Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (CinemArt)

Anderton

Nebolo by lepšie natočiť poriadne drsný, dokumentárne ladený film o mexickej kartelovej vojne, ako takto ladenú kvázi štýlovú gangsterku? Kedysi na gympli mi spolužiak hovoril, že bol v kine na Chyťte ho! a po určitej dobe sa všetci návštevníci kina začali po sebe pozerať, že na čo to vlastne pozerajú. Podobný pocit malo určite mnoho divákov tento rok v multiplexoch pri návšteve nového Scottovho filmu. Je to taká jeho jednohubka, pauza medzi vysokorozpočtovkami, ktorou chce zabiť čas a splniť si určité umelecké ambície. Možno, ak by som Konzultanta videl ešte raz, tak by som jeho odťažitosť a filozofický ráz docenil, lenže nemyslím si, že prístup idúci proti publiku je v tomto žánri tým správnym krokom. Ťažko hodnotiť, ale keďže sú tu takí Bruno Ganz alebo Goran Visnjic absolútne nevyužití, budem nekompromisný. ()

Dzeyna

Rozhodně jsem to čekala o hodně lepší. Jediné, co mě tam potěšilo je dostatek krve, dobrá podívaná jak na muže tak na ženy. Ale hlavně Michael Fassbender, jelikož ten předvedl opravdu vynikající výkon a ukázal, že je zaslouženě obsazen v hodně dobrých snímcích. Akce nic moc, napětí taky, a celá zápletka jak by smet. Můžu říci, že jsem se nudila a ani jsem to nechtěla dokoukat, ale co se dá dělat. Dá se to, ale nic extra. ()

DwayneJohnson

Konzultant je jasným důkazem toho, že ne vždy má dát člověk na nějaké průměrné hodnocení, které tady nedosahuje ani 60 procent. Řemeslně velmi zručně natočený film, kde do sebe vše postupně zapadá, od milostného začátku, až po krvavý konec. Na jedné straně vidina lehce vydělaných peněz, na straně druhá lavina, kterou všichni aktéři snad ani nemůžou přežít se zdravou kůží. Palec nahoru, hlavně za některé opravdu velmi vydařené scény, které gradují zejména ve druhé polovině. ()

nascendi

Bol som mimoriadne zvedavý na film nabitý osobnosťami a polarizujúci hodnotiteľov. Nemôžem sa prikloniť k ani jednej zo skupín reprezentujúcich krajné hodnotenia. Film je nepochybne zaujímavý, jeho mozaikovitý charakter je náročný na chápanie spojitostí, brilantné dialógy sa striedajú s nepravdepodobnými "múdrosťami" deklamovanými osobami, od ktorých to nemôžem očakávať, takže neutrálne tri hviezdičky najlepšie charakterizujú zmiešaný pocit, ktorý som mal z filmu. ()

cukorek

Konečne sa Ridley Scott vrátil z "bláznivej dovolenky" späť a podobne ako vo filme Americký gangster si zobral na mušku jednoduchosť a silu príbehu, ktorá bez podpory efektov a akčných hrdinov v čisto klasickom prevedení odhalila charakter a vlastnosti ľudí. Táto rovnica, keď chamtivý advokát spadol do vlastných sračiek a nestal sa z neho hrdina, ale naopak došlo k odhaleniu jeho úbohosti a neschopnosti mi tento krát ozaj sadla. Výsledok bol jasný, ženy vedia byť neskutočné mrchy a kto ma veľa chce mať ešte viac. Famózne vyznelo zapojenie každého herca do úzkeho kruhu intríg, kde takmer každá rola je vyrovnaná. Jasne hlavnú rolu dostal M. Fassbender, no u mňa svojou postavou a výkonom najviac bodoval B.Pitt a hneď po ňom ženské herečky Cruz a Diaz. Zostarnutá Diaz podala asi svoj najlepší herecký výkon. Škoda momentu, že práve spomínaný Westray (B. Pitt) sa stal obeťou smrtiaceho strojčeka, ale pevne som veril, že vopred spomínaný teoretický výklad sa bude realizovať. Je to film z dielne, pri ktorom nesmiete stratiť ani okamih a ktorý dokonale a pri tom reálne podáva celý životný príbeh, čo niektorým nemusí inklinovať. Ja dávam zaslúžených 80%. ()

Chrustyn

Spojení Ridley Scotta s autorem bestselleru "Tahle Země není pro starý" a řadou hereckých hvězd, znělo velice dobře a trailery naznačovaly, že se bude jednat o chytrý a řádně drsný thriller, ale opak je pravdou. "Konzultant" je scénáristicky jeden z nejpodivnějších, nejhloupějších a nejpovrchnějších trhillerů, co jsem za posledních několik let viděl a každá z postav se předhání, kdo řekne bizarnější a nejméně zajímavou historku, která nemá nic společného s příběhem, ale tváří se, že má myšlenku. Nemá, stejně jako celý příběh a jednání všech zúčastněných. Jediné co tak výsledný dojem zachraňuje od nepřežití je Scottova režie, která pro diváka připraví, alespoň pár pěkných i brutálních obrázků. Jedno z největších zklamání za posledních několik let. ()

klerik

Som trochu prekvapený z kontroverzného prijatia Konzultanta. Je totiž presne taký chladný a odťažitý ako bolo cenené TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH. Je rovnako plný rôznych postavičiek a mexickej atmosféry. Knihy Cormaca McCarthyho sa podchvíľou tvária ako akčné béčka a treba v nich hľadať viac či menej skrytý odkaz. Už je u neho normálne, že jeho dialógy šuštia papierom, len aby mohol vysloviť nejaké svoje filozofické zamyslenie. Práve téma osudu, vytvárania si vlastného sveta či znášania zodpovednosti je tu podaná výborne. A to vravím aj napriek tomu, že nemám rád Fassbendera a Diaz (napriek svojej zmyselnosti) predsa len herecky úplne neutiahla svoju komplikovanú (?) postavu... ()

Arsenal83

Ridley Scott s ďalším nezvládnutým filmom na staré kolená. Totálna sóda, ktorej pomôžu len atraktívne herečky. I to nestačí, lebo z Cameron Diaz mi je už dlhší čas nevoľno. Je mimo herecky, mimikou a je zárukou filmového braku. Inak sa niet moc na čo dívať. Je to celé akoby bez ladu a skladu. ()

Yardak

Hrozně netradiční film na Ridleyho Scotta. Takhle ne-mainstreamový film snad ještě nenatočil. Vůbec ho nepoznávám, ale je možné, že za to může ten syrový scénář od McCarthyho. Film stojí hlavně na dialozích a taky na docela bizarních situacích. K dobrému prožitku samozřejmě napomáhá skvělá herecká sestava, jež je zastoupena v hojné míře i v malých vedlejších roličkách. Vyznění filmu a celkový příběh sedne ale fakt menšině (jako Refnův Only God Forgives), ale mě to překvapivě trefilo. Zajímavé komenty s podobným názorem: DaViD´82, KarelR. ()

mat.ilda

Koukám, že všichni už jsou v Mexiku... nic pro mě, gringo, jako já, nemůže obstát v zemi, kde co ušmudlaný compañero, to myslitel a přeborník přes vyjadřování v jinotajích, i kdyby se mělo jednat o vycucnutí septiku, ale pokud se v té vysoké sofistikaci přesto každý nenašel, je tu ještě něco vycizelovaných samoúčelných erotických scén, včetně převratného zneužití čelního skla u Ferrari (???), okénko pro obchodníky s diamanty, poslední výkřiky bytové architektury, móda podle Armaniho a v nabídce nechybí ani nějaké to tělo o hlavu kratší, jako důsledek předraženého nájmu za život... Konečnému verdiktu neprospěly ani úsměvné naivity typu - jde po mně drogový kartel, profláknu místo schůzky do telefonu, jdu si změřit motorku do salonu, když její parametry najdu na netu.... a ne, neobměkčí mě ani potoky Fassbenderových slz, ani Pittova stylovost, ba ani zjištění, že s Bardemem používáme stejnou barvu rtěnky, trvám na tom, že jsem se dívala na skvělé herce ve špatném filmu a jen doufám, že to u Ridleyho Scotta ještě není příznak senility. ()

mcb

Směšný film. Ani nevím, čí je to ve výsledku chyba - McCarthyho servírujícího nabubřelé knižní dialogy plné dvojsmyslů a symbolismu, které jsou naprosto nevhodné pro filmové zpracování, nebo Scotta, jenž nedokáže roztahaný neživotný scénář obohatit trochou filmovosti? Nakonec je to stejně jedno, protože Konzultant je jen nudným sledem konverzačních scén konvenčně stříhaných záběr/protizáběr, několika wtf okamžiků (Cameron na předním skle vede) a zdánlivě nesouvisejících momentů s projíždějící cisternou plnou hoven. Jako divadelní hra ve stylu Sunset Limited by se to dalo ospravedlnit, ale v áčkovém hollywoodském thrilleru s provotřídním obsazením to už je na lehké poťukání na čelo. Ty "tři" jsou vlastně už jen z úcty k převážně senilním autorům, kteří to jistě nemysleli špatně, občas sympatickému plavání proti diváckým očekáváním a jedné zapamatováníhodné popravě. Herci bohužel nemají co hrát - ani Fassbender, jehož závěrečná katarze díky dezorientujícímu vyprávění (film se skládá výhradně z mezer mezi klíčovými událostmi, které divák nevidí) působí naprosto uměle a vykonstruovaně. Konzultant tak potěší spíše pár nadšenců nerozluštitelných puzzle filmů, jež se ukájí v nedořečenostech a nekonečných metaforách, pro ostatní diváky je to ale jistá jízdenka do diváckého pekla. ()

jojinecko

Ach tie McCarthyho filozofické žvásty! V knihe sú možno fajn, ale keď ich do telefónu hovorí šéf mexického kartelu je to tak trochu trapas a pôsobia tu ako päsť na oko. To len tak by the way. Film nie je zlý, herecké obsadenie priam luxusné, film sa ťahá, motá, baví, chvíľu je krutý, chvíľu odľahčený. Pri projekcii dobrý pocit, po skončení prázdno a vlastne už s odstupom troch dní ani neviem o čom to vlastne celé bolo... Film na jedno pozretie, jednohubka! ()

BMW12

Celkem nudný film, nic moc se tam neděje, scénář je úplně špatný. První film od Ridleyho Scotta, kterému dávám jenom 2*. Ridley je fantastický režisér, jeden z nejlepších, ale ty poslední filmy mu moc nejdou, asi to bude tím věkem. ()

rikitiki

Ridley už bohužel ztratil hodně svých uměleckých sil. Možná je spíš zaprodal a rozmělnil ve službě komerci a především prvoplánové jednoduchosti. Příběh chlapíka, který má všechno, co potřebuje, ale z nenažranosti chce ještě víc, je moralitou se sem tam slušným záběrem a občas prázdnými teatrálními dialogy. Hlavní hrdina se pohybuje v polosvětě, jehož pravidlům nerozumí a krutě na to doplatí. Zajímavá je hra s divákem, kdy se mnohé nedořekne a musí se jen hádat, co se vlastně děje a jaké má kdo pohnutky. To se projeví až v závěru, ale vysvětlení přijde jen z části. O mnohých postavách netuším, jakou měly úlohu. Snímek je spíš ambicióznější béčko od režiséra, který už na ambice rezignoval. /20. 6. 16./ ()

AlfaNumerO

Já, já, já... já nevím... nevím... nevím, co si o tom filmu myslet. No dejme si nejdříve lekci z matematiky. Maximálních hodnot sinus nabývá na ose x (-1,1), pokud bychom v tomto intervalu měli hodnotit snímky (Ridleyho Scotta) posledních let, mají spíše klesající tendenci. Jenže nic není tak černobílé. Prometheus byl pro mě (ač nesplnil očekávání) velice zajímavé sci-fi a už jenom za svůj vizuál zasloužil absolutorium. Robin Hood se mi velice líbil a to, že se Robin Hood stál opravdovým Robinem až na konci snímku, mě neskutečně oslovilo a bavilo. Konzultant je na tom podobně, ač je v určitých ohledech na můj vkus až moc filozofující, nedají se mu upřít kvality jiné. Pro mě se tak stává aspirantem roku (minulý rok opět Scott, akorát s Prometheem) do ČSFD kolonky "NEJROZPORUPLNĚJŠÍ FILMY". Pokud jde o herecké výkony za zmínku stojí Bardem, který mě od posledního Bonda nepřestává bavit svými proměnami (od blonďatého teplouše po mafiánskýho nagelovanýho diskanta). Překvapila mě Diazová, které jsem ke konci přál kulku mezi oči a navíc ještě do jejího určitě krásného sumečka. Pitt už dávno dorostl, což zde jenom potvrzuje. Cruz trochu nuda, ale popravdě oproti ostatním měla málo prostoru. No a Fassbender se už dávno dostal do mého hledáčku a touto rolí jenom potvrzuje, že oprávněně. Abych dokončil matematickou lekci, jestli filmy Ridleyho byly v poslední době na spodní hranici intervalu, čeká nás v následující době kvalitativní vzestup jeho snímků, tak doufejme, že kvůli němu nebudeme muset přepisovat učebnice matematiky. ()

J.Connor

Ridleyho Limits of Control. Pro mnohé to bude hořké zklamání, pro několik svébytný zážitek. Já beru nakonec druhou možnost přemýšleje, že klasickej narkothriller by mě ve finále asi zklamal i víc. Nechme starého barda objevovat si limity, už jen kvůli tomu kolik nám dal... a může to být přece naposled. (Jen těch typicky ridleyovských záběrů snad mohlo být trochu víc...no, no nějakej ten kouř z podzemky, vítr v praporech). ()

HellFire

Ridley, boha jeho. Tohle už nedělej! Já chápu, že tvoje jméno v téhle branži znamená dost, ale nemusíš kazit kariéry slavným hercům. 20 minut za mnou a nedozvěděl jsem se téměř nic. Tři scény, kde se mluví z patra a já si říkám, o čem tohle sakra je? Vždyť ta slova nemají žádný význam. Je mi jasné jedno - tohle bude nějaká sonda do života zbohatlíků a jejich párty plné mladých a krásných lidí, kam jezdí jen s auty s cenou nad deset milionů a povídají si o tom, kdo dostal do postele víc ženských. Počkat, počkat. Že by to byla parafráze na hollywoodské hvězdy? Tohle si musím zapsat, abych si zapamatoval, jak špatné můžou být dialogy v áčkovém hollywoodském filmu. Takže jsme na párty. Fassbender a Bardem si jako správní chlapáci povídají o tom, jak jsou nejlepší v posteli a kolik ženských je obdivuje. "To bude super, s tím se ztotožní všichni muži", říká si scénárista. Načež Bardem zcela přirozeně změní téma a začne povídat o zařízení, které se pověsí kolem krku a utahuje smyčku, dokud nepřetrhá nešťastníkovi všechny žíly a on vykrvácí k smrti. Zcela jistě bude celá tahle konverzace k něčemu směřovat, no ne? Haha, naivka. Střih na další scénu. To se děcka někde v Mexiku snaží drogoví dealeři převést svůj cenný materiál na území USA v hovnocucu. Ááááá... střih! Teď si dáme scénu s borcem na motorce, co se staví pro psí žrádlo a začne náhodné ženské vyprávět o dietě. Dobrý, to by stačilo. 30 minut za náma. Další scéna. Vrátíme se zase k Farsbenderovi a jeho životu milionáře. Měl by vzít svoji holku, Penelope Cruz, na večeři a požádat ji o ruku. Samozřejmě že to musí udělat způsobem sobě vlastním, takže ji vlastně požádá tak, že před ni položí prsten, protože tyhle holky slyší jen na jedno. V tomhle momentě jsem si uvědomil, že všichni herci jsou v tom nevinně, že nevěděli, do čeho se pouští! Kdyby tušili, jak to Ridley nakonec zmrví ve střižně, dali by od něj ruce pryč. Ok, jdeme dál. Teď si dáme pohled na svět, jaký v tomhle filmu mají ženy. O čem by se tak mohly bavit. Už to mám! O sexu, penězích a věcičkách, co se třpytí. Jako straky. Máme odškrtnutou další položku. Next! Následuje scéna, kdy Fassbender potvrdí svému příteli Bardemovi, že do toho teda jde. Sice nevíme do čeho, protože film nám to jaksi zapomněl sdělit, ale to nevadí, divák může být zmatený. No a takhle to jde dál a dál a dál a dál, Ridley přidává známé ksichty a další příběhové linie, hezky postupně, aby se to nezamotalo. Každopádně už mě přestalo to takhle vypisovat, představu do budoucna o tomhle filmu mám. Tohle je totiž totální plýtvání dobrými herci a esence zbytečného filmu. A to je ještě horší než špatný nebo dobrý film. Kdyby se peníze použité na výrobu filmu raději vrazily do zaplacení bezedného dluhu USA, našly by lepší využití. Viděno v 138 minutové verzi. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)