Druhý život (TV seriál)

Druhý dych

Romantický

Slovensko, 2011, 45 min

mne sa to velmi páčilo, ide o velmi dobrý seriál plný romantiky, napinavého deja, skvelých hereckých výkonov- Mikulčík, Deák, Hryc či sexi Milenka Minichová-úloha mrchy jej fakt sadla velmi dobre aj erotická scéna je sadla velmi dobre... uvidime ako to dopadne, zatial po Odsúdených velmi dobrý Slovenský seriál , ktorý by mohol preraziť aj v zahraničí...(3.1.2012)

Z tých desiatich minút (čo som videla) som vypozerala a odpozerala: omnoho lepšia kamera (aj keď sem-tam neefektívna), hudobný podmaz, herecké výkony - všetko v porovnaní s Nevinnými. Ktovie, čo by som ešte zachytila, keby som pozerala dlhšie, ale stále to nestačí na hviezdičkové hodnotenie. Či áno?(1.2.2012)

• Lestatova

Na slovenské pomery naozaj prekvapivá kvalita seriálu. Herci hrajú presvedčivo a často im verím aj tú reč tela a neskáče na mňa z obrazovky len Afekt ako to vídame všade ine. Hodnotenie som dala na začiatku vyššie. Ale po pozretí 10 častí - a hoc stále vidím posun v deji a nie len nezmyselné tápanie, však hodnotenie znižujem. Prečo prečo to ten scenárista napísal takto? Naozaj si nemôžem viac než raz týždenne dovoliť takúto dávku ľudskej hlúposti! A teraz to myslím doslova. Podľa toho ako postavy konajú, ako reagujú na životné situácie, mám pocit, že sledujem hru, a aktéri sú mentálne zaostalí. Ale čoby! Nie zaostalí. Proste len Hlúpi.(25.1.2012)

• Marina111

A je za nami ďalší štandardný seriálový pokus o prilákanie čo najväčšieho počtu divákov za čo možno najmenší peniaz. I keď, vzhľadom na lokality, kde sa dej odohráva, tentoraz si tvorcovia siahli hlbšie do vrecka - žeby to nejako pomohlo, to zas nie, ale nechcem byť zase raz typicky cynická a úprimná, ako pri hlúpostiach typu Panelák či Ordinácia som, pretože predsa len, hoci tento seriál dych nevyrazí ani nezastaví, predsa len je neporovnateľne lepší i kvalitnejší ako spomenuté seriály (nie žeby tie nasadili látku veľmi vysoko, preto berte v tejto súvisloti slovo "kvalita" s rezervou). A veď si to povedzme na rovinu - ak už musia tunajší diváci sledovať drístiky kde on a ona bojujú proti všetkému a všetkým aby mohli byť oni, nech to je aspoň v slovenskom šate ... Aj keď aj o pôvodnosti scenára by sa dalo polemizovať ...(6.6.2012)

• kingik

Ani jsem nepoznal, že je to import od našich slovenských sousedů. Vynikající herci ukazují schopnou konkurenci vynikajicím jihoamerickým hercům pro které jsou telenovely jediným zdrojem obživy. Ten kdo tohle režíroval, hrál v tom a posléze to k lidem distribuoval a nějakým způsobem na téhle nemyslitelné břečce participoval, si neuvědomoval, jak by mohl způsobit újmu divákům koncentrací abnormální blbosti, která se táhne jednotlivými epizodami a konce nevidět. Je to přece telenovela a tady pár dílů nestačí. Nic horšího jsem v televizi neviděl. I ta nejhorší telenovela je proti téhle brilantní. Jen by mě zajímalo kolik zaplatili hercům za to, aby drželi huby a neřekli na tohle jediné křivé slovo. Ještě někteří dokonce o tom řekli jaká to byla krásná práce, ale jistě si mysleli své. -100%(5.6.2012)

• - Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)

• - V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)

• - TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)