Fantomas se zlobí

• Francie Fantômas se déchaîne (více)
Z natáčení  - Mylène Demongeot

F.W.Colqhoun

Syndrom dvojek: všeho víc. Fantomas se začíná ale taky jasněji profilovat jako to, čím měl být především - odpovědí na bondovky. Zatímco v Maraisovi, který se nově dělí s hlavním záporákem o dovednost měnit tváře [takže jsou některé xichty v jeden okamžik v ději i 3x] Bonda hledáme těžko, Funes se se svými technickými vychytávkami vtěluje do čehosi na způsob Q, což při intelektuální výbavě jeho postavy překvapuje. Kdo by ale pásl po konzistenci, když jsou tu kaskády, rvačky ozvučené bušením do pytlů, krásné ženy, exotické lokace a živly střídající dopravní prostředky - vždyť film od pádu do propadliště filmových dějin samozřejmě zachraňuje hlavně Fantomasův únik v ikonickém létajícím Citroenu. Ideální na podvečer po prohýřené noci. ()

Sairina

O trošku horší než byl první díl. Idol dřívějších žen Jean Marais se zde znovu dobře chopil své dvojrole. ()

Hanes88

Výborné pokračování a i když už to prostě není jednička, i tak velice pobaví. Mi se to opět líbilo a myslím, že této komedii sluší 4 hvězdy. 75%. ()

spiritus

Z mého pohledu nejpromakanější a najzábavnější díl z celé série. Funes, Marais si to prostě dávají a já se už těším na další shlédnutí této klasiky :-) ()

ADZI

Pár zajímavých a zábavných nápadů tam bylo, ale jinak tenhle Fantomas nenapravil reputaci jedničky. Takže stále 3 hvězdičky. ()

aLPaC

Funés dostává o dost větší prostor než v jedničce, navíc tento díl obsahuje řadu nezapomenutelných komediálních výstupů jako je scéna ve vlaku nebo se třemi profesory. Nejlepší a nejvtipnější díl. ()

mira007

Dle mého nejslabší Fantomas, nehledě na fantasmagorickou představu ovládnutí světa mi přišla i v daném žánru celkem pitomá, když se v prvním filmu Fantomas stylizoval jako civilnější gangster. Přesto je tohle filmové dílko legendou. ()

jilda

Louis De Funés byl ten nejgeniálnější komik, spolu s perfektním dabingem nemají tyhle filmy chybu. Vždy se dobře bavím , když se komisař tak krásně vzteká, k tomu výborná hudba. ()

hacho

Snad jeste slabsi nezli jednicka. Rekla bych k tomu zhruba totez. Sceny na tu dobu sice asi prelomove, dnes uz pusobici spise smesne. A tento druh prulomu ve filmu me osobne neucarovava, proto kvuli tomu nehodnotim film o nic lepe. ()

rsimonyi

Druhý díl Fantomase je stále zábavný a stává se z něho témeř sólo pro Louis de Funese, který tu má daleko větší prostor než v prvním díle. Stále je to velká zábava občas připomínající Jamese Bonda (zloduch v sopce unášející vědce) ()

Brejlil

Zmatky kolem uneseného profesora hravě zmatou každého diváka. Nemám už to dětské zaujetí zelenou maskou, takže se nudím a nudím. ()

Randwulf

I když mám jisté pochopení pro studium fyziologie, zkoušet, jestli dokáže lidská hlava pracovat bez těla, na Fuňésovi, Fandorovi a věrném Bertrandovi je moc... Naštěstí má komisař v kapse, v noze i pod kabátem pár vychytávek a myslím, že ani Fandor by se vzhledem k boji na blízko, prací se Stengunem a parašutistickým kurzem mezi chlapci z GIGN či SAS, neztratil. Společně tak dokážou Fantomasovi celkem poctivě zatopit. Doutníkama mu odpraví nejvěrnější felláky, co to s ním táhnou už od dob Paříže a vypadá to, že při sešupu ze sopky, s telepatickou zbraní v zádech, Fantomase na chvíli opustil jeho stoický klid. Ale i on má v záloze pár zlepšováků. Závěrem buďme rádi za to, že Fandorovi, narozdíl od komisaře, v letadle nešiblo a telepatická zbraň, byť s dosahem 14 metrů, leží na dně moře. Snad navždy. ()

Vesecký

Pokračování trilogie o Fantomasovi se ničím nezadá s prvním dílem. Opět sledujeme bláznivé nahánění Fantomase, přičemž se místo dvojníka objevuje trojník (???) - profesor Lefebvre jako originál, Fandor a Fantomas, který hce profesorovou pomocí zničit svět a vytvořil si pod Vesuvem svoji superlaboratoř. Zde je trochu nelogičnost v tom, že se dozvídáme, že laboratoř je ve střední Itálii, zatímco v prvním díle to bylo bezesporu ve Francii. Asi aby to bylo blíž Říma, kde se odvíjí podstatná část komedie. Ale komedie je to opět skvělá. Funes ve Fantomasech není tak ztřeštěný jako v Četnících, ale i tak zachovává stejnou míru afektovaného humoru jako všude jnde. A k tomu mu opět sekunduje miláček žen gay Jean Marais... Uvědomuji si, že jsem asi tenhle díl nikdy neviděl. ()

hemul

Pre mňa najlepší diel Fantomasa, vtipne strihy, nádherné scény vo vlaku, groteska na stanici a zmysluplná zbytočne nepdlžovaná, ako to je v iných dieloch, naháňačka, super. Poklona Chaplinovi aj Frigovi naraz. ()

zdeny99

Už od počátku, kdy znemožní Fandor v převleku toho profesora Lebebvra a poté coby 70 letý stařík bojuje jako Chuck Norris v nejlepších letech, dokazuje tahle dvojka, že je nejakčnější dílem celé trilogie. Především mě pobavil ten konec. Ta honička letadel nebo spíše Fantomasovýho auto-letadla, při které Funes vypadne bez padáku z letadla jen kvůli tomu, aby Fantomase chytil. A ten seskok? No to je pohádka. Pro mě nejlepší Fantomas. [20481. hodnocení, 236. komentář, 83%, 693. nejlepší film] ()