Pád Bílého domu

• USA Olympus Has Fallen (více)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

Eliott

Z téhle trojice filmů, mi přišel olympus jako nejslabší. Většina scén se dehrávala po tmě, bitky nanejvýš průměrné. A také mi moc nesedělo, jak okatě nám předhazovali ten americký patriotismus všech postav. 50-55% ()

3DD!3

Sympatické, vtipné, nahláškované a umřelo hodně náhodných kolemjdoucích či jinak neviných lidí. Kim se za americkou PR kampaň vůbec nemusí stydět. Stačí střihnout konec. ;) Butlerova show je chladivou náplastí za McClaneovo nedávné selhání. Kurvuje se o sto šet a nadřízení se stírají jedna báseň. Úvodní atak má nehorázný drive a odnese to i Washingtonský pyj, nemluvě o zdemolování poloviny domu (včetně Lincolnovy ložnice) a mnoha hektarech pěstěného trávníku. Triky jsou možná okatě digitální, ale za relativně málo peněz tu slyšíme dost muziky (ze samopalů a RPGček), herci si taky svoje odehrají a i když je scénář béčkový až na půdu, pohladí na duši. Hudba je rovněž příjemně patriotická. Prostě Seagalovka křížená 24kou featuring Leonidas. Kdo chce víc má smůlu. ()

Kaka

Trailer vypadal naprosto katastrofálně a ultrapateticky. Navíc jsem měl dojem, že efekty tentokráte budou nebývale špatné. Ve výsledku je ale vše celkem ok. Potěší celkem tvrdá akce s dostatkem krve, několik slušných soubojů a výborná přehlídka všech možných zbraní a různých hračiček. Celkově přepadová scéna je cca nonstop 10 minut akce, která je skutečně solidně natočená. Detaily lehce obšlehlé z nového Ramba, ale nevadí, když to funguje, tak proč ne. Bohužel pak se dostáváme do fáze tzv. "Přepadení 3", kdy je jeden hrdina s tajemnou minulostí v nepřátelském prostředí, který začně po jednom vyřazovat z boje nepřátelské jednotky. Je to plné klišé, scénáristicky občas přihlouplé, záběry rozstřílené vlajky jsou v podstatě uplně dementní, ale přesto je to ryzí a krystalicky čistá žánrovka, které tyhle kiksy prostě odpustíte, pokud jste fanoušci sebevědomé akce a kvalitních herců. ()

Spiker01

Páni, tak tohle je pecka. Jedná se dynamickou akční řezničinu a dokonce s ratingem R! A to se mi sakra líbí. Geralda Bultera jsem takhle drsnýho neviděl ani v Třístovce. Tohle je absolutní povinnost pro příznivce akčního žánru! Příběh je plitký až to bolí a je tak patriotický, až to i mě tahá za uši, ale o tom to přece není. Tohle je staré dobré poctivé akční béčko! ... 100% ()

akisha

Mírný SPOILERY: Chachm, jeden chlap vyřídil veškerej teroristickej arzenál Severní Koreje. Ou jés. Prezident USA je prototyp správnýho chlapa - sexy, svaly, charizma, srdce na správným místě, malej synek, krásná mrtvá manželka. Sympatická mi byla odvaha pustit plnou palbu do zdí Bílýho domu a brutalita úvodního obsazení, pak taky že je to v průběhu docela napínavý, to kličkování po domě a likvidovaní teroristů. Ale "God bless America?" = facepalm. Asi mrknu na Emmerichův příspěvek, čistě pro srovnání. Tohle teda nijak nenadchlo. ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Film by se měl vždy soudit podle žánru. A pokud sleduju akční film, tak v rámci žánru nemůžu čekat, že by scénář nabídl něco, co už jsme předtím neviděli nebo že Amerika pro jednou bude méně "americká". Olympus Has Fallen je ultimátní GP, které je (v rámci žánru) bezchybným filmem, protože opravdový akční fanoušek nemůže chtít víc - není zde třesoucí se kamera, troufl bych si odhadnout, že oproti jiným filmům zde není použito tolik CGI, hlavní hrdina je namakaný svalovec, který má srdce ze zlata a i když zabijí každého zlého teroristu (znáte to, s teroristy se nevyjednává, teroristé se zabíjejí na místě) tak vy mu to rádi odpustíte, protože téměř okamžitě hodí nějakou tu hlášku. K tomu všemu je tam spousta záběrů na vlajku USA, holt to abychom nezapomněli, kdo je nejlepší velmocí na světě. Ale co je nejdůležitější, film baví. Film mě upoutal na celé dvě hodiny a ani ten přehnaný patriotismus mě nedokázal tak vytočit, abych tomuto snímku ubral tak moc na mém hodnocení. Já miluju akční filmy a jsem rád, když je natočí někdo, kdo tomu rozumí. A bylo fajn vidět Gerarda zpátky tam, kde patří. V super akčním filmu. 90 %. ()

castor

Patriotistická zápletka je samozřejmě nesmírně hloupá. Všechno se točí okolo obsazení Bílého domu severokorejskou skupinou teroristů. Akční inferno se ještě předtím odehraje v ulicích Washingtonu, kde Severokorejci potřísní krví nejednu dlažební kostku. Všechno šlape jak švýcarské hodinky, američtí agenti zřejmě nenosí neprůstřelné vesty a na akademii je učili, jak správně skočit nepříteli do střely. Na trávník před jedním ze symbolů Spojených států tak padají další a další muži v černém a dopisuje se tak ten nejhorší možný scénář. Rozstřílenou americkou vlajkou to celé jen začíná. Akční harcovník Antoine Fuqua testuje americkou nedotknutelnost a docela mu to vychází. I když se nebojí servírovat nesmírně pitomé zvraty a předkládat směšně naivní propriety – když přijde na řadu odolnost ministryně obrany, surově zmlácená stejně zaúpí, jak „slibuje věrnost vlajce Spojených států..“ No, však to znáte. Prostě je škoda, že na to Fuqua nešel krapet sofistikovaněji. Máme tu až moc supertajných chodeb, supertajných zbraní a supertajných informací. A jak Severokorejci hladce naskákali do baráku, tak stejně hladce bývalý člen prezidentovy ochranky Gerard Butler (mimochodem na to málo, co mu scénář po herecké stránce nabízí, velmi slušný) provede záchranou misi. Přesto Fuqua jako jeden z mála předložil staromilský zážitek, který i v roce 2013 funguje. Kombinuje Smrtonosné pasti nebo první Přepadení v Pacifiku, a divák velmi rád zavzpomíná. Já určitě. Patetický blockbuster, kterému tu mizernou odvyprávěnost nakonec odpustíte!! 75% ()

D.Moore

V rámci žánru vcelku dobré a neurážející, nicméně Roland Emmerich si s prakticky stejným tématem ve snímku White House Down pohrál daleko důmyslněji a... A především vtipněji. Nadsázka nebo jakékoliv odlehčení Pádu Bílého domu totiž chybí nejvíce. Akce je velice akční, obsazení Bílého domu je svižně natočeno a stane se tak rychle, že člověk skoro nevnímá klasické blbinky typu "Všichni ti profíci se nechali postřílet jako stádo ovcí". Jenže všechno ostatní je myšleno tak smrtelně vážně, postavy se smrtí na jazyku přísahají věrnost hvězdám a pruhům, že to slabší povahy s alergií na kýč, klišé a patriotismus zkrátka nemusí dost dobře snést. ()

kulyk

Vždycky jsem chtěl být umělecky založený hnědoprc. Proto jsem v hloubi své červivé dušičky doufal, že film bude na dvě hvězdy - a ono jo! Za kvalitní akci, předváděnou nesympatickým šudlařem s xichtem, elastickým jako totem, a za vynikající trikovou stránku věci, jich totiž více dát nemůžu. Ku zbytku, tedy námětu, dialogům, celkovému vyznění nebo (chcete-li) přesahu komentovaného díla následující smutné věty. Gramsci přepracoval teorii hegemonie. Wallerstein vycizeloval teorii světového systému. Fuqua to uvedl na plátno. Znalí již vědí, co chci sdělit, neznalí nechť si načtou, nebo se na to vyserou, jak je libo.... scény, ve kterých jůes vlajka třepotá ve větru, americká ministryně zahraničí RUTH, jsa vlečena na smrt, drmolí přísahu věrnosti právě onomu symbolu, kde oddaná soldateska s úsměvy na tvářích chcípá pro adorovanou otčinu a její nejvíc hodně nejlepčejčejší ideály, jen nahrávají paranoidním NWO dementům typu Croft. Zkrátka - tento propagandistický bijáček raději neměl vzniknout. Když je něčeho moc, je toho příliš. A tady toho bylo nasráno až nad hlavu. ()

PinokKio

Sobotní večer, tedy ideální příležitost popít a pustit si k tomu nějakou peachovinu. A ejhle, povedlo se (oboje : ) Tipuju, že scénář k tomuhle filmu nebylo potřeba nijak složitě vymýšlet, možná jen stačilo uplatit někoho vlivného z lidí, kteří mají na starosti obranu Bílého domu, protože tohle vypadá jako jedno z těch nejnaivnějších cvičení v případě teroristického útoku na tuto budovu. Ale čert to vem, mé alkoholem zmatené buňky neprohlédly, že se až k prezidentovi dostal nejhledanější terorista světa, že se kódy k čemukoliv důležitému nemění ani po roce a půl nebo že si v nejvypjatější chvíli poručil Morgan Freeman pořádné kafe s umělým sladidlem. Tenhle film je prostě patos na entou a výplach mozku zároveň, naštěstí s pořádným mothefuckerem jménem Gerard Butler, kopírákem to jistého Bruce Willise z úplně jiné Smrtonosné pasti .. ()

Spooner

Devadesátky vrací úder, aneb přesně ten správně tupý a do správné míry patetický akčňák, který je občas zkrátka potřeba. Tempo je slušné, pořád se tu něco děje a na Fuquovi poměry je to i hodně solidně natočené, zvláště co se bitek a samotné akce týče. Při přepadovce Bílého domu, kdy je zdevastováno a zneškodněno všechno okolo, jsem se doslova tetelil blahem. A ani ta často kritizovaná druhá půlka mi nevadila, i když závěrečné rušení kódu bylo fakt až příliš debilní i na mě. Gerard Butler jako akční řízek adekvátní, i když pár hlášek mu scénáristé napsat mohli, a Morgan Freeman se jako prezident, i když tentokrát pouze zastupující, neomrzí nikdy. Akorát by to chtělo lepšího záporáka. Jako tupý akční výplach je to však dostačující, až jsem to od Fuquy po jeho předchozích filmech nečekal. ()

Wacoslav1

Hej debile zahrajem si hru budem si hrat na naser si hrajes jako prvni... tak a je to tu zas zase tu nebohou Ameriku prepadli All Kaida uz neni v kurzu takze Severokorejci do toho! po naprosto neskutecne spatnym novym Die hardu tu mame film u kteryho je skoda ze spis on nenese ten nazev byl jsem na to hodne zvedav a jsem opravdu maximalne spokojen jedna se o stylovej brutalni akcni vejplach ktery zahaji grandiozni utok na bily dum kdy nejprve severokorejsky letadlo bombarduje okoli zabiji hodny a neviny amiky doslova po stovkach nici narodni pamatky pak dojde k pozemnimu utoku a masakr pokracuje krev doslova tece po ulici rkovej ratting na vas vybafne za kazdym rohem krasa zbytek filmu je pak presne v duchu Die hard mam ten namet proste rad hlavni hrdina je sympatickej drsnak co vykosi nekompromisne vsechny Severokorejsky teroristy a jeste u toho stihne vydatne hlaskovat scena vyslechu dvou zajatych teroristu pak nema chybu its funny right? jeden z nich co se smeje a je az moc funny na to zahy dojede takze Butler se mi moc libi jeho postava mne fakt zaujala no hlavni zaporak je prumernej ale dostacujici samozrejmne kdo chce chyby v tom najde jak sem psal je to akcni vejplach takze pred odchodem do kina je dobry nechat mozek doma scenar neskutecne faliruje a nominace na oscara z toho asi fakt nebude ale zabava je to neskutecna skoda taky ze druha pulka filmu se odehrava vicemene potme za spatnyho svetla v nekterych scenach toho neni moc videt sem tam nejaka ta propaganda a amerikanizmus samozrejmne nemuze chybet ale neni to jeste tak hrozny Fuqua prokazuje ze je zdatny remeslnik a tak se muzu vysrat na detaily a jit na maximalni hodnoceni a jsem rad ze po tom gigapruseru jmenem Die hard 5 jsem si na poli akce spravil chut takze prvni akcnak na toto tema v tomto roce se na 100% povedl prima konkurence nas pak ceka v kinech za tri mesice v podobe Utoku na bily dum stejnej namet obdobnej styl jenom jinej reziser uz ted sem moc zvedavej jak si z touto latkou poradi nejvetsi expert na filmovy vejplachy a taky nejvetsi emerickej ritolezec Roland Emmerich ()

Davies182

Bílý dům padá a Antoine Fuqua s ním ve filmu, u kterého kdosi ve střižně prohodil konec se začátkem. Pokud ze sálu odejdete po MASAKRÁLNÍCH úvodních třiceti minutách, bude to se širokým úsměvem na tváři a sice s polovičním, ale stále stoprocentním hodnocením. Na všechny ostatní, co tu zívačku zkusí vydržet do konce, čeká zklamání v podobě prozatimní sračky roku nejen kvůli scénáři s tolika připitomělými absurditami (přístupové kódy, přístupové kódy, a do třetice přistupové kódy, nabíhání do kulek, záhadně zlomený prezident na konci), že je mi z toho špatně ještě teď. Gamer 2.0, vážně nic moc víc. Koho na konci nedodělá otravná repetitivní patriotistická hudba, nemá sluch. ()

petero

Krvavé akčňáky ja rád a tento ako návod na dobitie Bieleho domu bol parádny a našťastie sa ani nebral veľmi vážne. Gerard Butler je najlepší vyjednávač a úloha drsňáka v nesprávnom čase na správnom mieste mu sedne ako nikomu inému. Plnú paľbu si šetrím na White House Down ;-), I keď Channing Tatum, no neviem, možno prekvapí. ()

gogo76

Popravde, po niektorých recenziách som čakal hotovú katastrofu, ale nakoniec som si ten akčňák prekvapivo užil. Stačil úvodný, dobre zorganizovaný prepad, výkrik: "RPG!" a už som sa viezol. Nebavme sa o tom nakoľko je to reálne alebo nie, pretože takouto debatou by sme odpísali 99% všetkých akčných filmov, vrátane vašich srdcoviek. G. Butler síce vykynoží požehnané množstvo kórejskej chamrade, ale ide na to postupne, kryje sa a zásadne nestrieľa postojačky ako Rambo alebo Arnie v Comande. Tie naivné časy sú preč. Jeho vypočúvacie metódy s dvojicou kórejčanov som si užil parádne.( "S tvojim kámošom bola sranda, bude mi chýbať...) Ako píše Thomassi je to čistá akčná žánrovka, ako vystrihnutá z 90. rokov. Ak to niečo pripomenie tak určite Smrtonostnú pascu s B. Willisom. Uzavretý priestor, teroristi, sám proti všetkým, je tu mnoho spoločných znakov, aj ten suchý humor "yi-pi káj jeee" sa tu dá nájsť. Ak film nebudete brať príliš vážne a vŕtať sa v jeho reálnosti, tak si ho určite užijete. Slabšie štyri hviezdy-70%. ()

Xmilden

Po 30 minutách radím film vypnout. Do té doby poměrně solidní zážitek, kdy bombardér nemilosrdně kosí nebohé Amíky, Korejci mají situace pevně v rukách a jejich plán invaze do Bílého domu nemá nejmenší chybičku. Pak se do toho ovšem přisere Mike Banning, který si může klidně podat ruku s McClanem 2013 a celý film jde do kytek. Začnou se kupit nelogičnosti obřích rozměrů. Nebudu se s tím mazat a klidně prozradím, že to celé nakonec dobře dopadne a Banning jen tak mimochodem jako přídavek kromě prezidenta zachrání rovnou i celou Ameriku. Posledních 5 minut se samozřejmě všichni radují a dokonce i prezident, který schytal kulku a v jednu chvíli to s ním vypadalo všelijak, vychází na vzduch jakoby to byla jen drobná oděrka. ()

Hrabka

První polovina, lépe řečeno samotný atak na Bílý dům, je vážně něco. Strhující akční podívaná. Představte si, že by se něco takovýho skutečně událo... Potom už to je jen klasická americká hrdinovka s velmi pravděpodobým výsledkem, takže to už víceméně nestojí za moc, nicméně jako celek je to podle mě velmi zdařilý akční snímek, který těží především ze slušných efektů a právě z oné myšlenky, že by se něco takýho vlastně mohlo klidně stát (nevím, jestli si Amíci popř. "zbytek světa" podobnými filmy trochu nekoleduje). PS: Obrovská škoda, že tam nebyl McClane, tohle by mu naprosto sedělo a určitě bych ho ocenil víc jak Butlera. To by potom bylo krásná pětka Smrtonosné pasti, ne jako ten blábol z východní Evropy. 75% ()

LiVentura

Ta nezměrná neschopnost nejvyšších činitelů USA je v tomto scénáři a snímku opravdu ojedinělá.. na konci jsem se za břicho popadal... Rozhodně je to ale lépe natočený akční film, než-li Rimmerichův paskvil.!! ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět