Druhý život (TV seriál)

Druhý dych

Romantický

Slovensko, 2011, 45 min

• zodiak217

Nuda, vzťahy, nuda a opäť vzťahy. V podstate všetko sa točí okolo toho istého a mňa ako "zhýčkaného" diváka európskou a americkou seriálovou produkciou to absolútne nezaujalo. Oceňujem však dobrý výber slovenských neopozeraných hercov a výber hudby ako i titulnej skladby to je však nanešťastie veľmi málo na to aby sa tento seriál v mojich očiach zaradil aspoň k priemeru. I keď sa dá na "Druhý dych" pozerať, rozhodne od toho veľa nečakajte a reklamy budú v tomto prípade vašim vykúpením ak nie ste nadšencom slovenských romantických seriálov.(16.1.2012)

• unclejack

Druhý dych má ploché postavy, neskutočne nezáživny scenár a chabo konštruované dejové línie. Ak sa chcete neustále pozerať ako sa A háda s B, potom sa uzmieria, neskôr sa znovu rozhádajú, aby A zistil, že miluje najlepšiu kamošku B, tak odporúčam, ale inak by som sa Druhému dychu radšej oblúkom vyhnul.(15.6.2014)

• Marina111

A je za nami ďalší štandardný seriálový pokus o prilákanie čo najväčšieho počtu divákov za čo možno najmenší peniaz. I keď, vzhľadom na lokality, kde sa dej odohráva, tentoraz si tvorcovia siahli hlbšie do vrecka - žeby to nejako pomohlo, to zas nie, ale nechcem byť zase raz typicky cynická a úprimná, ako pri hlúpostiach typu Panelák či Ordinácia som, pretože predsa len, hoci tento seriál dych nevyrazí ani nezastaví, predsa len je neporovnateľne lepší i kvalitnejší ako spomenuté seriály (nie žeby tie nasadili látku veľmi vysoko, preto berte v tejto súvisloti slovo "kvalita" s rezervou). A veď si to povedzme na rovinu - ak už musia tunajší diváci sledovať drístiky kde on a ona bojujú proti všetkému a všetkým aby mohli byť oni, nech to je aspoň v slovenskom šate ... Aj keď aj o pôvodnosti scenára by sa dalo polemizovať ...(6.6.2012)

• ivishka

Je to sice jen půl hodiny co jsem PŘEŽILA se na to dívat a mám chuť se oběsit... Je to horší než esmeralda,ulice,ordinace,beverly hills 90210,pobřežní hlídka, knight rider, star trek a star wars dohromady....Nejhorší věc co jsem kdy viděla s příííšernými dialogy NEMOŽNÝMI hereckými výkony BEZ šťávy a zápletky bez jakékoliv perspektivy prostě SRA**KA!!!A dokonce dělají zápletku a hrozný vtip který tedy více než salvy smíchu vyvolává nechápavé a zoufalé pohledy(skoro až grimasy a poté následuje bezúčelné trhání vlasů), jelikož stavět vtip na "čůrání za barákem"????Asi tak skvělé jako nové seriálky Helenka a ta věc s tančením..jenom nova tohle pustí mezi lidi...přijde mi,že jsem snad měla halucinace..(29.5.2012)

• neimed

Kym Seherezada si do posledneho dielu udrzala vsetky svoje postavy, tie nase nekonecne serialy (ba skor telenovely) na svojom konci najdu uplne ine obsadenie. Nech sa teda serialu dari... Ale kde na jeho konci bude Minichova, Mikulcik, ci Svarinska? Davno v uplne inom projekte. Predpokladam tiez, ze v dost podobnom. :D(19.1.2012)

• - V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)

• - Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)

• - TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)