Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Tomko87

No, čakal som horšie. Už dlho som nevidel nejaký katastrofický film. (F4 sa nepočíta :D) Pekné triky, pekná Alexandra Daddario proste taká jednohubka na pozretie. Len škoda že ten film bol dakedy až nechutne predvídateľný a gýčový. ()

Malarkyy

Co k tomu napsat! Napětí tam je, akčnost filmu tam taky nechybí ale co si budeme povídat tyhle dvě složky by neměli chybět v žádném katastrofickém filmu, ono by to pak totiž byla tak maximálně kvalitní nuda. Tak že za tohle dávám 4 hvězdy jo a taky za herecké obsazení, to neurazilo. Proč dávám ale nakonec v celkovém hodnocení jenom 2 hvězdy, z jednoho prostého důvodu a to že je ve filmu nehorázné množství nesmyslných scén které film ničí a dělají ho strašně nereálným a stupidním. Pro příklad část s TSUNAMI která vyloženě bije do očí. Já nevím ale tak nějak sem si vždy myslel že když se utvoří tsunami tak jeho směr jde vždy od centra vyvolání, v našem případě zemětřesení v oblasti Los Angeles a San Francisca na opačnou stranu, tak že směr tsunami by měl být do pacifiku až k ostrovům Japoncka když to přeženu a né že se zázračným kouzlem naplaví do San Francisca. Nebo neuvěřitelně dlouhé oživování dcery v závěru. A je tam toho více ne už tak velké scény ale všimnout si toho dá. Závěrem, mohl to být hodně kvalitní katastrofický film ale několik hloupých a zbytečných scén řadí ten to kousek do hodně podprůměrných. ()

cortez

DJ mám jako herce rád, ale tento film, boha, to byla snůška všech možných klišé (pravda, možná ne úplně všech, ale většiny ano), trapných dramatických momentů a přitroublých, dookola opakovaných replik, navíc s trapnou a zbytečnou vsuvkou Kylie Minogue. Potuplovaly to samozřejmě všudypřítomné záchrany na poslední sekundu (bez toho by to asi nebylo dryják), průjezd plastovým člunek skrz železobetonové íčko a americká vlajka nakonec (přece by si nemohli nechat srovnat se zemí město, aniž by potom neupozornili že jsou Američani, a noproblem to město vybudujeme znova). Ve finále tomu chyběla už jen svatba Panjabiové a Giamattioho. A to by už film začal konkurovat produkci od Uweho Bolla:) ()

Tribe

Dvě hvězdy za Alexandry melounky, jinak je to ale normální, klišoidní, katastrofický film, který nepřináší nic nového. Ty nudné dialogy jsou nejhorší. Pokud však vypnete mozek, tak se to přežít dá. ()

moriero

Kdyby tam nacpali víc dojemně se objímajících odevzdaných důchodců, víc osudných překážek, jaké dokáže nastražit jen ironický život, víc mladých mrtvých, bylo by to skoro jako pocta velkým katastrofickým filmům ze 70. let. Svatý Ondra je však filmem poznamenaným moderním hollywoodským patosem a přemírou klišé. Přesto mě to svým způsobem bavilo. Řítící se mrakodrapy nikdy nezačnou nudit, Karličku Gugino žeru od doby, co hrála v Bon Joviho klipu Always...a Dwayne...? No ten to celé zachránil i zazdil zároveň. Vedle toho super-macho-testosteronového nadsamce si vždycky připadám (i se svými 90 kily) jako křehká bezbranná holčička se zlatými lokýnkami a ďolíčky ve tváři. ()

Popinodan

......A teď tu o té červené Karkulce...... San Andreas=pohádka pro dospělé. Ale hodně dobře koukatelná. Velké plus za Dwayna Johnsona,kterému jsem ovšem věřil pouze ty Bicáky. Efekty parádní. ()

rasomaso

Za 3 a půl, je to klasická mainstreamovka na kterou se vcelku dobře kouká, ale akční scény jsou dost předvídatelné takže jim chybí napětí, jinak až na občasnou gumovost animací nebo kreslenost scén je destrukce velmi dobrá. ()

S.A.D.

Naprosto nechápu, jak podobný filmy můžou bejt pod hranicí 70ti procent. Proč je hodnotí chronický nesnášeči blockbusterů? To je samý "klišé, klišé", ale opravdu to ten film tak sráží? Jasně, že rodina X světová katastrofa už tady byla, viz Válka světů. No a co? Taková masivní destrukce, neustálý napětí a překvapivý momenty tu prostě snad ještě nebyly. Díky bohu, že do katastrofickýho portfolia přibyla zrovna tahle pecka + palec nahoru za sympatický postavy. ()

TillCZ

Supr film. Dá se říct, že je ze stejnýho soudku jako 2012 akorát s tím rozdílem, že katastrofa není globální. Pěkný efekty, dobrá výprava. Johnson se na tuhle roli hodil. A musím říct, že vlajka mě fakt rozesmála :) a na Alexandru Daddario je krásný pokoukáníčko. :) doporučuju ()

paradoxman

Trochu jsem se na konci začínal bát, že to opuchnutý Mirek 'The Rock' Dušín nezvládne, ale konec dobrý v tomto případě znamená i slušné hodnocení. Navzdory nelogičnostem a dírám ve scénáři, které ovšem ve chvílích řítící se tsunami velikosti Golden Gate Bridge stejně nikdo neřeší. ()

SelfishMan

Apokaliptická akční pohádka o znovustmelení jedné disfunkční polorozpadlé rodiny s troškou té romantiky, velkým svalovcem, který se vybodne na své záchranářské povinnosti a za peníze daňových poplatníků prachy se státním strojem letí zachránit přes kus Ameriky svou ženušku a dcerušku, přitom se vypořádává se svými chmurami a depresemi a nad tím vším zavlaje prapor s hvězdami a pruhy. ()

Optical odpad!

Skutečná katastrofa přeplněná klišé. The Rock na cestě za záchranou rodiny, ve které mu nezabraní ani to nejsilnější zemětřesení a natož pak nějaké to tsunami. Kdyby tenhle film Brad Peyton vypustil v 90 letech, určitě bych u něj slintal blahem, ale na kdyby se nehraje, a já tak můžu na tuhle bezduchou digipíčovinu rychle zapomenout. Nebýt toho trapného závěru s vlající vlajkou a ještě trapnější replikou hrdiného Reka, možná bych tomuto paskvilu tu jednu hvězdu dal... I když asi ne. ()

ludovit14

Príbehovo dosť slabé, réžia: trikovo slušne ale to je tak všetko, ale herecky žiadna sláva- hlavne posledná pol hodina bola totálne na Béčkovej úrovni veľmi naivná, nedôveryhodná a to po každej stránke hlavne herecky to bolo veľmi trápne a ešte k tomu ten záver filmu okolo zachraňovania a oživovania Blacke (Alexandra Daddario) bolo maximálne čitateľne a zároveň nedôveryhodne! HOD:55%.PS: film nestojí za viac ako jedno pozretie! ()

Scaevola

Klasicky žánrový film ukazuje, jak by měl vypadat vysokorozpočtový katastrofický snímek, kdyby se vše povedlo na jedničku. Jenže tu cosi nehraje (a nemyslím právě onu poslední, ideologicky zatíženou větu z úst D. Johnsona): Byť jsem se celou dobu dobře bavil a bylo příjemné sledovat jednotlivé bortící se budovy, bylo mi zároveň bohužel zcela lhostejné, zda nějaká postava zemře či nikoli, a to, předpokládám, je tu tohoto typu filmu minusem. Mimochodem, všiml si někdo, že v titulcích se vyskytoval jakýsi Emmerich - zřejmě shoda jmen? ()

Dr_Berry

"Opři se o něco pevného. Trojúhelník života." tak tímhle mě The Rock vážně rozsekal jako svým pravým hákem. Moudro jak sviň. Za celý film dá člověku jen jednu ránu pěstí a přitom si stále umí zachovat drsňáckou image z Rychle a zběsile. Tenhle film opravdu potvrdil že on je hvězda, patří na výsluní Hollywoodu a lidi ho milují, jinak by film kinama profrčel jako Thorinovo V oku tornáda. Fakt jsem měl dojem, že na konci filmu to zemětřesení The Rock nakope do míst, kde slunce nesvítí a pošle ho blbnout na východní pobřeží. Fešácká mamka Carla Gugino se vedle něho neztratila a parádně mu sekundovala, když měla příležitost.. No a my pánové, kteří nepotřebujem zírat The Rockovi na svaly celý dvě hodiny, nám se zaryla do paměti nádherná Alex Dadario a její neskutečný nárazníky co by odrazili i to tsunami. Neskutečná bimbo. Celý film je jinak klasický katastrofický kousek bez nějakého dechberoucího děje. Rozpadlá rodina, vědec, zbabělec, pravý chlap, sexy mamka, dvojnásobně sexy dcerka. Pochopení, zamilovanost, hrdinství. No prostě film od kterýho nemůžete čekat zvraty jak v Game of Thrones. Ty digitriky mohli být o třídu vejš...jako co mělo znamenat to auto na začátku? Lepší bouračky jsou i v GTAčku. Dávám 3*, ale Alex to vytáhne na 4* :-D ()

DjLibnei

Blbina jak mraky dějově, ale kdyby ten film ostříhali, přejmenovali a udělali jen ve 3d s použitými záběry, tak by to byla bomba. Zde děj hodně škodí, ale ta kamera je neuvěřitelná!! ()

aannemer

Ale docela jo. Baráky padaly krásně a D.J. mi tam ani tak moc nevadil, to už mnohem víc to kozatý neherecký dřevo, co představovalo jeho dceru. Jenže potom tam přímo řvaly stovky naprostých hovadin. Kdo jen malinko ví něco o geologii, seismologii, létání s helikoptérou atd, tak si jen nevěřícně musel ukroutit hlavu. No, jednou se to dalo, ale podruhý díky, ne. Vzkaz pro Magic Box, který film bude u nás vydávat - asi jej budete brzo dávat do slevy. ()

andrewXx

Nakoniec sa z väčších očakávaní vykľul len priemerný katastrofický film, ktorý sa snažil byť niečim viac skrz dobré herecké obsadenie a vizuálne efekty. Keďže sa zabudlo na dôležitosť scenára, dejová linka bola tým najslabším čo film tiahlo dole ako gravitácia sto kilovú ženskú v McDonalds. Nájdete tu veľa klišé z podobných katastrof, nie práve vhodnú voľbu režiséra a tak herci s dobrým vizuálom rozpadajúcej sa Kalifornie akosi nestačili. Bolo to také Into the Storm (2014) s iným typom katastrofy, lepším hereckým obsadením a efektami. Škoda. ()

PamPero 1

Přesně takový film, který krásně zapadá do dalších katastrofických filmů, co už jsme všichni někde viděli. Jediné opravdu velké plus je na tomto filmu Alexandra Daddario, která už mě dostala v True Detective. Což mi ale stále přijde dost málo. Zkrátka filmu chybí nadhled a moc tomu nepřidávají ani ty ohrané dialogy, které už jsme také hodněkrát slyšeli v jiných filmech. Za mě tak 50% a znovu to vidět nepotřebuji. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)