Moc dobré, vlastně lepší než bych čekala. Reevesovi se podařilo to nejdůležitější a to přenést emoce z předchozího dílu i sem. Taková úvodní desetiminutovka na mě dokázala zapůsobit opravdu hodně. Co považuji za největší sílu filmu, je rovnost obou stran, není to tak, že lidé jsou ti zlí jako vždy, každá strana má prostě ty dobré a ty zlé, divák vlastně pořád neví, komu fandit, dokonale chápe obě strany, jen je mu jasné, že nemůžou vedle sebe žít a ví, že k velkému střetu prostě musí dojít. Ta rovnost právě vede k tomu, že divák ani ten střet nechce, najednou zapomíná, že je v kině na letním blockbusteru, od kterého se očekává "atrakce", ale je pohlcen příběhem a postavami a každá ztráta na jakékoliv straně diváka mrzí. Nevycházela jsem z údivu, že se to režisérovi a scénáristům podařilo udržet až do konce filmu, že se ani na minutu nepřiklonili na žádnou stranu, tohle má můj obrovský obdiv.(19.7.2014)

Škoda, že tu už nehrá Franco a Freida, možno by to bolo o hviezdičku viac, predsa len Jason Clarke mi nie je zrovna sympatický a Keri Russell (v čom to len hrala) je síce fajn ale nie je nijak zvlášť výrazná, čo však nevadilo a sem sa aj v pohode hodili a klapalo im to medzi nimi, pretože digitálne opice získavajú jasnú nadvládu a scény ktoré ostanú v pamäti si v pohode uchmatnú pre seba. Od zručného remeselníka Matta Reevesa som ani nič menej nečakal a pokračovanie krásne nadväzuje na vynikajúcu jedničku Zrodenie Planéty opíc.(26.8.2014)

Čím větší rozpočet, tím větší sázka na jistotu. Děj si průměrně inteligentní divák dokáže celkem bezproblémově domyslet již po úvodních minutách. Kolega blackJag to napsal naprosto přesně a já se s jeho názorem do písmene ztotožňuji. Jediná scéna otáčející se hlavně transportéru může opravdu konkurovat silným scénám z jedničky. Je s podivem co vše místním uživatelům a vlastně divákům obecně stačí ke štěstí. Bohužel už i tahle série začíná docela nehezky zavánět kalkulem. Což v mých očích dělá první díl ještě kvalitnějším. Škoda. Nicméně není důvod být kdovíjak zklamaný, protože stále je na co koukat. 70%(22.7.2014)

Druhý díl této novodobé trilogie o planetě, která je spíš opic, než lidí, jsem se dostal vlastně náhodou. Nic jiného v televizi neběželo, tak proč to nezkusit. Když už ale nic jiného, tak reklama na Hollywood je to adekvátní. Technicky fajn, místy vlastně až fakt dobrý, ale příběhově mě to prostě nebavilo. Během filmu Vám je úplně jasné, že spolupráce opic a lidí nemůže mít dlouhého trvání. Neexistuje napětí, jen funkční akční scény. Ani herecky to neuchvátí a tak jsem nakonec skončil u tří hvězd, tedy u smírnějšího hodnocení, než u prvního dílu této trilogie.(19.6.2020)

Od událostí z jedničky uplynulo deset zim a člověka už opice neviděli taky pěkných pár let. Idylka, kterou Caesar vybudoval v pralese za městem má ale skončit, když bílý muž vstoupí na jeho území. Pomalé budování vztahů a představovačky hrdinů se vyplácí ve válečnější druhé polovině. Kdy se Koba s kvérem pustí do díla. Opičí parta v čele s Andym Serkisem působí ještě realističtěji než minule a slova o vynikajících hereckých výkonech jsou na místě. Kebbellův Koba je boží. Lidská sebranka se soustřeďuje na Clarkeovu rodinu a i když vedle opičích bratří malinko zanikají, jsou pořád hodně fajn. Zarážející je účast Garyho Oldmana, který nedostává moc prostoru. Reeves skvěle zvládá vyprávění na konverzační rovině, ale ve válečné je taky jako doma. Útoky opic i bitky jeden na jednoho jsou neokoukané a působivé (hlavně scéna s obrněným transportérem a rotací bitevní vřavou) s precizními trikovými sekvencemi. Rozbořené San Francisko je taky pastvou pro oči. Spokojenost. Opice nezabije opici.(24.7.2014)

• - Zvířata dokážou plakat, jde však pouze o vylučování škodlivé látky pomocí slz. Nepláčou tak díky pocitům, které vyjadřují pouze prostřednictvím zvuků a chováním. Film je přesto opičími slzami přímo prošpikován. (thomikb)

• - Komiks, který Alexander (Kodi Smit-McPhee) čte společně s Mauricem, se jmenuje "Černá díra" od Charlese Burnse. V roce 2008 jej česky vydalo nakladatelství BB art. (Light_)

• - Natáčení probíhalo ve městech New Orleans a San Francisco v USA a ve městě Vancouver a Campbell River v Kanadě. Natáčelo se 91 dní. (willy1)