Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

tomtomtoma

Zajímavá gangsterka plná napětí. S útěkem vězení, s velkolepou loupeží s precizním plánem. Ale dopadení hlavních viníků díky znuděnosti a jisté vzpouře jedné ženy. Vrah a lupič Roger Sartet (Alain Delon) je vysvobozen z vězení sicilskou rodinou Manalesových. Hlavou rodiny je Vittorio (dobrý Jean Gabin), dále jeho synové Aldo (Yves Lefebvre) a Sergio (Marc Porel) a dcera Theresa (Karen Blanguernon) s manželem Luigim (Philippe Baronnet) fungují jako dobré zločinné uskupení. Rušivým elementem je Aldova žena Jeanne (Irina Derrick), která se jen velmi neochotně přizpůsobuje pravidlům rodiny. Ti všichni ještě za přispění bandy amerického Itala Tonyho Nicosii (Amedeo Nazzari) připraví a provedou velkolepou krádež šperků při jejich převozu z Říma do New Yorku. A samozřejmě inspektor Le Goff (dobrý Lino Ventura), který chce dopadnout Sarteta za každou cenu. Akce se zdaří, ale protože vypluje napovrch styk mezi Rogerem a Jeanne, která ho na protest svedla, hrnou se dopředu emoce. A přichází tím i dopadení rodiny Manalesovy a smrt Rogera. Napínavá kvalitní gangsterka. ()

pakobylka

Velice důkladný příběh ... jeden z těch, který neuhýbá - a neodpouští. Zná hodnotu karet, s nimiž hraje, a je připravený zaplatit ... pokud usoudí, že je to nezbytné. A jelikož se v podstatě jedná o takovou skoro až rodinnou záležitost, kromě ryzího pragmatismu nejsou vyloučené ani emoce ... a potom ... potom se ovšem cena může vyšplhat HODNĚ vysoko. Tak se dívejte ... je jedno, na čí straně budete stát, osud svých hrdinů stejně nezměníte. ()

c.tucker

Naprostá lahoda, jak obsazení, hudbou, napínavým dějem, ale i dalšími aspekty. Tohle je film ze staré francouzské krimi-školy. Naprosto jsem byl ponořen do děje a vůbec jsem si neuvědomoval jeho délku. Škoda, že už se takové filmy netočí. ()

mortak

Nejpodařenější ze všech Giovanniho scénaristických pokusů vdechnout brakovým kriminálkám život. Verneuil pak udržel relistický pohled, herci jsou skvělí, a celé to působí kompaktním dojmem. Je zajímavé, jak se málokdy podaří správně namíchat cocktail jménem francouzská kriminálka. ()

otík

Alain Delon se tu představuje v hlavní roli padoucha uprchlého z vězení, dokonce vraha dvou policajtů a dostává se do rodiny postaršího, o to ale více schopného patrona rodiny, která si nic nezadá s pravou mafiánskou (jen s tím rozdílem, že oni nechtějí zabíjet). V plánu je krádež vzácných šperků. A do toho samozřejmě poctivý polda, který chce stůj co stůj Delona dostat zpět do vězení. Zajímavý konec kazí jeho rychlost. Hudba: Ennio Morricone ()

Radiq

Venturně gabénovsky delonoidní film, kterej baví a je dobrej, ale posral si to u mě svým koncem typu "utneme to". Gabin z nich vyniká nejvíc jakožto moudrá a vědem zhlodaná hlava rodiny, Delon jako libovej frajírek je spíš lákadlo pro ženský a Lino, toho moc nemusim, ten se spiš měl dat na kladeče lina... ()

vesper001

Jediné, co lze snímku vytknout, je, že v divákovi vzbuzuje nesplnitelné přání – ústřední trio je totiž natolik sympatické, že úspěch přejete každému: Vittoriu Manalesovi, aby se dočkal důchodu a prožil jej v klidu a bohatství se svou rodinou, komisaři Le Goffovi, aby Sarteta chytil a Sartetovi, aby ho Le Goff nechytil… (více zde) ()

andrii

Zlanaří i vás. Charismatické trojspřeží hereckých titánů (slovy Michela Audiarda "Starej, Talián a Kluk"), lákadlo zápletky poctivé francouzské krimi školy pod "učitelskou" taktovkou Henriho Verneuila s přídechem letargických záblesků a úderných westernovských tónů Maestra Morriconeho. Tři "jezdci" v gangsterské partii. Jean Gabin jako Don Vittorio, autoritativní majordomus, profesionální matador a nekompromisní vládce podsvětí, který svým "corleonovským okem" bdí nad rodinným podnikem i krbem, ctí tradice a připravuje plán vskutku megalomanský. Vrt do zlaté žíly - blyštivý lup plný překvapení... Ostře řezané rysy inspektorské "Nemesis" Lina Ventury, jeho nezapomenutelné " (ne)bogartovské" cigaretové etudy a švihácké fešáctví donchuanského lupiče a zabijáka Alaina Delona, v duchu doby kráčejí ruku v ruce s atmosferickým glamourem, "sprintují" v úsporném vyznění modu operandi tady a teď. Ale ano, ano, Alaine, takhle to končívá, takhle to dopadne, když neřeknete NE tělu ženy svého "přítele." ()

flyboyeda

Absolutne cista forma, Gabin nejvic stylovy. Ventura a Delon rovnez precizni. Vyraz tvare tu hraje prim. Skvely klenot zanru s minimalistickymi ale naprosto dostacujicimi dialogy. Jasny dukaz mistrovskeho citu Henri Verneuila pro rezii. ()

A.Beech

Alain Delon + Morricone a jeho nezabudnuteľná ústredná melódia + ďalšie 2 francúzske herecké legendy. Z filmu dojem veľmi dobrý, ale predsa len pri takomto potenciály, som očakával 5*. Ale rozhodne odporúčam. Hlavne ak máte radi také tie staré krimi (a ešte k tomu francúzske). ()

senor

Hvězdné obsazení, ale jen průměrná kriminálka. Verneuil se snaží kopírovat Melvilla, ale nemá na to. ()

Endyis

Vyníkající plejáda herců (hlavně dva obrovský velikáni Jean Gabin* a Lino Ventura*, samozřejmě také Alan Delon*) v typické francouské mafianské dobře režírované* kriminálce doplněné skvělou hudbou* jedné z legend filmových skladatelů Ennia Morriconeho je jak jinak než za pět hvězd. ()

noriaki

Tři těžké váhy francouzských kriminálek, propracovaný scénář, dvě hodiny filmového pásu a navíc Ennio Morricone. To je sestava, se kterou film ani nemohl dopadnout špatně. A pochopitelně nedopadl, i když si myslím že z ingrediencí které měl režisér k dispozici, se dalo ukuchtit něco mnohem delikátnějšího. Nechápejte mě špatně, Sicilský klan je pochopitelně výborný, atmosférický až hrůza a pořádně napínavý. Pochybovat o umění trojice Jean Gabin, Alain Delon, Lino Ventura je pošetilost, a jediná otázka ohledně jejich výkonu mohla být na to, jestli mezi nimi někdo vynikne. Přesto přese všecko mi chyběl pocit že sleduji něco výjimečného, něco co by mě uhranulo tak, jako to umí filmy v nichž se tyto hvězdy vyskytují každý zvlášť. Možná to chtělo věhlasnější jméno na režisérské židli, nebo ještě delší stopáž aby lépe vynikly charaktery a jejich konflikt. Pořád se totiž nemůžu zbavit dojmu, že tady byla promarněna jedinečná šance natočit "Kmotra" o tři roky dříve, než ho světu představil Francis Ford Coppola. Místo toho vznikla "pouze" skvělá francouzská kriminálka. ()

JohnSmith

Stará dobrá francouzská kriminálka s vynikajícím Venturou, standartně výborným Gabinem a pro mě nesnesitelným Delonem. ()

Kalidor_

Kriminálka narvaná hereckými hvězdami té doby a výrazná, uhrančivá melodie Ennia Morriconeho dělají filmy nezapomenutelnými. ()