Pinocchio Guillerma del Tora

• USA Guillermo del Toro's Pinocchio (více)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

filmmovier

Nádhera. Úchvatná animace, poctivá atmosféra fašistické Itálie, krásné písničky a samotný příběh je starý dobrý doják. Je vidět, že tenhle film je del Torův srdcový projekt, protože to srdce v něm opravdu cítit a vidět je. Jeden z nejlepších letošních filmových zážitků, který je sice kouzelný, zábavný a veselý a tak všechno, ale je o zatraceně vážných tématech - smrt, fašismus, smutek, náboženská víra... ale pracuje s tím vším opravdu nádherně a emoce fungují přesně tak, jak mají. Prostě nádherná filmařina, na kterou dlouho nezapomenete. 85 %. ()

Qitek

První dojem byl za čtyři. Na druhej den to bylo za pět. Už se těším, až si to dám někdy znovu.  Moje dcera by ráda řekla, že se jí líbil brouček, který se chystal zazpívat Pinocchiovi a do toho se otevřeli dveře. ()

BROKEN_

Nádherná stop-motion animace. Guillermo del Toro si splnil další svůj sen. Natočil Pinocchia, kterého musí každý znát. Pro mě osobně je největší mínus filmu předvídatelnost a celková jednoduchost. Dokázal bych si to představit v hrané verzi z které by del Toro věřím udělal ještě působivější podívanou. Přesto se mi tady, ale nechce moc rýpat do tohoto filmu, protože je to pěkná pohádka. Dabing velice kvalitní a Ewan McGregor se mi hrozně líbil. Písniček není ve filmu překvapivě mnoho, ale všechny jsou fajn. Je to dospělé, ale zároveň dětské. Vizuál je krásný, pár vtipných scén pobaví a celková stop-motion animace nemá chybu. Přesto se neubráním pocitu, že se z toho dalo vytěžit víc. 7/10 ()

Lachtaan

Vysněný projekt mistra osobitého řemesla konečně ožívá v čarokrásném svěžím pojetí jednoho z nejklasičtějších pohádkových příběhů a já jásám, jak geniálně del Torro látku pojal a jak procíteně nám ji dokázal naservírovat. Takhle se dělá animák pro celou rodinu. Dětsky hravý, pro ostřílenějšího diváka v jistých momentech i slušně temný. A tam, kde je to patřičné, hluboce dojímavý. Bude těžké sestavovat letošní top trojku, protože jsem už příliš nepočítal se situací, kdy těsně před koncem přiletí tak precizní dílko. [viděno na Netflixu 19.12.2022] ()

Avathar

Pri sledovaní som sa pristihol, že by som si to radšej pozrel v plnohodnotne temnej a dospelejšej verzii. Tu sa trochu bije tá vážnosť (fašizmus, smrť, vzťahy rodičov a detí...) s "klasickou" rozprávkovosťou. Napriek tomu ale výborný kúsok s úchvatnou animáciou a podmanivou atmosférou. ()

oveckaoa

Tak přece jen ke konci roku to Netflix dokázal a dal do oběhu něco kvalitního. Měl jsem obavy z té animace, ale je v pohodě nejvíce mě potěšila ta víla , ta smrtka nebo co to bylo a ti králíci. Je tam i jeden dobrý vtip s vybuchujícím rackem   Konec je hodně smutný, ale zase tam pasuje  a podle děje se dal i čekat určitě lepší než ta verze od Disneyho a navíc tam nemusí dávat černé plešaté víly s metrovýma nehtama a černošky co zotročují bílé děti a smějí se jim. 80 procent ()

ondraondra

Příjemná pohádka s krásnou animací, jejíž největší slabina je v tom, že příběh je všem až moc dobře známý. Tohle je naštěstí ten správný způsob, jak udělat remake. Děj je v zásadě stejný, ale okořeněný novými tématy a písničkami. Je ale pravda, že ke konci se to už trochu táhne, což je jeden z důvodů, proč budu mít vždy raději starší verzi od Disneyho, která je navíc překvapivě temnější než verze Guillerma Del Tora. 7/10. ()

hroubek

Takhle vypadá film, který je dělaný od srdce a ne jen pro peníze.  Guillermo del Toro dostal možnost odvyprávět slavný příběh, a chopil se toho svou jedinečnou vizí a stylizací. Samotný film není na první pohled "líbivý a krásný" jako jiné animáky, ale o to více je z něho cítit autorství, vize a srdce. Osobně se mi vizuální stránka moc líbila a sedla mi k této temnější a realističtější verzi. Hodně kvituji, že se del Toro rozhodl pro dospělejší přístup a reálné zasazení příběhu do skutečného světa. O to více fungují konkrétní scény a jisté myšlenky, jenž nám del Toro předkládá. O tom jak důležité si vážit života, přijmout ztrátu, dělat nesobecké činy, nebo pochopit, že jsou věci, které ve svém životě nemůžeme nikdy změnit atd. Film má parádní tempo, jednotlivé scény na sebe navazují moc hezky, a nikdy jsem neměl pocit, že bych se nudil. Hodně moc se mi líbil silný začátek, který je dojemný a působivý. Pinocchio Guillerma del Tora je nádherný film, který mohu jen doporučit a navíc má nádhernou hudbu. ()

Honzox

Krásný příklad toho, jak i k okoukané látce můžete přistoupit originálně a udělat z ní krásné, příjemné dílo, jehož každá scéna ve vás probouzí pocit, že poctivá filmařina stále žije. Tempo sice místy upadá a příběh je někdy až moc roztříštěný, na finálním dojmu se to ovšem podepisuje jen nepatrně. U Disneyho se můžou jít zahrabat, tohle jsou ty momenty, proč se na filmy díváme. ()

Danikaa

Od detských čias mala táto rozprávka pre mňa magické čaro. Tešila som sa na každé ďalšie sfilmovanie. Naposledy sa mi páčil Pinocchio z r. 2013 s Mariom Adorfom. Toto spracovanie Guillerma del Tora sa zatiaľ najviac podobalo mojim predstavám. Dej jemne pozmenený, nie však rušivo. Úžasná animácia, vďaka ktorej sa pozeranie stalo krásnym zážitkom. No aj tak dúfam, že sa dožijem ešte jedného, toho posledného a dokonalého spracovania, ktorému dám bez váhania 5 hviezdičiek. ()

MichelSmith

Nedotknutý neporušene narušený citový vzlykový melancholický blak  a Pinocchiova premyslená nasr...úca flegmaticky nervovo cholericko asi to vypnem  vyvolávajúca infantílna prostodušná detinská otravnosť,nebola uplne odpúšťam ti prebitá ani macherským vizuálne sangvinickým dobrí obraz mám ale naposledy podaním! ()

coscarelli

Dva guličky za animáciu, ale prečo si G. myslel, že to bude baviť aj decká? Len kvôli kresbe? Mohol to kľudne zahrať naživo ,ale chapem, rád rozoberá. Ale i tak , syn zahynul , lietadla, bombardovanie , hailovanie, sračky, diskriminacia.. .. no synko sa pýta a ja neviem odpovedať. Toto deckám asi ee. ()

Melios

Guillermo del Toro ma nikdy nesklamal. Keď sa spojí tradičná rozprávka s netradičným rozprávačom, vždy vás čaká čosi očarujúce. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Pinocchio Guillerma del Tora je dychberúcim, strastiplným príbehom o mužovi, ktorý prišiel o svojho syna a vzápätí mu ho osud nahradil nevychovanou bábkou z dreva. Keďže sa jedná o vysnený projekt pána režiséra, je až očividné, aké úsilie bolo vložené do celého projektu. Vždy ma zahreje pri srdci pocit šťastia, keď aj v 21. storočí vidím podarenú a originálnu stop-motion animáciu, v ktorej sa tvorcom úspešne podarilo vdýchnuť život i osobnosť zdanlivo neživým predmetom. Síce sa jedná o vizuálne atypickú rozprávku pre deti, no zdanie často klame. Hlavne v prípade konca. V tomto prípade, by som silno zvážil, či by som svoje dieťa (ak by nejaké existovalo) nechal s čistým svedomím pozerať Netflix. Vo výsledku, ale dostanete všetko, čo od správneho Pinocchia očakáte, možno dokonca aj viac. Aby som svoje pocity nejako zhrnul. O projekte som sa dozvedel asi cca 4 mesiace pred premiérou a už vtedy som bol na vážkach z toho, čo za výsledný projekt dostanem. Môžem vám, ale s čistým svedomím potvrdiť, že zmiešané pocity neboli na mieste. Jedná sa o novodobý pohľad bez zbytočnej politickej korektnosti zahalený v dobovom prostredí. Za seba, pre koho sa jedná o favorita roku 2022, môžem srdečne odporučiť. ()

Soweek

Měl jsem asi čekat, že Pinocchio od Del Tora nebude klasická disneyovka pro děti, ale jsem vlastně rád, že jsem si to předem nezjistil a pustil svému 6ti letému něco trochu jiného. Kromě řady dospěláckých témat, které můj syn velice pravděpodobně nepochopil, je tato velice hořkosladská a velice smutná pohádka hlavně o životě a smrti. Emocionálně nás oba dokázala zcela vyčerpat a syn si asi poprvé uvědomil, že i smutné věci jsou součástí života. ()

radecacek

(Kino VIFF) Přestože mě to emočně neodzbrojilo jako Vlkochodci, užil jsem si každou minutu nádherné animace a rozhodně se jedná o nejlepší animovaný film roku. Krása. ()

DavidS.

Není "duce" jako "dolce"...Faunův labyrint ve dřevě aneb z dětské knížky protiválečný pamflet...Pinocchio měl v sobě vždy smutek s melancholií, ale del Toro přináší temnotu, karikaturu fašismu i pohrdání církví... Osobitá filmařina bez ústupků a skvostná animace... ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení