Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

Nesčetněkrát puštěné a pořád dokonalost, nejspíš jediný film, u kterého mi toto vydrží.(16.5.2014)

Děsně nadhodnocený film. Několikrát jsem se ho snažil dokoukat, velmi neúspěšně, až tedy teď a... zííív, Gibson je kvalitní uspávač hadů...(27.6.2014)

Jeden z nejlepších středověko-válečných filmů vůbec. Mel Gibson ve vynikající roli. Záporák ve formě Anglického krále jakbysmet.(14.7.2014)

Jednoznačně nejlepší z válečných dramat svých parametrů,charismatická postava nadherce Gibsona,zápletka a styl natočení,k tomu zajímavé Skotské prostředí si nezaslouží než poctu nejvyšší,a to jasnou petihvězdičkovou(24.8.2014)

Gibsonův snad nejlepší film a herecký výkon. V tomto filmu je také nezapomenutelná skladba "For The Love Of A Princess" od Jamese Hornera - za tohle jak jinak než 5 hvězd.(21.10.2014)

Breaveheart mě doslova uzemnilo. Trochu jsem se obávala délky, ale vzhledem ke scénáři to plně akceptuji a jsem ráda za takovou preciznost a rozvádění scén do poctivých detailů. Celé to bylo surové a šokující, zvlášť bitvy, ale i samotné chování postav mi často drásalo nervy. Kostýmy a výprava - zírala jsem, Wallacovo válečné namaskování se bílou a modrou je legendární. Tam muselo pracovat takových lidí v komparzu, že bych jim nechtěla zařizovat ani catering, natož je všechny oblíkat a líčit. Další perlou je samotné prostředí Skotska, ta krajina! To všechno doprovázené jemnou hudbou, která se filmem line tak přirozeně, až mi samotné dudy vždycky způsobily husí kůži. Scénář - je tolik plný všeho. Ztráta otce, láska, nenávist a pomsta, odhodlání a především touha po svobodě, kterou tyran lidem vzal. Líbilo se mi vykreslení těch vztahů mezi lidmi, šlechtou a královským dvorem. Strašně záleží, kdo koho zná, kdo komu co slíbí a kdo se postaví na čí stranu, ať už na oko nebo opravdově. Lidé jsou různí, tak i tady vidíme, že moci někomu věřit je spíš komfortem, který je dopřán jen vyvoleným. První moment, který mi vehnal slzy do očí se objevil kupodivu velmi brzy ... když malá holčička utrhla květ a šla ho darovat. No a ten konec byl silný, k tomu radši ani nic dodávat nebudu. Kamera fantastická, střih taktéž. Opravdu musím říct, že koukat tři hodiny na film se mi nestává často, ale tady vůbec nelituji, protože vidět tento výkvět kinematografie a mistrovské dílo Mela Gibsona stálo za to. Tečka, bodka, puntík.(15.11.2014)

PROSTĚ VYNIKAJÍÍÍÍÍÍCÍÍ ! ! ! Viděl jsem to třikrát , a asi to jěště třikrát uvidím . FREEEEEEEEEEEEEEDOOOOOMMMM . . . . .(12.2.2015)

I po dvaceti letech nemá chybu!(3.5.2015)

Sakra! Člověk přemýšlí, co sem napsat, když už tu vše podstatné bylo napsáno. :-) Tak se zopakuji - úžasné historické drama plné krve, vlastenectví a emocí. Kdo ještě neviděl, ať to okamžitě napraví!(9.6.2015)

Úžasnej počin, kterej jsem už stihnul vidět nespočitatelně krát. Obdiv a ohromení je to, co tenhle film přináší. Skvělej scénář, skvělý herecký obsazení, skvělá hudba, skvělá režie. Zkrátka neni co vytknout. Za mě tedy, již dříve daných, neohrozitelných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU(5.7.2015)

Takto si představuji historické drama. Sice mě to tolik nevzalo, abych se na to někdy podíval znova, ale jinak pro mě příjemně strávený večer.(11.7.2015)

To, že jde o naprosto excelentní velkofilm, snad tady ani připomínat nemusím. Dojemný historický příběh o hrdinství a statečnosti z období skotského povstání, příběh plný emocí, který mě doopravdy uchvátil. Nechybí mu romantické momenty ani skvělé bojové scény. Perfektní hudba, herecké výkony, kamera atd. William Wallace byl opravdovým hrdinou a Mel Gibson ho výtečně zahrál. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů historického žánru. 95 %.(21.1.2016)

Parádní "historický" film. Skvělé bitvy. A jedna hvězda dolů za Gibbona, který se bohužel neovládl a zamořil tenhle jinak skvělý film svým opičím xichtem a antiherectvím (P.S: tedy pokud se oprostíme od historických nepřesností a znásilnění Wallace do podoby naondulovaného uslintaného teplouše).(4.7.2016)

scénař 4 režie 4 herci 4 výprava 5 celkem 17 hodnocení 85% Odvážný partyzán se postavil na zadní, bezmoc mu dodala odvahy. Film pro naivky i mudrce.(31.7.2016)

Najskor UPLE NADSENIE MEDZI **** a *****. Potom som bol v Edinburghu na hrade a hlavne som si pozrel AKO TO SKUTOCNE HISTORICKY a nie hystericky bolo pri Stirling Bridge. Preco Mel, PRECO??? kua mohol to byt moj najoblubenejsi STREDOVEKY film. Ale toto sa naozaj stalo... Aspon tie najvaznejsie historicke fakty sa mohli respektovat. Ved to nechce tak vela.... :-( 60%(12.4.2017)

Musím sa priznať, že som Braveheart doteraz nevidel a keby nebolo dôsledného naliehania môjho dobrého kamaráta (niečo v štýle: "Keď si nepozrieš Statočné srdce a nedáš mu 5*, tak sme skončili" :D) tak si ho nepozriem asi nikdy. Kamoš mi hovoril, "Ako to, že si ešte nevidel tento super film? Veď má všetko - odvážneho hrdinu, zakázanú lásku, podlé intrigy konkurentov, nádherné exteriéry, podmanivú hudbu, veľkolepé bitky a ešte veľkolepejšie príhovory..." A mal pravdu, ale.... Zisťujem, že notoricky známe filmy, majú jednu nevýhodu, viete aké (a o čom) sú, aj keď ste ich nevideli a vlastne vás nemôžu úplne prekvapiť. Ja som si takmer celý film držal od Williama Wallacea odstup, no predsa len ma záver zlomil a podľahol som kúzlu tohto diela. Skutočný film o hrdinovi s nesmiernou odvahou vychádzajúcou z jeho srdca na správnom mieste, bojujúci proti neprávu... Ale na 5* to nie je. Film až priľahko nadhodí dejové linky, hneď vieme, kto je zlý, kto je dobrý, kto sa chce pomstiť, kto je slabý, kto je nerozhodný.... PS: Ospravedlňte ma, idem si mazať kontakty, mám o jedného priateľa menej :D(25.7.2017)

Úžasná přehlídka teď už doopravdy oscarových kvalit - obdivujeme Mela Gibsona, že dovedl skvěle režírovat a stejně tak hrát, hudbu, výpravu, kostýmy, skvělé bitvy, zvuk a konečná poprava? To jsme brečeli jako... citelný člověk u konce filmu Statečné srdce. Tohle je opravdu silná podívaná, velké dobrodružství, drsná a pravá ukázka dějin a boj za SVOBODU, který stále nemá konce a otrokáři, kteří ještě stále existují neví, jaké to je vzít svobodu, tím vlastně toho člověka zabijete! Svoboda je dar! A ti manipulátoři z vyšších politických míst by to po tomto filmu měli také pochopit. A již nám dochází slova. Snad jen je to DOKONALÉ, ÚCTYHODNÉ, SKVĚLÉ, PRECIZNÍ, NAPÍNAVÉ, VELKOLEPÉ, KRÁSNÉ, DOJEMNÉ - děkujeme ti mami za doporučení tohoto filmu. Tohle je Melův život, pro tenhle film ho obětoval a o to je jeho život lepší!!! 100%(16.11.2017)

Historické nesrovnalosti i v tom nejzákladnějším už tady rozebralo mnoho diskutujících, ovšem my hodnotíme film a jeho spád. A ať už jsou kostýmy jakkoliv nepatřičné, podívaná je to náramná. Historické filmy, které v sobě dokáží propojit příběh, podívanou i atmosféru časů dávno minulých a za kterými je vidět kus pořádné práce, nemohou zklamat nikdy.(22.12.2017)

Velmi dobrý film, oproti jiným podobným syrově až naturalisticky natočený, celkem i bez zbytečného patosu. Intriky šlechty dodávají realističnosti. A velice se povedla hudba. Jen ten úplný závěr je nepřesvědčivý.(7.2.2018)

SVOBODA! To si zařvu každý fajront v práci. Nemám, co víc dodat. Divák sedí zařezaný v křesle a hltá každou vteřinu. Je to dokonalé, krvavé, plné emocí, neskutečně výborná hudba a Mel Gibson. SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST!!!(29.10.2018)