sirrgulo

Opravdu dlouho jsem snímek ignoroval, ale nakonec jsem mi přeci jen dostal do rukou a musím říct, že to co mě v následující hodině před zapnutím čekalo, bych vážně nečekal. Nebudu tvrdit, že je snímek bůhví jakej. Namyšlený závoďák Lightning se po schodě náhod dostane do malého městečka a nakonec se změní. Originální? Ani moc ne. Do toho několik povedených vtipů, pěkná animace z dílny Pixaru (což se ale dalo čekat). To co mě na filmu opravdu odrovnalo byl závěrečný závod o Pistonský pohár. Když úřadující šampión nabourá a hlavní hrdina udělá to co udělal. Nevím proč, ale tahle scéna na mě opravdu hodně zapůsobila a musel jsem se hodně držet. Slza dojetí byla na krajíčku. A to bych rozhodně na začátku filmu. Co na začátku, dvacet minut před koncem nečekal. ()

gotham

Dodnes hodnotím jako nejlepší animák, jaký jsem kdy viděl. Samozřejmě jednodušší, až naivní příběh, u kterého je dospělým ihned jasné, o co že tady půjde. Ale grafické provedení postav, respektive autíček, je naprosto úžasné, dokonalé, fascinující. 90% ()

Didisek

"Strašit traktory je ta největší řachanda na světě!" Příběh je skvělý jak pro dětské diváky, tak pro ty větší :) Hlavně chválím grafiku, opravdu ale opravdu úžasná!! ()

djbarrel

Velmi pěkný animák, myslím, že jednoznačně patří k tomu nejlepšímu z animovaných filmů, jen si myslím, že menší děti těžko pochopí hlubší smysl některých pasáží. Jinak perfektní film o jednom trochu namyšleném závoďáčku co shodou náhod zjistí, že v životě jsou důležitější věci než nablýskané trofeje. 92 % ()

Petr59

Jeden z nejlepších animovaných filmů, které znám. Vyznačuje se dobrou hudbou, silným příběhem s hlubokým významem, velmi dobrými postavami, dobrým prostředím, špičkovými animacemi a také vtipem. Většině animovaným filmům se nepodaří, mít všechny tyto klady. Navíc, Dr.Harold byl úžasný. ()

elanista1

Naozaj si vazim film, ktory dokaze podat umelecky zazitok kazdej vekovej skupine, detom ten animovany a zavodny, a ten ludsky, nam ostatnym. Auta su perfektna animovana hracka, ktora mi dala velky emotivny zazitok, pri ktorom mi obcas behal mraz po chrbte. Kolkokrat som sa nasmial ani nemusim hovorit, uzasny scenar-automobilova terminologia zasunuta do beznej konverzacie. Proste fenomenalne. Add: Po druhom pozreti nadsenie trocha upadlo. Skvely nascarovy uvod a este lepsi koniec, to je tak vsetko co stoji za 5. Vyplneny stred sice pekny, ale na druhykrat uz trocha nudny, aj ked Luigi je bombovy. ()

Moni33

Do toho filmu se mi tak nechtělo a ze začátku jsem se na to dívala jen z donucení, ale postupem času jsem se do děje čím dál víc dostávala až jsem se do toho úplně ponořila a konec jsem hltala :) Opravdu jde o hezký rodinný film, u kterého se člověk i zasměje. Možná kdybych se ze začátku do toho tolik nenutila dala bych Autům i pět hvězdiček, bohužel ten začátek jsem se celkem nudila (těžko říct jestli to bylo mou náladou nebo filmem.). Btw. Burák je stejně nejlepší!:) Edit: Beru zpět! Hned od začátku je příběh skvělý a vtipný a opravdu si těch pět hvězdiček zaslouží ! ()

onlyK2

Tuhle pohádku miluju. Nádherné zpracování autíček i krajin, perfektní příběh namyšleného závoďáku, kterého přivedou k rozumu až obyvatelé zapadlé vesničky, perfektní hudba (také český dabing) a a prostě všeho. Film umí rozesmát i rozesmutnět. Považuju to za nejlepší animovaný příběh vůbec. U mě prostě zvítězil a jediné co ho může z trůnu sesadit je 2ka (o čemž pochybuji už kvůli obecné kvalitě dvojek). ()

Víteček

Spokojenost. Nic jsem neočekával a dostalo se mi pěkného filmu, který jsem dokoukal až do konce a který mě téměř celou svou délku bavil. Animace je výborná, některé gagy povedené a věřím, že pro děti to může být výborný film. Pro mě to obsahje až přespříliš moralizování, toho bych klidně snesl méně. ()

Forum.

Nejlepší animák v historii. Tohle dílo strčí do kapsy klidně i Úžasnáky.Perfektní příběh,animace i postavy ,které prostě miluju. Na tohle se můžu dívat pořád dokola. A dneska už si u toho i zabrečím ,protože nic my nepřipomene mé pozdní dětsvý víc než tohle. 100% ()

Mr.Lojza

Rozhodně jeden z nejlepší animáků vůbec. Člověk se při sledování nemůže ani minutu nudit a navíc film místy vyvolává takové emoce, které překonávají i ty z hraných sportovních filmů. Po skončení filmu si každý musí mnout ruce z dobře odvedené práce. ()

lobo87

Pixar nám opäť ponúkol lahôdku v podobe Bleska McQueena a jeho parťákov. Je to napínavé, vtipné (vďaka Burákovi), akčné, poučné. Má to všetko a hlavne dokonalú animáciu...85% ()

axik

Sympatický animáč o tom, jak pýcha předchází pád. Můj syn to zbožňuje, proto musím dát 4 hvězdy :) ()

Xenerix

Co se týče Pixaru, tak u mě ze všech filmů Cars asi vedou. Vedení je to ovšem nesmírně těsné, jelikož Pixar si drží laťku velmi vysoko u všech svých snímků, takže s trochou nostalgie je v závěsu Toy Story, výborné Ratatouille a nelze ani zapomenou na Finding Nemo nebo WALL-E. Nebudu zde u každého Pixar filmu rozebírat, nakolik se společnost odchýlila od svých prvních filmů a nakolik do novějších snímků pronikají typické trendy od Disney, případně nakolik snímek je či není originální, na to jsou tu povolanější. Pro mě je totiž podstatnější mnohem jednodušší veličina a to je zkrátka zábavnost. No a z tohoto hlediska Cars nemají chybu. Jistě to souvisí i s tím, že jsem fanouškem motorsportu, ale každopádně jsem se srovnatelně dobře bavil u scén v městečku i na okruhu. Možná Cars neobsahují tolik gagů jako ostatní pixarovky, rozhodně ale mají i své vtipné momenty a přestože celková stavba příběhu je víceméně jasná od začátku (namyšlený frajírek závodník nedobrovolně uvízne v malém městečku a postupně odbourá své negativní povahové rysy, aby se mohl vrátit a vyhrát pohár už jako zcela jiný člověk...hm...auto), tak kdo film viděl ví, že to zdaleka není tak jednoduché a úplný závěr potěšil právě tím, že nebyl zcela předvídatelný. K tomu opět posunutá animace o krok dál, takže si člověk může užívat zpomalené záběry, kdy auta projíždí driftem mimo dráhu a víří prach s hlínou, který rotuje kolem kol, od pneumatik zůstávají na dráze její zbytky atd. K tomu navíc mají Cars několik opravdu kouzelných momentů - Guido a jeho Peet stop či pravý Michael Schumacher. Takže za mě jasných 5 hvězd. ()

mArtinko5MB

Veľmi príjemný rozprávkový film pre deti, vhodný na nedeľné popoludnie s deťmi. Fakt nemám, čo by som tomuto vytkol. Mám už roky, ale bavil som sa. ()

Marty_cz

Rozhodně se o tomhle filmu nedá říct, že když si řeknete: Dnes jdu do kina a vyberete tenhle film, tak že nevíte, co máte o tom filmu očekávat. Poněkud se obsah vyzradí už v názvu, ale to vůbec neubírá tomuto filmu na kvalitě. Myslím, že tento nápad je velice originální s velmi pěknými animacemi a v dětských očích to musí být naprosto senzační. I když o animované filmy častokrát příliš zájem nejevím, tak u tohohle jsem se upřímně pobavil a byl jsem rád, že jsem ho viděl. Hold Pixar zase jednou dokázal, že animované filmy je jejich parketa a to co dělají, dělat umí. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)