Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

_Rebeka_

Ještě lepší než první díl a chválím tentokrát i kameru. Provedení některých záběrů je až geniální. Super akční podívaná! ()

RoyBatty444

Raid pritvrdil a tečie aj viac krvy a pribudlo aj všemožných nástrojov hrubej sily. Príbeh pokračuje tam kde prestal a hlavný hrdina síce nedobrovoľne sa púšťa na boj s celým podsvetím. Pribudla aj filmová estetika, ale boje ostali surové a bez už spomínaných spomaľovačiek. Choreografie bojov sú zvládnuté na jedničku. Aj keď chlapci do rany pri masovkách ako vždy moc asistujú ničnerobením. Čo samozrejme chýba je premyslenejší scenár a lepšie herecké výkony a taktiež to je veľmi dlhé a občas sa dostaví nuda. Ako bojovka ale na popredných miestach. ()

Chlopotun

Totálny nárez !!! Nekomromisné, krvavé, niektoré scény som sledoval s otvorenými ústami a zatajeným dychom. Toto je Raid 1 na steroidoch a navyše podporená skvelým príbehom a hercami. Malý nedostatok by som videl snáď len v menej výraznom soundtracku ale to je vec názoru. A mimochodom ak sa mi bude Steven Seagan snažiť ešte niekedy tvrdiť, že je najlepši v kuchyni tak si sním rád zahrám indonézský baseball. ()

matej.perun

Tak toto fakt bodlo. Onehda som sa tak sam sebe stazoval, co sa tyka akcnych filmov, nie je to uz to co byvalo (sorry Sly, ale tvoja banda radoby akcnych hrdinov/vykopavok na mna vzdy posobi skor usmevne a parodicky). No a potom pride tato indonezska pecka a nakope vsetky moje obavy dop*dele tak ako som ani necakal. Prvy diel bol namakanou jazdou, ktora tazila z vyhod uzavreteho prostredia a ponukla skvele vygradovanu "videohru", kde sa hlavny hrdina prekopal cez bandu "sfetovanych indonezanu s klestema a letlampou" az ku krvavej slobode. Druhy diel nie je "len" obycajnou mlatickou, ale ponuka i (v ramci zanru) solidny pribeh, v ktorom sa pohybuju zaujimave postavy, navyse i fajn zahrane. Hlavnou atrakciou su ale bojove choreografie, ktore povysuju kinetiku bitiek na uz ani neviem aky level. Su vynikajuco stupnovane od spinavych vazenskych bitiek v blate, cez naslapanu kladivovo/bejzbalovu jazdu, az po mega finale, kde si to hlavny hrdina rozda asi s celou armadou. Korunou je potom krvava scena v kuchyni, pri ktorej som uz takmer prosikal aby sa skoncila, lebo som to od samej radosti takmer ani nezvladol dopozerat. Najlepsi akcny film za poslednych niekolko dlhych rokov. ()

Snakefinger

Tak nevím, nechci být v opozici proti většině oslavných komentářů, ale zase až taková pecka to zase nebyla. Nejsem bohužel fanda přehnaných asijských soubojů na život a na smrt holýma rukama kde jeden borec si to vyřídí s tlupou dvaceti a více záporáků. Tři hvězdy. Sorry. Taky mi trošku nedochází proč Radi 2, když to s prvním dílem nemělo vůbec ale vůbec nic společného. ()

Luke_1

Absolutně skvělý akční film! Můžu ho bez nadsázky zařadit k mé TOP 5-tce letošního roku! Můžu všem jen doporučit, tolik mrtvých šíkmých oček sem už dlouho na jedné hromadě neviděl, opravdu skvělé. Dávám 5 hvězdiček! I za YODU! ()

Nýdnol

Druhý Zátah se hodil do gala a začal si hrát na gangstery. Zároveň ale nezapomněl, jak se dělá pořádná sekaná. Sice už to není porce XXL, ale pořád je pěkně šťavnatá a řádně namletá. K tomu navíc okořeněná vystajlovanými zabijáky (baseballista, holčina s kladivama, fousáč s mačetou), autohoničkami pěkně ve stylu Destruction Derby (jak jinak) a dochucena pěknou bahenní zálivkou. Co se příběhu týče, ten se tu zprvu snaží upoutat a chvílemi se mu to i daří, ale jak bitky postupně přitvrzují, začne se v té kaluži krve trochu topit a po finální řežbě v kuchyni (to už je čistý Mortal Kombat) už je člověku úplně jedno kdo je kdo a proč. Hlavně když krev cáká a kosti jsou drceny. ()

carnacv

Ne ne a ne. Toto nemá s původním snímkem nic společného a zasloužilo by si to vlastní název. Obávám se, že po velkém úspěchu prvního zátahu chtěl Gareth udělat velkodílo, ale to se mu bohužel nepovedlo. A tak je výsledkem zplácanina jak od pejska a kočičky vyšvihnutá. Gareth musel najednou nejen stíhat vyprávět děj, který je i tak nezáživný, ale i zvládnout zapracovat do snímku bojové prvky. Proto zde již nemáme tah na bránu jako v původním snímku a neutichající akci, ale naopak zde jsou všudypřítomné scény s prázdnými tlachy doplněné o boj. Dost mi to připomíná klasické wu-šu filmy pro které je průměr až až. ()

kubixix

Zastínit první díl může jen málokterý podobný snímek. A nutno podotknout, že dvojka to není. Přesto se mnoho pozitiv najde. Příběh je zasazen velice jemně do brutální řežby a nějak zvlášť diváka neotravuje. Ale i tento film bych zařadil do sekce jednou a dost. Je dobré film vidět a k relaxaci je naprosto geniální, ale podruhé si ho chuť pustit asi mít nebudu. Přesto slušný počin za tři hvězdy! ()

tulakfelix

Třicet zloduchů jde na jednoho bojovníka, tak se postavěj do řady a pěkně jeden po druhým. Kdyby to bylo v jedný bitce, supr, ale proč je to tak v půlce filmu? Panelák (Serbuan maut) byl o dvě hvězdy lepší. Aneb tak dlouho se vymejšlí zajímavější děj, až se naředí v plytké nic. ()

sha.piro

Ač nemám tyhle nesmrtelné a nadpřirozeně neúnavné bojovníky v krvavých "podlevajvárnách", co se probijí (v tomhle případě) půlkou Jakarty, příliš rád (z čistě logického hlediska), kouká se na to fakt s otevřenou pusou. Nelibuji si v krvi, ale tolik bojových scén s takovou grácií, elegancí, důvtipem i originalitou a v neposlední řadě i stopáží na samém závěru se jen tak nevidí. Líbil se mi příběh, herecké i kaskadérské výkony, efekty, kamera i hudba, zkrátka úplně vše. Pohádka nepohádka, brutalita nebrutalita, bylo mi to fuk a po dlouhé době mohu u podobně krvavého snímku říct i něco jiného, než pouze: "Nechutné". Tím něčím jiným je: "Bavilo mě to". Škoda jen, že Marsha Timothy tu nedostala více prostoru (stejně jako Yayan Ruhian) ()

lajkus

Evans to dokázal.... Mě, sobě a i Hoollydřevu.... Za pár míčů natočil něco, na co od Hollywoodu čekám již roky. A to akční rubačku každým coulem, s krví, zajímavými honičkami a cool zabijáky s ikonickými zbraněmi a způsoby likvidace protivníků. Tam kde kalifornští filmový magnáti si zvou na pomoc komiksový gay-hrdiny nebo rymejkujou kdejakej hit mého mládí a dávaj na to nálepku PG-13, přidávaj romantickou blbolinii a z hlavních hrdinů dělaj 17-tiletý smrady, tak tady přichází Indonéský akčňák sic s nic moc dějem (ale stále lehký nadprůměr), naprosto geniální kamerou (zaslouží Oskara a to myslim vážně), nejbrutálnějšími akčními scénami, co jsem kdy asi viděl (v rámci akčního filmu). Přstože jsem se na film koukal sám u počítače, tak jsem musel panu režiséro-scénaristo-střihači zatleskat (a to fakt). Bojím se aby po Evansovi nesáhla ruka Hollywoodu a nedala mu za velkej balík režírovat nějakej americkej výplach a on po tom v opojení peněz nesáhl (stejně jako napříkad José Padilha, který natočil skvělí Tropa de elite 1 a 2, pak přišel do Hollywoodu a natočil rymejk Robocopa, což je sračka).... Pro mě Top 10 nejlepší akčňák všech dob.... ()

Sanr

Pokračovaní, které se snažili až trochu moc vylepsit předešlý díl . Přeskoky na začátku kde člověk nevěděl kdo je kdo (všichni vypadají stejně), zdlouhavé natahování dialogů do posledních detailů přineslo lepší scénu az po 50 min. Malý Rambo opět na scéně, člověk výšky kliky od dveří a váhy pytle cementu láme lidem nohy jednou rukou vydrží úplně vše, tohle už po..lo jedničku kde nesmyslně bojovali 10min. Prehnanost doplnila prodavačka z hornbachu s kladívky a hráč NBL připomínající ho neklidneho otce se sekerou z majora zemana . konec mel ale tu správnou šťávu ()

Jardatekk

Tak tedy jen krátce. Pakliže jednička byla maso, tak dvojka je teda pořádný hoodně syrový MASO!!! Pro mě nejlepší martial arts! :) ()

Kamil111

Asi jsem se díval na nějaký jiný film než ti, co dali pět hvězd, ale proti prvnímu dílu průser, pokus o něco, co IMHO nikdo nečekal a ani nechtěl. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou