Druhý život (TV seriál)

Druhý dych

Romantický

Slovensko, 2011, 45 min

Je to seriál ako na hojdačke.....raz sme svedkami niečoho čo je na náš seriál niečo velkolepé a inak zase nuda na obrazovke, hlavne v druhej sérii, ktorá je už ovela viac nereálnejšia a ovela horšia ale v podstate je to jeden s tých lepších Slovenských seriálov na Slovensku a čo je pozitívne presadil sa aj v česku, dokonca si ho naši bratia aj predabovali...Pavel Višnovský je najlepší herec v seriály..vidno že sú to skúsenosti s jeho bohatej kariéry...(19.9.2014)

• MM_Ramone

Dve najväčšie slovenské, súkromné televízne stanice, JOJ a Markíza, dospeli do štádia, kedy si už nemusia kupovať zahraničné telenovely, ale rovno si vyprodukujú svoje vlastné stupidné, nekonečné seriály. Idú na to presne tak ako ich kolegovia z Mexika, Rumunska, či niekde z Južnej Ameriky. Urobiť to rýchlo a lacno, na kvalite vôbec nezáleží. Réžia, herci, dialógy, kamera, scenár, hudba, obraz, prostredia, kostímy... to všetko je jedna veľká filmová katastrofa. Toto by som bohužiaľ mohol napísať o takmer každom produkte z dielne JOJky alebo Markízy. No tento raz píšem o seriály „Druhý dych“. Dnes mám na muške presne tento konkrétny odpad!(18.1.2013)

• as-minor

Jop no. Na stupídny seriál, len stupídny komentár. Sú len dva typy slovenskej mainstreamovej televíznej seriálovej zábavy. Divoký hnoj a búrlivá narkóza. Ak sa chcete opäť popáliť na infantilnom zdegenerovanom scenári slovenských „sračkopiscov“, máte jedinečnú možnosť. Aj hovno v záchodovej mise pôsobí teatrálnejšie, než celé prítomné zoskupenie. Ako sa to hovorí? Tento seriál by neobsadil ani prvé miesto v rebríčku najstupídnejších seriálov, páč je tak stupídny, že by ho kompetentná odborná porota mohla prehliadnuť. Začínam mať však pocit, že problém nie je v režiséroch a scenáristoch, ale v konzumentoch, keďže stále sa to točí a zjavne to má akú - takú sledovanosť. Viď Búrlivé kone, Divoké víno, Rodinné prepady, Chlapi neskáču, alebo ako sa tá háveď volá. Nechcem byť pokrytec, ale človek by mal dať novej tvorbe šancu. Avšak vždy keď vidím akúkoľvek časť týchto kvázi „sociálne-dramatických seriálov“, oči ma štípu viac, než z čerstvo nakrájanej cibule. Vlastne sa jedná o slovenskú reklamu na to, ako sa to nemá robiť, alebo práve naopak, ako sa to má robiť, čo je nesmierne smutné.(4.9.2019)

Z tých desiatich minút (čo som videla) som vypozerala a odpozerala: omnoho lepšia kamera (aj keď sem-tam neefektívna), hudobný podmaz, herecké výkony - všetko v porovnaní s Nevinnými. Ktovie, čo by som ešte zachytila, keby som pozerala dlhšie, ale stále to nestačí na hviezdičkové hodnotenie. Či áno?(1.2.2012)

• dawexx

Po 5 minutách náhodného spatření prvního dílu jsem věděl o čem to bude dalších 10 dílů. Pekelná žumpa. 0,003 hvězdičky za to, že tam jedna štětka řekla představitelce titulní dětské role, že by jí nejradši seřezala jak žito, protože já bych se s tímhle scénářem a nesympatickými postavami zachoval stejně.(1.6.2012)

• - Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)

• - V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)

• - TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)