Shakers

Joseph Gordon-Levitt v jeho celovečernom debute na nás vytiahol tému, ktorá dokáže zaujať široké publikum, rovnako aj hlavne postavy na čele zo sexi Scarlett Johansson. Je to zábavne, štipľavé, ostré, má to tempo, štýl a nápady no po príbehovej stránke trochu ploché a taktiež nevýrazný záver. Ale inak, bavil som sa. 85% - 4* ()

lamps

Jeden z těch filmů, které bych jen pro tu hromadu pikantních životních pravd mohl sledovat až do zblbnutí. Levittova osobnost je nyní zřejmě ve velmi specifické fázi, kdy sice stále zůstává volnomyšlenkářským a do úmoru masturbujícím mladíkem, avšak zároveň si již plně uvědomuje všechny negativa a trpkosti, které v sobě volnomyšlenkářství a dospělácký život plný "seriózních" vztahů a rozdílných potřeb obsahuje. Jeho Don Jon tudíž představuje nejen geniální generační výpověď, v níž mladí preferují nezávazný sex a rodina je prezentována jako skupina naprosto nesourodých a rozhádaných lidí, nýbrž i příjemnou satirickou komedii, výstižně se strefující do nesnesitelných manýrů ženské populace a odzbrojující svou roztomilou otevřeností v jejich zobrazování. Režii nelze vůbec nic vytknout, scénář je do puntíku promyšlený a v rámci žánru velmi originální a všichni herci si své role vyloženě užívají - hlavně tedy Levitt, který v mých očích opět neskutečně stoupnul. Obávám se dokonce, že vypadat stejně dobře jako on, žil bych snad úplně stejně jako Don Jon.. :P 85% ()

Pepinec

Don Jon klame tělem. Tělem Scarlett Johansson, které by její žvýkací dovednosti mohla závidět i kdejaká kráva na pastvě. A ač je pohled na ní i přesto krásnější než na zbarvené podzimní listí, zbytek parády pajdá na obě zadní. Pepík Levitů je všechno možné, jen ne frajer, kterému bych věřil, že sex snídá, obědvá i večeří, příběh se navíc točí v prapodivné smyčce pořád dokolečka jako pejsek za ocáskem, až jsem si ke konci říkal, jestli by bývalo nebylo lepší zůstat doma a dívat se na porno. Až budu příště mazat historii, Don Jon bude na řadě mezi prvními. ()

JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje. ()

playboxguest

Nebýt všeho toho porna, jdu ještě o hvězdu níž, protože postavy moc sympatií nevzbuzují, děj je nedovařený a konec chybí úplně. Jenže já mám pro všechna ta péčka i samotnej pornhub slabost podobnou jako hlavní hrdina tohohle kousku (sice na tom neulítávám tak zásadně, ale i tak vím, o čem mluví :D ), ikdyž je to jinak jen namachrovanej jelimán a už kvůli tomu musím alespoň za tři dát, ačkoli příště se stejně radši natáhnu k Women in Trouble, nebo Elektře Luxx. Tam je nejen vtip, ale i větší kadence koček a když to tak vezmu, tak i toho péčka samotného. 50% ()

Boogeyman

Aneb kolik životních pravd a sociálních narážek skrývá vztah vypatlanýho namachrovanýho playboye a rozmazlené naivní pipiny. Gordon-Lewitt si kromě dokonale cynicky nejapné hlavní postavy vyhrál i s režiíí, která srší nápady a ze stereotypů dělá přednost. Snad jen ta scéna "prozřívacího" sexu (a vůbec postava Julliane Moore) mohla zůstat na podleza střižny. ()

Disk odpad!

Joseph Gordon-Levitt je výborný herec, ale ať proboha nepíše a netočí filmy. Jeho Don Jon mi přivodil zhnusení. Nabubřelé, sexistické, neupřímné. Postavy mi byly ukradené a Scarlett Johansson byla děsně protivná. Na tom filmu nevidím vůbec nic dobrého, úplně mě to minulo. Musím dát odpad, bohužel. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Kamera 6/10/// PLUS: okouzlující Julianne Moore, Tony Danza, který vás rozesměje už jen tím jak se tváří, má to výborné dialogy, je to odlehčené, trochu romantické a o něco víc erotické než bývá zvykem, režie je zajímavá, ale stejně tam většina z vás půjde na Scarlett MÍNUS: je to (žánrově) všechno a nic v jednom balení, ani jedno z toho nevyčnívá, no možná skutečnost, že hlavní postava polovinu filmu honí a v tom zbytku balí holky a dělá sex, což znamená, že to nemusí být film pro každého./// Shrnutí: Už dlouho se mi nestalo, že bych si do kina zašel na film o kterém jsem dopředu zhola nic nevěděl. Ale špatně jsem rozhodně neudělal. On je to vlastně film ze života a je hodně pravdivý a skutečný (tedy až na rozdíl, že já nechodím do kostela). Určitě jsem si ale sebou měl vzít svoji partnerku, protože film je v mnoha směrech poučný. Proto doporučuji párům a je mi vlastně jedno co si z toho filmu odnesete, protože si můžete z kina odnést hodně a u každého to bude něco jiného.../// Celkem 72%/// PS: A nejlepší na tom je, že jsem si v sále sedl vedle kamarádky, aniž bych s ní byl domluven. Stává se vám to taky? ()

Brygmi

Nic mi nemůže být vzdálenější, než životní styl postav Don Jon’s Addiction. Posilka, nagelované vlasy, make-up ala panda a kdyby Barbaru nehrála Scarlett Johansson, tak má určitě muffin. To ale není důvod k odstřelení filmu. Stejně tak není můj důvod ani to, že bych raději sledovala Special Someone. Film je z velké míry založen na stereotypech určité sociální vrstvy, ale blbé je, že s nimi nijak nepracuje, jen je potvrzuje a závěrečné vyústění je toho jen dalším trochu bizarním dokladem. Satiry je pomálu a humor je velmi laciný (ne, rozhodně se nesměju, když se hlavní hrdina udělá do kalhot, a pak to pere s pokrčeným nosíkem). Ani to proklamované „film je o médiích, film není o pornu“ moc nefunguje. A hlavně nechápu, jak je možné, že je film natáčený na filmový materiál a stejně vypadá hrozně. ()

Cappuccino

Oceňujem niektoré originálne nápady (porovnanie sexu s pornom, výhody i nevýhody, otčenáše a zdravasmárie ako vykúpenie z nemanželského sexu a masturbácie), úvodné balenie žien po diskotékach a v neposlednom rade samotnú postavu Dona Jona. Neoceňujem rozmaznanú pipku Scarlett, rýchly skok k "zachráňkyni" Julian Moore a neuspokojivý záver. Ako režisérsky debut to však nie je vôbec zlé. ()

Foox

Velice slibný režijní dubet Levitta! Svojí originální komedií dokáže pobavit a odvyprávět co chce, jen by to do příště chtělo trošku zaoblit hrany a doladit scénář. 70% ()

HAL

Joseph Gordon-Levitt bere téma s vtipem a chytrou ironií, ale stejně je hlavně zpočátku těžké to snést, když takřka všechny postavy v jeho filmu - zejména ty dvě ústřední - jsou povrchní kreténi a odpudiví primitivové. S nástupem Juliane Moore nastává naštěstí obrat, možná až moc velký, ale i přes jistou nesoudržnost to celkem funguje. Minimálně do podoby relativně zajímavého a zábavného "ne"romatického filmu. 7/10 ()

misterz

Aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu, Lásky Dona Jona majú čo divákovi ponúknuť. Sympatické bolo, že film neišiel podľa žiadnej osvedčenej romantickej alebo komediálnej šablóny, išiel si svojou vlastnou cestou, pričom z pomerne originálneho nápadu vyťažil čo sa dá. Len škoda, že k peknej pointe na záver sa musí človek prehrýzť aj kopcom nudy z prvej polovice, ktorá je skôr podpriemerná. Chýbalo tomu viac komédie, alebo pár zaujímavejších scénok. Priemer. 60/100 ()

kingik

Cihly a vápno! Já jsem ale nechtěl stavět pane Levitte, který jste se mně představil v roli proutníka, nebo snad obšourníka Jona, který si staví svoje nádobíčko nad pornem, a to hned několikrát denně. Sexuální apetit Jonovi nechybí a holky po něm jedou, ale on si to nějak s nimi nedokáže dost fajnově užít jako s porno holkami, a tak se nestandardně vyznává ze svého vztahu k sexu ve standardní minutáži, pro myšlenkovou prázdnotu však více než rozvleklé, a také z toho, jestli má pobožný mladík, jako je on, raději reálný sex anebo porno. A to vše zaobalené jakoby v dospělé formě. Co myslíte, dojde ke svému prozření? Dojde, nebot, když se na něho Scarlett vybodla, tak skončí s citově vyprahlou rašplí Julianne Moore, která o sexu dokáže moc hezky filosofovat a s kterou to tedy vytrhl, a to i po stránce kvalit filmu, protože náhrada za maxi Scarlett, to byla opravdu žalostná a nic to nemění na tom, že s přítomností Julianne, která už dávno přemostila hranici padesátky, snímek nasákl dojem "nezávislého" filmu. Jakmile však Scarlett zmizela ze scény, tak film ztratil všechno, co měl a fantasticky to rozvleklé nic ještě zdůraznil. Dokola se opakující scény návštěv rodiny nad jídlem, hudebního klubu ve kterém dívky se svými kamarády známkoval podle svých měřítek fyzické krásy a pak je následně klátil, posilovny, stlaní postele a pravidelných návštěv kostela(!), ten matný režijní dojem jen umocnily. Nevypadá to, že by z pana Josepha Gordona-Levitta zrál skvělý režisér. Tenhle film krutě neustál v mnoha ohledech. Jeho snaha o psychologický profil mladíka frustrovaného nad absurdním srovnáním krás porna a sexu v jeho reálné podobě neobstojí a selhává ve své neschopnosti tuhle myšlenku někam rozvíjet, nebo přinejmenším, ji někam uspokojivě posouvat. Poté, jak svého hrdinu celou dobu prezentuje, tedy coby sobeckého, do sebe zahleděného, samolibého floutka, který není schopný stálého vztahu s dívkou a neuznává, respektive ho nenaplní hodnoty, které milostný vztah eventuálně přináší, pak jen stěží lze uvěřit pravidelným zpovědím v kostele, kde se vyznává ze svých "hříchů" a jen těžko by při své náročnosti skončil se zastydlou studentkou Julianne Moore s kterou by našel to, co s mnohem atraktivnějšími ženami neměl. Něco tak nepravděpodobného jsem ve filmu dlouho neviděl. Oproti tomu je takový Star Trek krutě reálný. Pokud vím, s dívkou pod číslo osm ve svém bodování by do postele nešel, tak by mě zajímalo, jak by ohodnotil Julianne Moore. No dobrá, asi hrála postavu mladší, než ve skutečnosti je, ale co na tom záleží. V tomhle filmu totiž divákovi bude pramálo záležet na postavách, bude mu nejspíše ukradené, proč ten nafoukaný mladík najednou chce skončit se svojí závislostí na péčku a bude se divit, proč se chová Scarlett jako pipka, když jako příčinu k rozchodu zavdává ve sledování porna, které ona sama nesnáší. Je toho ještě mnohem více, co film sráží, ačkoliv se v něm probírá téma, které se ve filmech, až tak příliš neomílá. Do toho spadají i podivní členové jeho rodiny, včetně jeho nemluvné sestry, co je po celou dobu zabraná do svého Ipodu. Opět to měl být znak nezávislých filmů, ale nutno připomenout, že Levitt ještě nedospěl do režiséra, který by s tím uměl obratně pracovat. Stejně tak do toho počítám i množství dalších scén, zejména z interiéru jeho bytu, kde probíhal intimní "vztah" s notebookem coby nepostradatelným zprostředkovatelem virtuální rozkoše. Jenže těm scénám chybělo životné skloubení, kterého zkrátka debutující Levitt nedosáhl. O erotické dusno se starala sličná Scarlett Johansson. S jejím příchodem na scénu to nabralo intenzivní napětí, nevydrželo to však příliš dlouho, mezi ní a Jonem. Nejlepší z celého filmu tak zůstává scéna, kdy se jí Jon dobývá do kalhotek a ona odolává. Atmosféra erotična by se v té chvíli dala krájet. Jinou scénu si však z filmu vůbec nevybavím. Bohužel je znát, že Levitt má režijní zkušenosti jen s krátkometrážními snímky a scénář, jehož je rovněž autorem, by na jeden takový vydal a možná by ve dvacetiminutové podobě byl i lepší, ale na celovečerák to není nejideálněji sepsané. Ne nadarmo jsem v úvodu recenze zmínil termín "cihly a vápno", kterým označuji film, který si hraje na erotický a přitom milostné scény snímá cudně a nudně. Z toho vyplývá, že můžete rovnou zapomenout na nějaké nahotinky, Vyjma krátkých prostřihů z porno scének těch nejprovařenějších amerických pornohereček (jmenovat je snad nemusím) při brouzdání po netu naším hrdinou, kdy zahlédnete, respektive se mihne nějaké to prso, a to se prosím pěkně má jednat o porno, se něčeho explicitního absolutně nedočkáte. Poté, co asi v polovině Scarlett zmizí ze scény, tak se celý film propadl do obří a ospalé nudy ze které se už neprobral. Marně přemýšlím, co dobře situovaného mladíka Jona vedlo k tomu, že při klácení jakýchkoliv slečen, které si zamanul, měl stále a stále větší choutky na porno. Ano, byl za vodou a mezi jeho největší starosti patřilo to, kam několikrát za den vyklopí svůj "náklad". U porna mu to přišlo perspektivnější. Nicméně, po jeho vzoru, a několika návštěvách kostela, jsem se u zpovědi vyznal, že jsem se s tímto filmem bravurně nudil a nevěděl, co si z něho mám vybrat. Ámen. Mé hodnocení: 20% () (méně) (více)

dr.horrible

Dobre natočený film o pózeroch. A to je tak všetko. Levitt má rozhodne talent, vďaka jeho réžii film ubieha jak má a príbeh je to celkom zo života, ale stotožniť sa s ním nedokážem. Takto to naozaj chodí, takto sa tí blbí ľudia naozaj správajú a takéto majú trápne vzťahy. A ja nimi hlboko opovrhujem ()

IQ Tiqe

Joseph Gordon-Levitt se zřejmě nedávnou zabouchnul a chce nám vysvětlit, proč je ženská lepší než porno. Film o smyslu sexu, lásky, porna. To je jeho pointa a proto ho má smysl vidět. Rozhodně ne kvůli Scarlett – což byl můj důvod –, protože ta mě nijak zvlášť nezaujala. Navíc mě od začátku sral namachrovanej přízvuk takřka všech herců. Podobně mluví někteří cikáni a dost mi to vadí. Naopak velký plus za Julienne Moore, aspoň někdo dal filmu charisma. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor - | akce * | napětí - | pustil bych si znovu ** ()

Jordan

Konečne zase raz niekto v Hollywoode povedal pravdu skoro na plnú hubu! Zo 100% to v poslednej minúte trošku šťavy stratí, no stále nie až toľko, aby som tomuto J.G.-L.ovmu debutu, ktorý ma chytil za srdce i za gule, nedal plnú hrsť hviezdičiek... a pritom aha, aké to je jednoduché, skoro až primitívne: štruktúra, myšlienka, scenár, je to vlastne až taká karikatúra, ale karikatúra s myšlienkou a úprimnou snahou o jednoduchú, poctivú filmovú romantiku; ()