu fanoušků sci-fi budou pádným důvodem ke shlédnutí. Další kapitolou je samotný děj, který se ukazuje být velmi atraktivní a určitě zaujme nejednoho z nás svou komplikovaností a rafinovaností. Osobně mi ovšem vadilo zhuštění filmu do tak krátkého času. Celkově to působí, že se tam toho děje hodně a zároveň málo, ale to už je asi prokletí filmů s knižní předlohou. ()

Wartord

Kdybych býval byl O. S. Cardem, asi bych si sakra pohlídal, pokud by mělo být moje dílo zfilmováno. A ejhle, von to asi fakt udělal, protože jsem čuměl, jak věrně se akční scény podařily natočit. Přestože je kniha z převážné části filozofií, v ději se vyskytuje slušná akce z Bitevní školy, vytvářející důmyslné pozadí. Bohužel, bohužel, zde je to právě naopak a závěrečná scéna je spíše taková útěcha pro namistrované čtenáře a hnidopichy, jako jsem já. Samozřejmě, dávno jsem rezignoval na zfilmovatelnost korespondence mezi Lockem a Démosthenem, protože to už tak prostě bývá, že některé okamžiky se líp čtou, než vidí. ()

Severus007

Jediný rozdíl mezi tímhle a Harrym Potterem je ten, že Ender má rodiče a dva sourozence :-) Ale kdybych Harryho jakože neviděl, stejně nemohu dát víc než jednu hvězdičku. První polovina byla ucházející, druhá polovina ne a konec to zazdil úplně. ()

NiennaTasart

Nečetla jsem knihu (což jsem nejspíš udělat měla) a tenhle film byl skvělý. Co hodnotím kladně obzvlášť je, že děj plyne svižně, nikde není ani chvilka nudných scén a ty dvě hodiny uplynuly mrknutím oka :) ()

Chlo0opek

Milovníkům sci-fi by se mohlo líbit, pro neutrální a nezasvěcené diváky však takový filmový průměr. Hezké záběry to jo, příběh také tak nějak průměr - zkrátka mi to vychází na slabší 3*. To je asi tak všechno. ()

Danny.cz

Vynikající vizuální zážitek, propracovaná psychologie, filozofický podtext, ale především skvělé herecké výkony - to je Enderova hra. Někdy zbytečně klišoidní (velký uctívaný génius, hrdina a budoucí velitel Ender), jindy zase poněkud nudné, celkově ale naprosto dechberoucí. - 83% ()

KraLuban

Opravdové zklamání - kvůli snaze získat masy diváků natěšených na vesmírné bitvy film víceméně zcela ignoruje pojetí knihy (a jejích pokračování). Tam kde kniha sází na Enderův vnitřní svět osamělého geniálního chlapce nám Hood podsouvá bombastické efekty. Kde je v knize Ender líčen jako citlivý dětský vojevůdce zmítaný vlastními vnitřními krizemi, je ve filmu protlačován malý dokonalý voják. Spíš vojáček. Plus Ford mi jako Graff vůbec nesedí. Extra body nahoru za naopak skvělé ztvárnění Bitevní místnosti. Celkově ale slabota, úžasná kniha by si zasloužila věrnější zpracování. 40%. ()

pichta

Prijemne spracované sci-fi. Chlapec, malý rebel proti autoritám, ktorý sa vypracuje vďaka svojmu umu na vrchol formou hry a tam mu predstrčia skutočný boj namiesto hry. O tomto som sníval ako maly chlapec, ze sa mi to stane. Trochu predvidateľný dej, no konec ma prekvapil. V pozadí sa chcela rozvíjať romantika, nedali jej šancu. To silnejšie naviazanie na sestru mi vadilo. Trochu psychologie s akčnosťou a zábavou urobilo v celku dobre pozeratelny film. . Knihu som nečítal, ale hmyz? To je hlúposť. Inak dávam najvyššie možné 4 hviezdy ktoré si u mna zaslúži - za to ze som bol ponorený v deji s hrdinom ()

Pythonator

Co to jako bylo? Dospělá sci-fi s děckama? Žánrově dost ojedinělý snímek. Dívat se na to dalo, ale neubránil jsem se pocitům, že kdyby tam místo těch smradů byli normální dospělí hrdinové, tak je to mnohem lepší. Tak trochu to působilo jako Harry Potrat ve vesmíru. Pro děcka dobré, pokud snesou hlubší zápletku, než nabízí Potrat. Harrison Ford byl skvělý (jak jinak), ale ten malý šupák (hlavní hrdina) se mi vůbec nezamlouval. Předlohu jsem nečetl a ani nebudu, ať si o ní říká kdo chce co chce. Myšlenka, že by se v případě emzáckého útoku stavila armáda z dětí je celá přitažená za vlasy a přijde mi to podobně ujeté jako ty filmy, kde nějaká mladá pipina pobíhá s lukem po lesích a snaží se nenechat se zabít po zuby ozbrojenými dětmi. ()

Sashmen13

Pro mě osobně dobré zpracování knižní předlohy, které ovšem mohlo být lepší. Proto 4 hvězdičky. Kniha je samozřejmě mnohem podrobnější a některé kombinace technologií mi přišli docela šílené, ale proč ne. ()

Tess92

Jistě, jsem zaujatá, knihu jsem četla jenom o den dřív, než jsem viděla film. O to směšněji samozřejmě působily veškeré nuance. Začíná to tím, že Enderův starší bratr je kudrnatý blonďák, přes Andersena, ze kterého se stala žena (asi reakce na Cardovu homofobii) a černoška (nejspíš byl taky rasista), čili ať žije rovnost. Pokračuje se neuvěřitelnými skoky dál a dál, hře v beztížném stavu, jakožto i "mozkové hře" není věnován prakticky žádný prostor. On totiž skoro ničemu není věnován prostor. Tak jako se už tolikrát ukázalo, že z knižní předlohy se prostě film málokdy povede, měli tvůrci sáhnout po seriálu. Tam by se postavám dostalo dostatečného prostoru a stejně tak i dalším myšlenkám v knize - jako třeba proč Ender ve hře ve stavu beztíže vždycky vyhrál. Zatím se od knižní předlohy nedokážu oprostit, možná to za rok zkusím znova. Ale za mě to prostě bylo uspěchané a nudné zároveň. Ale upřímně, pokud víte, že v knize jde o 6-11 leté děti, pohybující se ve stavu beztíže a hrající hry, co jim vidí do hlav, musí být každému jasné, že z takového materiálu nemůže vzniknout dobrý film, kderý obstojí ve srovnání s předlohou. ()

Gyl

Jedno z nejzdařilejších zpracování emzácké invaze. Přestože v hlavních rolích byly samé děti, tak to rozhodně není film pro náctileté. ... Super! ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013