Roman.Ticka

Do třičtvrtiny jsem film brala jako oslavu JGL coby metrosexuála, kdy rozumná zkušená Julianne, mimochodem moje velmi oblíbená herečka, měla toto jednostranné chování zatrhnout nebo nějak usměrnit. Naštěstí svoji příležitost dostala a to v takové míře a rozsahu, že jsem pak už jen koukala s otevřenou sanicí... Hezké, poučné, stylové, prostě překvapení s vizí nového pohledu na život smyslupný a veskrze šťastný každého z nás, včetně mě pochopitelně.;-) ()

poz3n

Tematicky zajímavý film, který je ale ve skutečnosti celkem obyčejným příběhem o sebeuvědomění. Ne že bych takové filmy neměl rád, ale Levittův Don Jon mi z tohoto hlediska přijde jako dost průměrný film s hodně odfláknutou kamerou. Občasné střihové nápady jsou sice fajn, ale právě vizuální pojetí je celkem snadno potírá a odsuzuje je k vyznění do prázdna. 5/10 ()

rikitiki

S pokusy o zajímavější střih (rychlé pornoflashe) je to průměrně natočený snímek, ale s dost zajímavým příběhem. Ukazuje, jak se dá přijít o panictví, i když je hrdina závislý na pornu a už osouložil všechny trochu hezké holky, které se ocitly v jeho perimetru. A ta scéna je skoro dojemná - poklona hereckému výkonu obou představitelů. ___ Ve skutečnosti jde o romantický snímek, i když to tak skoro vůbec nevypadá. ()

Deschain

Čo som to do pekla videla a dala za to necelých päť eur? A prečo do pekla všetci okrem Moore tak hlúpo rozprávali? No občas sa asi stane, že si vyberiem v kine aj niečo takéto. Hlavu si nebúcham, len celkom presne neviem, čo som vlastne videla a čo si o tom myslím. (Cinema City Polus - 28. 10. 2013) ()

HellFire

Tak zaprvé - Joseph Gordon-Levitt je film od filmu větší a větší sympaťák. A jeho první celovečerní počin je na tom stejně. Není to sice film, který byste pustili své milé, ale nutno se uklonit faktu, že Levitt se pustil do něčeho nového. Zvládl hravě jak první půli, která velmi dobře odráží dnešní společnost (úžasné rýpnutí do náboženství mě pobavilo), tak tu druhou. Ta ukazuje tu pravou tvář, jak by to mělo být a jak často jsme zaslepeni. Mám rád filmy, které vás donutí se zamyslet a jež nejsou prvoplánové. A Don Jon takovým filmem je. Oceňuji, že si tvůrci dokázali ukočírovat i trailery a neprozradily větší část příběhu. ()

Thomick

Hm, desetiminutovej skeč a dejme tomu. Takhle si akorát věčně vyprsenej miláček davů naběhl na mýho hollywoodskýho nepřítele číslo jedna. Sacha Baron Cohen aby se začal třást. Mimochodem pane režisér, zmuchlanej kapesník při dopadu do koše opravdu nevydává stejnej zvuk jako zmuchlanej cár papíru. To je teprve pravda, kterou by měl znát každej ten běžnej chlap, jehož se zřejmě náš nešikovnej debutant pokoušel vyobrazit. :)) --- A Scarlett jako ideál krásy = taky dobrej úlet. ()

Xeelee

Sem moc dlouho sám a asi mi to leze na mozek, když sem uvažoval, že za ten konec dám filmu čtvrtou hvězdu. Scénář tak dobrej není, ale jinak jde o příjemnej debut. Slušně natočenej i zahranej, s dobrými vtípky, ale obsahuje morální poselství, takže by se na film neměl nikdo dívat. ()

claudel

Rozhodně je to netradiční romantická komedie, pokud bychom film do této kategorie mohli vůbec zařadit. Levitt přinesl zase něco nového v záplavě ohraných a dokola se opakujících amerických komedií. Já bych Dona Jona komedií asi ani nenazval. Ve filmu zazní podněty k zamyšlení, ale chtělo to ještě scénář trochu víc propracovat, některé scény vypustit, jiné přidat. Jako celovečerní debut Don Jon obstál s lehce odřenýma ušima. ()

becki_tu

První půlhodina je dobrá. Levitt v ní stihne představit originální námět, na který je hned navázáno několik vtípků a do děje vstoupí postava Scarlett Johansson. Bohužel po této půlhodině přichází scénáristický stereotyp (scény v autě, kostele, u rodičů a v posilovně), který je navzdory výsměchu romantickým filmům zakončen stejně "úspěšně". Chápu ono závěrečné moralizování, ale celé to působí poněkud uměle a povrchně, stejně jako podivná postava Julianne Moore. Ale možná to tak mělo být. 50% ()

Lucasion

"There's only a few things I really care about in life... My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn." První počin J.G-L na postu režiséra. V Inception mi tenhle frajírek přišel sympatický. Od Loopera mě příšerně iritoval. V Don Jonovi si opět získal můj respekt. Jon (J.G-L) je více než sebevědomý chlápek, kterému opravdu záleží spíše na věcech než na lidech. Nemá problém sbalit kočku, ale dle jeho názoru, internetové porno je zkrátka lepší. Stále dokola opakující se rutina gym-kostel-rodina-porno se někomu možná zdát iritující a postupem času ohrávání stejného vtipu pořád dokola. Já se ale u téhle rutiny bavil královsky. Hlášky místy nemají chybu a u filmu jsem se fakt od srdce smál. Když je Jon na obědě s rodiči nebo jede (nadává) ve svém autě. Co se týče mé oblíbenkyně Scarlett, tak tady si zahrála neuvěřitelnou moderní kravku. Sebevědomí jí tu rozhodně neschází. Nicméně kamera je skvělá a perfektně zabírá nejen film, ale i její křivky. I když se tedy film točí okolo porno průmyslu a pohledem na ženy (prsa) v reklamách. Tak erotická videa jsou sestříhaná tak pečlivě, že styk není vidět. Nicméně smyslně působí ažaž. [Csfd projekce1] (79 %) ()

Morholt

Že je někdy pořádná honitba lepší než špatnej sex, to je celkem jasný, ale rozhodně se nezototožňuju s tím, že jakýkoliv nahodilý sex je horší než porno. Nicméně hlavní hrdina má jiný názor a k poznání svého omylu se musí propracovat dlouhou a trnitou cestou. Ta mu nejprve hodí na zkoušku nafrněnou krásku (i když já pořád nevím, co na tý Scarlett všichni vidí), aby nakonec našel hodnoty úplně někde jinde. Celkem příjemná, lechtivá komedie, která je sice založená na otřelém "proutník najde pravou lásku", ale zpracování působí originálně. Gordon-Levitt si svojí roli královsky užil a bavili se i ostatní herci, což bylo na výsledku znát. Docela mě překvapilo, jak často se tady fuckovalo. To je v žánru romantických komedií docela nestandartní. Ale sem to tak nějak patřilo. Tématický svěží vítr. 75% ()

Kamca_

Někdy před půl rokem jsem náhodou viděla trailer na YT a myslela jsem si, že to bude super film, na který se vyplatí jít do kina. Nakonec z toho sešlo a jsem jenom ráda. Byla to hrozná nuda od začátku do konce. Tyhle herce mám normálně ráda, ale tady k sobě nějak vůbec nešli. Scarlett byla ve své roli až moc protivná. Nelíbila se mi ani trochu a Joseph taky nic moc. Konec mě trochu bavil, ale na můj vkus se to ke zbytku děje vůbec nehodilo. Celkově dávám jen 40%. Je to zklamání. ()

Khalesi

Musím priznať, že som sa na tento film dívala na tri krát.Začiatok bol neuveriteľne povrchná a nudná záležitosť. Krásna Scarlett Johansson to moc nevytrhla a hlavný hrdina ma nechával absolútne chladnou, naviac spovede v kostole ma vytáčali k nepríčetnosti, ale potom to prišlo, ten krátky kúsok na konci keď som proste vedela, že to celé martýrium za to stálo. Neviem, budem len dúfať, že sa zo mňa nestáva romantička:) ()

jhrasko

Pasedlákovina najsamväčšia....najhoršie outfity, najhorší make-up, najhorší soundtrack...čistá chu...vina...ale napriek tomu som sa zabával...úprimné a zároveň totálne prostoduché - asi ako 42 návštev porno stránok za deň (či koľko ich DJ za ten osudový deň dal). ()

ScarPoul

Ako režisérsky debut vôbec nie zlé, aj keď je pravda, že k hlavnému hrdinovi si hľadáme cestu vlastne celý film. Gordon-Levitt sa rozhodol spraviť skutočne chlapský film a podarilo sa mu to. Niekoľko krát som si cez film povedal "fuck yeah". Scarlett je zase raz nádherná. Fakt ju mám rád. Vždy keď je na plátne mám pocit, že sa pozerám na niečo úžasné. Moore ako obvykle skvelá. Film je krásnou zmesou romantiky a akejsi vzťahovej sondy na to ako by to malo fungovať a naopak čo by sa za žiadnych okolností stávať nemalo. Pre mňa možno troška nadhodnotené, ale páčilo sa mi to aj tým, že to nie je dlhé, má to skvelé tempo a je tam tá skvelá scená pri dverách. A samozrejme všetci cirkevní hodnostári sú the best. ()

mirekem

Takový rychlodospívání v USA.Potvrzení,že na starym kole se naučíš nejlíp jezdit a neni to jen o tom šukání.A že ten spiritualismus neni jen o tom chození do kostela.Když se k tomu přidaj Herci Moore,Johansson,Gordon-Levitt...Why not? ()

maseer2

po tom, co jsme rovnýma nohama vrženi do Jonova světa porna a onanie, chvíli trvá, než se člověk rozkouká, ale jakmile se to pak povede, tak je to nadprůměrná zábava s vcelku originálním a hlavně dost odvážně podaným tématem, která nakonec nabídne i nějakou tu přidanou hodnotu.. dvě scény úplně v závěru tam jsou možná trochu navíc, ale budiž.. Josephu Gordonu-Levittovi se debut rozhodně vydařil.. slabší 4* ()