Piper Chapmanová byla připravena na spokojený život se snoubencem Larrym. Místo toho musí nastoupit do nápravného zařízení za deset let starý zločin – převoz peněz z prodeje drog. Tehdy chodila s drogovou dealerkou, která ji využila. Zvládne ustát pobyt mezi násilnicemi, prostitutkami a dealerkami v nekomfortních podmínkách, kde by měla strávit 15 měsíců? Piper Chapmanová se chystá do vězení, doma si užívá poslední večer. Před deseti lety chodila s drogovou dealerkou a převážela peníze, teď dostala 15 měsíců. Se současným snoubencem Larrym a dvěma přáteli pečou sele, později před spaním si ještě naposledy užijí. Ráno ji odváží do Federálního nápravného zařízení Litchfield ve státě NY, asi po dvou hodinách je Piper odvedena. Larry zároveň zjišťuje, že musí šek poslat do Iowy, aby měla Piper uvnitř nějaké peníze- do té doby si nic nekoupí. Piper dostává přidělené oblečení a prochází přijímacími procedurami, poté je převezena s dalšími dvěma vězenkyněmi k dalším procedurám jako je focení, zdravotní prohlídka a jakýsi pohovor, kdy dostává rady, jak tu přežít bez újmy. V průběhu také sledujeme vzpomínky- na přítelkyni dealerku, která Piper lákala, aby s ní letěla na Bali, zřejmě přes Brusel, poté na Larryho, jak ji na pláži požádal o ruku a také na chvíli, kdy Piper Larrymu oznámila, co se v minulosti stalo a co ji nyní čeká. Vězenkyně nové chovanky přivádí do cel či spíše pokojů, říká jim, jak to tu chodí. Pipeřina starší spoluvězenkyně se chopí slova a představuje jí ostatní, také jí dává nějaké rady a informace. Následuje vzpomínka, jak Piper čekala v Bruselu na letišti na kufr, ten konečně dorazil a ona vyšla ven, kde už byla přítelkyně dealerka Alex. V kufru převezla 50000 dolarů z prodeje drog. Piper absolvuje první večeři, do řeči se dá s jakousi Jonesovou, údajně slušnou ženskou. To se potvrzuje, přisedne si i jeptiška, která kdesi protestovala. Vcelku příjemný rozhovor trochu naruší Pipeřina spoluvězenkyně, ale spíše se jen popichují. Přichází také „máti“ Red, která rozdává zde sedícím jogurt navíc, dokonce i Piper jako nováčkovi. Ta děkuje a říká, že tu mají hrozné jídlo, následně zjišťuje, že Red vede kuchyni. Piper si jde poté zavolat, jde do kanceláře, kde si má vyjednat předvolbu a vyřídit nějaké papírování, nakonec dává na radu- hrozně brečet. Rychle se zadaří a dozorce/zaměstnanec ji skutečně nechá zavolat- na 2 minuty. Larrymu líčí, jaké to tam je, moc toho nestihnou. On jí podporuje, za dva dny má přijít na návštěvu. Úředník Piper poslouchal, a tak jí dá šampon a říká, že další ráno bude zaškolení. Piper jde spát, ráno jí budí starší spoluvězenkyně, která jí říká, ať si dá sprchu a jde na snídani. Piper si vyrábí z vložek žabky- nemá stále peníze. Po nových zjištěních ve sprchách jde jíst, tam rychle zjišťuje, že urazit Red nebylo zrovna dobré. Nachystala jí speciální „pokrm“, který se jíst rozhodně nedá… Musí do prádelny a za 10 minut má školení. Je toho na ní moc, musí ven, kde ji překvapí expřítelkyně Alex! Je to jen zjevení? (TV Prima)

Necrotongue

Po nějaké době jsem se rozhodl znovu podívat na OItNB, abych doplnil a případně upravil hodnocení. Hned u úvodní epizody jsem se nebavil tak dobře jako před lety, i když tím nechci říct, že by byla špatná. Jen jsem si díl pamatoval humornější, pokud jde o vězeňské drama, vítězí u mě Wentworth. 3*+ ()

ALIENka_

Zatím takovej díl na rozjezd, kde mě sraly předvšim ty sladký scény se snoubencem. Ale pěknej styl vyprávění a humor to napravujou. Navíc se nebojí ukazovat nahý těla, což se vídí tak v jednom z 10 seriálů. ()

PavelVanekArt

Jak taková věc může dostat sedm sezón nechápu. Flashbacky otravný, lidi v base až moc slušný, tampón v jídle málo krvavej. Nic pro mě. ()

Ryuuhei

A mě pilot docela zaujal! Seriál si podle všeho nebude na nic moc hrát a ponese se spíš na komediální rovině. Akorát ta hrdinka mi poněkud dost leze na nervy. No, zřejmě by to bez takového charakteru nefungovalo, takže se pokusím tuto skutečnost nějak přijmout. Těším se na další díl! ()

Griffith

Příjemně dospělácké, tvůrci se nebojí nahoty ani úchyláckého humoru, celkově jsem to ale čekal ještě víc břitké, přece jenom tu je například hodně sentimentálních ťuťu ňuňu scének se snoubencem. Taky je to super odvyprávěno, ale nejsem si jistý, jestli to zrovna vypráví o věcech, které mě budou bavit. Postavy a jejich problémy a rozhovory mě zkrátka zatím moc nezaujaly. Taylor Schilling je super. Nudné úvodní titulky s hroznou písničkou. Dám tomu ještě pár dílů a uvidím, co mi to řekne. ()