Reklama

Reklama

Zátah 2

  • Indonésie Serbuan Maut 2 (více)
Trailer 1

Zátah 2 navazuje přesně tam, kde nás děj předchozího snímku zanechal. Rama (Iko Uwais) je opět nucen přijmout roli policajta v utajení, aby poskytl své ženě a dítěti ochranu. Pracuje v protikorupční jednotce vedené Bunawarem, jediným člověkem, kterému může věřit. Rama dostává speciální pověření: musí se infiltrovat do místní zločinecké skupiny mafiánského bosse Banguna. Vrchol řetězce je daleko, krvavá pouť za spravedlností proto začíná v base, kde hnije Bangunův syn Uco. Rama musí získat informace, které by nasměrovaly policejní protikorupční komando k Bagunovi. Po celou dobu se však snaží zakrýt nebezpečnou touhu po pomstě a spravedlnosti, která ho spaluje zevnitř – a díky níž se jak jeho mise, tak i skupina organizovaného zločinu, postupně hroutí. (Cinemax)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (803)

verbal 

všechny recenze uživatele

Panta rhei pomrdej aneb Absolutní meganámrd dvakrát neuplácáš. Po ultimativním, naprosto dokonalém a velkolepém vybíjení komárů v jedničce dostal velšký pastevec orangutanů přidáno a všichni příznivci lidoopího fistingu napjatě čekali, co z něj vyleze tentokrát. No, je to rozhodně řidší a více hnědé. Místo další nekompromisní vybíjené začal zpychnuvší Garet ukájet své skorsesovské ambice, ňahňat se ve Volavkách a Skrytých identitách, a tím pádem už Auvajs tolik nebolí, protože jej narouboval do stokrát omleté klišovité bajky, jenž by se dala s úspěchem nazvat „ Přičmoudlý Leonardo umí karate“. Ale ruku na pytel, ač je toho pošťuchování v té dvou a půl hodině tentokrát docela poskrovnu, je opět fantastické, brutální a téměř neuvěřitelně natočené. Takže kdyby se méně žvanilo a více adidas, nezajistilo by to sice indonéského Putraoskara, avšak spokojenějšího verbala určitě. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak právě mám za sebou asi nejrozporuplnější film jaký jsem za poslední dobu viděl. Byl jsem zvědavý jak to dopadne po všech těch ódách na to, že se bude jednat o akční nářez roku a kdesi cosi. Mno co na to říct zůstala po tom všem taková divná pachuť, měl jsem obavy z té více jak dvouhodinové stopáže a potvrdili se v plném rozsahu. On je to totiž film dvou naprosto rozdílných polovin. Ta první je zoufale nudná, ukecaná a kromě té vězeňské bitky se tam vůbec nic neděje. Fakt mě to zhnusilo a někdy kolem 80 minuty jsem měl chuť to vypnout a hle najednou se rozjela druhá půlka a já to nepoznával. Fakt jsem měl pocit jako bych se koukal na úplně jinej film. Takže takhle možná v dohledné době přehodnotím první díl. Tam mi sice hrozně vadilo to totálně amatérský zpracování, ale byla to řežba od začátku až do konce. Tady má ta druhá půlka fakt grády a scény jako masakr v metru, automobilová honička, nebo závěrečný finále jsou naprosto boží, ale na druhou stranu je pak třeba si položit otázku proč takhle nemohl vypadat celý film. No nic asi tu zůstanu nepochopen. Hlavně vás prosím za žádnou cenu nečtěte můj komentář a když už si ho přečtete, tak na něj rozhodně nedejte! Já jsem totiž neobjektivní a zaujatý a nejzábavnější na tom je když mě z tohohle obviní člověk co má ten film v oblíbených a přitom ho ještě ani neviděl. No co už vím, že asi patrně zase půjdu proti všem, ale pro mě osobně než bych šel z davem nebo hodnotil jako slepá ovce je daleko cennější, že mám vlastní názor a nenechám se nikým ovlivňovat. Za ty souboje bych i ty 3* dal, ale ta první půlka mě fakt neskutečně nasrala. Prostě to nejde. Bohužel.45% ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Uff.. Moderní klenot Asijské kinematografie. Raid 2 je bezkonkurenčně nejlepší, největší a nejbrutálnější martial/akční flick pod sluncem, Iko Uwais připomínajícího mladého Jet Li se stává martial art hvězdou současnosti alespoň pro mě, Gareth Evans je nejzručnější akční režisér na naší planetě, ten chlap je génius, má dokonalý vizuál, nejrealističtější akční scény, které kdy ve filmu byly natočeny a perfektní práci z kamerou. Násilí a brutalita ve filmu obsažena se jasně vysmívá veškerým PG-13 akčním filmům a rozpočet 4,5 milionu se ještě více vysmívá všem vysoce rozpočtovým Hollywoodským blockbusterům. Nejkrásnější byl však příval akčních sekvencí od zabláceného vězení (nekontrolovatelný chaos), fantastická automobilová honička, o které se bude mluvit ještě hodně dlouho, vynikající akční scéna s dvojčaty, při které míru brutality mohou rivalovat pouze horory a finální fight, který vám vyrazí dech od intenzity a šílenství. Člověk při sledování nadává a řve jako při hokejovém mistrovství světa, zpotí se a vyčerpá jako při maratonu 20 kilometrů a hlavně kouká s otevřenou pusou na něco, co v životě neviděl. Takový zážitek jsem si z filmu snad ještě neodnesl, mám chuť se na film koukat pořád dokola. Olala to byl, ale randál ! 10/5 ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Jednotka je našlapaný špinavý a brutálny akčný film, dvojka sa snaží byť našlapaným, elegantným a brutálnym gangsterským eposom. V podstate podobný posun ako pri Terminátoroch, Pirátoch z Kariiku, Riddickovi alebo najlepšie prirovnanie Fast and Furious. A je to posun úspešný. Dokonca veľmi. Raid 2 by sa pre žáner mlátičiek mohol stať tým čím je pre comisové filmy Dark Knight alebo pre hongkongské akčňáky Better Tomorow. Film, ktorý sa dá brať vážne aj mimo fanúšikovskú obec. Je to na svoj žáner možno až príliš ambiciózne a vzhľadom na to vyplávali na povrch isté vady na kráse ako napr. neučesanosť scenára, hlavný hrdina je necharizmatické herecké drevo, malý rozpočet atď. ale akonáhle sa začne kopať, strieľať, šoférovať... je to strhujúci zážitok. A o to v v akčnom filme ide predovšetkým. 9/10 a všetci povinne pozrieť ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Zatím nemůžu napsat nic. Finálový souboj mě odnesl do jiného časoprostoru. Na chvíli jsem v Ráji. Až se vrátím zpět na Zemi, dám echo (22.6.2014) --------- Časoprostor se opět překlopil a vyplivl mě zpět do Sluneční soustavy, cože, to jsem byl pryč celý rok?? Mně to připadalo jako pár vteřin... pár zpomalených vteřin, během kterých se mě jemně dotkla paní Ultimátnost, slečna Choreografie a víla Plesající srdce. Způsob, jakým Evans natáčí akční scény, prostě nemá obdoby, zde jsou navíc tyto skvosty zasazené do rozměrného mafiánského příběhu. Už první díl byl v úrovni fightů asi sedmnáct pater nad konkurencí, Berandal to navýšil o dalších pět, přičemž to poslední zpevnil grafenovou výztuží. Nedosažitelné, neprostupné, porovnávat se je marné asi jako soupeřit s Uwaisem ve strečinku. Bojové konfrontace působí jako ty nejšílenější výjevy z Knihy Rubání. Veletoče s bejzbolkou, vybíjená s kladivy a do finále nastupuje Velký CAR, Cecep Arif Rahman, se svými dvěma kerambity a spolu s Uwaisem roztáčí indonézský raketový ruko-lokto-koleno-pato-stroj, který povyšuje obyčejnou kuchyň nejdříve na oktogon a posléze na pohřebiště zbrocené chlístancemi krve. Rozhodně top souboj 21. století. Těžko říct, čeho se dočkáme ve trojce, ale určitě se tentokrát půjdu před shlédnutím vyprázdnit na toaletu, abych se pak při závěrečném zadržování dechu nepos... v obýváku! (8.7.2015) ()

Galerie (72)

Zajímavosti (27)

  • Při filmu nebyly použity žádné digitální efekty a ani žádná digitální krev. Režisér Gareth Evans prohlásil, že chtěl film natočit ve stylu "old school" a veškeré údery a kopy ve filmu jsou čistě realistické. Během natáčení probíhala minimální práce s technickým vybavením, pouze byla kontrolována rychlost a síla úderů, aby nedocházelo k destrukčním zraněním během natáčení. (Yoshitsune)
  • Julie Estelle měla s bojovým uměním nulové zkušenosti, a tak se od základů začala učit bojové umění Pencak Silat již 6 měsíců před natáčením jejích scén. (Kucndo)

Související novinky

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Co chystá režisér Raidu?

Co chystá režisér Raidu?

25.11.2017

Gareth Evans má za sebou akčňáky The Raid a The Raid 2, takže se po něm automaticky žádá The Raid 3. Velšský režisér ale s trojkou nijak nespěchá a jeho dalším filmem bude thriller The Apostle, v… (více)

Reklama

Reklama