xaver

Špičková komedie na pozadí druhé světové války. Takovou prču na vážné téma si snad dovedou dělat jenom Francouzi. Bourvil s Funésem excelují a těžko říct, kdo z nich je lepší. Každý má svůj osobitý humor i styl hraní, ale parádně se doplňovali. Slavný dirigent a obyčejný malíř. Film je plný gagů, které nemají chybu. Např. ty scénky se šilhajícím německým vojákem jsou perfektní. Maličkost, ale potěší a jako celek je to vynikající. ()

Billie777

Jedna z nejlepších francouzských komedií a herecký koncert dvojice Funés+Bourvil. Scéna v hotelu se zaměněnými pokoji a pak ta s nacistickým dortem je nezapomenutelná. "Je to k jídlu, poživatelné" - "Dyť je to voják, německý" - "Neříkejte, vážně?" - "Dokonce sám generál" - "Říkáte generál? No jo ale chutný, poživatelný" - "Ne, ne, ne, kdepak, německý důstojník nevezmu nikdy do huby" - "No prosím, jak je libo" - "Vy jste kanibal". ()

Han22

Skvělá komedie. Francouzi opět ukazují jak byli Němci banda idiotů a porazit je dokázali s prstem v nose dirigent opery, natěrač, jeptiška a parta anglických letců. V podstatě nemám výhrad, jen subjektivní že Sedmá rota mě zkrátka baví mnohem více a tohle bylo trošku moc dlouhý. Ale jinak paráda - postelové gagy v hotýlku, nejlepší využití heil hitler ve filmu a hlavně chytáním lidí do kanálu. A to vše zakončené skvělou leteckou scénou. ()

Zagros

Pár dnů po filmu Smolař jsem si dal i druhou spolupráci Bourvila a de Funese – Velký flám. Tady dle mého dosáhla vrcholu a je jen škoda, že nemohla dále pokračovat třeba v Pošetilosti mocných. Oběma skvělým hercům pomohlo k úspěchu i téma filmu a především odvaha tvůrců překročit tabu a konečně si začít z druhé světové války dělat legraci. Asi není třeba chválit jednu věc za druhou. Francouzi tyhle komedie zkrátka umí bravurně a také je sami mají rádi, což dokazuje na dlouhá desetiletí držený rekord v návštěvnosti kin právě tímhle filmem. Mohu jen připojit poděkování za skvělou zábavu, doporučení pro všechny a čtyři velké hvězdy, přičemž k té páté mnoho nechybělo a je možné, že při nějakém dalším opakování přibude. ()

Hopper

Klasická francúzska komédia so všetkými atribútmi, ktoré do nej patria. Funés zase žiari, len ten dej sa mi už dnes zdá byť trošku zdĺhavý... Inak veľké množstvo nezabudnuteľných scén. ()

Teg

Popravdě skvělá podívaná, ale při první projekci jsem od toho čekal mmohem víc. Ačkoliv mám rád Funese, tak na Sedmou rotu to nemá. ()

wosho

Nesmrtelná komedie tohoto malého velké rťutovitého Francouse, která nezestárla, protože je natočena s láskou a naplněna kvalitním humorem a hlavně dobrým příběhem. A samozřejmě dobrými herci, jediný film kde mě Bourvil nelezl na nervy (nechápu naše dabéry, že z něj dělali takového vola, kdy jsem jo slyšel hrát a mluvit v originálu, bylo to neskutečně nesrovnatelné). ()

Paity

Osobně mě Velký flám nijak zvlášť neoslovil. Ano, jsou tam scény, k popukání, ale to je tak všechno. Určitě pěkné zpeštření nudného dne, ale, že bych se na film díval několikrát do roka, to tedy ne. 60 procent. ()

jakeer

Výimočný film, úplne odlišný od všetkých ostatných funésoviek. Nie je to povestná nálož humoru ako sme zvyknutí, ale to prelínanie humorných a vážnych chvíľ je dobre vyvážené. A svojou tematikou ide o nadčasové dielo. ()

Stružák

Ale jo, Velkej flám je z Funèsovejch filmů určitě jeden z nejzajímavějších příběhem, výpravou, technicky je zdařilej a celkově je docela vtipnej. Funès tu ale nehraje úplně prim... Což filmu jako takovýmu nevadí, ale není to nutně film, na kterejch bych vzpomínal zrovna kvůli němu. Troufnu si jenom vytknout možná krapet delší stopáž, než by byla nezbytně nutná. ()

Lionheart

Jeden z nejlepších filmů s Funésem. Neuplyne rok, abych ho neskouknul a vždycky se nebývale zasměju, škoda, že se už takové komedie točí tak málo... ()

Wishkah

"TEA FOR TWO, TWO FOR TEA. ME AND YOU, YOU AND ME...." Jedna z nejlepších francouzských komedií co jsem kdy viděl. Vynikající dvojice de Funes/Bourvil jsou mistři svého řemesla ()

ClimbVibe

Komedie, která mi dlouho unikala... Ale upřímně - překvapila mě na ní jen její výprava. Pro mě tohle není nejlepší francouzská komedie, ani nejlepší Funesův film.. I tak ale výborná zábava a skvělá podívaná. ()

Dzonysek

Tak nevim....nepřišlo mi to ani vtipný, ani napínavý. Ale rozhodně mi to přišlo až zbytečně dlouhý. de Funès i Bourvil natočili daleko lepší komedie. Už vůbec nechápu, proč je snímek v žebříčku nejlepších filmů. ()

Prochy38

Kruci ten film je tady už skoro 60 let a já nikdy nikde nezavadil o jedinou scénu. Až jsem si film před nedávnem obstaral, že si u dělám večer ve znaku kvality, zjistil jsem, že jde o komedii s L. de Funesem. A že to to sranda byla! Funes naprostá klasika, jako ve svých dalších komediích. Hodně díky i za geniální dabink panu Filipovskému. Válečné prostředí dobře uděláno. Utíkalo se, střílelo se. Sranda. Některé pasáže už byly přitažené za vlasy až moc, proto nejsem ochoten dát 5*, ale jinak nezapomenutelný zážitek. ()

Rozjimatel

"Are you?" "You are?" "Yes."     Prekvapivo kvalitná francúzska komédia s Funèsom, jedna z jeho vôbec najlepších. Tým správnym receptom bolo to, že Funès (výborná postava dirigenta Stanislasa Leforta) tu nie je stredobodom všetkej pozornosti (celého vesmíru), ale len veľmi dobre zapadá do fungujúceho súkolia - na jednotku je hlavne jeho súhra s Bourvilom (Augustin Bouvet), s ktorým tvorí kontrast (vážený dirigent versus človek z ľudu). Výborne ich dopĺňajú aj mnohí ďalší herci, vyzdvihnem napríklad blond krásku s veľkým šarmom Marie Dubois (Juliette). Snímka je v podstate akousi francúzskou komediálnou odpoveďou na The Great Escape (1963). Jej pútavý príbeh sa odohráva v atraktívnom prostredí Francúzska za nemeckej okupácie (Paríž, vidiek), pričom komediálna zápletka je založená hlavne na iskrivej konfrontácii troch národov (a predovšetkým na tej spleti troch jazykov). Tu však treba podotknúť, že nešikovný český dabing veľkú časť z toho ničí - je úplne nezmyselné, keď sa nemeckí (prípadne anglickí) vojaci spolu rozprávajú česky, ale ešte väčší nezmysel je, keď sa spolu dvaja cudzinci (navzájom) rozprávajú v dabingu tým istým jazykom, ale evidentne si vôbec nerozumejú. Takýto jednotný dabing úplne kazí zážitok z filmu, divák je tak ochudobnený o krásne kostrbaté pokusy o komunikáciu v cudzom jazyku (napr. lámaná angličtina s komickým francúzskym akcentom), čo tvorí dosť zásadnú časť celkového humoru. Možno, že celková vtipnosť snímky už mierne vyprchala, stále však dokáže pobaviť aj dnešného diváka - vydarené scény sú napr. fingovaná hádka "manželov", výborná scéna v kúpeľoch, prezliekanie v kanále, či zámena izieb. Vrcholnou scénou je ale pre mňa tá záverečná s vetroňmi. A vyzdvihnúť by som ešte chcel aj pôvabnú odľahčenú hudbu Georgesa Aurica.     "Nepoviem nič, nech si ma zabijú." "Ja tiež nie. Nech si vás zabijú, ja neprehovorím." "Ja som to vedel, že ste kamarát." ()

spiritus

Krásný, vtipný film, klasické dílo Francouzké kinematografie. Film neopakovatelným způsobem degraduje Německé okupanty, na pouhé směšné pitoreskní figurky v čele s Majorem Wermachtu. Neopakovatelný Funes, Bourvil, ale i další skvělí hercí tehdejší doby. A nejlepší scéna? Určitě chrápající major. :-) ()