Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

kramatos

Vyborná a nečekaná záležitost. Škoda jen kardinálních logických lapsů. Mimochodem nevim zda to byl záměr, ale Caesar vypadá jak šimpanzí verze Schwarzennegera. ()

Matrix007

Pak, že nejsou dobré filmy. Krom druhého dílu Jak vycvičit draka, čtvrtých Transformerů, Na hraně zítřka..... také ÚSVIT PLANETY OPIC. U filmu rozhodně žádná nuda. Ve srovnání s jedničkou, kde to bylo spíše o lidech je druhý díl právě naopak spíš o opicích. Výborné a určitě se podívat!! ()

wesker

Důstojné a zábavné pokračování mého oblíbeného prvního dílu.Fox má dobře našlápnuto na další díly.Tento restart opičí ságy se zatím velice daří. ()

mich4l.b

Příběh odhadnutelný a plošší, efekty stále efektní, např. útok z tanku. Kvituju snahu jít do hloubky v interpersonálních opičích vztazích. Celkově ale jen slabší čtyři hvězdy. Neočekávám nic víc od třetího dílu. ()

Wolftalon

I když první díl ve mě zůstal ve větší míře, i tenhle mi chvíli nedal spát. V kině jsem celou dobu seděl přikovaný a čekal, která se to poprvé podělá a pomalu celý film byl napínavější než cokoliv, co jsem za poslední dobu viděl. Nejvíc mi určitě z prvního dílu chyběl James Franco (alespoň jsem čekal, že se dozvím co se s ním stalo), ve druhém díle však nemáte šanci se s nějakou lidskou postavou podobně sblížit. To je ale vykompenzováno průvodem po opičí společnosti, který vám dá příležitost poznat lépe jak opice z prvního dílu, tak jejich rodiny. Co se týče emocí, nebyla o ně vůbec nouze. Celkově jsem v pokračování nenarazil na nějaká fatální klišé a do konce jsem nevěděl jak to dopadne. Stejně jako jsem se dřív těšil na další díl Harryho Pottera, tak se teď nemohu dočkat až uvidím další Planetu opic. Lepší série podle mě teď v kinech neběží! ()

fritol34

V kině sem si užíval a pro mě osobně je dvojka o něco lepší než první díl. Postava jestli to tak můžu říct Ceasara je promyšlená do všech detailů a táhne celý film dopředu. Čekal jsem víc Garyho Oldmana a méně opic a dostal sem přesný opak a funguje to výborně. ()

geedee

Páni, to bylo opic! Vynikající triky, neskutečný Serkis, a pár momentů, které se mi nesmazatelně zapsaly do mysli. Jo a samozřejmě na závěr hudba: Giacchino umí dělat velmi kvalitní hudbu, čehož je tento film zářným příkladem! Konečně tam nevrzaly Zimmerovsky violy a cella! Konečně jsem slyšel ORCHESTRÁLNÍ hudbu, ne elektronikou zprzněnou blbinu. Nejvíc mě asi dostala přítomnost klarinetu v aranžmá, který se už dnes takřka neslyší. Óóóóóóó jak milé! Každopádně velké překvapení, těším se na trojku! 90% ()

Bobby18

O chlup slabší než první díl, ale pořád první liga v rámci letních blockbusterů. Přestože zápletkou naprosto odlišné od Zrození, ve spoustě věcí je to dost podobné. Opět celkem civilně pojatý velkofilm, který se neopájí přepálenými akčními scénami a sází především na příběh. Stejně jako v jedničce tu velkolepé akční finále působí spíš jako ospravedlnění pro to, aby mohli být "opice" označeny za velkofilm. Oceňuju, že akční scény už nebyly tak naivní jako v případě prvního dílu. ()

oSiSko

Dal by som päť, keby bol film minimálne o 30 minút kratší. Príbeh bol dobrý, spracovanie tiež, ale chýbal mi tam hlavný hrdina z jednotky a hlavne už bolo príliš veľa zdĺhavých rozhovorov opíc, ktoré niekedy veľmi spomalili dej a nepridali vlastne nič a teda mi prišli zbytočné. ()

othoson

Pokud se takto bude pokračovat dál, tak se o znovuzrozenou sérii Planety opic vůbec nebojím... Nemůžu říct, zda je pokračování lepší než první díl, protože je každý film jiný, ale osobně bych tyto dva snímky řadil na stejný level... Jen tak dál... ()

halberdier

Zrození planety opic bylo na poli sci-fi před pár lety zjevení. Od filmu se moc nečekalo, o to víc mě film pak potěšil. Byl to vynikající a inteligentní blockbuster, který skvěle zrestartoval opičí univerzum. Pokračování tak nutně předcházela již daleko větší očekávání. A film nezklamal. Jde o výborné pokračování, které je místy ještě lepší než první díl. Potěšilo mě, že se film hodně věnuje zobrazením fungování opičí komunity (které je propracovanější a ztvárněno zajímavěji než to lidské). Motion capture opic a především pak výkon Ceasara/ Andyho Serkise je skvělý (už by bylo fajn vidět aspoň Oscarovou nominaci za motion hereceký výkon). Celkově triky patří mezi to nejlepší, co lze ve filmu v dnešní době vidět, kulisy opičího města i města lidí po apokalypse a výprava jsou bezchybné, akční scény (ač jich není zas tolik) jsou osvěžující). Jedinou výtku mám k lidským hrdinům - jsou nevýrazní a Caesar potažmo opice tak nemají proti sobě nikoho stejně charismatického. Pro mě jednoznačně nejlepší blocbuster letošního roku. Moc se těším na další díl (9/10) ()

funkyshit

Velmi pěkná podívaná se spoustou řemeslně kvalitně odvedených efektů (takových, které ani nepostřehnete, jak působí přirozeně). Zvlášť se mi líbilo postapokaliptické Los Angeles, jak vystřižené ze hry Crysis. Zchátralé opuštěné budovy s rozbitými okny a všude se prodírají zeleň, to bere dech. Příběh hodnotím jako poměrně schématický a lehce předvídatelný, proto dávám "jen" 4 hvězdy. Zrození Planety opic si u mě zasloužilo plný počet. ()

R.R.R.Remeck

Dvojka trošku zaostáva za jednotkou ale nie až tak moc. Nebyť šimpanza Kobu, ktorý dal deju celkom zaujímavý nádych by s toho bol totálny odpad. ()

moriero

Začal a skončil bych u batlu forma vs obsah. Kvalita vysoká a CIG naprosto v pořádku (davové scény v 3D jsou opravdovou vizuální lahůdkou). A obsah? Příběh je logickým vyústěním prvního dílu. Bohužel bez špetky překvapení, což v téhle fázi timeline nebylo myslím ani u originální série ze 60.-tých, 70.-tých a 80.-tých let. Tam hodně pomohlo cestování v čase a takzvaný časový paradox (kdyby inteligentní opice nepřicestovaly z budoucnosti a nepočaly Cézara, Vzestup ani Úsvit by se nekonal). Udála se jednička (budoucnost), udála se dvojka (pořád ještě budoucnost) a trojka se již odehrávala v současnosti. Všechna další pokračování šla jedničce a dvojce naproti. To člověka bavilo. Proto dokázal tolerovat někdy slabší dějovou linku. Pokud se ale autoři série 21. století nehodlají vydat stejnou cestou, nějaký ten "wow, wtf, omg" efekt na konci projekce s divákovou spadlou bradou se zkrátka musí konat. Zatím tedy batl vyhrála forma. Na plné čáře. ()

Silblade

Spokojený s tím, co mi bylo předloženo.:) Kostra příběhu se dala odtušit ještě tak v první třetině filmu: hodnej a zlej opičák, ten zlej dělá, že je věrnej, ale zatím kuje pikle, při vhodné příležitosti zradí, hodnej opičák naoko umírá, nastává chaos, hodnej se vrací a zlýmu pořádně nafláká. The End. Skutečně to není rozdíl oproti Lvímu králi, Pánovi prstenů, Iron Manovi, Karate Tiger, Šíleně smutné princezně a mnoha mnoha dalším filmů všech druhů žánrů, od pohádek ke krvákům. Naštěstí nepřekvapivý příběh překvapí tím, že funguje a drží pohromadě. Hlavní postava, resp. herec nebyl moc výrazný, dokázal bych si na jeho místě představit někoho jiného. Klidně toho Garyho Oldmana. Ale jinak jsem odešel z kina spokojený, že to stálo za to. EDIT: A ta scéna, kdy Cézar vzpomíná na své dětství a svého pečovatele... jooo, potichu a nenápadně jsem tu malou slzu-mrchu setřel, snad jsem nebyl načapán.:D ()

brodži

Další z dílů známé serie, která se postupně dotváří již spousty let. Blockbusterový film, který neměl chybu a rozhodně nenudil. Celý příběh planety opic se má vlastně točit ve smyčce pořád dokolečka, protože v dalších dílech z budoucnosti mají vyslat raketu na planetu opic, která již je opicemi ovládaná. Tento díl dotváří jen počátek konce planety opic. Caesar, chytrý opičák, který chce zachovat mír mezi lidmi a opicemi a Kobou, který chce opak. Efektní film který doplnuje zajímavý příběh a finální bitva. Každopádně i ti, kteří planetu opic neviděli by měli jít. Doporučuji ()

Elassar

Tak zatím nejlepší letní kino. Rozhodně lepší než jednička (která nastartovala dobře). Dramatická a velmi dynamická skvělé podívaná, které je ke všemu i vcelku uvěřitelná. Na pět hvězd to ještě úplně není, ale chybí kousíček. ()

david666

O třídu lepší než úvodní díl. Tento remake má smysl. Zatím skvěle načrtává co se mohlo dít před konečnou nadvládou opic. A když Cézar po cca půlhodině zařval "GO!!!!!!!!!!!!!!!" bylo to úchvatné a strašidelné. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky