Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Henriette

Z Enderovy hry: "... v okamžiku, kdy skutečně pochopím svého nepřítele, kdy mu dostatečně rozumím, takže ho dokážu porazit, právě v tom okamžiku ho také miluju." ()

misanova

Ze začátku jsem si myslel, že to bude vcelku solidní sci-fi...ovšem ten konec mě vůbec nezaujal. Simulátor/doopravdy, pro někoho zajímavé pro mě NE! 90% z filmu se mi moc líbilo ale ten konec mě nezaujal... ()

JerryPilsen

Velmi originální scifi.Čekal jsem ale asi víc akce či napětí.Takže dávám za tři.Pointa je ale dokonalá a jako divák nedotčený knihou jsem se určitě nenudil. ()

beaverkiller

Knižní předlohu neznám, takže nebudu srovnávat. Ale prohlásit, že předloha je nejlepší scifi-fi všech dob (David 82) je dost subjektivní a nejspíš i nepravdivé. Šel jsem do kina a nečekal jsem vůbec nic. Sledovat děcka, jak se učí válčit s emzákama mi nepřišlo jako zrovna super nápad. Ale nakonec musím přiznat, že to bylo docela koukatelné. Zaměření bude spíše mladší věková skupina, kde bude mít určitě úspěch. Je to takový dobrodružný příběh o klukovi, po kterém se toho chce hodně, a on má co dělat sám se sebou. Vizuální zpracování je opravdu skvělé, akorát ten konec...No hrůza. ()

sh3riff

rychlé, jednoduché ... konec až moc ... ale dostal mě ... zanechal ve mě něco, co mě tom nonstop nutí přemýšlet a chci víc ... asi jsem dost soucítil s Enderem. ()

eoj

Jo. S těmi pěti hvězdami je to na hraně, ale dneska jsem si spravil chuť po pár posledních filmech. Ti co nečetli, se myslím zorientují, ale pro znalého předlohy je zážitek nejspíš o kousek lepší (i když tedy zná konec). Jako velké plus vnímám ponechání dětí dětmi, ne jak mají často filmaři ve zvyku nasadit do role dvanáctiletého kluka nějakého prověřeného dvacatnika. ()

MAsakRA

Předlohu jsem zatím nečetl. Určitě to mělo být delší. Po nějaké době zase čistokrevné sci-fi a celkem atypický blockbuster. S dětskými hlavními hrdiny jsem neměl takový problém, jak jsem čekal. P.S.: Zatím to má celkem slabé tržby, tak doufám, že se to změní. ()

woody.birch

Od tohohle filmu jsem po zklamání z Johna Cartera raději nečekal vůbec nic. A myslím, že od něj nic nečekala ani distribuce, soudě podle neexistence jakékoli reklamy. Reklama prodává - bohužel. V kině nás sedělo patnáct a z toho nás deset, kteří se na Endera chystali už hodně dlouho. Ty necelé dvě hodiny uteklo tak rychle, že jsme se ani nestačili mockrát nadechnout. Nejspíš se půjdeme podívat znovu. ()

RedFree

Film je vystavěn na výborném ústředním příběhu plném nečekaných důmyslných scén a dějových zvratů, včetně dovedně implementovaných vedlejších mikro zápletek. Naprosto profesionální výkony dětských herců předčily i borce jako Ford a Kingsley. Celkové ideové poselství této cosmic story vyznívá velice povedeně a přitom bez nereálného patosu. Vyvedená Sci-Fi alternativa k Harry Potterovi a jeho eintopfovému fantasy, jenž na rozdíl od "Enderovy hry" postrádá skutečnou originalitu. To na co "Harry" potřeboval několik desítek hodin místy zvratkovitého filmového materiálu, zvládl Ender s elegancí a bravurou za necelé dvě hoďky. Dílo je výborným tipem pro zařazení do pomyslné povinné školní kinematografie. Je vkusně etický a moralizující, řemeslně celkově vynikající, a přitom velmi zábavný a vizuálně fascinující! ()

Profík

Zatím to hodnotím jako nečtenář a jsem poměrně spokojený. Ke knize se dostanu zanedlouho, konečně jsem ji sehnal. Ale k filmu: Velmi solidně obsazené a zahrané. Je tam pár nedostatků v logice a některé věci mohly být více vysvětleny, ale celkově to není na větší vytýkání. Vizuální stránka je velmi dobrá, místy až vynikající, občas mi skoro bylo líto, že film není ve formátu 3D. V určitých scénách by to bylo určitě ku prospěchu. Svým námětem je film lehce podobný Hvězdné pěchotě, ale přeci jen nemá takový drajv a smysl pro satiru a nadsázku a chybí tak tomu trochu větší přesah. Malinko jsem se bál infantilnosti, tento strach byl naštěstí neoprávněný. Závěrečné překvapení pro mě také nebylo úplně nečekané, ale na druhý díl bych šel určitě taky. Za tento první solidních 85%. ()

xray0045

Parta capartu vede vesmirnou valku povazujici za prima videohru. Nekolikrat se stane ze vam bude mezi dvema strihy chybet kus pribehu, ale to je dan za kompresi pribehu do snesitelne stopaze. Film by si zaslouzil jeste tak hodinu navic. Chybi zde lepsi vykresleni vyuky a zdokonalovani Endera, coz povazuji za jadro pribehu a popis vztahu se sestrou, ktera ma jako jedina kladny emocialni naboj. Neni to lehka scifi, je treba byt fandou aby jste ocenili chladnost celeho pribehu. Nejvice je odosobneni videt na zaverecne bitve kdy se jedna o posouvani figurek po sachovnici s jedinym cile a to je absolutni vitezstvi. Nicmene se jedna o skvely film s efekty, ktere si moderni scifi zaslouzi. Libi se mi i hudba, ktera se k bojove scifi dobre hodi. Myslim ze cas ukaze jak se filmove zpracovani knihy povedlo. ()

Jose...

Asi takhle - netahat do války filosofii a nemít soucit s těmi, kdo útočí jako první. To je základní pravidlo. A když se to super-chytrému děcku nelíbí, tak je potřeba mu poděkovat, povýšit ho na krutopřísného objevitele jiných světů, poslat ho v raketě pryč a pořádně oslavit vítězství nad emzáckou sebrankou, která se chová jako kobylky. Tak to má být. ()

w31rd0

Obsahuje spoilery. Pardon, ale ne. Logicky se muselo osekavat a preparovat, ale vysledek nula. Tri ctvrtiny je to vesmirna Full Metal Jacket, a kdyz sem konecne cekal Vietnam, tak... tak sem se nedockal, a to co prislo, stalo za hovno. Radoby intense scenu sikany strida drsnej serzant v podani cernocha, kterej si odskocil z nataceni nejaky fekalni komedie. Pak je tu digitalne zmensenej slachovitej Michael Cera (!!!) kterej se objevi a je na hlavniho kluka nasranej, proste proto. Bojova akademie, Letova akademie, Prdelni akademie, Colci, Vacice, Draci... nechapal sem, kdo je v jakym druzstvu, jestli od posledniho zapasu ubehl den nebo rok, proc jsou na sebe nasrany, proc se maj radi, proc to typek uprostred ragequitnul a jel na chvili delat gondoliera na Balaton (???), proc je vubec cvicili v ty homohre, kdyz stejne jenom stal na mustku a velel? A co je to za trend delat ovladani tech displeju pomoci mavani rukou? Cruise mel aspon rukavice. Tady frajer rozmachne ruce a zamiri kanon doprostred planety, to kdyz by ho zaclo pri bitve svedit mezi lopatkama, tak se ten kanon splasi tak, ze si odpali vlastni lod. What the fuck. ()

Mach Tom

Pozor Spoilery: Jako pár lidí pode mnou i jsem skalní fanoušek knižní předlohy Enderovy Hry, i všech jeho pokračování i paralelní linie, tedy Stínové linie. Bohužel musím být k filmu v tomto směru kritický. Film podle mého měl již začít rovnou v bitevní škole. Ender je tam přinejmenším tři roky a tady je to pouhý měsíc a nebo něco více. Bitva proto Termiťanům se odehrává na zemi, místo ve vesmíru. V průběhu filmu je nám prozrazeno, že flotila již letí k domovské planetě Termiťanů. Autoři ignorují prakticky kolonie Termiťanů, A hlavně největší chyba filmu je ta, že skoro ignoruje to proč se to jmenuje Enderova hra. To není podle bitevních simulací, ale podle psichohře kterou celou knihu hraje. Určitě je tam mnoho pasáží, které věrně kopírují knihu a vizuálně je film na dobré úrovni a již jsem byl rozhodnut dát filmu plný počet, ale ten konec je naprostá katastrofa a za to bych scénáristu i režiséra odstřelil. Zničilo my to celkový dojem s filmu a jednoznačně palec dolů. A jak říkal jeden podemnou. Knize i všem pokračováním by slušel více seriál. ()

Patt1

Priznam sa, ze na tento film som isiel s dost velkou nevolou, pretoze podobne filmy v zanri sci fi ma hlboko sklamali a akosi aj teraz som kdesi v podvedomi cakal nieco podobne. Cakal som nejaky ubohy film za kopu penazi, ktory v konecnom dosledku nebude o nicom vypovedat. Musim ale prizant, ze Enderova hra vo mne zanechala dost hlboky emocialny zazitok, ktory vo mne bude este dlho doznievat a som presvedceny, ze tento film chcem vidiet minimalne este raz. Nie preto, ze by som nejako nepostrehol o co tvorcom islo, ale preto, ze to proste musim videt este raz. Sice mi torchu prislo pritiahnute za vlasy nutit male deti bojovat proti vesmirnym nepriatelom, ci uz formou hry alebo realne, ale tento film mal hlbku, ktorej podstata vyvrcholila na zaver. Vrelo odporucam si tento film pozriet. ()

goauld

Ač filmy (navíc sci-fi) ve kterých hrajou děti rozhodně nemusim, tak v tomto případě zas musím říct, že se celkově dílko podařilo. Jen... jen je celkem poněkud "supěchané". Hraní dětí "na vojáčky" zde bylo celkem shuštěno, Asa "lítá" z jedné skupiny jednotky do druhé, aniž se tam má šanci alespon "ohřát". Jeho sebevědomí je přímo úměrné svoji genialitě, které roste takovým tempem, až si "chudák" nakonec neuvědomil (tedy uvědomil...ale až příííliž pozdě) že se stal strůjcem genocidy jedné rasy...Pro většinu emerických dítek to bude celkem problém pochopit (natož stíhat všeho absorbovat) ikdyž má snímek 2hod. IMHO by vůbec nevadila hodinka navíc... Narozdíl třeba od Hobití ságy by tomu spíše prospěla ;-) ()

Gwater

Tak jsem přišel z kina hodně zklamaný. V poslední době se nějak nedaří převádět na plátna knižní předlohy - viz. Eragon, Hunger Games a teď i Enderova hra. Asi bych neměl knihy číst dříve, než po filmu! I když trilogie Pána prstenů byla kniha=film. Takže: Kdo nečetl knihu, nepochopí. Většina výcviku ve vesmíru chybí, tím pádem chybí i vývoj Enderovy postavy a celá psychologie ostatních postav. Zůstala jen efektní výsledná bitva a ani ta neodpovídala knize, nemluvě o setkání s Královnou úlu. Prostě bída s nouzí. Těž, jako jiní zde, doufám, že další díly 10 dílné ságy následovat nebudou. Howg. ()

Tomrou

Sci-fi, na které jsem se těšil celý rok a upřimně, nezklamalo mne. Čekal jsem film nabitý akci a dostal ho. Je fakt, že film měl být tak o 30-60min delší, protože vše je oproti knize dost strohé a zkrácené a řekněme nenásilné, ale s PG-13 se toho moc dělat asi nedá. Ender je zahraný geniálně a šel mi z něho místy mráz po zádech. Procenta ubírám za uspěchaný konec a vynechání důležitých pasáží z knihy. [80%] ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013