Spojení sil dvou hvězd tehdejší francouzské scény Jeana Maraise a Louise de Funèse vyústilo v jednu z nejlepších francouzských komedií, které se dostalo dvou neméně slavných pokračování. Nechápu, že i když se ti dva v soukromí nesnášeli, tak na plátně se mi zdá, že to jejich výkonu jen prospělo.....(11.12.2007)

Takmer kultový film (aspoň v našich končinách), ktorý ale po mnohých rokoch trochu zostarol a stratil čo-to zo svojho čara. A hoci by som z nostalgie možno udelil Fantomasovi 5 hviezdičiek, nemôžem to urobiť, lebo film má miestami dosť hlúpy scenár a zopár ďalších chybičiek. Ale šialená jazda autom dolu kopcom, navyše so zaradenou spiatočkou a herečka, ktorá objavila podprsenku zrejme až tesne pred nakrúcaním konca filmu, tak takéto veci sa len tak v hocijakom filme nevidia a už len kvôli nim sa Fantomasa vidieť oplatí. A ešte kvôli famźnemu Louisovi de Funès. :)(17.8.2007)

Frantomas? :-) Sic komedie, přec místy mrazivá. Jakého skupenství je Fantomas, se nedozvíme. Ani jak umí padělat daktyloskopii. O plastické chirurgii nemluvě. Z filmu mám dvě ponaučení - honit se v životě za bohatstvím je stejné jako honit Fantomase. A nikdy se nesnaž porozumět ženám. Někdy mám dojem, že Fantomas, ten gumoxichtej ledvinokamennej bastard nosí i moji tvář, jak jinak si vysvětlit, že mi doma vyčítají vyjedenou ledničku a prázdnou spíž, když jsem byl týden pryč??? A geniální hudební motiv od Michela Magneho jsem si dal, když mi volá fantoMÁMAs.(1.11.2006)

Kdysi jedna z nejoblíbenějších filmových sérií s tajuplným Fantomasem a kašparovským komisařem Juvem (De Funes) dnes působí místy už mírně trapně. Francouzský humor starý 40 let hold doba značně poznamenala a dnešní generace se smějí spíše obhroublým a nevkusným vtipům, které naopak za dalších 40 let budou vzbuzovat negativní emoce u další generace.(5.8.2002)

Česká klasika, nějak mě to nechytlo tím způsobem, abych jásal a říkal tomuto snímku bomba. Ale chápu ostatní. Film má netradiční, trošku překombinovaný příběh. Těch sci-fui prvků a tak dále je tu hrozně moc. Funés bez pochyby výtečný. Vtipných scén je zde dost. Prostě příběh mi nesednul a tak no. Váhání mezi 3 a 4 hvězdou nevyhnutelné. Ale jo, šlo to. Takže to vidím na nadprůměr té doby, nic víc. Hodnotím na 70% = ****(9.1.2013)

• Jean Marais

• - Po únose Fandora (Jean Marais) si je možné všimnúť vo Fantomasovej skrýši tieň mikrofónu. (LaserGun)

• - Jean Marais a Lous de Funés spolu při natáčení nevycházeli. Režisér trilogie André Hunebelle chtěl natočit čtvrtý díl Fantomas v Moskvě, ale právě kvůli nesnášenlivosti Jeana Maraise a Louis de Funése z natáčení sešlo. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Keď Fantomas (Jean Marais) ukazuje masky ľudí, ktorých zabil, nájde sa medzi nimi tvár chlapa, ktorého zabil až v druhom diele. (srbak)