Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

aDancer

Pohádka, která se z klasických Disneyovek poněkud vymyká - hlavními postavami jsou dvě dospělé dívky, z nichž jedna se tak trochu tváří jako záporačka, (ale ve skutečnosti jí není) a pak je tu druhá, Anna, se svýma dvěma nápadníky, kteří dlouhou dobu ani jeden nevypadají, že by si zasloužili něco špatného. Ale jak už to u pohádek bývá, někdo musí být dobrý, aby mohl přemoct ty zlé, (což se mi na pohádkách líbí, od toho to jsou pohádky), jenže tady si malý divák poměrně dlouho nemusí být úplně jistý, kdo je kdo. Nejsem si jistá, jestli je to dobře nebo špatně, ale každopádně je to něco trochu nového a na konci se vše osvětlí a přece jenom to skončení jako klasická pohádka. A nesmíme také zapomínat na poměrně vydařený soundtrack (u mě je na prvním místě písnička Let it go, která mi zněla v uších ještě dlouho potom:), když to tak shrnu, tak film hodnotím určitě kladně, ostatně jako většinu známých Disneyovek. ()

Potrat

Byly jednou dvě malé, rozmazlené,hnusným hlasem obdařené, pipky.Pipka číslo 1 měla bílé vlásky a byla chladná až z toho přímo mrazí (a to vše doslova,chichi) .Pipka číslo 2 byla pravý opak pipky číslo1 (a to po všech směrech). Pak tu byl ještě supermegaultrahomoduper drsný seveřan. A samozřejmě nemohu zapomenout na živého sněhuláka, který zřejmě jel na kokainu. No, a tyto postavy, milé děti, žily ve zrádném, temném světě, jménem Pičoland. Zápletka, která se tu rozehrála, měla hloubku jak kunda padesátileté prostitutky. To vše navíc doplňoval opravdu zkurveně hnusný zpěv, protože kdo nezpívá s námi, toho kurva zamordujem. Ale abych tu jen neustále nenadával, musím uznat, že tato srajda měla i své světlé momenty, například konec, ten byl kurva parádní. ()

Trucker

Olaf je poměrně originální "užvaněný společník", ale jako celek to není nic moc. Prostě jen další variace na příběh rozkolů v královské rodině, sporů a jejich důsledků, možných návratů a "true love kiss". Už by to pro dalších 500 animáků chtělo nějaké nové schéma. ()

Lubess.Knopp

Čekám na signál ,ten z nebe nepřichází a tak čekám dál ,letím ke hvězdám ve dne je nevidím a v noci nevnímám . Jako když neberu že Elsa má lepší schopnosti než nejsilnější mutant Apocalypse ,tak to bylo vcelku fajn. Ale muzikály nic pro mě ()

Kinepa

Musím uznat, že se to mají rádi i moji synové, ale je to docela slabé ... pozitivní je snad jen sněhulák Olaf. ()

Bublushka

Ledové království má vše, co máme na Disneyovkách rádi a k tomu i něco navíc. Po dlouhé době byl pojat příběh, který není klasickou pohádkou upravenou do Disneyovského stylu, ale něco poměrně nového. Hned od začátku filmu vlastně člověk neví, co se bude dít a příběh začíná být napínavý v prvních minutách a dost brzo i drsný. Dílko mě překvapilo a to moc příjemně, baví stále dokola a jeho mistrovsky odvedené písně uvíznou na dlouho v hlavě(ty v anglické verzi, samozřejmě, česká se bohužel moc nepovedla). Děj se stupňuje a graduje a po dlouhé době i překvapí,-přerod Hanse jsem fakt nečekala, stále jsem tomu nechtěla věřit, a konečné vyvrcholení, kdy zvítězí jako vždy láska, ale teď pro změnu sesterská(což se v pohádkách moc neobjevuje) a to vše i s příjemnými postavami a nejednou vtipnou hláškou, která rozesměje pokaždé, dělá z Ledového království dokonalou a nezvyklou podívanou. Tvůrci Disneyovek prostě ví jak na to a po těch letech dokáží i překvapit. ()

sasenka1980

Krásne ľadová rozprávka s horúcim srdcom. Milujem takto ladené filmy, ktoré potešia dušu dospeláka rovnako ako rozžiari oči každého dieťaťa. Postavy sú zábavné, duchaplné, milé, ale zároveň v sebe majú veľa chýb, aby ukázali, že nikto nie je dokonalý či neomylný, ale dôležité je byť sám sebou a ísť za svojimi túžbami a láskou. Pesničky sú neskutočne chytľavé, pospevovala som si ich ešte týždeň po návšteve kina. Aj keď má rozprávka veľký úspech a strhla sa po nej marketingová mánia, vôbec mi v tomto prípade ten komerčný charakter nevadí a vďaka nemu môžem pri každom pohľade na poháre, zošity či vetrovky s Elzou alebo sladkým Olafom spomínať na tento úžasný film. ()

DobraVila

Milujem Disneyovky. Všetky. K tejto som sa ale najskôr stava veľmi skepticky, predsa roky pokročili a ani Disney už nie je presne tým čím býval. Progres však nie je vždy negatívum, najmä prihliadnuc na tie nádherné animácie a prekrásnu ľadovú krajinu, ktorú vytvorili. Tiež oceňujem novú myšlienku - ostať sama, bez chlapa, nezamilovaná, neznamená, že si menej, dokonca môžeš byť kráľovnou! Elsa je dokonalým stelesnením dnešnej ženy - samostatná, emancipovaná, nezávislá - a predsa nie úplne opustená. Taktiež je dobré, že sa upustilo od klasickej rozprávkovej myšlienky, že láska na prvá pohľad neexistuje a že človeka treba najprv spoznať. Dobrá práca Disney! ;) ()

bratr_jezek

Známá mrazivá postava královny ledu a sněhu z pera pana Andersena byla taky někdy malá. Tak by se dal uvést příběh dívky, která pouhým dotykem produkuje zimu. Má milující rodiče a mladší sestru, která je tímto "čarováním" nadšena. Jenže pak přijde tragedie, odcizení, tlak okolí a z Elzy je "monstrum" a štvaná zvěř, která prchá do hor a zde si buduje své ledové sídlo. Aby z ní nezůstalo jen strašidlo pro děti a přízrak unášející sirotky, je tu její mladší a bláznivější sestra Anna. Potenciál tedy příběh má, bohužel má taky spoustu nevysvětlených míst (např. hned to hlavní, proč je Elza taková "chladná"), mladší Anna vám za chvilku poleze na nervy, mužská část hlavní čtyřky je dost nevýrazná a humorné postavy (cynický sob a bláznivý sněhulák) moc nefungují. Chytlavá ústřední píseň vše nezachrání, takže bohužel místo nálože nějaké klasiky či kultu jen běžná průměrovka. ()

Mirešák

Už jsem si z Disney a jiných pohádek zvykl, co předznamenává romantická písnička mezi princem a princeznou, či jaké chování očekávat od čarodějnice, která si v jiné písničce libuje v plné síle své kouzelné moci. O to více mě potěšilo, že tenhle děj ale tak plochý a předvídatelný zkrátka není. Postavy jsou srozumitelné, ale zdaleka ne černobílé. Disney sám podkopává svoje klišé, aby nakonec předvedl rozuzlení, které je sice v souladu se základním pohádkovým principem o "lásce", ale narozdíl od jiných pohádek zde tento princip dává smysl. Tento konec nemám jak (oproti třeba Na vlásku) zkritizovat za "falešnou šťastnost". Někteří příběh Frozen kritizují, ale já na takhle rozumnou pohádku čekám od dětství... P.S. Srdce se snadno změnit nedá, ale hlavu lze přesvědčit. ()

LeuskaR

veľmi slabé, čakala som viac. 3/4 filmu sa prespievalo, humor žiadny, keby tam nebol ten snehuliak, nie je tak nič zaujímavé ()

Lur

Miluju muzikálové animáky. Tady jsou opravdu nádherné písničky, originální zápletka (ne stokrát obehraný námět), kouzelné hlavní představitelky - která z holčiček by nechtěla být aspoň na chvíli Elsou..;-) (Sebe mezi ně počítám..:-D ) Lehkost, něžnost, dojemnost i vtip, nádherné ledové scény..Tahle pohádka mě zase po dlouhé době hodně oslovila.. ()

Drslw

Celkom pekná a originálna variácia na tému Ľadová kráľovná. Chýbali jej však silný príbeh a nejaké ozajstné napätie. Na druhej strane, vďaka tomu je totálne vhodná pre deti... :) ()

Killy

Ja nevim...pohadka je to krasna, animace povedena ....ale nejsem z ni tak unesena. Je pravda ze pribeh je originalni a dve princezny jsou fajn ale pro deti je zapletka slozitejsi a celkove..nevim ale deti po tom sili takze nemuzu nedoporucit. Za me ale jedna z tech horsich. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood