YURAyura

4/10 - Mno, po technicke strance neni co vytknout - je to animace jakou jste opravdu jeste nevideli, to je pravda. Ale co ten zbytek? Prece nemuzu diky squele animaci, ktera je misty naprosto zbytecna a dlouha - stejne jako u drtive vetisny jinych soucasnych hranych filmu - zabery jakoby vypadly z inter serie Need For Seed ;]]. Spousta hluchych mist, kde se dej sine jako Velorex na zpatecku, z klise by si scenarista mohl strihnout na slusivy zimnicek a ty morality potazmo vystoupeni Schumiho? To je snad jeste horsi nez jizda policejniho reditele 190km/h.... za 2 body ehm Hwezdicky. Kazdopadne amici po Route66 porad jezdi, ale kupodivu i po dalnicich jezdi DOST pomalu, jelikoz mistni benga jsou na speeding pomerne dost vysazeni cihaji tam temer za kazdym mostem/nadjezdem s radarem - hura za chvili to tu mame taky... ()

PogoJoe

Abych se příliš neopakoval s chválou: i pro mě skvělá zábava. Veselé, hravé, roztomilé. Ale ještě bych chtěl zdůraznit velmi vydařený český dabing. Především Petr Novotný jako Burák byl stoprocentně lepší než originál. O výborném dabingu dalších včetně Bolka Polívky, kterého jsem snad dabovat ještě nikde neslyšel a stojí to za to - to se povedlo... Traktory v čele s Frankem rulez! ()

decouble

Asi nejdětinštější a nejsilněji moralizující film od Pixaru. Ale závěrečné titulky mě natolik rozesmály, že to pořád ještě stačí na 4*. ()

MATADOR

To mi podrž vejfuk, tohle byla parádní jízda! Příběh Bleska McQueena se mi vskutku líbil a už dlouho jsem se takhle neodtrhl. Opět velmi krásný námět, který je vyšperkovaný o skvělé postavy (tedy vlastně auta - celá "rodinka" z Kardanové lhoty je báječná). Hlášek nám zase napršelo jako po dešti (hipízáckej kravál, infarkt řídící jednotky ad.) a navrch dostanete stádo splašených traktorů zdarma. Jedna z nejlepších PIXARovek, co jsem, kdy viděl! * * * * * . Vynikající ozvučení a ani nachvili se mi z toho nezvedla nádrž ;-) ()

Sigurd

Odzbrojující záležitost! Ne, příběh Bleska McQueena neomračuje originalitou. Zápletkou dokonce ani nevybočuje z rámce „ať to pochopí i ten nejzabednější předškolák“. Tím však diskriminace světa dospělých končí! Kochejte se skvělou animací, bavte nad břitkými dialogy a vydařeným auto-slangem či objevujte vtipné odkazy, a nebo nejlépe vše dohromady. Za vyzdvihnutí nepochybně také stojí velkorysé množství detailů, kterých si všimnete až na vícero shlédnutí. Hmyz jako malá autíčka. Tenhle svět nadupaných sporťáků i rezavých kraksen prostě žije. Nejlepší postavička, pardón auto? Luigiho vysokozdvižný vozík. Auta jsou cool jízdou, která nemůže nudit. ()

stration

Pixar nechybuje, Pixar je neomylný. Co k tomu dodat. Opět potěší "vedlejší role" Bleskových pomocníků, zvláště pak vysokozdvižňák, který to při závěrečných závodech natře profíkům. ()

swed

Nejslabší Pixarovka. Přitom úvodní závod má všechno, co si od startu animovaného filmu představujete: perfektní animaci, vtípky, dynamiku a velká očekávání věcí příštích. Pak to ale přijde, tempo se zpomalí a téměř celou první polovinu (film má 2 hodiny!) sledujeme nepřekvapivou zápletku, ve které se ztrácí i ty podařenější gagy. Je to škoda, protože jakmile se vyprávění přehoupne do své druhé poloviny, film znovu chytí druhý dech a dostává se do známých kolejí, díky kterým je Pixar králem současné animované produkce. Náhle tak vynikne vymazlenost a láska, s jakou si tvůrci se svým dílkem pohrávají. Originalita některých scén je zjevná (noční výprava za traktory), ty další pak závisí pouze na vaší pozornosti (automouchy). "Auta" sice představují po scénáristické stránce krok zpět, nicméně je to stále zábavná a svěží podívaná pro celou rodinu. 7/10 ()

katuska138

Dostat do kolen i toho, koho auta zajímají asi tak jako pětileté dítě zajímá globální oteplování, tomu říkám umění. Pixar a jeho nadčasovost je neuvěřitelná. ()

CageDepp

Auta mě nikdy nebrala, ale tohle se mi líbilo...Nenašel jsem chvíli kdybych se nudil...O trochu víc humoru tak dám pět hvězd. ()

Colby Sawyer

Nejen nejlepší animák všech dob, ale hlavně můj nejoblíbenější animák. I s obří lupou se nedá najít jediná chybička. Originalita nadchne. Takto ztvárněná mluvící auta jsou geniální. Koho nepobaví plašení traktorů není normální člověk. Příjemný příběh s morálním ponaučením. Tomu všemu kraluje vynikající animace. ()

dom156

Máme tu snímek z takové klasické šablonky, jak se z floutka stane fajn kluk (ano já autíčku Blesk McQueen říkám kluk a basta). Prvních asi 15 minut mě nebavilo, jelikož jsem byl hozen do děje bez nějakého úvodu. A přitom se nabízí krásný začátek filmu, jak se Blesk vůbec k závodění dostal, myslím si, že by to mohl být fajn prvopočátek. Grafická stránka je na úžasné úrovni a s vykreslením nejmenších detailů, jako například mouchy v podobě malých autíček. Konec nám brnká na struny citů, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Doporučuji. ()

major.warren

Můj milovaný animák. Na Autech jsem vyrostl. Dodnes miluji hlavní závodnickou trojku King, Chick Hick a McQueen. Je to jedinečný film. Postavy Blesk McQueen, Burák a hlavně doktor Hudson byli mí dětští hrdinové. Kolikrát jsem tenhle film viděl? To nedokážu říct. I dneska se rád podívám. Je to vynikající příběh nejen pro děti. Hudba Randyho Newmana je výsostná a typ písničky. No, když se na začátku ozve skvostná Race a poté při jízdě do Kalifornie Life is a Highway nevím co mám říct. Je to super snímek a škoda, že Oscara za nejlepší animák nedostal. Jeden z nejlepších animáků. Owen Wilson a Paul Newman v původních rolích aut, prostě hvězdné obsazení a i dabing se povedl. Miluju všechny scény se závoděním a nejvíce asi tu, kdy doktor Hudson zkouší své staré pneumatiky. To je dokonalost a nejsilnější scéna celého filmu a samozřejmě finální scéna v závodu, kdy Blesk odtáhne Kinga do cíle. U mě to nejlepší hodnocení. ()

kajas

Koukám, že budu jedna z mála, ale 100 % teda nevysolím. Tři čtvrtiny filmu jsem si pochvalovala maximálně tu naprosto geniální animaci, kterou dokáží jenom pánové z Pixaru, a výborný dabing (Macháčka a Polívku někde jenom slyšet je docela unikát ;), ten slovenský hlas dabující jednoho komentátora taky neměl chybu). Jinak jsem se docela nudila, příběh mě zkrátka tolik nechytil. Naštěstí přišel závěrečný závod a hlavně titulky! Ty mě z celé této pixarovky bavily díky parodii na jiné pixarovky nejvíc. Zatím tedy 60 %, ale příště půjdu třeba výše. ()

higuain

Luidži sledovat jen Ferári! Tohle je jedna z nejlepších Pixarovek, co jsem kdy viděl. Možná vůbec nejlepší. Tolik zábavy a emocí zabalených do úžasné animace, to se jen tak nevidí. ()

Aleee89

Tak nejdříve - na Auta jsem se nesmírně těšila - velmi příznivá recenze v Premiere, no prostě jsem byla natěšená jak malá holka a říkala si, že Pixar snad ani nic nemůžou zkazit. Jenže laťku už předtím nasadili hodně vysoko a zdá se mi, že tentokrát ji tak úplně nepřeskočili. Začaly se ozývat hlasy mých kamarádů, že ten film vlastně ani není tak úžasný. Dneska jsem to konečně viděla a můžu napsat svůj názor. Ta animace je naprosto úžasná, hudba taky skvělá, ale tím výčet superlativů končím. Příběh - jeho průběh a konec - to bylo jasné prakticky od začátku, tím u mě nezískali body, nijak se nepředvedli. No bude to asi tím, že Pixar se spíše snažil na poli grafiky a jaksi se domníval, že tohle všechny ohromí a zapomeneme, že ve filmu by především měl být skvělý a smysluplný děj a příběh! Ani auta jako hrdinové filmu mě moc nezaujala - není to tak roztomilé. Takže to shrnu: je to film, co by filmový fanda neměl vynechat. Je to film, který neurazí, ale rozhodně nenadchne. Film, který je spíše letní oddychovkou, letním hitem. Zkrátka nic převratného, ale alespoň se příště může Pixar pokusit vytvořit něco jiného a lepšího, ostatně, bude to teď mít po méně zdařilých Autech trochu snažší s tím přeskakováním laťky... ()

Tygrys

Po 40 minutách jsem si říkal, že je to jenom další průměrný animák viz Shreck a Doba Ledová, ve druhé polovině se z toho ale vyklubal nejlepší rodinný animovaný film, který se mi líbil víc než Úžasňákovi a Roboti. Nejlepší dvojku vytvořili Luigi a Guido (Piiiit Stooop), sympatický byl taky Mater, který tady zastával podobnou funkci jako osel ve Shreckovi. Více prostoru mohli dostat ještě hipík VW Brouk a vojenský džíp. Shumacher byl už jenom taková třešnička. Na 5 hvězd to ale pořád nějak není. ()

wipeout

Najlepší animák tohto roku, teda keď beriem do úvahy len Európu a USA. Hneď od začiatku si človek proste zamiluje autíčka a už ho ten hrejivý pocit nepustí do konca na animovanú produkciu neobvyklej 2hodinovej stopáži. Všetko to čo mi obvykle vadí sem zapadalo má. Skvelá zábava, najmä keď si uvedomím koľko veľa priemerných animákov mám už za sebou a v poslednom čase sa proste s nimi vrece roztrhlo. Čo sa týka kvality technického spracovania, pokiaľ do oka naozaj nebije tak to v tomto žánri vôbec nie je podstatné, ako príklad uvediem Karcoolku. No ani v tomto ohľade nám Cars nič nezostáva dlžný. Dokonca sa občas aj na povrchu etjto pokojnej hladiny vykrištalizuje aj nejaká tá myšlienka aj ke´d to vôbec primárnym cieľom nie je...tím najhlavnejším je zabaviť a dojať a toho sa nám dostáva plnými priehrštiami. 4,5* ()

Fanucci

Mně humor v tomto filmu přišel o dost lepší a zdařilejší než ve filmu Za plotem. Hlavně italské autíčko Guido je naprosto výborné!:-) Animace je také úžasná a poučný závěr o těch správných životních hodnotách neurazí. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)