Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

Killda

Výpravou a kostýmově velkolepé, ale co z toho, když casting je úplně mimo. Zdá se mi že si musel řežisér mírně přihnout při hledání herců, páč Mádl svůj komediantskej ksicht prostě jen tak nesmaže. A u něj to bohužel nekončí. Příběh je laciný a plochý. Vztah mezi ústřední dvojicí je k smíchu, protože se vyvíjí úplně nevěrohodně. Jako pokus hezké, tecnicky dobře zvládnuté, ale základ se vždy staví na scénáři, a ten tady musel být obsahově maximálně někde na deseti normostranách. ()

Kosmik 1

Téma koncentračních táborů už je hodně přebrané a proceděné a vzniklo na něj nespočet filmů, ať už horších nebo lepších. Tenhle je na naše poměry poměrně slušně natočený a nedá se přímo říct, že by šlo o propadák. Bohužel zde na mě působilo příliš rušivých momentů. Ať už to je naprosto šílený dabing, tak třeba už jen ten příběh. Pochybuju, že by byl nějaký milostný vztah v koncentráku vůbec možný a ještě tímto stylem. Začátek filmu + závěr (respektive dějová linka po koncentráku) je pak to nejhorší, co filmu nejvíc uškodilo. Dále jsem si nedokázal zvyknout na atmosféru v koncentráku, vypadalo to příliš nuceně a přišlo mi, že se tam vlastně nemají až tak špatně - což je samozřejmě hloupost, ale z filmu to jde bohužel cítit, což mu hrozně škodí. Jelikož ty podmínky tam musely být daleko daleko drastičtější a surovější. Nemůžu říct, že bych byl po shlédnutí Colette zklamán, ale vyloženě nadšený taky ne. 65% ()

Autogram

Láska v koncentráku, nezvyčajný úkaz, prináša aj do takéhoto prostredia slnko. Film je okrem pár momentov v nečakane svetlých farbách, na aké z druhej svetovej nie som zvyknutý. Zidealizovaného je toho oveľa viac, bol som tak ušetrený veľa nepríjemných pohľadov, aj väzni vyzerajú zdravo a k svetu, no ale dej sa sústredil na niečo iné, ako utrpenie. Oceňujem skvelú výpravu, hudbu, aj herci neurobili hanbu, Mádl má na viac, ako sa zdalo na začiatku jeho kariéry. –––– Tahat kamení a párat kabáty není to samé. Pamatuj, kdo si tě vybral! ()

TheRoller

Toto mal byť obraz zlej doby? Obraz koncentračného tábora? Veď si tam v priemere každý vrzol viackrát než ja. To snáď hovorí za všetko. Byť dobitý do bezvedomia, chytiť infekciu s pravdepodobnou otravou krvi a po jednom shote morfia byť na druhý deň pripravený v plnej sile do práce? S chrbátikom hebkým ako pleť pred akné? Prečo sú herci na svetovej úrovni ochotní schudnúť pre rolu bez problémov 20-30 kg a Jirka Mádl je v koncentračnom tábore nie ako malé pivo, ale ako malé prasa? Možno preto, že sú herci... O Andym Hrycovi radšej nehovorme. O zdedení modrých očí, ak druhý rodič má oči tmavé a postaviť na tom celú pointu, nehovorme radšej tiež. Toto sú, samozrejme, len príklady, samostatne zdajúce sa ako triviálne, ale ak sa nakopia a že sa v tomto prípade nakopili, ako celok to vzbudí dojem, že ten film to vlastne ani nemyslí vážne. Dá sa brať niečo vážne, ak sa to samo vážne neberie? Pochybujem. Prečo kladiem otázky sám sebe? Lebo sú tak blbé, že sa ich spýtať, resp. odpovedať na ne môžem asi len ja. Najlepší moment: Konfrontácie toho nemeckého Hansa, čo vyzeral ako Schumacher s Colette, to malo vždy aspoň iskru. ()

JančiBači

Od prvej chvíľe vie Colette naozaj velmi silno zaujať. Zobrazenie New Yorku je výborné a aj koncentračný tábor je nakrútený na špičkovej úrovni. To je hlavný dôvod ísť sa na Colette pozrieť do kina.Veľmi presvedčivé znázornenie lágrov až sa človek teší že toto sa dokázalo takto u nás natočiť. Bohužial ako náhle sa začne milostný vzťah Colette a Viliho, film začína nudiť a doterajšie nadšenie pomaly opadá. Pretože tomu jednoducho človek neuverí. Strojené frázy ktoré su súčasťou ich konverzácie a do toho velmi slabý Mádl.( Vtipné je, že jeho postava, keď bol starší bola hraná iným, o hlavu vyšším hercom typu " Majkl Kejn fejs " ). Film sa inšpiroval aj knihou od Rudolfa Vrbu. Keby sa to nakrúti presne podľa knihy, nominácia na Oscara by bola v istá. Rudolf Vrba v koncentráku skutočne spoznal prvú lásku ale ona bola popravená. Touto cestou sa mal film uberať. Vystavať Titanicovsky Love story motiv sa jednoducho nepodarilo .Film je po technickej stránke naozaj výborný ale dejovo za srdce nechytí. Je to škoda, pretože okrem Mádla je film herecky dobre obsadený. ()

Daddko

Skvelá je postava kapa - Andrej Hric, ale ten to nemusel ani hrať. Mohol niečo podobné zahrať aj v SK filme Nedodržaný sľub. Tam som si židovských kápov akosi nevšimol. Po vypuknutí SNP na následných revoltách v pracovných táboroch pár židovských kápov vybili vlastní súkmeňovci. ()

zsn

My prostě neumíme natočit film, kde by byla zachována vážnost. Vše je sehráno, natočeno, zní to a vypadá jak nějaká parodie. A ten příšerný dabing... Naši herci stojí fakt za ho_no, každopádně na poli českého filmu jde o nadprůměr, ale za to může scénář. ()

insurgentes

Četli jste někdy něco od Lustiga? Já se o to pokusil. Ale nešlo to. Plytké příběhy, nadhled omezenosti, a hlavně příšerný, nesnesitelný styl psaní. To poslední, pravda, filmové vyprávění poněkud zjemňuje, ale přesto je znát, že prostředí lágru je tu jako kulisa, aby vynikl relativně banální příběh, respektive aby nebylo poznat, jak banální ve skutečnosti je. ()

kenkaku

Já fakt nevim... Filmu jsem se původně bál (protože Mádl), ale zvědavost zvítězila. No a teď nevím. Mádl je v pohodě (sice na to nemá ksicht, ale snaží se a jde mu to), ale udělat z Ondřeje Vetchého trestance? Takhle vypadá někdo kdo má 45kg i s postelí? Nebo "kápo" Andrej Hryc... tomu bych nevěřil v koncentráku ani měsíc (natož několik let). Také mi nějak nešel pod nos fakt, že by se důstojník "čisté rasy" spustil se "špínou" jako je židovka ( i když vypadá jako Clémence Thioly). Nejen že by mu musel ponďour upadnout, ale minimálně by během mžiku za odměnu mašíroval někam ke Stalingradu. Na druhou stranu jsou mnohé situace ztvárněné dobře a "herectví" se všem dá bezezbytku věřit. Tedy... herci dobře hrají, ale do rolí se nehodí. Scénář je zajímavý, ale hloupě napsaný. Takže fakt nevím... ()

netahlo

Sice nejak nechapu, proc by se tak krasna belgicka zidovka mela zamilovat zrovna do Jirky Madla, ale budiz :-) Jinak ale skvely filmovy zazitek. Cieslar dokazal, ze kdyz chce, umi. Andrej Hryc jako vzdy velmi presvedcivy a Eric Bouwer v roli SS dustojnika primo skvely. Chvilemi jsem mu i fandil ... te prozidovske propagandy uz je vsude az prilis. ()

MaMitti

Ach jo...tohle byl snad nejtrapnější film o holocaustu, co jsem viděla. Komentář uživatele liborek_ je přesným vystižením i mého názoru a postoje ke Collete....A jsem ráda, že tu je, protože jsem si se svými velkými rozpaky z filmu připadala fakt divná.... ()

herr_carter

Velmi slušný a silný film z koncentračního tábora, J.Mádl ještě zdaleka neřekl poslední slovo a ukazuje, že kromě bláznivých rolí v komediích dokáže zahrát prakticky cokoliv, celou dobu jsem měl ale nějak problém s Ondrou Vetchým, který mi prostě se svými téměř kulturistickými proporcemi jednoduše do tohoto prostředí nezapadl. Jinak se jedná o velice kvalitní film, na místní poměry až nezvykle dobře zpracovaná válečná tématika..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

bari68

Ok, nemožno čakať, že film sa zadrie pod kožu podobne ako ten Spielbergovský o tom chlápkovi z Brněnca, ale ruku na srdce, koľko je na svete filmov z českej produkcie podobného rázu, námetu a hlavne výpravy ?!.......Márne pátram a spomínam. ()

PfefferSalz odpad!

Když i tací lidé, jako jsou tvůrci "Colette" dostanou šanci natočit film, připadá mi nespravedlivé, že jsem ještě žádný nenatočil sám. Nebudu ani mluvit o tom, jak moc to lepilo pusu, jak moc to bylo strojené a jak moc tam hrála hudba. Takový kýč jsem neviděl od doby, co si známí pořídili na zahradu trpaslíka s košíčkem plným jahod. // 40. LFŠ (Klub kultury) ()

klúčik

Zaujímavé dielko. Zaujali ma herecké výkony , Mádla, Hryca, Vetchého , ale najmä Erica Bouwera. Celkovo hodnotím 75%. ()

klukluka

Tohle bych od pana Cieslara věru nečekal... Chápu, že není v silách českého štábu obstarat stovky podvyživených statistů. Když odhlédnu od těch spokojených, naducaných tvářiček štíhlejšího vzorku současné populace, tak to bylo hodně dobré. Výborný Jirka Mádl a vynikající volba s Clemence Thioly. Konečně jsem se dočkal krásné mladé francouzské herečky. Už jsem se bál, že definitivně vymizely. Nesedlo to tady pro změnu Ondrovi Vetchému, ale není každý den posvícení. Milé překvapení. ()