Reklama

Reklama

Metro

Trailer 1
Rusko, 2013, 132 min

Co vše se může stát v metru? Napínavý boj o přežití v hlubinách metropole. Milostný trojúhelník v podobě atraktivní ženy, jejího životem uondaného manžela a bohatého bezskrupulózního milence představuje zápletku téměř banální. Milostný příběh se však zvrtne v nečekané drama, když se oba sokové ocitnou ve stejném vagonu metra v moskevské ranní špičce, které se řítí přímo do katastrofální potopy. Na původní rodinnou krizi se tak rychle nabaluje masový boj cestujících o přežití, jenž se svádí v potemnělých tunelech, skýtajících nejedno překvapení... Půdorys ruského filmu obnovuje to nejlepší z populárních katastrofických formátů jako Dobrodružství Poseidonu (1972) či Denní světlo (1996), které přesazuje pro 21. století do mnohem dynamičtější a pro ruskou kinematografii typicky syrovější polohy. Kineticky vyvedený film si s nadhledem pohrává s pravidly žánru, přitom mu nechybí dramatický spád. V prvním plánu sledujeme zkoušku mezilidských vztahů, které dohromady svádí kalamita. Ve druhém plánu Metro vypovídá o rozpadu zaostalé infrastruktury a společenských nešvarech ruské společnosti, kriticky ovšem také upozorňuje na odvrácenou stranu nezkrotné urbanizace. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (224)

LiborGondek 

všechny recenze uživatele

Tak si nejdříve řekneme, co to Metro je. Katastrofický film z Ruska, a aby nebylo toho dramatu a napětí dost, ještě do toho tvůrci zapasovali dva kohouty společně tonoucí i peroucí se o jednu slepici. Kromě azbuky, přiblblých jmen a tradičnímu nešvaru většiny katastrofických filmů - debilnímu ději, je to blbost a zcela obyčejná kopie. Love story jak z Titanicu, katastrofa z Denního světla a metro z Únosu vlaku 1 2 3. Pročpak tento film vznikl, to je mi vskutku záhadou. Kdo neuvidí, o nic nepřijde. 20% ()

Georgex 

všechny recenze uživatele

To, že Rusové poslední dobou netočí úplně špatné filmy je známý fakt, ale že natočí opravdu dobrý katastrofický film, je pro mě velkým překvapením. Ano, nejedná se o nic originálního a nabízí se srovnání zejména s filmem Daylight se Stallonem, nicméně na rozdíl od zmiňovaného amerického protějšku, je toto film, kterému jsem v rámci možností věřil a hltal každý doušek z dvouhodinové stopáže. Hlavní postavy působí všedně, nezatěžují přehnaně svými osobními problémy, nehrají si na hrdiny, lidé se chovají jako zvířata a jsou schopni se mezi sebou pošlapat, zkrátka vše se snaží vypadat reálně, což skvěle pomáhá atmosféře filmu. Překvapuje i fakt, že se ruským tvůrců povedlo ukočírovat kameru alá Hollywood, což nebývá zrovna pravidlem. Každopádně se jedná o jeden z nejlepších katastrofických filmů, který v Evropě vznikl a velmi si cením toho, že se tvůrci, po vzoru amerických kolegů, nesnažili přinést přehnaně srdce beroucí hrdinský patos. Moje hodnocení 80%. ()

Reklama

Honzek 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem nechytl. Podle hodnocení jsem usoudil, že by se mělo jednat o pořádný biják. No, spletl jsem se. Námět na katastrofu pěkný, ale špatně zpracovaný. Všechny charaktery naprosto hloupé, situace, ve kterých se ocitají, řeší tím nejhorším možným způsobem a to je jen příklad. Hudební stránka je absolutně mimo, hodí se do naprosto jiné sorty filmů. Do některých scén jednoduše ani nezapadala. A místy působila opravdu směšně, ostatně jako film samotný. Snaží se být světový, ale každých 10-15 minut klopýtne o další a další klacky, které si sám hází pod nohy. Zhruba úvodní hodinku je to koukatelné, dokonce jsem přemýšlel nad čtyřmi hvězdami. Ale pak už to mělo rychlý spád a šlo to s kvalitou jen dolů. A stopáž samotná filmu též hodně vadí. Tolik náhod, které se ve filmu dějí, jsem nezažil snad v žádném jiném snímku. Při koukání jsem byl místy nucen se smát a to má být prosím katastrofický film. Raději to shrnu. Je dost možné, že vás film pohltí, protože vám stačí samotné efekty, které nejsou špatné, nebo samotná katastrofa a její průběh. Já se ale nemohl zbavit pocitu, že je to nízkorozpočtové béčko. Tři hvězdy s odřenýma ušima :( ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Katastrofa v moskevském metru v hollywoodském stylu. Takže celkem propracovaná nehoda, příběhy lidí, trocha romantiky, pátrání... Vlastně další z mnoha podobných, byť obstojně zvládnutých, filmů. Škoda, že poslední třetina je trochu natahovanější, jinak mě to celkem bavilo. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh *** | hudba **** | humor - | akce ** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Metro si zaslúži pozornosť, lebo vidieť ruský katastrofický film nie je bežné. Hoci tu boli nejaké pokusy ( aj v sovietskej tvorbe ), tento snímok patrí k tomu lepšiemu navzdory určitej filmárskej naivity, ruskému naturelu, ktorý občas vylúdi úsmev a snahe ísť až za hranice možného. V každom prípade je to napínavý nárez s množstvom akcie a zaujímavej romantickej zápletky, ktorý nikoho neurazí a pobaví. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo na stanicích Moskovskaja a Alabinskaja v Samarském metru. (Jehova)
  • Ruské vagony metra známé z našeho hlavního města mají původ ve vozech z Argentiny z počátku minulého století. (Hawaj)
  • Celkově všechny Moskevské scény se natáčely v Samaře, kde filmování probíhalo po dobu 2 týdnů. (Dlee)

Reklama

Reklama