Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

Tigran

Silné téma, viditelný vysoký rozpočet, Mádlovo herectví v pořádku a celkově má film celkem drive. A z opačné strany: Rušivý dabing, emocionálně poněkud nepůsobivé, začátek a konec (které se odehrávají mnoho let po válce) totálně nezvládnuté a místy opravdu stupidní. Ty tři hvězdičky jsou opravdu o fous. ()

Chundys

Bylo by nefér, kdybych Colette dal 2 hvězdičky, ačkoliv mám docela výtky! Rozhodně se mi nelíbilo, spojení Mádl a Brown, nesedělo to tam. A Mádlovi tato role taky moc nešla, jinak asi v pořádku ()

dawe787

Pro mě je toto válečné drama velkým překvapením a na české poměry velmi zdařilé dílo. Podařilo se jim to na jedničku a jestli se to někomu nezdá, ať si pouští Schindlerův seznam třeba pětkrát denně. My tu nemáme Hollywood ani Spielberga. Když ještě vezmeme v úvahu kolik filmů na toto téma za poslední dobu vzniklo a na kolik se dá opravdu dívat, je to jen pozitivní záležitost. Osobně jsem byl překvapený skvělou autentičností, aranžováním a hereckým chováním hlavních postav. I takový Michal Dlouhý nebyl marný jako esesák, role šitá jak na míru. Vhodné zvážit do budoucna. Vzhledem k tomu, že jsem přečetl na podobné témata i pár knih, tak jsem kolikrát věděl, co se stane, například, když Mádl nosil nenasytné Kordule různé pochutiny a kosmetiku z transportů, tak přesně tato scéna je líčena v knize od Vrby pod názvem Utekl jsem z Osvětimi, jen v reálu to byla kápyně Hermonie a dotyčný tam nosil dárky od kápa Brůna. O zradě esesáka, který měl převézt uprchlíky pod prkny se nemusím ani zmińovat, taky podobná situace z literatury. Příběh je smyšlený, ale v podstatě inspirovaný a poskládaný ze skutečných prožitků lidí, kteří si toto největší peklo 20.století prožili na vlastní kůži. Děkuji všem a hlavně panu Cieslarovi za výborný film a přiznám se, že jsem ani zklamání nečekal, když vzpomeneme třeba na Krev zmizelého nebo Pramen života. ()

rounen

Pěkné holky to za války bohužel měly sakra těžké... každá německá bestie si s nimi dělala co chtěla, a ony nemohly vůbec nic dělat... jen držet hubu a krok, a nechat se píchat jakýmkoliv vojákem, či generálem... nejhorší život je být pod nějakým velením, prostě žádný zákon a žádná svoboda - jen makat a sedřít z člověka kůži - tohle byla válka... nelogická a nesmyslná... ()

Mona-Lisa

Na papíře Lustigovo odcizení a popis potencionálně emočních scén s jeho typickým odstupem chápu jako bezpárdónové právo člověka, co zažil, přežil a musí se zpovídat jen sám sobě. Ale film mě minul, velkým obloukem. Nejdřív jsem vinila s přibývajícími léty rostoucího cynika ve mně, ale, s každým záběrem na Mádla a jeho (pro mě) absolutně nevěrohodný výkon a s příšerným dabingem hlavní hrdinky, jsem už jen odevzdaně vyhlížela konec. Lustig dokáže bez patosu a pompéznosti vykouzlit úsměv a celou další paletu emocí, během těchto dvou hodin se ve mně nedělo zhola nic. ()

Pavlinenka

I kdyz film ma vsechno, aby mohl fungovat tak, jak zamysli, vcetne obsazeni a nametu, vysledek a zpracovani proste to dohromady nefunguje. Bohuzel... ()

Matli

Je vidět veliká snaha o kvalitní válečný film, ale ten pravej šrmc tam není ani z daleka, s Šedou zónou se to nedá vůbec srovnat. Podle mě to zazdili tím, že to počeštili, že to nenechali v originálním anglickém znení, ikdyž na angličtinu kačera Mádla moc zvědavej nejsem. Jinak aby se židi v koncentráku zabývali nějakým diamantem, to se mi moc nezdá, ty asi měli jiný starosti. Jediné co se mi líbilo byly exteriéry a počítačově doladěnej koncentrák, to mohl závidět kdejakej Hollywoodský režisér. 32% ()

dragoliz

Trošku som nepochopil, prečo vo filme rozprávali Slováci sem-tam slovensky a sem-tam nemecky, Nemci česky a francúzska herečka bola predabovaná do češtiny? Ale inak taká... hmm... veľmi pozerateľná... blbosť? 65% ()

inachisio

Á, na tenhle film jsem málem zapomněla! Co musím říct hned na začátek je, jak byli lidé v koncentračním táboře tlustí. Což tento film posunulo o hodně dolů (je důležité myslet na všechno). Škoda. Jinak se mi líbil. ()

fila.tes

Hlavně NE S ČESKÝM DABINGEM. Původní anglická verze přemluvená do češtiny a je to děs. Věřím, že kdybych prvně viděl film s originálním dabingem + tit., moje hodnocení by bylo určitě o hvězdičku výš. Poutavý námět z prostředí, které se v našich filmech ne tak často vyskytuje, mě ale zaujal i díky své "bohaté výpravě", která tomu všemu nasazuje čepičku s nápisem "veliký česko - slovenský film". Veliké plus přičítám hudbě, kterou komponoval Hollywoodský skladatel Atli Örvarsson. ()

Kirman

Komentář bude krátký. Film jsem viděl bez jakýchkoliv předchozích informací. Vydržel jsem celé dvě hodiny a nenudil se. Jakmile jsem zahlédl Mádla, tak jsem se trochu vyděsil, ale zvládl to dobře. Slušný koprodukční film, kdy dát "jen" *** by mi bylo líto. ()

slaskounext

Je to stejné jako u kluka v průhovaném pyžamu. Snad mundurskou módu nebudou nikdy muset zkoušet naostro polské, francouzské, slovenské, belgické, holandské, české, maďarské a další modelky židovského původu. ()

čmelda5

No, tak nevím. Film je natočen bezesporu slušně, jde z něho hrůza a děs, ale nejsem si stoprocentně jistá, že by milostný poměr mezi hlavními postavami všichni tak moc podporovali a pomáhali jim. V prvé řadě šlo všem o svůj holý krk, že by ho vystavovali nebezpečí "jen" kvůli lásce mladé dvojice? Na druhou stranu jsem v této kruté době nežila a onu nešťastnou situaci neprožila, tak ji nemůžu a nesmím soudit nebo kritizovat. Budu doufat, že se tohle opravdu stát mohlo... ()

Heavyman

A byla to kurva nebo ne? :) Židi,poláci,frantíci i SS dozorci mluví jedním jazykem a to čésky a pak, že to ve světě nikde neumí. A navíc pokud je film věnovám obětem tak je to moc v dobrým světle neukazuje...hamonění majetku za každou cenu i na pochodu smrti zlatý řetězy na krku, krádeže majetku obětí, mlácení spoluvěznů, kurvení s němcema...tak jsem to aspoň viděl a nevím zda bych měl náladu krást šperky, kdyby bylo okolo tisíce mrtvol a každou vteřinu bych mohl být jednou z nich. ()

Olík

Jsou témata při kterých musíte být opravdový slon v porcelánu, aby výsledkem bylo více škody než užitku. V tuzemské koncentrační lovestory spolu bohužel neválčí pouze touha po přežití s nacistickým fanatismem, ale také pětihvězdičkový námět zainteresovaného Arnošta Lustiga s chladně naprogramovaným ztvárněním Milan Cieslara. Věčný snaživec Cieslar určitě není oním pověstným slonem, ale tančí tak nějak na hraně......stejně tak Jirka Mádl, který na mne, oproti dobře zvolené Clémence Thioly a dalším (Vetchý, Hryc, Dvořáková), ve své roli působil nevěrohodným dojmem. Celkově se to ve mně pere, preferoval bych sugestivnější zážitek.......ale nakonec vlastně chudoba cti netratí. ()

MickeyStuma

Drsný příběh z vyhlazovacího tábora Osvětimi, kde vzplanul mezi dvěma vězni milostný vztah. Musím se přiznat, že 'love story' na pozadí nějakých krutých historických událostí mi už začíná docela vadit. Již to tu bylo mnohokrát a tak už se to zdá být poněkud neohrabané. Co bude příště? Vzhledem k faktu, že je to natočené podle románové předlohy, budiž. Díky možnostem 3D kompozice je snímek vizuálně velmi dokonalý. Takový reálný pohled na Osvětim tu myslím ještě nebyl. No, v českém filmu určitě. Nebál bych se tento snímek zařadit mezi takové filmy jako je Schindlerův seznam či Pianista. Ta hrůza a utrpění, lidská krutost a hyenizmus tu bylo zachyceno dobře. Pravda, v některých scénách se mohlo trochu přitlačit na pilu, ale takhle to myslím jako ukázka zcela postačuje. Na české poměry, byť se jedná o koprodukci, povedený film. ()

Romeo5 odpad!

Věčné téma..Věčné klišé..A doufám ne věčný Mádl...Určite je smutnější současná Ukrajina a Romantičtější polibek při západu slunce... ()

Luk Skywalker

Sledoval jsem to neplánově a jedním okem, ale není to špatné. Kdo se o dané téma zajímá, tak mnohé ví, ale kdo dokumenty nerad, tak film s tímto romantickým příběhem je dobrá volba. Kolik toho je fikce a kolik osudy reálných Židů je otázka, ale zaráží mě zdejší důstojník SS: opravdu by šukal méněcennou rasu, když jimi pohrdali (dost patrné např. v Schindlerově seznamu)?! Já myslím, že jak kdo, ale podle vykreslení této postavy se mi to reálné nezdá, menší fanatik proč ne. ()

Bohnice05

Docela milé překvapení. Neherec Mádl hraje svou roli a i jinak všechno poměrně dobře klape. Jenom atmosféra není tak silná, jak by mohla být. Konec je ovšem příšerná zhovadilost. ()