Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na konci 13. století se William Wallace (Mel Gibson) po mnoha letech vrací do své vlasti. Ve Skotsku nastávají těžké časy: král zemřel, aniž by po sobě zanechal plnoletého dědice, a trůnu se zmocnil anglický panovník Eduard I., krutý pohan zvaný Dlouhán. Wallace se přidává k povstalcům a stává se jejich vůdcem. Nezměrnou odvahou, vytrvalostí, nadšením a statečností sjednotí svůj lid a vydá se proti anglické přesile konečně vybojovat vytouženou svobodu. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 298)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Velkofilm o skotském hrdinovi, který nepostrádá ani spektakulární bitvy ani výtečné herecké výkony. S historickými záležitostmi je to krapítek slabší, ale co už. OST je jedním z nejlepších (a nejoriginálnějších) od Jamese Hornera, a když se sejde skupinka lidí a začne citovat hlášky z filmu, něco to vypovídá když ne o kvalitě, tak alespoň o popularitě. A ta popularita je tentokrát zasloužená. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Hodně lidí říká že Gladiátor byl nový start historických velkofilmů, ja bych za tohoto startéra považoval tento majstrštyk Mela Gibsona a dvojitě ,ale ono je to jedno. Tenhle snímek je mimořádný a jedinečný po všech stánkách od hudební stopy Jamese Hornera po neskutečně emoční příběh. Takhle má vypadat Hollywoodský velkofilm ! ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Výborné historické drama o národním skotském hrdinovi Williamu Wallaceovi je natočeno tak mistrně, že by ani člověk neřekl, že je Mel Gibson na režisérské stoličce vpodstatě novic. A on nejen, že exceluje coby režisér, ale září i jako ústřední postava filmu, a to tak, že velmi. Ani mi nepřišlo, že je film skoro 3 hodiny dlouhý, protože jsem se při něm ani na chvíli nenudil. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Gibson už ve svém režijním debutu dokázal, že umí, ale tentokrát možná překvapil sám sebe. Bezchybná choreografie bojových scén, velmi naturalisticky ztvárněných. Krev stříká na všechny strany, divák je vtažen do víru boje. Gibson je jistý i v komorně laděných scénách a řekl bych, že ty Oscary jsou zasloužené. ()

Galerie (124)

Zajímavosti (84)

  • Scéna bitvy u Stirlingu se natáčela přes šest týdnů a byl z ní pořízen záznam o délce 90 hodin. (don corleone)
  • Ve skutečnosti nezradil a nevydal Williama Wallace (Mel Gibson) angličanům otec Roberta Bruce, ale skotský rytíř jménem John de Menteith. (ajaxx)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. května 1995 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu ve státě Washington. (Varan)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

08.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící…

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Těsně před tím, než nás nadobro opustil legendární režisér Richard Donner (Superman, Maverick), chystal on, jeho žena producentka Lauren Shuler Donner a scenárista Richard Wenk (16 bloků, The…

Dwayne Johnson si splní sen

Dwayne Johnson si splní sen

30.08.2018

Dwayne „The Rock“ Johnson (Mrakodrap, Hercules) získal roli v chystaném snímku Roberta Zemeckise (Let) The King, který bude vyprávět příběh historického krále Havaje Kamehameha I., objevitele a…

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

10.06.2016

Nejvýdělečnějším eRkovým filmem všech dob bylo ještě nedávno Umučení Krista. Koncem března se ale přepisovaly historické tabulky, protože rekordních 611 milionů překonal Deadpool. Mel Gibson si to od…

Reklama

Reklama