Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

Evanlyn

Zdá se to jako celkem hezká pohádka. Myslím, že patří k těm, které si vaše děti pustí jednou za rok o Vánocích. Nechápu vlastně proč je tak výdělečná. Není na ní nic tak neobyčejného jak všichni tvrdí ()

TomQ

Pěkné na pohled, vtipné (pobavil mě zejména sněhulák), příjemné, pohodové, odpočinkové. Písničky jsou docela fajn, ta ústřední je navíc hodně povedená a chytlavá. Docela nezvyklý je ale děj. (Pozor, následují spojlery!) Původně měla Elsa být klasicky záporná postava, ledová královna, která má "chladné" srdce a tudíž není schopna citů, natož lásky. Postupně ale tvůrci scénář měnili (a údajně k tomu velkou měrou přispěla i ústřední píseň - tohle prostě nemůže zpívat záporná postava) a nakonec z Elsy je vlastně kladná postava (rozhodně není zlá) a hlavní kladná hrdinka Anna se stala její sestrou. Ve výsledné pohádce ani žádné zlo není (OK, Hans, ale to se ani nedá počítat, protože je jako záporák odhalen jen na pár minut a předtím celý film jedná naprosto čiště a kladně) a není zde místo pro klasické pohádnové ponaučení a vítězství dobra (lásky) nad zlem. Uznávám, že to v každé pohádce být nemusí, není potřeba dělat vše podle stejné šablony, ale přesto to jako drobný zápor vnímám. Ono to totiž moc nedává smysl - proč je potřeba rozmrazit studené srdce Elsy? Tohle vždycky byla metafora pro zlou osobu. Příjemně mě ale překvapil závěr - všichni (po odhalení Hanse jako podrazáka) naprosto logicky čekají, že teda tou láskou bude horal Kristoff. A možná si stejně jako já také říkají, že je to docela hloupé, vždyť se skoro neznají a už je to láska až za hrob, která dokáže zrušit i mocnou magii. Jenže nakonec to kouzlo prolomí láska úplně jiná a více uvěřitelná... ()

Nereida18

Ledové království mi k srdci nepřirostlo. Tolik na úvod. Zaprvé obecné nadšení z filmu mi film ještě víc znechutilo. Zadruhé mě zklamal příběh. Ledovou královnu už odmala zbožňuji. Je to neskutečně nádherná pohádka. Bylo pro mě tedy neskutečné zklamání, že Elsa není lstivá drsná záporačka, nýbrž stále depresivní, nostalgická a až příliš dramatická královna, která ani sama neví, co chce. Její sestra Anna je zase naopak permanentně v optimistické náladě až to diváka vede v podezření, zda-li netrpí nějakou vážnou chorobou. Kristoff - "princ - klaďas" mi už od začátku připadal nevýrazný, bez špetky elánu, což je trochu ironické, když se ocitá vedle šíleně optimistické Anny. Paradoxně mě zaujal princ, který se do Anny zamiloval. A on se z něho stal lotr... (začínám se podezřívat, že mě zaujmou vždy jen lotři... asi šestý smysl). Příběh prakticky o ničem. A jelikož jsem se těšila na zlou královnu, která zde nebyla, bylo to pro mne zklamáním. Hlavně, když si člověk uvědomí, že jediný záporák filmu, je ten princ (který se stane záporákem až na konci). Nicméně nehodlám brát iluze všem malým holčičkám, které si film zamilovaly. Ony zbožňují Annu, já zase Mulan, Růženku a Ariel... ()

Adam1408

Jedna z veľmi mála rozprávok, ktoré nemám problém si pozrieť aj bez donútenia mladšej generácie. Najmä Let it go je naozaj vynikajúca pieseň a tá šupa, čo sa na jej konci stane z Elsy je niečo... Ale musí sa nechať, že dej veľmi predvídateľný a jednoduchý, ale ved tak to pri rozprávkach pre deti má asi byť. ()

danatr

Jen 2 *. Mohly by být i 3, ale to "vytí" ústřední písně, to se prostě nedalo vydržet. JInak klasicky americko-disneyovské. ()

d.p.1

Pokud pominu ty části pro děti, co se obsahu týče, je to jeden z nejlepších animovaných snímků, co jsem kdy viděl. Jsem rád, že se natáčí i filmy, kde není nikdo jasně jen dobrý, kde se i lže, kde věci nejsou tak šablonovité, kde není dopředu jasný výsledek, kde se na konci ukáže na čem záleží a nejsou to taková ta klišé, na kterých pak vyrostou jedinci s černobílým viděním světa, jak kdyby trpěli borderline poruchou. To je dobré, ten je hodný a ten je špatný. Špatný lidi maj všichni tyhle vlastnosti a dobrý mají tyhle. Tak vznikají legendy o ideální oběti a jasné struktuře osobnosti těch "zlých" a cokoliv jiného pak tito lidé nechápou a sami se zahrnují do kategorie "těch dobrých a chytrých". Jak úžasné je, že se i malým dětem ukazuje tak sympatickou formou, že takhle to nefunguje a že jsou věci složitější, že věci jako vnitřní depky ničí dalekosáhle životy lidem v okolí a je to problém. Podobně jako Shrek, je to opravdu geniální dílo a nic míň, než plné hodnocení dát ani nemůžu. ()

Ivank@

Pro mne jedna z nejlepších "disneyovek" (ne-li ta vůbec nejlepší) 💙. Nádherné animace + hudba a líbí se mi i tím, že je tak trochu feministická - z velké lásky Anny se vyklube vypočítavý padouch (kéž bych tuto pohádku viděla jako malá, mohla mne připravit na pár nepříjemných překvapení a vystřízlivění z reality 😐), k rozmrznutí Anny není třeba polibek a láska prince/muže jako obvykle, ale objetí a láska sestry.. My heart isn't frozen anymore! 😘 ()

T.O.M.

Jedna z nejlepších disneyovek. Výborně zpracovaná výtvarně i huděbně. Dokazuje, že děti lze upoutat i klasickou pěknou pohádkou. Narozdíl od jiných se nesnaží být za každou cenu cool a přesto zisky z ní dokazují, že se líbí víc, než cokoliv jiného. ()

Raichu.Cz

Tohle je už trošku slabá Disney pohádka :/ Moc přehnaná hudba, grafika v pohodě, dabing taky v pohodě, příběh zajímavý. Jako zas tak špatná pohádka to není dá se na to v pohodě koukat. Za mě 60% ()

desperite

Sice výborně natočené ale chyběl tomu vyloženě nějaký moment překvapení. Co se tyče zábavy, tak ta se kromě pozitivně naladěného sněhuláka Olafa, příliš nekonala,. Uvidíme co přinese druhý díl, tady ovládlo spíše lehké zklamání. ()

Warmachine69

Nutno podotknout, že FROZEN byl poslední film na seznamu mého “Disney Maratonu” a po tom co jsem viděl všechny filmy za sebou (toy story, auta, příšerky sro.... atp) tak nezbývá konstatovat, že Frozen je ze všech titulů bohužel nejslabší. “Muzikálové” pojetí filmu zrovna nemusím ale moc mi to většinou nevadí. Bohužel mě osobně přišel soundrack u Frozen až otravný. Jinak samozřejmě to nabylo zase tak špatné a pro děcka to určitě stačí. Proto tři hvězdičky. ()

JJ23

Toto je skutečně krásná a příjemná pohádka. Taková, kterou mohou mít maminky i tatínkové obzvlášť rádi, když si při nich odpočinou i se svými dětmi. Je však tato disneyovka taková unikátní a výjimečná? Spíše ne ... Jsou písničky zvlášť vynalézavé nebo až tak odlišné od všech bezpočtu jiných filmů Disney? Podle mě ne, ale jsou poutavé a a dobře se hodí se k filmu. Například jen taková píseň "In Summer" se sněžným mužem v létě je opravdu roztomilá, a pořádně chytlavá: smile: ( "Approved by kids")! Když už vzpomínám děti, tak jsem reálně přemýšlel nad natřených dětského pokoje na modrou, nakolik převládající modrá barva během celého filmu měla opravdu konejšivé účinky na děti. Nakonec toto mi jen potvrdilo fakt o barvách a jejich vlivu na náladu člověka, který jsem četl v minulosti. Ok, ale zpět k filmu ... Kromě krásných scén se mi líbil i proces, kterým prošla Elsa, ledová královna a Anna, její sestra. Elsa není špatná královna, ale někdo, kdo se snaží chránit ty, které miluje, bohužel nesprávným způsobem. Annina dobrota se nezakládá na čisté dobrotě, ale na nezkušenosti, která se obrací proti ní. Obě postavy musí najít způsob, jak chránit lidi kolem sebe a najít lásku založenou na zralé důvěře a zejména porozumění. Avšak mou nejoblíbenější postavou je Olaf, který má rád teplé objetí - celkem vtipné protože je sněhulák, ne? : D Doporučuji tuto pohádku pro všechny malé děti a všechny fanoušky Disney. Režisér skutečně vybral ten správný hlas Anny a Elsy :)) Je to opravdu krásný příběh! ()

Vesprem

Videla jsem tuto pohadku letos poprve se svoji triletou dcerou. Dcera se do pribehu zamilovala a tak jsem ho videla nekolikrat. Je to pohadka a tak k ni pristupuju a musim rict, ze jsem byla prekvapena, ze jsem se bavila. Jednoduchy pohadkovy pribeh s nadhernou muzikou. Trochu mi vadi animace, hlavne postavicky z profilu, ale detem to neva a pro ne pohadka o dvou sestrach, ktere najednou stoji proti sobe, ac jsou obe hodne a milujici hlavne je. Byla to prvni Dsneyovka, co jsem videla, asi brzy budu nucena videt dalsi, ale rozhodne jsem byla spis prijemne prekvapena. ()

MrdDoHrnce

nemám rád dysnyho. s nasilim nemam nikdy problemy ale tohle... odporny, hnusný gör. fuj. styedim se za to, že jsem sa na tenhle eksplicitní hnus vůbec zvažoval podívat. po pětzi minutách vypnutz ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood