Nerdvana

Naprostá klasika plná krutopřísnejch hlášek, postaviček, na kterých si smlsne dítě i dospělý a ta kreativita občas hraničí s genialitou. A důležitá věc - český dabing je zde těžce na úrovni. ()

O_Peki

Parádní jízda. Když vidím co tento film dělá s mýma dvěma klukama (2 a 4 roky), tak hodnotím ještě o hvězdičku více než jsem původně chtěl. Nehrajte si na dospělé a užijte si to. ()

TonoM

Asi nejlepší animák roku 2006. Lasseter, Ranfl výborná práce! Randy Newman se postaral o skvělou muziku OUR TOWN, která se stala oscarovým kandidátem. 80% ()

LencaN

Skvěle jsem se bavila a nejradši bych si to pustila hned znova. Jeden srandovní vtip za druhým. K tomu krásný příběh o mladém a nadějném závodním autě, kterému se do cesty připlete jedno ospalé městečko s jeho obyvateli, kteří mu ovlivní život víc než si mohl předtím myslet. Nej momenty - lekání spících traktorů na poli a blesková výměna kol italským "mechanikem" na závodišti. Při prvních záběrech na Bleska McQueena jsem myslela, že to bude sterilní nudná reálná animace, ale díkybohu jsem se mýlila. Sice ta autíčka měla pořád svoje křivky, ale lehce do toho byly vloženy prvky obličejů a znaků typických pro každého jednotlivce. To se mi moc líbilo, že každý byl přizpůsobený svému charakeru, postavě v příběhu, značce, zemi původu nebo prostě že to má být kočka, tak to je sexy porschinka. Auta mi přijdou jako další animák, který není pro děti. Nebo alespoň ty děti musí mít trochu přehled, odkud je Ferrari, jak funguje sponzorování závodníků, kdo je Schumacher, apod. Jedním slovem to byla PECKA. ()

mstychov

Vtipně podaný animák u kterého jsem se pobavila. Zaujal mě obzvláště svým dějem a pojetím. Takový animák i pro dospělé. ()

buchannon

Zápletka je sice dokonale okopírovaná z filmu Doktor Hollywood, i tak ale se jedná takřka o dokonalý snímek. Ale v tom případě nechápu takový rozdíl v hodnocení mezi těmito dvěma filmy, v čem jsou o tolik lepší Auta než Doc Hollywood, ano jsou lepší, ale o tolik určitě ne. ()

PanPyzamo

Auta snad musel vidět každý malý kluk. Tento animovaný film je prostě legendární. Naprosto neuvěřitelné, co Pixar dokázal vytvořit. Animace je nádherná a příběh je vynikající a soundtrack je mistrovské dílo. Hlavně tedy song Life is a Highway, který je prostě vynikající. Jelikož se chci vyvarovat spoilerům, tak vám víc asi neřeknu. Snad jen to, že Auta jsou klasika a pokud jste tento film ještě neviděli, tak to hned napravte. 8/10 ()

Heso

Jeden z mnoha filmů z mých dětských let, který se mi úspěšně vryl do paměti. Milovníci motosportu si zde zcela jistě přijdou na své, ale já až teď zpětně vnímám, že film zdaleka nebyl jen o závoďácích, kteří se ženou za Zlatým pístem. Film se tím pro mě stává o to krásnějším, velice hezky se dívá na příběh, kde se z namachrovaného, cílevědomého, mladého závoďáka Bleska Mcqueena a jeho chování ala “já chci do Dinoca, Nerezka je odpad, jsem sólista” stává pokorný sympaťák, který si začne vážit toho co má. Nejen mě dokáže naštvat, že závod nakonec vyhraje velice suprově provedený záporák Chick Hicks, ale přece jen na konci filmu i samotnému Bleskovi dojde, že v životě jsou i důležitější věci než plechovka v podobě Zlatého pístu. Život přece není jen o kariéře a trofejích! Je mi však líto, že si tohle tolik lidí v současném světě neuvědomuje. ()

NiksCZ

7/26 Cars (2006) - Nejlepší film z mé dosavadně nejneoblíbenější franšízy Pixaru. Film jako takový ale není ani zdaleka blízko dokonalosti. Příběh je vytvořen podle typického schématu ala: "Máme nesympatického, sobeckého ňoumu, přesvědčeného o vlastní dokonalosti (Ne, není to metafora pro Čínu). Ale díky náhodnému sledu událostí se dostane někam, kde se za nějakou dobu změní v dobráka věřícího v přátelství". To přímo nepotěší, ale ani neurazí, hlavně tedy díky relativně slušnému celkovému zpracování. Celý film příjemně plyne a téměř vůbec nebrzdí tak, aby vás začal úplně nudit. Postavy jsou, dle mého, takové sporné. Hlavního hrdinu jsem po dobu celého filmu nenáviděl, protože byl ze začátku hrozný "dick" a čím dál víc film plynul, tím se z "dicka" stával klišé, nezajímavý ňouma. Ale obyvatele Radiator Springs jsem na druhou stranu zbožňoval, chovali se tak, jak se mi to líbilo a všichni byli hrozně sympatičtí. A pak tady byli všichni kolem. Ti byli vcelku slušní a hezky vedli děj dál. Vizuální stránka se mi zase velice líbila, americký zapadákov kdesi v poušti vypadal absolutně dechberoucně a třeba úsek s projížďkou byl vyloženě vizuální orgasmus. A soundtrack je taky silnou stránkou a řekl bych i takovou divokou kartou celého snímku. Některé sekvence by bez takhle dobrého soundtracku nebyly až tak silné (Radiator Spring flashback, pro příklad). 7/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PatrikP4

Bohužel já animaky nemám rád... Jenže syn se dostává do věku kdy na ně budu muset chtě nechtě koukat... Auta jsou dobré, klasické klišé v animovaném kabátě, namyšlené auto, pak získá pokoru někde na Vidlákově,  potká tam superhrdinské auto a vrátí se lepší... Ale za mě dobrý (když syn sledoval pár týdnů Autohlídku na YT, která je pro mě utrpení...) ()

Lendak

Keď som bol malý capart, tak som sa bál Votrelca, Freddyho Kruegera, Michaela Myersa alebo Ghostfaca. Ale z ničoho som nebol viac posratý ako z Franka. ()

Lenny_cz

Na pixarovské autíčka, nikdy nezapomenu do konce svého života, protože to byl můj první film na kterém jsme byl v kině jako malý kluk. (děkuji mami :D). Auta frčeli v té době snad všude, jak na plátně tak i ve škole, každý chtěl penál nebo batoh s McQeenem nebo hračky z happy mealu. (některé mám doteď :D). A já se té éře vůbec nedivím, ten animák byl tak dobře udělaný, postavy, hudba  a ta animace! Pixar prostě umí. Po těch letech toto dílo i tak pěkně zestárlo. Film který se za mě stal kultovní. ()

Lilith03

Není to úplné wow, ale pro děti úplně krásný animák a na ten rok je to bez konkurence :⁠-⁠). Pěkné animace, příjemný dabing a hezké postavy. ()

RichB972

Příběh v Kardanové lhotě za mě nejlepší částí filmu. Linie se závoděním rušivá a na konci úplně zbytečná. Výborná animace a chytré detaily. 70%   Disney+, 4k HDR, dabing ()

TAURUS

Animák posouvající animáky o další stupeň výše. Vše je tak živé, že jsem měl místy co dělat abych nechal pusu zavřenou. Záběr předního kola ve spojení s výbornou hudbou při projíž'dce mě naprosto odrovnal. A závěrečné imitace autíček na předchozí pixarské mega filmy - geniální. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)