Romantický seriál Druhý dych je príbehom o neúplných rodinách, ktoré prežili veľkú stratu a musia hľadať spôsob, ako toto chýbajúce miesto vo svojom živote zaplniť. Ako však začať odznova, keď ste prišli o životnú lásku? Ako nerozbiť krehké vzťahy, keď zodpovednosť leží na vašich pleciach?  Úspešný architekt Daniel sa stará o rodinu, firmu a malú dcérku. Dva roky po smrti manželky musí svoj život znovu stavať od základov. Ako každý človek má právo milovať a byť milovaný a vyplniť miesto milovanej manželky inou ženou.
Malá Barborka vie, ktorá je pre ňu a pre ocka tá pravá. Ako dieťa inštinktívne cíti to, čo dospelý Daniel rozumom popiera. A tak Daniel a Anna bojujú s vnútornými prekážkami, ktoré im bránia priznať si, čo k sebe cítia. Keď pochopia, že k sebe patria, Barborke sa splní sen - konečne sú rodina. Ich chvíľkové šťastie ale ohrozuje zlo, ktoré s láskou a dôverou narába ako s vecou. Neprajníci v snahe dosiahnuť svoje egoistické ciele neváhajú použiť akékoľvek prostriedky, aby dosiahli svoj cieľ a zničili hodnoty, ktoré sami nie sú schopní dosiahnuť – lásku, morálku a šťastie. Neostáva iné, len dúfať, že úprimnosť a dôvera bude silnejšia... Než tie najhoršie mafiánske praktiky! (TV Nova)

mafianis

Jeden z tých lepších Slovenských seriálov..aj ked kvalita sa už 2 sériou výrazne začína skapínať...s Bruchalu robili velkého mafiána a popritom je to len obyččajný moderátor Reflexu na Markíze. Naopak skvelá Minichová alebo Mikulčík sa svojich postáv zhostili priam bravúrne...a v neposlednom rade skvelý Pavel Višnovský v roli Teodora- pán Višnovský patrí jednoznačne k najlepším hercom akých máme na Slovenksu a v roli Teodora Musila sa našiel.... ()

Brambory odpad!

Chce sa mi grcať už keď na tento hnus dávajú upútavku. A k tomu ešte to odporné kvílenie slizkého Táslera. Kto to vôbec pozerá?! Iba babky so stareckou demenciou, nech im to láskavo púšťajú z DVD a nezasie*ajú s tým vysielanie! Ono samo to spôsobuje demenciu, čudujem sa, že natáčať takéto kydy nie je trestné. ()

MM_Ramone odpad!

Dve najväčšie slovenské, súkromné televízne stanice, JOJ a Markíza, dospeli do štádia, kedy si už nemusia kupovať zahraničné telenovely, ale rovno si vyprodukujú svoje vlastné stupidné, nekonečné seriály. Idú na to presne tak ako ich kolegovia z Mexika, Rumunska, či niekde z Južnej Ameriky. Urobiť to rýchlo a lacno, na kvalite vôbec nezáleží. Réžia, herci, dialógy, kamera, scenár, hudba, obraz, prostredia, kostímy... to všetko je jedna veľká filmová katastrofa. Toto by som bohužiaľ mohol napísať o takmer každom produkte z dielne JOJky alebo Markízy. No tento raz píšem o seriály „Druhý dych“. Dnes mám na muške presne tento konkrétny odpad! ()

as-minor odpad!

Jop no. Na stupídny seriál, len stupídny komentár. Sú len dva typy slovenskej mainstreamovej televíznej seriálovej zábavy. Divoký hnoj a búrlivá narkóza. Ak sa chcete opäť popáliť na infantilnom zdegenerovanom scenári slovenských „sračkopiscov“, máte jedinečnú možnosť. Aj hovno v záchodovej mise pôsobí teatrálnejšie, než celé prítomné zoskupenie. Ako sa to hovorí? Tento seriál by neobsadil ani prvé miesto v rebríčku najstupídnejších seriálov, páč je tak stupídny, že by ho kompetentná odborná porota mohla prehliadnuť. Začínam mať však pocit, že problém nie je v režiséroch a scenáristoch, ale v konzumentoch, keďže stále sa to točí a zjavne to má akú - takú sledovanosť. Viď Búrlivé kone, Divoké víno, Rodinné prepady, Chlapi neskáču, alebo ako sa tá háveď volá. Nechcem byť pokrytec, ale človek by mal dať novej tvorbe šancu. Avšak vždy keď vidím akúkoľvek časť týchto kvázi „sociálne-dramatických seriálov“, oči ma štípu viac, než z čerstvo nakrájanej cibule. Vlastne sa jedná o slovenskú reklamu na to, ako sa to nemá robiť, alebo práve naopak, ako sa to má robiť, čo je nesmierne smutné. ()

PedroPo odpad!

Ten odpad není za kvalitu původního slovenského originálu, tam by se totiž nějaká ta hvězdička mohla najít, ten odpad je ocenění pro toho diletanta, co nechal zaplatit ČESKÝ dabing SLOVENSKÉMU seriálu. Z těch všech chvil co jsem z něho viděl totiž ani jednou neseděla slovenská pusa na to, co ta česká říkala. Vážně by mě zajímalo, koho tahle genialita napadla a jestli za to byl pak poprávu od Andruška na Barandově vykopnutej. Nedivím se, že to pak Nova stáhla a přestala vysílat - protože na tomhle urvat sledovanost (navíc ještě o prázdninách) by určitě nezvládl ani Železný ve svých zlatých časech. ()

• TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)
  • V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)
  • Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)