Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

KeiGe

Nejvíc přeceňovaný film, aneb co dokáže udělat dobrá reklama. "Prostě když řekli, že to má být super, tak to přece je super...!" S Tangled naprosto nesrovnatelné. ()

Radek273

No, potenciál byl, ale bohužel...žádné nadšení se při koukání nedostavilo. Přitom děj by byl mnohem lepší, nicméně rejža ho posunul takovým směrem, že návrat k nadějnému začátku byl tímto ztracen. Ani rádoby směšný Olaf byl v mnohých případech spíše trapný, než legrační. Jediné co celkový film trochu zachránilo jsou písničky, avšak ani ty (s ohledem na jejich četnost) nedokázaly zázraky. Holt, někdy se to prostě úplně nepovede,no. ()

Standey

Patrně nejlepší animák jaký jsem doposud viděl. Jen jen velmi málo těch, které mě rozbrečí, ale Frozen má úplně všechno. Zápletku, příběh, vtip, emoce, super hudba a happyend. Krása ()

Ronkar

Nesrozumitelný mišmaš děj, který nemá moc hlavu ani patu. A to bez ohledu, že u pohádky člověk přivře voko, někdy obě. Animace fajn, ale poselství zvláštní. Slabá Disnejovka. V rámci těhle pohádek s hlavní hrdinkou pořád vede Na vlásku. ()

falcko88

Olaf to tu zabil. Hlášky, ktoré používa pobavia. A ako to už býva v reálnom živote, aj tu sa objavuje scéna kde chlap nemá odvahu a premárni prvotnú šancu na získanie možno svojej vyvolenej. ()

HellsAngel

Ja tým pesničkám v rozprávkach asi nikdy neprídem úplne na chuť. Najmä ak sú do výsledného celku zakomponované tak nevyvážene ako v prípade Frozen. Prvých 20 minút je to takmer nepretržitý koncert, ktorý veľmi rýchlo odbije všetky povinné náležitosti úvodu, aby mohla hlavná zápletka v neskoršej fáze vygradovať. Zvyšok filmu má ale omnoho lepší spád a humorné momenty striedajú scény plné dramatického náboja, ktoré sú už len sporadicky doplnené o hudobnú vsuvku. Príbeh má celkovo skvelú pointu a v jej pozadí je niekoľko pekných myšlienok, ich prevedenie je ale nedotiahnuté. Len máloktorý moment vo mne zanechal silnejšiu stopu. Samotná nosná idea filmu je síce naozaj skvelá, dala by sa ale spracovať omnoho lepšie. Avšak už len kvôli Let It Go a Olafovi som rád, že snímka vôbec vznikla. ()

Ace.A.T.L.

Připoměl jsem si to a musím sám se sebou souhlasit, že to je super pohádka. Taková správně pohádková a přitom i novodobá. Písničky jsou prostě chytlavý, jako blázen a "Let it go" je pořád špička. Nemůžu si pomoct, za mě jsou to slušný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

PanPyzamo

Ledové království je animák, který vypráví o dvou holčinách. Těmi dívky jsou Anna a Elsa. Co se s němi bude dít nebudu rozepisovat, abych se vyhnul spoilerům, ovšem můžu jen říct, že je to úžasné. Animace je nádherná a písnička Let It Go snad proslavila celý film. Další písničky sice nejsou špatné, ale bylo jich zbytečně moc a teď menší spoiler. Hlavně na začátku, kde jedna z postav běží otevírat okna si myslím, že bylo naprosto zbytečné z toho dělat písničku, ale co. Jinak se jedná o skvělý animák, který doporučuji. 7,5/10 ()

JokerBaby

Krásna rozprávka o princeznej ktorá ma nadprirodzenú schopnosť. Môže to byť pre ňu výhoda ale aj prekliatie. Čoho sa totiž dotkne premení sa na ľad. Ľudia v obci sa jej začnú báť tak odíde žiť ďaleko do hôr kde žije a smúti sama. Jej setre to príde ľúto a vydá sa za ségrou do hôr aby je prehovorila sa vrátiť späť domov. Príbeh je plný akcii zo zasnežených hôr ktoré pobavia malých aj veľkých divákov. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

JesterKruger

Abyste pochopili, tak tyhle animované filmy hodnotím většinou z pohledu dítěte, protože pro koho jsou tyto filmy určeny? Pro děti. ()

Lilith03

Kouzelná Disneyovka, která pobaví, obsahuje nádherné písně i dabing (v originále i české verzi) a pro děti je taky atraktivní. Olaf je příjemná vsuvka pro úplně nejmenší, ale dodává pohádce něco navíc. Ledové království je moc hezky animované, příběh se mi líbí a stejně tak vibe toho místa. Jsou zde ovšem velké mezery v příběhu, které mě nutí dát o jednu hvězdu níže. ()

PTuranyi

Úžasne vizuálne natočená rozprávka plná drobných gagov ako sme už od štúdia Walta Disneyho zvyknutý. Príbeh o pravej láske zahalený do konfliktu vo vzťahu dvoch sestier. Ktorého možno neočakávaným rozuzlením, nie je láska medzi Annou a Kristoffom ale práve medzi sestrami navzájom, o ktorý išlo od začiatku. Žiaľ dojem kazí prirýchla zmena princa Hansa na zloducha, predsa len jeho počiatočné správanie nedávala veľa náznakov, o jeho skutočnom charaktere. ()

swenyx

Okay, jsem dost mile překvapen. Většinou mi přijde že v animácích jsou ty muzikálové části úplně navíc, ale tady byly dokonalé. Skvělý písničky doprovází celý film a podobně jako ve Lvím Královi i jeden z mála animáků, který to využil dobře. Ve výsledku se sice nekoná žádná revoluce a jede se dost podle ověřelých konceptů, ale dokud toho nejsou mraky, tak vlastně proč ne. Já se bavil a kromě Elsy, Anny a Krisroffa tu byl i na odlehčení Olaf, kterej byl taky fajn. ()

Viero

Za mě jedna z nejlepších pohádek posledních dvou dekád. To, co byl pro nás (gen y) Nekonečný příběh, to je pro současné děti Ledové království, včetně chytlavé ústřední melodie. Totéž platí pro druhý díl, který krásně objasňuje vše nevyřčené z prvního dílu. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood