Táto vydarená a kvalitou vyrovnaná trilógia má svoje čaro a vykresľuje úsmev na perách už vyše štyridsať rokov. Takto má vyzerať dobrodružná jazda, nabytá presvedčivím vystúpením Maraisa, ktorému Funès akoby len sekundoval. Kvalitne natočené kaskadérske scény síce podtrhuje vek, no na zábave film ani v najmenšom nestráca. Louis v humorných scénkach už klasicky balancuje medzi trapnosťou a genialitou, no svojou mimikou a gestikuláciou sa na tom nedá nezasmiať. 80%.(19.8.2007)

• choze

V dětství pecka, dnes jen naivní taškařice, která spíš než jako komedie (za celý film jsem se jen asi dvakrát pousmál) funguje jako zředěný dobrodružný film a to díky fascinujícímu záporákovi a dvěma dlouhým zdařilým honičkám v poslední třetině - jízdě horskými serpentinami v autě bez brzd a závěrečnému epickému pronásledování Fantomase po souši, vzduchu i vodě. Krom toho se film může opřít ještě o skvělý ústřední hudební motiv a o ústřední herecké trio - šarmantního Maraise, typickou šedesátkovou sexbombu Demongeot a cholerického Funèse, jehož pitvoření už na mě ale nefunguje ani zdaleka jako kdysi. Takovému MUŽI Z ACAPULCA nesahá FANTOMAS ani po kotníky.(16.11.2012)

Scénář: Jean Halain, Pierre Foucaud .. Výtečná bláznivá kriminální podívaná s jedním z nejlepších padouchů všech dob. Celou sérii hodnotím velmi nadprůměrně, sice po těch letech a mnoha reprízách její kvalita v očích některých určitě klesá, ale tahle trilogie si ty hvězdičky zasluhuje! První díl není ještě plně postaven na komice Louis De Funes, neboť hlavní (několika)roli zde má ještě Jean Marais.. 93%.(5.7.2005)

Francouzská klasika s nezapometulným Fantomasem.(12.4.2005)

Na této trilogii je nejzvláštnější ten fakt, že celková kvalita zůstávala vcelku nezměněna, ale podíl legrace se vlastně zvyšoval! Jednotlivé části nejsou vůbec splývající díky odlišným prostorovým zařazením: Francie - Itálie - Anglie.(15.10.2003)

• - Ve scéně, kdy Fandor (Jean Marais) ukradne auto a následně komisař Juve (Louis de Funès) stopuje, aby dohnali lokomotivu s prchajícím Fantomasem (Jean Marais), je možné si všimnout, že udraz ve zpětném zrcátku v autě není tvář Jeana Maraise, který by měl auto řídit. (jirka.jindra11)

• - Ve scéně, kdy se Fandor ( Jean Marais) se snoubenkou probudí v autě na vrcholu hory a vystoupí, lístek od Lady Beltham (Marie-Hélène Arnaud) tam není. O chvíli později se však na objeví. (CrownThomas)

• - V knižní předloze vyjde nakonec najevo, že Fantomas je bratr komisaře Juvea a snoubenka novináře Fandora Helena je Fantomasovou dcerou. Přičemž, když byl v plánu natočit čtvrtý díl Fantomas v Moskvě, mělo v něm být odhaleno, že Fantomas je otcem Fandora (Jean Marais). (joeybarbaro2)