Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

klukcz

už dlouho mi nebyl hlavní (kladný) hrdina tak strašně nesympatický. většinu času jen utrápeně krčí čelo a posmutněle pokukuje, aby s nasazenou maskou rozhazoval po okolí vtípky hodné tak osmiletého děcka.děj je nějak podivně "spatlaný" protivníci se jen tak střídají , jako by se autoři nemohli rozhodnou, kdo tam bude ten hlavní a celkově to nakonec vlastně nefunguje. a body film dostává vlastně jen za opravdu vydařené triky (byť u v dnešní době to není nic vyjímečného). ()

Suzzie

Je opravdu tak tezke natocit kvalitni komiks? Musim uznat, ze dvojka tohoto filmu je rozhodne o pid lepsi nez jednicka, ale i tak... Prece naservirovat predvidatelne situace a trapne preslazene momenty je mozne vynechat. Je to prece Spiderman a ne West Side Story. Garfielda opravdu nemam rada, ale role mu az na urcite momenty sedi. Misty jsem se opravdu pobavila a nektere casti se mi na filmu libily. Ale celkovy dojem tech 60% neprekona. ()

Drinovak

Akce jsou celkem pěkný,ale ten příběh asi někdo bohužel vyhrabal z kanálu.Proč je proboha polovina filmu dramatického a romantického žánru,já chtěl vidět nabitou marvelovku,místo toho jsem měl chut nafackovat hlavnímu hrdinovi. Zlaté díly Spiderman 1,2,3. ()

Lighthammer

Filmy se Spider-Manem stojí do jednoho za hovno. Jak vybočuje Amazing dvojka? Vlastně nijak, možná až na to, že je celkově nejhorší ze všech. K čemu je parádní, velkolepá a PŘEHLEDNÁ! akce, když jsou divákovi všechny postavy tak strašně moc u prdele? Na filmu mě (krom zmíněné akce) sralo téměř všechno, když bych měl jmenovat pár největších úletů, tak např. casting: Garfield je příšerně otravnej a herecky neschopnej (nehledě na to, že jde o dalšího třicátníka, kterej se pokouší hrát teenagera...a zřejmě si myslí, že k uvěřitelnosti stačí figura Somálce). Dále Emma Stone, která do role vůbec nepasuje, přitom nejde o nějaký tuctový trdlo z módního mola, např. v Zombielandu v roli femme fatale naopak válela, no aspoň že se tvůrci nebáli malinko vybočit ze škatulek a zlikvidovat ji (a neobtěžuju se s nějakým spoiler alertem, protože to stejně bude každýmu u prdele). Záporáci jsou příšerně plochý a jednorozměrný postavy (paradox vzhledem k stopáži) a nemají ani co hrát. To je možná dáno i slaboučkou předlohou, Spider-Man je celkově poměrně dětinská omalovánka, ale opravdu bych nečekal, že pro celovečerák budou mít tvůrci v ruce jen něco na úrovni stejnejmennejch animovanejch kraťasů. I přes dětinskou předlohu ale nevyužitost záporáků mrzí, pavoučí univerzum nabízí i pár slušnejch kousků a když už se k projektu přimotalo takový eso jako Foxx...šlo z toho vytěžit mnohem víc. Linii s rodiči jsem nepobral: už jen samotný rozuzlení skrz google urazilo mou inteligenci neuvěřitelným způsobem, uzavření linky v metru bylo už jen jedno obří "WTF, to je jako všechno?". Přepálená stopáž navíc v podstatě nic nenabídne: pubertální tokání utne smrt hlavní bábovky (pravda, tady jsem cítil jistou satisfakci za projebaní 2 hodin mého času, ale to asi nebyl tvůrčí záměr), rodičovská linie je jedno velký prázdný nic a záporáci dostanou až překvapivě hladce na prdel. K nasrání je i debilní hollywoodský vzorec "druhý pavouk = dva nepřátelé" (schválně nepočítám finálního nosorožce, protože za to otevřený zakončení bych rejžovi velmi rád uříznul chodidlo). Jedna hvězdička za akci (byl jsem opravdu nadšenej z přehlednosti, to se moc často nestává), ale i tak silně váhám nad odpadem. PS: jestli si tvůrci dovolí obdobně zkurvit i Venoma, osobně zorganizuju masivní davový lynč napříč kontinenty. ()

roza101

No čekal jsem že to bude horší, ale docela mě to překvapilo.Až na ty Američany.To je prostě pecka, jak lidi stojí za zábradlím, a všichni koukají co se děje, kolem nich kulky a samozřejmě žádné zranění.Potom potlesk a jdeme všichni domů.Hold taková pohádka pro dospělý. ()

machopoltar

dalsi americky nadhrdina, ktory ma spolocnosti ukazovat co je spravne a co nie,,priznam sa ze na spidermanovi som vyrastal a odpozeral kazdu zalezitost co sa dala vidiet ,,,,mam ho vybaveneho ako introvertneho ale silne vyrovnaneho chlapa, ktory vzdy vedel co ma robit,,,dnesna filmova scena spravila z chlapa chlapca a taha ho do skolskych lavic, ved napokom pre koho je to natocene ak nie pre tenegers,,,,,len pre mna obr skoda ze hlavny hrdina v podani garfielda sa tam total nehodi a berie celej kolekcii amazing charizmu,,krajne zla volba, nic proti nemu ale je neskutocne afektovany,,,taky tobey maguire sa tak isto nehodil na spidermna-vobec,,ale svojim paradnym hereckym vykonom to dokazal,,,,na druhu stranu sa mi neskutocne pacil vykon daneho dehaana , ako zahral mladeho osborna,,,,film je nabity efektom a myslim ze ak by tam hral niekto iny ako garfield, fil by bol v cervenom,,,,,,,,, ()

renegad

No mohlo to dopadnúť aj horšie. Vizuálne neskutočne nabúchaný film ktorý však občas nudí (hlavne vtedy ak sa na plátne nič nedeje a divák musí počúvať aké starosti prežíva mladý Peter Parker a aký má vlastne ťažký život). Zloduchovia Elektro, Goblin aj Rhino sú pomerne dobrý. Samozrejme Elektro tu má z nich najviac priestoru a ako zloduch je solídnym protivníkom pre Spidermana. Mladý Osbourne ako Goblin neurazil ale neviem zabudnúť na Goblina v podaní Wilema Defoea takže toí má dosť zložité. Veľa miesta vo filme si našťastie neurval. Na druhú stranu Harry Osbourne mi tu pripadá viac ako bohatý dedič znudený prepychom a nenávidiaci rodinnú firmu než tomu bolo u Raimiho trilógie. Ruský gangster aka Rhino bol zase oproti obom predošlým záporákom skôr vtipnou vložkou. Len škoda že sme si jeho záverečný FIGHT nemohli užiť až do konca. Menší SPOILER: určite ste si všimli že v OSCORPE nebol uložený len Rhinov bojový oblek ale najmenej dve ďalšie pomôcky iných známych Spidermanových protivníkov. Že by to bol náznak pre budúcu Sinister six a jej zloženie? ()

sobol1

totální blaf tohle už je točené jen pro hodně mladé publikum jedna hvězda jen za docela povedené efekty. ()

Michalski

Tohle měla být parodie? Nejhorší Marvelovka jakou jsem viděl. Ohromně americky přeplácané, dětinské, zmatené a pokud to mělo nějaký děj, tak byl zaprášený a omšelý. ()

spike.sg

Nejhorší Spide-Man co jsem zatím viděl. Doufám, že se už Mr. Webb chytne za rypák a další díl už bude za něco stát. Ono je opravdu hezký, že se snaží co nejvíc držet komiksový adaptace, ale když z toho vytvoří takovou elektrickou hopsačku bez nápadu, tak se bohužel nedá nic dělat. ()

maxi_tom

Hejt okolo tohto Spidermana vcelku chápem. Garfield to veľmi neťahá, no zároveň ani výrazne neprekáža. Najväčším negatívom je hlúpučká obsahová stránka a strašná nekonzistentnosť celej dejovej linky. Zdravý rozum mi velí priamo úmerne s touto skutočnosťou znížiť aj hodnotenie. Ja však pôjdem tak trošku proti prúdu. Jednak tie 3* si tento film jednoznačne zaslúži za skvelé technické a komiksové prevedenie s perfektne natočenými súbojmi. A jednak tá 1* navyše je preto lebo film ma proste bavil a tie 2 hodinky mi zbehli skoro ako voda. Za mňa teda 4* (7/10). PS: Som si vedomý, že po opakovanom pozretí by som musel ísť s hodnotením dole, keďže by tam už neuradoval ten WOW moment. Takže prečo si to kaziť ;). ()

krejciitomas

Obsahuje spoilery ---- Marc Webb to strasne posral, zabít mi mojí sladkou Emmu Stone byla chyba. To ona vlastně byla jediný důvod, proč jsem se obětoval a 2 hodiny se nad timto snímkem trápil. ()

ReDragon

Docela slušný film s hezkými efekty ačkoliv dějová stránka tam docela vázne,neboť tam máme jen pár usmrkaných scén, na které se dá koukat...ale za efekty,super záporáky a bohužel né zrovna šťastný konec na který by čekal kde kdo dávám zasloužené 4 hvězdy (když nekoukám na rozpočet,obsazení atd. ,je to velice slušný film,kde konečně v dnešní době neudělali z filmu happy endovou love story) ()

Suninho

Spiderman v podání Andrew Garfielda je přesně ten spidey, kterého si vybavím z komiksového provedení. Rádoby vtipné hlašky, lehkovážnost, větší ego - tím vším se spiderman vyznačoval. Vizuální zpracování filmu je na výbornou, hudba jakbysmet, i moderní akrobatické bojové scény, ale samotný děj bohužel nijak nenadchne. Amazing spider-man 2 je obstojným pokračováním, na jednorázové pobavení výborný snímek, avšak 3 hvězdy jsou akorát. ()

cllarissa

Celkově bych tento film hodnotila jako trochu slabší, než předchozí a dala bych mu jen tři a půl hvězdy, kdyby to šlo. Docela mi vadili hlavní záporáci. "Elektro" byl dost nudný a bez osobnosti, navíc skoro nezničitelný (ne že by si s ním Spider-man hravě neporadil hned dvakrát :-D) a možná ještě smutnější bylo ubohé opakování "Zeleného skřeta na skejtu", který se vážně moc nepovedl, nic moc neuměl a ještě musel zabít úžasnou Emmu, to si vážně nezasloužila takový konec. Prostě se super ještěrkou z minulého dílu se tihle dva nemohli srovnávat. No co na plat, stejně byl tenhle film mnohem lepší, než původní trapné zpracování s teplým Tobeyem. Než si film pustíte, je třeba se připravit na to, že se jedná o komiks a takoví prostě budou i hlavní padouši. Když se s tím dokážete smířit, tak si film užijete, protože je napěchovaný akcí, efekty a vtipnými hláškami Spidyho. Jak jsem se tohoto dílu bála, tak jsem byla nakonec ráda, že jsem se na něj podívala (když jsem se teda dokázala přenést přes ty dva záporné loosery a Harryho, který byl hnusný slizák už od začátku). Pro mě je Spidy a jeho hlášky prostě fajn oddechovka ;-). ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)