Trainspotter

Pixar opět (ne)zklamal, ono se to ani nedá očekávat. John Lasseter natočil moc pěkný film o autech, které se svým vzhledem a pojetím vrací k původní disneyovce 'O malém modrém autíčku'. Film má švih a spád, bohatý na divacké akční scény ze závodu, není chudý na vtip, ale je třeba vytknout jistý sklon k americké kýčovitosti, který je stejně u komerčního snímku téměř nevyhnutelný. I tak jsem se docela dobře bavil. ()

Lopic

Můj nejmilejší Pixar. Co tak koukám tak obecně asi nejhůře hodnocený od Pixaru, ale pro mě to je pohodovej filmek jak sviňa. Kouknu se na něj klidně několikrát po sobě a stále se bavím. A to sem si před premiérou říkal co to v Pixaru vymysleli za blbost, aby vytvořili film jen o autech. Ale musím si nasypat popel na hlavu, protože pro mě je toto jednoznačně příjemnější i než opěvovaný Ratatouille, a to neříkám, že ten by na těch 5* nebyl taky. ()

DruidKarel

763. hodnocený film: Nádhernej a miloučkej přáběh o závodním autu a vlastně o všech autech, který mají taky duši. Úžasné animační zpracování, skvělá hudba a rozhodně parádní nápad udělat příběh o autech. Spousta vtipných hlášek a snaha pobavit všechny věkové kategorie dělá z tohohle animáku jeden z mých nejoblíbenějších. 5* dávám už jenom za ten supr nápad. 5* ()

Zbyisek

Auta jsou pro mě tou největší Pixarovskou peckou! V tomhle filmu nechybí nic! Je tu super animace, krásná grafika, bezva vtipy, chytlavý soundtrack a dokonale vyvážený příběh. Burák vypráví: "Kdysi jsem jezdil s jednou holkou, byla to fešanda. Vypadala jako Jaguár, ale byla tirák. Ale pak mě nechala, nebavilo jí se mnou bourat". Fanouškům doporučuju bonusový kraťas s názvem Burák a bludička. ()

TomikZlesa

Auta byl poslední pixar kterej sem neviděl, měl sem z filmu vysloveně strach a obavy, protože závody a auta moc nemusím. No kdo by čekal že pitomý auta vyvolaj v člověku tolik pocitů, výborný konec o životních hodnotách a zásadách. ()

C0r0ner

Pixar je jedinečně geniální v tom, že dokáže naprosto rovnoměrně bavit dospělé i děti. Upřímně nechápu, jak to dělají. Auta podle mě jednoznačně patří do žebříčku 300 nejlepších filmů, protože tak vtipnou, napínavou a emotivní jízdu člověk vidí málokde. Prostě klasická pixarovská dokonalost. 100% ()

Cheeter

I když už je jednička Aut už docela stará, tak má pořád co říct a dát. Viděl jsem jí po dlouhé době a moc jsem si jí užil. Hlavně jsem v ní objevil skryté poselství. A to jak vyprchává kouzlo některých obcí, které se vylidňují. A to tu bylo krásně ukázáno, jen nevím, jestli to je malý divák schopný pochopit. ()

Wormboy

Po skvelom Nemovi a velmi dobrej Rodinke Uzasnych som bol velmi zvedavy aj na Cars.A bol som sklamany. Animacia je skutocne absolutne uzasna. Pribeh o namyslenom hlavnom hrdinovi, ktory potrebuje dostat cez usta, aby prisiel na to, ze hodnoty ako laska a priatelstvo su dolezitejsie ako lesk a slava, je vsak uz tak otrepany, ze viac uz nemoze byt, pricom Pixar neprinasa nic nove, okrem toho, ze svet Cars je zasadeny vylucne medzi stroje. No a osobne musim povedat,ze film sa mi zdal byt zbytocne velmi dlhy a ani nie velmi vtipny. Samozrejme, je to dobry film, Pixaraci zly este nespravili, avsak tentokrat ma nijak zvlast neoslovili. ()

asinus

U aut se nejvíce projevuje, že pixarovské filmy nemají postavy ani příběhy takové, aby člověka zničili smíchy. Je to určitě řemeslně skvělý animák, který uchvacuje pozornost každým druhým záběrem, ale originální příběh a dokonalé vtipy a lá Shrek(1) citelně chybí. ()

Martrix

Vynikající animace, vcelku milý humor, ucházející příběh... ale přesto to stačí na konstatování, že jde o jeden z nejlepších animáků poslední dekády. Není co vyčíst a patří mezi těch pár filmů, na který se člověk rád podívá znova. "Postavy" jsou totiž skvěle napsané a člověk se neubrání přát většině z nich co nejméně koroze a spousty kilometrů bez nehody. ()

agathon

"Zábavný, chytlavý, ale nijak objevný sériový produkt" - taková je škatulka, kterou sami Pixarovci ochotně naplňují tak každým druhým svým filmem. Cars jsou pro mne jen dalším filmem v řadě jako Vzhůru do oblak, nebo Vall:I (či jak se to píše), který naplňuje v zásadě velmi tradiční a velmi pokrytecké morálně staromilské téma Disneyho studia. Nelze tomu příliš vytknout, skvěle se u toho pobavíte (především každá scéna, v které se objevily traktory a splašený kombajn, mě dostávala) a na závěr dostanete jaksepatří morální poselství o tom, jak jsou bezva kamarádi a na světe je vlastně dobře, když se člověk spolehne na ostatní a začne sám sobě věřit. Morálka pixarovsko-disneyovských produktů a jejich souvislost s korporativistickým nastavením americké společensko-politické situace by nicméně stála minimálně za velmi rozsáhlý článek, takže do podrobností raději nezabíhám. Ono to vlastně nejde nedoporučit, protože Vám to jinak nudný večer dokáže parádně zpříjemnit. Jen se v tom nesmíte ve výsledku moc rýpat, protože by Vám mohlo dojít, jak moc to zavání nejen kýčem (na jeho poetiku ostatně musíte přistoupit už před započetím filmu, jnak byste ho znechucením ani nedokoukali...), ale především prolhaností - protože, děti probuďte se, takhle idylicky to na světě opravdu nechodí a není pravda, že poctivci nejdál dojdou. Bohužel dneska dojdou tak daleko jen Ti animovaní (případně 3D) od Pixarů, Dreamworks, anebo Jamese Camerona. Vyhrávají šupáci, vyčůránci a darebáci. Ti alespoň v rámci možnosti slušní lidé sice nehynou pod koly aut nebo kopyty koní, mohou žít klidně, v suchu i spořádaně, ale vědomí, že se jim ta spořádanost vyplácí, mohou získat jen díky filmům jako jsou Auta. Ba ne, teď vážně - je hezké věřit v to, že "láska a pravda zvítězí na lží a nenávistí", a je ještě důležitější, snažit se podle toho žít. Auta se mi dost líbila právě pro svojí bezelstnost a upřímnou víru v ono oblíbené heslo našeho ex-prezidenta. Jenže potíž s nimi mám v tom, že těm z nás, kteří toto výše uvedené za ideál nemají, po východu z kina stejně nic nepředají, natož aby v nich nastartovala jakoukoli morální obrodu. A až se jejich děti budou ve škole smát spolužákům, kteří nemají značkové oblečení, a na konci měsíce vřískat, že by chtěly nový telefon, tak za ně ochotně vynadají učitelce, která si jim snad dovolila něco říct, a koupí jim na uklidněnou nový iphone (podobně jako u Vall-Iho přišla jeho ekologickou agilnost vniveč s desítkami kelímků od coly a rozházenými kusy popcornu všude v kině...). ()

campix

Dlouho jsem shlédnutí tohoto Pixarovského díla odkládal a nevím ani proč. Klasický pixar, rodinná zábava především a dokonale strávený čas u televizní obrazovky, který uteče jako voda. Blesk McQueen je typický hrdina namyšlený městský frajírek, který musí na venkově prozřít a je tedy vidět to ponaučení, které si zde děti mají vzít. Vesnické městečko je plné cool postav (například italské pneumatikové studio) a dialogy i dostatečně pobaví. Vše je prostě tam, kde to očekáváte a funguje to. Zaručený recept na peníze a diváckou spokojenost. ()

pakobylka

AUTA ... AUTA ... AUTA ... a zase AUTA ... samá AUTA ... AUTA pro AUTA ... trochu jako zlý sen - jakoby zásah jakési blíže neurčené vyšší moci vymazal veškeré lidstvo z povrchu zemského a s určitou dávkou zlomyslnosti ho nahradil motorovými vozidly. Abych pravdu řekla, trochu ujetá a nijak zvlášť přitažlivá představa. Na druhou stranu vcelku sympatické zpracování mě s hlavními hrdiny na čtyřech kolech z větší části smiřuje, třebaže základní dějové schéma není až tak originální - vzdáleně připomíná hraný snímek "Doktor Hollywood" z roku 1991 s Michaelem J. Foxem v hlavní roli, který je mi DALEKO milejší a bližší. Sečteno a podtrženo: Příjemný animák na jedno použití, který ve mně nevzbudil žádné výrazně kladné emoce. P.S.: Zajímalo by mě - čistě teoreticky, z hlediska evoluce - jak asi vzniklo první auto ... jak se auta vyvíjela ... sakra, jak se vlastně ti plecháči rozmnožovali ? ()

Sammya

Velmi kvalitní pixarovka, vtipná, roztomilá, dost inteligentní a akční pro dospělé a dost dětská pro mladší publikum. Perfektní animace a výběr hudby, pár chytlavých hlášek a dobrý český dabing, kde se mi líbí aktuální a místně specifické narážky (slovensky mluvící komentátor apod). Morálnímu poučení na závěr se nevyhneme. Nejlepší scéna - plašení traktorů. "Ty traktory jsou tak BLBÍ!":D ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)