Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

kingik

Carrie White shoř v pekle! Než se k tomuto zatracení hlavní hrdinky obdařené telekinetickými schopnostmi film dopracuje, čeká diváka slušná hororová porce. Carrie je zakřiknutá a ovlivněná svoji pomatenou a silně nábožensky založenou matkou, která ji za poklesky vůči víře zavírá doma do komory. Podle svého ji chrání před úklady a nástrahami, které na ní mohou venku číhat. Carrie modernímu oblékání moc nedá, ve škole nepatří k oblíbeným a je často obětí šikany svých vrstevnic. Proto je pro ní velmi překvapivé pozvání na blížící se maturitní ples, na kterém dojde k finálnímu zúčtování a vše dopředu dává tušit, že to bude masakr. Nezatížen slavnou knižní předlohou horroristy Stephena Kinga, ani jejím starším filmovým zpracováním, jsem ke Carrie přistupoval jako k hororu, který sice má obstarožní námět, ale zasazený do současného prostředí, může i překvapit, což se i částečně stalo. Střídavě se film odehrával v nemoderně zařízeném bytě a ve školním prostředí. Asi do poloviny většina scén neměla ten správný horůrkový náboj a režisérce chyběl dostatečný cit pro přechod z jedné scény do druhé. Slabší návaznosti jednotlivých scén se až do konce film nezbavil. Ovšem od poloviny, od scény v prasečinci, kdy parta zlomyslníků má v plánu nebohou a důvěřivou Carrie na plese polít krví ze zabitého čuníka, došlo k velkému zlepšení a film přestal připomínat do té doby dobře zpracovanou epizodu o mládeži ze střední dohadující se kdo půjde, nebo případně nepůjde na maturitní ples. Až na ty střihově divně vedené přechody, měl film dokonalou technickou stránku a taková bouračka, kdy vidíte ve skvěle zpomalených záběrech nos na kaši nebo hlavou prorazit přední sklo auta, byla pastva pro hororové oči a vůbec by neškodilo, kdyby toho bylo víc rovnoměrně osázeno po celé stopáži filmu, která se občas jevila natahovanou, při nižší tvořivosti děje režisérkou Kimberly Peirce doposud hororem neposkvrněnou. Herecké výkony velmi dobré, až na Julianne Moore, jejíž pojetí role pomatené matky mě nenadchlo. Skvělá však byla Chloe Grace Moretz, která by snad byla schopná zahrát i strom v lese. Výsledkem není nejdokonalejší horor, má svá slabá a nefunkční místa, ale neselhávající úsilí poprat se s tím, co už v podstatě nedokáže z dnešního pohledu až tak zásadně hororového diváka uzemnit, se filmu podařilo zvládnout perfektně. Mé hodnocení: 80% ()

dr.horrible

Sklamanie roku. Ako vážne, strašne som sa tešil (trailer som schválne nepozeral), jediné čo ma odradzovalo bola Chloë Grace, ktorú mám síce veľmi rád, ale už od jej časov pred lolitkovských je jasné, že z nej raz bude krásna mladá žena a Carrie podľa Kinga mala mať nadváhu, byť vyslovene škaredá, zakomplexovaná a s uhrami. A ukázalo sa že moje obavy boli opodstatnené, pretože Carrie tu je zakomplexovaná minimálne a keďže režisérka sa rozhodla ísť cestou najprimitívnejšou a charakter postáv načrtnúť predovšetkým formou fyzickej nepríťažlivosti a antipatií, vo výsledku je Carrie vlastne najkrajšie dievča na škole. To by ešte nevadilo, keby to celé nebol taký úbohý videoklipový shit. Soundtrack najhorší a popritom scény ako sa chalani obliekajú na maturák a tancujú pritom na pozadí popových odrhovačiek; Stále tie scény ako sa niekto akože usmieva a dobre baví, popri z kontextu vytrhnutých náznakoch atmosféry, ktorá tu mimochodom ani neni; Hororové, až do záveru, ani na sekundu; Miestami príliš doslovné tam kde trebalo pribrzdiť, zároveň však totálne nechápajúce ducha predlohy; Všetci prehrávajú a trápne sa ksichtia; Julianne Moore má málo priestoru a je zle zrežírovaná, rovnako ako Chloë Grace, ktorá bohužiaľ počas celej záverečnej tretiny, vyzerá akoby jej niekto robil orál. Je mi to ľúto, tento film je nechcenou paródiou, či už si to ľudia v očakávaniach priznajú, alebo nie. Chudák Stephen King, tak dobrý román a oni z toho urobia Twiligt. Hanba! Hanba Stephenie Meyerovej a jej dopadu na súčasnú kinematografiu ()

Aknah

No, tak za prvé jsem to čekala celkově mnohem drsnější, takže jsem ráda, že jsem se nemusela vyloženě bát... je to teda slátanina ve vedení s náboženskou fanatičkou, což naprosto nesnášim. Pár scén dobrejch, konec mi přišel prostě najednou až uplně mimo mísu, a za 3 hvězdy ani nevim proč. Zatim to nechám v průměru. ()

hladass

Klasicky sterilní remake, který bez jakékoliv invence (ne, mobil, jako invenci nepočítám) kopíruje De Palmův původní geniální kus... Ale co jiného se dalo čekat, když byla hlavní role svěřena dnes velmi populární hvězdičce Chloë Grace Moretz (proti které nic nemám a osobně ji dokonce považuji za dosti talentovanou mladou herečku), která, ač se snažila, roli šikanovaného, ošklivého káčátka prostě zvládnout nemohla a režisérce, která sice umí natočit parádní drama, ale o budování hororové atmosféry a napětí nemá ani tucha... A když k tomu připočtu dosti nezvládnuté triky, stává se z Carrie klasicky nezvládnutý kus, který potěší v rámci možností skvělou Julianne Moore a jako připomínka nekompromisního původního filmu... Je to sice dost málo, ale vzhledem k tomu, že mě tenhle kus nesral tolik, jako poslední hororové remaky, shlédnutí filmu příliš nelituji, ale jsme si naprosto jist, že už se na něj nikdy nepodívám... ()

IQ Tiqe

Starou Carrie jsem neviděl. Tahle mi notnou dobu připomínala teenagerovskou klasiku ze střední se všemi stereotypy, plesy a s holkou, která je ostatním k smíchu (něco jako Taková normální holka). Až na to, že ta holka v sobě objeví určitý schopnosti. Jo, stereotyp, nic novýho, ale potud dobře koukatelný. Ale: její máma je cáklá, modlí se a naznačuje, že její dcera je dílo Ďábla. No a poslední čtvrthodinka to zabije totálně. Chloë fajn, ta zahraje všechno a popravdě řečeno bych ji radši viděl v tuctovce, na kterou to zkraje vypadalo. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh ** | hudba *** | humor - | akce ** | napětí * | pustil bych si znova ** ()

Jordan

hlavné 2 výčitky k tomuto filmu sú, samozrejme, tieto: obsadením postavy carrie, jej líčením, kostýmom, snímaním a všetkými možnými hereckými a režijnými prostriedkami sa dosiahol efekt, že odhliadnuc od knižnej predlohy, de palmovho filmu a scenára je tu z carrie jedno cool vyzerajúce, sexy pôsobiace, rozkošné mladé dievča, čo je ale, pochopiteľne, základná chyba; v druhom rade mi je kríza hollywoodu, ktorá siaha po novo-adaptáciách už raz geniálne a neprekonateľne zadaptovaných bestsellerov po remakeoch kultoých filmov vrcholne nesympatická a tým sa u mňa spochybňuje samotné právo na existenciu takéhoto filmu; odhliadnuc od týchto dvoch základných námietok je, bramý "mimo kontext" alebo "objektívne" carrie remeselne celkom na hollywoodsky štandard solídne zvládnutý, no atmosférou, scenárom aj réžiou priemerný comming-of-age mysteriózny film (rozhodne nie horor!), ktorý však trpí na všemožné klišé high-school filmov a miestami neuroticko-hysterický (a podľa mňa prvoplánový) herecký prejav ústrednej dvojice matky aj dcéry; až je to na počudovanie, že je pod tým podpísaná režisérka "boys dont cry"; ()

Carol Pifková

V prvom rade by ma zaujímalo prečo Chloe vyzerala v mnohých scénach akoby masturbuje. Mne tu pripadala ako retard, hlava vykrútená ako sestričky zo Silent Hillu, s rukami tam fektovala ako keby chce vyvolať dáku chakru a tá pedofilná scéna pri sprchovaní... ako des. Ale tak či tak ma to nudilo, a pokiaľ to neprišlo po tú scénu so školským plesom bolo to oničom. Jedna fanatická retardovaná mater a baba, čo má telekinézu. Telekinéza je fajn ale v podaní Chloe sa mi to nepáčilo. Čo ma mrzí pretože, tú herečku mám rada. Ďalšia vec je tá, že Chloe mi nepríde ako dáka škrata.... Takže keď si to porovnám s herečkou z pôvodného filmu príde mi ten výber herečky divný a neoprávnený. Takže tak. Nebavilo ma to, Chloe to nezachránila a ja dávam 2*. Škoda vkladala som do toho veľké nádeje. ()

Anderton

Peirceina nová verzia nie je remake starého De Palmovho filmu, ale nová adaptácia Kingovej knihy, čo je myslím absolútne jasné, nikto predsa nerieši, že nový Macbeth je remakom toho Wellesovho, ale nová filmová adaptácia divadelnej hry. Llenže Peirce toho do látky nového veľa nepriniesla. Vlastne iba Chloe, ktorá sa mi v úlohe veľmi páčila. V postate sledujeme záber od záberu to, čo v prvom filme a ja som príliš nevidel zmysel prečo to robiť týmto spôsobom. Ale ak by chcel niekto podrobne porovnávať obe verzie, tak to je celkom zábavná analytická činnosť. ()

Frajer42 odpad!

Tohle byl rozhodně nejdebilnější film, jaký jsem za poslední dobu viděl. Naprosto mi uniklo, kde měly být nějaké prvky hororu. Já viděl pouze další z hromady teen sraček ze školního prostředí. Orginál jsem neviděl, takže nemám pořádně s čím srovnávat. Strašidelný není ovšem film ani mírně, takže bych zde poprosil odebrat žánr horor. Veškeré postavy mi hrozně vadily. Úplně nejvíce jsem nemohl vysát hned tu hlavní, která se div neposrala z první menstruace. To se mi to kecá. A vlastně i celkově je to hrozně debilní. Příšerně stereotypní příběh, kdy všichni zrzku šikanují a jakmile má pocit, že by už konečně mohla zapadnout, tak se stane na plese terčem velké konspirace, což ji hodně nasere. Ples nasral i mě, protože měl jaksi pofidérní střih. Nejspíš to posral kameraman v kině. Mezi jednotlivými scénkami jsou obrovské skoky, takže to co mohlo být potenciálně jediné pěkné, tak to stojí úplně za hovno. Naprostý odpad. Tady není o čem déle přemýšlet. Pokud zvažujete zhlédnutí filmu, tak vám vřele doporučuji se na to vykašlat. Jedná se o špatný film a ještě horší horor. ()

MikeCool

Nutno podotknout, že tento remake jsem viděl dříve než původní verzi Carrie z roku 1976 a musím říct, že remake Carrie s Chloë Grace Moretz je dle mého názoru a pocitu tím vydařenějším, už hlavně díky lépe zpracovaným efektům, lepší atmosféře a ani mi tolik nevadilo zařazení moderního světa do příběhu, ale jinak je to jako přes kopírák stejné jako již výše zmíněná, původní verze z roku 1976. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Dzeyna

Nic moc. Při takovém hereckém obsazení dvou hlavních hrdinek bych čekala snímek na úrovni, ovšem to se opravdu nestalo. Příběh je celkem utahaný a napětí ani akce se zde moc nestupňují. Vše je ztvárněno až příliš jednoduše, že na to divák může jenom koukat a nepřemýšlet. Pro mě nuda. ()

Kothy

No nebylo to nic extra. Originál jsem neviděl, ale od Kingovy předlohy bych čekal víc.Celé to bylo divné a docela nelogické. Postavy nevěrohodné, prostě typicky americké. Ale závěrečná pomsta byla dobrá. Zachraňuje to jenom Chloë Grace Moretz. Julianne Moore hraje její šílenou matku. Napravená spolužačka a ani její přítel mě teda moc nepřesvědčili. "Přebal se!" ()

Kudly4

Carrie '76 jsem neviděl, takže nemůžu porovnat, ale tohle nebylo vůbec špatný. A ptám se sám sebe, proč jsem se na tohle nepodíval už dřív. Slušné herecké výkony, hlavně Julianne Moore, Chloë taky super, nechybí napětí, výborná atmosféra a finále bylo doslova devastující. Za mě slušná podívaná. ()

dex2man

Konečně nějaký smysluplný remake. Pro mě mnohem zábavnější než originál, který bych si znova nepustil a mladší generace už vůbec ne nebo by jí byl k smíchu. Nová Carrie sice nepřináší dějově skoro nic navíc, jen se natěsno drží předlohy, zato herecky je rozdíl znatelný. U Julianne čekaný, i když její part je celkem jednoznačný (fanatická vyšinutá kravka) a tedy ne tak složitý. U Chloe naopak překvapivě. Že je na školního otloukánka moc hezká mi přestalo vadit už někde u reklamy na tampony. Do role se dostatečně vžila a vzhledem k věku to zahrála přímo královsky, tedy stejně, jak se já bavil. ()

swamp

Oproti původnímu filmu z roku 1976 je tento remake digitálnější, některé drobnosti v něm jsou logičtější, ale jinak je především naprosto zbytečný, protože se téměř jedná o kopii 1:1 sázející na stále stoupající hvězdičku Chloë Grace Moretz. Ne, že bych proti ní něco měl, ale do role, kde má hrát slečnu vybočující z běžného normálu (psychicky i fyzicky) se zkrátka nehodí - klidně by totiž mohla hrát jednu ze sviní-spolužaček. Ze Sissy Spacek především sálala taková nepříjemná "mimóznost", což tady prostě chybí a ubírá to na zážitku. Sečteno podtrženo, nejedná se o špatný film, ale je spíš pro někoho, kdo neviděl ten původní. Poznámka na závěr: Je dosti nepravděpodobné, že by Carrie v této době nevěděla, co je to menstruace - potažmo tampón. ()

Ant

Parodie na americkou střední školu s krvavým finále a šílenou Julianne Moore. Já jsem se bavila. ()

Campbell

Pro mě se vším všudy nejhorší ramake který jsem kdy viděl. Něco takhle hroznýho jsem dlouho neviděl a kdyby King byl mrtvej tak by rotoval v hrobě. Tenhle film totálně nefunguje. Za 1) Moretz......Kterýho debila napadlo obsadit do hlavní role Moretz? Nejenom že je děsně otravná a nesympatická ale Carrie nedokázala vůbec uhrát. Spacek v originále je 100% přesvědčivá, Moretz není ani 1%. Což je škoda protože Moore je naprosto parádní a je vidět že se snaží jako jediná v tomhle paskvilu. Druhá věc která je totálně stupidní je to přehánění těch debilů co jí šikanovaly. Konec už totálně přitlačí na pilu což je ale možná jediná věc co film zachránilo před odpadem. Horší než Halloween 2 nebo Nightmare on elm street. ()

Slartibarkfast

Hořké zklamání v podobě hororového příběhu o jedné dívce s nadpřirozenými schopnostmi, která měla jeblou matku. Když už člověk vyrůstá v područí katolického fanatika, který vám ani správně nevysvětlí základní biologické procesy a nepouští vás mezi lidi, zanechá to na vás jistě trvalé následky. Stane se z vás asociální ustrašený podivín. Když se pak přihodí malá nehoda ve sprchách, neštěstí je na spadnutí a blížící se maturitní ples je předzvěstí katastrofy. Možná jsem až příliš kritický k této milé rodinné parodii na X-meny, ale věřil jsem, že autoři pouze neobšlehnou předlohu a pokusí se tam vsadit i něco svého. Bohužel, nestalo se. Zbyla nám tu tedy Chloë, která předvedla to, co se po ní chtělo a s jejím výkonem jsem celkem spokojen. Asi za to ta jedna hvězda, ač nevýrazná. Zbytek byl pouhá nudná břečka, kterou jsem se jen těžko prokousal k závěrečným titulkům. 30% ()

cukorek

Dlhšie som uvažoval nad týmto hodnotením no nakoniec som sa priklonil k 50%. Nepochybne Grace Moretz je dievča dvoch tvári, keď raz človeka dokáže vydesiť k smrti a na druhý krát si poviete aké milé dievčatko. Táto jej vlastnosť tu bola zachytená celkom dobre, ale kritické a nevyvážené bolo občasné aplikovanie horových scén do obyčajného scénara o hašterivých dievčatách v stredoškolskom veku. Pre mňa by to určite vyznelo lepšie ak by hororové scény boli produkované častejšie a formou aká sa objavila v prvých a posledných 15 minútach filmu. Mám pocit akoby producenti chceli vytvoriť "light horor" pre odvážnejších teenagerov. ()

PetrPan

Paličova dcera páně Kinga mi vždycky přišla děsně odfláknutá, tedy jako kniha. De Palmův filmový majstrštyk z roku, který ani já nepamatuju, je jednou z mála výjimečných adaptací lepších předlohy. Maruška Eliška Špačková, přezdívaná Padavka, byla naprosto dokonalým mišuge nebo možná mišugetem, nevím jistě, slovácká japonština mi nikdy moc nešla. Remakovaná představitelka s nevyslovitelným jménem sice možná v leckom vzbudí chuť na sousedovic Leničku s ještě nedozrálými poupaty, ale její mešuge efekt dosahuje maximálně k pěti, možná šesti bodům , což je proti Maruščiným dvěstědvacetitřem opravdu trochu málo. A i když se až na několik maličkostí vlastně díváme na to samé, minimálně deprese, kterou vynikala De Palmovic verze je tatam. Neurazilo, nenadchlo - tři. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek