Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

babka

Neviděla jsem Zrození planety opic a toto pokračování bych pravděpodobně také neviděla nebýt vnučky, která mě na opice vytáhla a hleďme vůbec jsem se nenudila a ani hnidy nehledala. Lehce předvídatelný děj mi nějak zásadně nevadil. Ceasar určil cestu lidu i opům. Několik nutných klišé jsem přetrávila pohledem na vnučku opřenou o opěradlo řady před námi a zírající na plátno bez dechu. Po cestě domů prohlásila, že bylo vlastně jedno, kdo páchá zlo, jestli lidé či opice. Zlo je prostě vždycky jenom zlo a jestli jsme z opic, tak jsme nepoučitelná rasa a měli jsme zůstat opi. Takže dobrý zásah na teenagerskou hlavičku a čtvrtá hvězda navíc. "Jya-kee-no" napsal skvělou hudbu a i vizuálně to byla pastva pro oko. ()

minnamay

Jsem měla trochu bobky, že tam nehraje Jameson Granko, ale byla jsem nadšená. Zatím nej film v tomto roce. 3D perfektní a poprvé bez bolesti hlavy :) ()

xwerm

skvelá temná podívaná ! film byť super! Skvelý scenár! 3 film v tomto roku na ktorý sa dalo pozrieť. Dúfam že aj trojka bude pokračovať v tomto duch 10/10 ()

chocobo

Povedlo se něco, co jsem ještě nikdy nezažil - odpudivé plakáty a strašně špatný trailer nakonec vyústily ve skvělý film. Opice měly propracovanou motivaci ke svým činům, jejich zpracování bylo nádherné a i svět lidí se zdál dost reálný. Jedinou slabinu vidím v předvídatelném scénáři. I tak mě ale film velmi bavil a rozhodně ve mně zanechal větší dojem než (také povedený) první díl. ()

DavidJami

Musím si koupit co nejokázalejší klobouk.... jen abych ho mohl smeknout. Celé 2 hodiny (a kousek) mě film nutil vzdychat úžasem a blaženě se usmívat nad tou nádherou na plátně. A co teprve Cézar! Skoro mám chuť říct, že ten kluk je oscarový talent.... ()

BlackVelvet

Jak rada bych dala vic, jenze to proste nejde. Pribeh neprinasi do celeho franchise vubec nic noveho ci objevneho. Specialni efekty jsou sice super a opice naanimovane dobre, jenze proste je z toho klasicka priblbla strilecka jakych je mraky v soucasne dobe v Hollywoodu. Bohuzel Tinsel Town ted trpi tim, ze ze vseho musi byt silenej akcnak, a vsechno musi bouchat a vsichni musi silene strilet jak za casu Ramba a nebo Terminatora apod. Ach jo. Zapletka je dost citelna, proste jsou tam hodne a zle opice, a hodni a zli lide. Jenze jak sem psala, pro mne nic co by celou sagu nejak obohatilo, soklo nejakou zapletkou atd. Z celeho franchise to rozhodne radim k tomu slabsimu. Nevim, treba az nekdy uvidim podruhe tak zmenim nazor, to se mne nekdy u fimu stava :) ()

McAddicted

Očekávání větší, než konečný výsledek. To je ale bohužel u všech prvních (???) dílů. Viz. 300 a pod. Dominantní postava filmu - Ceaser (skvělý Andy Serkis), nám opět připomněl, že rozdíl mezi lidmi a opicemi je minimální. Jak v dobrém, tak ve zlém (to především). Jason Clarke nebyl tak výrazný jak v prvním díle James Franco. Gary Oldman jako vysloužilý voják působil spíš komicky, možná si to měli s Jamesem prohodit. Jinak výprava a efekty skvělé. Příběh má nakročen k pokračování, snad bude mít producent dobrou ruku při výběru režiséra a hlavně herců. ()

terordemon

"Bola to moja chyba. Veril som mu pretože je opica. Vždy som si myslel že opice sú lepšie ako ľudia, ale teraz vidím ako veľmi sme si podobný." ...Asi najlepšia planéta opíc a jeden z najlepšie spracovaných filmov tohto roka. Áno príbeh je niekedy predvídateľný a obsahuje klasické motívy ako zradu, pomstu a nenávisť. Je však veľmi dobre vystavaný, obsahuje uveriteľné postavy a má to dokonalú atmosféru hroziaceho vojnového konfliktu. Ani jedna strana nie je dobrá ani zlá obe sa snažia len prežiť nechcú bojovať, snažia sa robiť všetko preto aby to napätie zastavili ale vedia že je vojna je na spadnutie. Budete fandiť všetkým postavám či už ľudským alebo opiciam. Aj keď u mňa trochu viac vedú opice hlavne preto že majú Caesara ktorý je vodca ako má byť a ešte aj riadny frajer. A to hlavne vďaka Andymu Serkisovi ktorý je kráľ motion capture. Kvalitné výkony ale podávajú aj ostatný herci napríklad taký Gary Oldman je super. Technická stránka je absolútna špička a je nato radosť nielen pozerať ale aj počúvať. Keď Caesar prehovoril mohutným hlasom mal som zimomriavky po tele. Je až neuveriteľné ako ďaleko sa digitálne efekty dostali. Počítačom vytvorené opice nepôsobia vôbec umelo a dokonca vo Vás dokážu vyvolať aj nieaké tie emócie. Akcie nieje mnoho ale keď už sa k nej film dostane stojí to zato, niektoré zábery sú priam luxusné. Tento rok je na kvalitné blockbustre mimoriadne plodný a to sme ešte len tesne za polovicou. 85% ()

2rady

echt, 7/10 s odretými ušami. Bolo to fajn, bolo to lepšie ako jednotka rebootu remaku, ale už nemám dôvod to vidieť znovu. Rovnako ako jednotku. Pôvodná planéta opíc ma dojala, posadila na zadok a nechala plakať radosťou. Tu sme síce dostali perfektnú prvú polhodinku, ktorá dorovnala záver pôvodných opíc, rovnako aj úžasné efekty, kde som si nebol istý či sledujem blockbuster, alebo dokument z BBC. Žiaľ celé to ťahajú dole ľudia. Ja by som ich škrtol úplne, alebo aspoň osekal na dreň. Mali až priveľa priestoru, čím drhlo celkové tempo filmu. Do tetice všetko dobré? To dúfam, aj keď sa bojím blockbustrovkého šialenstva, kde emócie sa už netvoria prepracovanou psychológiou postáv či nemými dialógmi ale citoslovcami BUM-TRESK-WUAAA pod dozorom profesora Michala Zálivu. ()

sMIke54

81% ? Lidi neblázněte. První díl mě nijak zvlášť nepřekvapil, ale ani neurazil, příjemná jednorázovka. Od tohoto jsem čekal přinejmenším to samé, vzhledem k tak vysokému hodnocení. Opak je ale pravdou. Poprvé jsem vážně přemýšlel že kdybych v kině nebyl s holkou, tak buď odejdu, nebo si zdřímnu. První hodina filmu naprosto nezajímavá a o ničem a člověka pěkně unudí. další cca půlhodina to vypadá, že by něco mohlo vypuknout zajímavého aspoň na konci a poslední půlhodina bitva, která ale vzhledem k tomu, že jste se předešlou hodinu a půl nudili, tak vás už z unuděné nálady nevytrhne. Příběh je naprosto předvídatelný už po prvních 15 minutách (ten koho jsem tipoval, udělal co jsem tipoval a dopadlo to jak jsem tipoval, jen jedna postava přežila, kterou jsem netipoval). Sečteno podtrženo, film je velké zklamání a patří k top nejnudnějším filmům, které jsem viděl. Nudnější mě teď napadají snad jen Bídníci. ()

Monditrade

Jednička byla dobrá, ale úsvit jí v mnohém převyšuje. Velice temný a drsný. Občas máte dojem, jestli to není horor, který se místy tak jeví. Strach z rozzuřených opic a jejich velkých zubů..už už budete čekat, kdy začnou ty nebohé lidi rozkousávat na kousíčky....ale film se drží ve své lajně a temný nádech nepřekročí tuto nastavenou hranici. Nechybí akce, střílečky i dojemné chvilky... excelentní počin! ()

zjs

Filmařina začíná být silně stereotypní jako některé hry. Úvod tohoto filmu je stejný jako úvod filmu Na hraně zítřka, jako poslední Resident evil, jako všechny epidemické filmy. To opravdu nelze být originální? Sakra první půl hodina byla úplně zbytečná a nudná k nevydržení. Pak už to byla dobrá akce. Sice s nereálným happy endem, ale ať si Amíci mají happy endy alespoň ve filmech, když už jim to nejde válčením v reálu. ()

Arany

Začnu důvody proč ne 5 hvězd: Přihlouplé dialogy, které se snaží vysvětlovat děj na úplně nevhodných místech + herecké výkony některých herců- lidí. A za co bych dal pět? Nečernobílost postav, herecké výkony opic :) , napětí, bojové scény, Caesar, duch starých Planet opic... Nemohu se dočkat posledního dílu. Jinak jde v podstatě o remake tohohle filmu: http://www.csfd.cz/film/33077-dobyti-planety-opic/ (Nemohl jsem se odtrhnou od scén kde byli jenom opice. Ať řekli cokoli bylo to dokonalé + miláček Caesar, když byl postřelen, málem mi vyhrkly slzy.) ()

sha.piro

Zatímco jednička měla skvěle vystavěný a nepředvídatelný příběh, dvojka staví pouze na střetu lidí a opic a je snadno předvídatelná. Ale co naplat, body dávám vyšší, neboť se na to koukalo doslova s údivem. A Koba je fakt, fakt, děsně ošklivá opice! A Gary Oldman s Jasonem Clarkem umí! 95% ()

Mark1983

Musím uznat,že druhý díl mě taky nezklamal,stejně jako první díl.Jsem jako divák spokojen s dějem,příběhem i se zpracováním. ()

NeverEver

Velke zklamani. Vareni z vody, bez prichute bez napadu, bez invence, bez pribehu. Zatim co jednicka, byla zajimava, mela dej, spad, pribeh, tohle bylo jen intermezzo a jeste hodne nepovedene. Jedine co mohu pochvalit jsou masky. Idealni film pro studenty opici znakove reci...Skoda casu, skoda slov!2** a to jsem hooodne pozitivni! ()

baner

Planéta opíc II - film hodný pozretia v kine. Kto zaváha urobí chybu. Nieje to najlepší film tohto roku, ale patrí medzi tie najlepšie, za čo si zaslúži uznanie. Príbeh je príjemným naviazaním na jednotku. Očakával som celý film s pohľadu ľudí, pričom som bol prekvapený, že vlastne ľudia tu hrajú druhé husle, a ja ako divák, som bol zasvätený do života opíc. Ako sa zabývali v lese, aká sociálna hierarchia u nich funguje atd. Tak dobre ako je vykreslené spoločenstvo opíc, je veľmi slabo vykreslený život ľudí. Z pár záberov nemáte vôbec pocit biedy kvality života ľudí. Vlastne si neviete presne predstaviť ako funguje spoločnosť v tých časoch a vlastne aké sú to časy. Tam vidím najväčší problém filmu. Ale je to film planéta opíc a nie planéta ľudí, aj keď ľudia by tu mali mať svoj priestor. SPOILER Nechápal som prečo ľudia poslušne ako ovce vliezli do železných ohrád ako ovce, dramatičnosť víťazstva opíc je takmer nulová a vy si ani neuvedomujete globálnu hrozbu prevzatia oťaží nad našimi životmi, čo je dosť veľký míľnik v osude ľudstva. Možno sa dočkáme tohoto zvratu neskôr. Posledná vec čo chcem vytknúť filmu je občasná nuda. Moja žena ale povedala, že nudu nezažila. Tak dávam 80% ()

Mukade

idiotsky natočené - zbrane nechajú mimo hlavnej časti a chabo stráženú (pričom vedia že opicu nie sú opice ,ale inteligentní "opoľudia". Opica sa dostane do tanku (lebo však poklop netreba zavrieť, všakáno) a tak môže preraziť bránu. Opice sa konečne po masívnych stratách a ich jatkách dostanú dnu a náhle je po boji a začnú len zatvárať ľudí do klietok a žiaden masaker ľudí sa nekoná (Pričom Koba je na čele...). Trápne, naprosto nerealistické. Chápem že účelové, ale až takéto imbecility sú neúnosné. Bolo utrpenie sa na to dívať, vonkoncom nie zábava. Nech s tým idú do hajzlu. Hviezda dole za to na 3* a to som ešte veľmi mierny. ()

james11

Nato jako jsem byl z prvního dílu nadšený, tady jsem spíše zklamaný. 2 hodiny bylo prostě moc a možná o takovou třetinu kratší film by si dokázal udržet tempo, ale takhle to prostě nezvládl. Celý film je v podstatě o tom, jaké to je, když máte na obou stranách nedůvěřivý mr*ky a k čemu to musí dospět. Film se snažil jít dál, ale nebyl v tom moc úspěšný. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky