Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

Jana8458

Mádla mam ráda a film se mi moc líbil, jen konec fakt ne.. Byla bych raději, kdyby buď jeden z nich zemřel nebo kdyby se setkali po skončení války. A ti jejich pozdější postavy (ve stáří) se mi tam nehodili, hlavně teda on. Skoro žádná podoba, mohli jen nějak upravit herce aby vypadali starší. Prostě film super kromě konce.. ()

Zadri

Film zasazený do prostředí 2. WW a konkrténě do vyhlazovacího tábora, nemůže nenabídnout silné scény a osudové okamžiky. Tvůrcům se podařilo nic výrazně nezkazit. Za filmem je dost peněz a je to na něm vidět, hlavní hrdinka je výborně obsazená, takže úspěch se musel dostavit. Z těchto historický událostí mi vždy zamrazí a není na škodu, si je občas připomenout. Slabší čtyři hvězdy. ()

Zolky

Od samého začiatku až do konca sa vždy niečo deje, takže nudné to určite nie je. Podľa očakávania je to veľmi silný príbeh, ktorý je miestami až príliš neuveriteľný a ten záver je priam trápny. Celkovo však dosť príjemné sledovanie. ()

offlineman

Jedinou hvězdičku dám za lesbickou scénu Heleny Dvořákové! Jinak novodobá klasika! Kdo je ˇžid, tak je nejlepší, kdo někdo jiný........ Mádl je fakt přesvědčivý herec, jako černošský agent CIA, vydávající se v Sovětském Svazu za rodilého Rusa!!! ()

jafuska

Velmi zdařilý film, drsný, smutný, herecky velmi dobře obsazené, , neměly bychom zapomínat, co lidé museli prožít za hrůznosti a potupu lidského jedince v koncentračním táboře, mělo by se toto připomínat, aby všichni věděli co za zvěrstva se páchali na člověku. Pro mě jeden z dlouho dobře natočených filmů. ()

Maja238

Příběh jsem četla a nyní i viděla, obojí zpracovaní mi přišlo velmi skvostné. Základ zůstává stejný, všechno kolem se ovšem mění. Kniha mi přijde, že je zaměřena spíše na myšlenkové pochody dvou milenců než na tu omáčku kolem. Kdyby byl film udělán přesně podle předlohy, pravděpodobně by byl velmi nudný a zdlouhavý. Napínavé a dramatické scény jsou přidány, v knize se Vili a jeho příběh o přežití téměř nevyskytuje, víme o něm prakticky jenom to, že je to pomocník kápa a to je vše. Nikdy ho nepotkáme jinak než ve společnosti Collete, neuvidíme ho, jak plánuje útěk a už vůbec ne za těch okolností, co jsou filmově zpracovány, nebudeme svědky jeho mučení, ani riskantního pašování zakázaného nákladu. U Collete zase neprožijeme ani jednu sexuální scénu, o těch se tam mluví jen nepřímo, žádné přílišné upozorňování. Vlastně jde jenom o ty krásné chvíle, kdy jsou spolu, lžou sobě a lžou si navzájem, ze studu, ze cti. Váží si toho víc, než si váží života svého. On jako statečná neznámá, ona jako pták s démanty pod jazykem (vyšší a nižší poschodí lži). Na druhou stranu tento snímek je zase udělán tak, aby upozornil na to všechno kolem a trochu zjednodušil ten zvláštně sofistikovaný vztah mezi nimi. Líbí se mi nenápadné vsuvky z knihy, jež tam byly vyřčeny jen tak, ani by tam nemusely být. Třeba ta dívka, co věští z ruky nebo konečná soulož. Je to nádherný film o lásce poháněné silou s chutí žít. Drsný a jemný zároveň, hrůzný a přesto nádherný. ()

Mr.nachos

No nic, tak jsem si asi koncentrační tábory představovala úplně blbě. Oni to byli vlastně jen přísnější pionýrský tábory. Tohle je výsměch všem, kteří určenou dobu zažili. ()

hepi_

Je pre nás povinnosťou neustále pripomínať udalosti holokaust, aby tieto neupadli do zabudnutia, tobôž aby sa vrátili. Táto téma sa nedá vyčerpať, nie vždy sa však správne uchopí. Práve Colette je film, ktorý skrátka nefunguje. Aj napriek dobrým hereckým výkonom film človeka nevtiahne_35% ()

teba

Prostě jsem už viděla spoustu mnohem lepších filmů na téma koncetráků. A v prvních vteřinách jsem dokonce myslela, že to hned vypnu - ta úvodní "americká" scéna mi přišla děsná a doteď nechápu, proč místo složitýho (a neúspěšnýho) líčení Báry Kodetový neangažovali nějakou herečku ve věku dané postavy... Ale dávám tři hvězdy, protože pokus tu byl, to se cení ;o) ()

ostravak30

Hned na začátek musím říct, že film mi přijde průměrný. Ale tak bych to asi nechal. Ani podprůměrný ani nadprůměrný, prostě průměrný. Jiří Mádl je skvělý herec, o tom jsme se přesvědčili už dávno. A i zde hraje výborně. Doplňují ho i další herci. Ostatně film je hereckými esy nabit. Příběh sám o sobě je ale trochu nuda. Vili a Colette se do sebe zamilují ač není úplně jasné, kde láska vznikla. Alespoň ve snímku na sebe párkrát pohlédnou a okamžitě je z toho láska. Přičemž se sejdou jen párkrát, navzájem si pomohou a slibují si věrnost až za hrob. Mě tak více než tento láskyplný příběh zaujalo věrně popsané kruté prostředí. Myslím, že krutost a šílenost nacistů filmaři popsali velmi dobře. Samotný příběh lásky pro mě, ač se filmaři snaží o opak, zůstává nějak ve stínu dění okolo. Hudba se mi moc nepáčí. Někdy je příliš dramatická, jindy by si zasloužila mnohem více pozornosti než se jí dostává. Hlas Dana Browna dabuje Jiří Bartoška. Myslím, že se k jeho postavě moc nehodí, na druhé straně, v závěru působí výborným vypravěčským průvodcem. Celkově bych řekl, že pohled na krutosti a těžkosti koncentráku by se nikdy nemělo zapomínat a tak každý film na tohle téma je velmi cenný do sbírky. Filmy takových témat by měli vidět všichni, včetně mladých lidí a oddaných současných pokračovatelů nacismu. Kvalitou ale trochu zaostává nad jiným kvalitnějšími snímky, které pojednávali o podobných věcech. ()

nula87

Lustiga mám rád, jeho dílo mě vždycky bavilo, bohužel u tohohle filmu se nedostavily téměř žádné emoce, což je u filmu z koncentráku docela problém. 60% ()

mirkath1

Pro mě jediná uvěřitelná postava esesák Weisacker-/Eric Bouwer, který jak jsem si všimla v zajímavostech prakticky improvizoval :) Jinak starý Vili nějak stačil za 30let vyrůst o 40čísel :)) a změnit i barvu vlasů-bravo :) ()

krokodlak

Komerční zneužití holocaustu se strašnými postsynchrony a směšně vypadajícím kouřem je lehce ospravedlněno dobrými hereckými výkony, a to především Jiřího Mádla a Andreje Hryce. Naprosto nepochopitelné je finále, kdy hlavní postavy najednou hrají herci, kteří vůbec nejsou podobní těm původním. Lustig navíc byl v Osvětimi jen pár dní, takže na jeho svědectví nelze zcela spoléhat. ()

adamix

Je tam istý (a snaživý) pokus o vytvorenie krutej vojnovej drámy, emócie však nefungujú tak, ako majú. Vzťah medzi dvoma protagonistami mi neprišiel až tak skvelo vyfarbený, skôr len okrajovo načrtnutý. Viac emócii, i keď negatívnych, sa dočkáme pri tyranskom vzťahu medzi Colette a nemeckým dôstojníkom (slušný pokus, ale na Amona to nemá). Nenájdete ich ani pri rôznych trestoch, čo je zvrátený paradox (aspoň u mňa to tak bolo). Záver amerického charakteru, ale zase napol chladným. Snaha sa však cení a hlavne snaha o detaily a jednotlivé procesy naprieč vyhladzovacím táborom, čo je na české pomery slušná práca, nie však kompletná. U mňa 3* a 70%. ()

Pete

Láska z koncentráku není vyloženě nepovedený film, ale na téma holocaust toho bylo prostě natočeno mnoho a mnoho lepšího a silnějšího. Colette zůstává ve všem na půl cesty, rozhodně má blíž k tv inscenaci, než k nějakému umění. Chce být velkofilmem, očividně na to však nemá, nadaří se ždímat ty správné emoce, a některé scény zejména k závěru jsou nechtěně až směšné. Pečlivě celou dobu popisuje, jak to v lágru denodenně chodí, přitom neustále cítíme, že to takhle přesně být nemohlo, a působí tak nevěrohodně. Technicky to není průšvih, bohužel ty postsynchrony ano, navíc skoro všechny postavy mluví česky, občas tak náhodně někdo slovensky nebo německy. Dialogy by také potřebovaly dopilovat, aby nešustily papírem. Skoro všichni tu jsou předvídatelné figurky podle obvyklých zavedených šablon. Mádl sice není špatný herec, ale typově na svou roli vůbec nesedí. Třeba takový Dlouhý se zase na SSáka hodí výborně, přesto mu ho nikdo nevěří. A tak dále do nekonečna, což mě mrzí, tohle téma si zaslouží víc, a tak dávám o hvězdu níž. ()

tavvva

Nevěrohodný kýč zcela maskující skutečnou hrůzu koncentráku ... ta angličtina tam absolutně neměla co dělat a speciálně z úst Čechů zněla strašně. A Němec by přece nikdy nemluvil anglicky ... ()

Crybaby

Podľa komentárov a hodnotení som nevedel čo mám od toho čakať, pretože je tu dosť kladných ale aj záporných hodnotení a nikto z uživateľov ktorých mám v zozname, tento film ešte nevidel. Čo sa týka prostredia, atmosféry - nie je čo vytknúť a miestami som sa čudoval či vážne pozerám film z viac menej Česko-Slovenskej dielne. Na škodu bola tá presladenosť ku koncu a snaha autorov diváka všemožnými spôsobmi dojať. ║KINO FAJN HUMENNÉ║ ()

Lukinek.cz

Zrovna dnes jsem byl na tomto filmu v kině :) Musím říci , že se mi to líbilo i když konec nebyl uplně dotažený do konce. Herecké obsazení : suprové . Děj : Jednoduchý ....vypráví o životě v koncentračním táboře. Dávám 75 % :-) Doporučuji schlédnout . ()