Druhý život (TV seriál)

Druhý dych

Romantický

Slovensko, 2011, 45 min

• as-minor

Jop no. Na stupídny seriál, len stupídny komentár. Sú len dva typy slovenskej mainstreamovej televíznej seriálovej zábavy. Divoký hnoj a búrlivá narkóza. Ak sa chcete opäť popáliť na infantilnom zdegenerovanom scenári slovenských „sračkopiscov“, máte jedinečnú možnosť. Aj hovno v záchodovej mise pôsobí teatrálnejšie, než celé prítomné zoskupenie. Ako sa to hovorí? Tento seriál by neobsadil ani prvé miesto v rebríčku najstupídnejších seriálov, páč je tak stupídny, že by ho kompetentná odborná porota mohla prehliadnuť. Začínam mať však pocit, že problém nie je v režiséroch a scenáristoch, ale v konzumentoch, keďže stále sa to točí a zjavne to má akú - takú sledovanosť. Viď Búrlivé kone, Divoké víno, Rodinné prepady, Chlapi neskáču, alebo ako sa tá háveď volá. Nechcem byť pokrytec, ale človek by mal dať novej tvorbe šancu. Avšak vždy keď vidím akúkoľvek časť týchto kvázi „sociálne-dramatických seriálov“, oči ma štípu viac, než z čerstvo nakrájanej cibule. Vlastne sa jedná o slovenskú reklamu na to, ako sa to nemá robiť, alebo práve naopak, ako sa to má robiť, čo je nesmierne smutné.(4.9.2019)

• MM_Ramone

Dve najväčšie slovenské, súkromné televízne stanice, JOJ a Markíza, dospeli do štádia, kedy si už nemusia kupovať zahraničné telenovely, ale rovno si vyprodukujú svoje vlastné stupidné, nekonečné seriály. Idú na to presne tak ako ich kolegovia z Mexika, Rumunska, či niekde z Južnej Ameriky. Urobiť to rýchlo a lacno, na kvalite vôbec nezáleží. Réžia, herci, dialógy, kamera, scenár, hudba, obraz, prostredia, kostímy... to všetko je jedna veľká filmová katastrofa. Toto by som bohužiaľ mohol napísať o takmer každom produkte z dielne JOJky alebo Markízy. No tento raz píšem o seriály „Druhý dych“. Dnes mám na muške presne tento konkrétny odpad!(18.1.2013)

Jeden z tých lepších Slovenských seriálov..aj ked kvalita sa už 2 sériou výrazne začína skapínať...s Bruchalu robili velkého mafiána a popritom je to len obyččajný moderátor Reflexu na Markíze. Naopak skvelá Minichová alebo Mikulčík sa svojich postáv zhostili priam bravúrne...a v neposlednom rade skvelý Pavel Višnovský v roli Teodora- pán Višnovský patrí jednoznačne k najlepším hercom akých máme na Slovenksu a v roli Teodora Musila sa našiel....(14.6.2014)

• Brambory

Chce sa mi grcať už keď na tento hnus dávajú upútavku. A k tomu ešte to odporné kvílenie slizkého Táslera. Kto to vôbec pozerá?! Iba babky so stareckou demenciou, nech im to láskavo púšťajú z DVD a nezasie*ajú s tým vysielanie! Ono samo to spôsobuje demenciu, čudujem sa, že natáčať takéto kydy nie je trestné.(11.6.2014)

• Lestatova

Na slovenské pomery naozaj prekvapivá kvalita seriálu. Herci hrajú presvedčivo a často im verím aj tú reč tela a neskáče na mňa z obrazovky len Afekt ako to vídame všade ine. Hodnotenie som dala na začiatku vyššie. Ale po pozretí 10 častí - a hoc stále vidím posun v deji a nie len nezmyselné tápanie, však hodnotenie znižujem. Prečo prečo to ten scenárista napísal takto? Naozaj si nemôžem viac než raz týždenne dovoliť takúto dávku ľudskej hlúposti! A teraz to myslím doslova. Podľa toho ako postavy konajú, ako reagujú na životné situácie, mám pocit, že sledujem hru, a aktéri sú mentálne zaostalí. Ale čoby! Nie zaostalí. Proste len Hlúpi.(25.1.2012)

• - V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)

• - TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)

• - Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)