Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

Matli

Je to spíše detektivka než horor a to jsem u Pekelníka nechtěl. Bylo to celkem dobře natočené, ale obsahově trošku mimo mísu. A Pinhead tu dostal sakra málo prostoru a k tomu ještě jen dvě příšery, takže žádná sláva. 37% ()

Aurus

Tak tohle je zatím nejhorší Hellraiser film který jsem viděl. Příběh je vážně hodně špatnej, postavy nejsou sympatické a jsou totálně debilní a hudba je docela ok. Atmosféra tu sice je ale jenom málo a napětí zde vůbec není. Za mě 1/10. ()

Andronikos

Poznáte ten pocit, keď vám informátora či rodiča zabijú priamo "pred nosom"? Poznáte ten pocit bezmoci, zlosti, zúfalstva a strachu? Tento film ponúka malú ochutnávku. Hlavne žiaden strach, ide len o sen. Alebo nie...?! Dôstojné, originálne pokračovanie prvého Hellraisera. Trochu komplikovaný dej, povedal by som, ale rozhodne to je "inferno". ()

Hapretor

Velmi znepokojující. Velmi šeredné. Maskéři se vyřádili. Dobrý děj. Pro mě zase spíš thriller než horor. Ale děsivý až až. - Pro děti krajně nevhodné. Tehdy sem sral strachy. ()

Heroine

I když tenhle díl není zdaleka strašidelný, originální, ani nápaditý jak by mohl být, a i když postrádá klasickou Hellraiserskou atmosféru, včetně Cenobitů, je to docela dobrý horor. Možná kdyby se vůbec neodkazoval na sérii Hellraiserů, ale prostě se prezentoval jako příběh o lidech a o pekle, měl by větší šanci. Takhle se zdá, že jen využívá výrazný charakter Pinheada k bezcílnému strašení, které přitom není ani nutné. Příběh sám o sobě je celkem filosofický, a i když mi bylo od začátku naprosto jasné jak to dopadne, něco na tom stejně bylo. Dávalo to smysl, a to se mi líbí. ()

GOREGASM

Premiéra Scotta Derricksona v Hollywoodu a hned to byl Hellraiser, respektive pátý díl tohoto hororovéhu kultu. Odvážná změna defacto žánru, kdy zde převažuje téměř noirová detektivka nad hororem je velkým překvápkem, ale funguje zatraceně dobře a i fanoušci cenobitů si příjdou adekvátně na své. Je opravdu cítit, že to točí člověk, která má potenciál jinde, než zůstat ve čvachtavých vodách béčkové hrůzy. Inferno má atmosféru, napětí a je dostatečně brutální a znepokojivé zároveň. Derrickson totiž nespoléhá jen na explicitní gore, ale nebojí se jít i cestou náznaků, které jak již milí studenti dobře víme, dokážou být mnohem údernější než pověstná open face surgery. Craig Sheffer v hlavní roli jako by Maxi Paynovi z pusy i oka vypadl a i ostatní herci přispívají ke skoro nebéčkovému dojmu. 80% ()

Rathalos

Hmm,tak to je skoda,ze z Hellraisera sa stala kriminalka a horor sa z toho takmer vytratil,az posledna pol hodina sa podobala na nieco strasidelne,za ktoru davam tri hviezdicky,viac sa neda...:-) ()

panvasik

Jak už tady někdo psal, z hororů je spíš kriminálka, ale za mě naprosto perfektní. Zábavná, měla perfektní atmosféru a dala se v klidu sledovat, jako horor působila taktéž naprosto fantasticky a je to jeden ze dvou mých bílých koních, této série a taky který mě bavil zbytek nestojí skoro ani za zmínku. 7,5/10 ()

Márduk33

Podle mě určitě nejlepší z Hellraiserů (viděl jsem zatím 1, 2, 3, 4 a 5). Velmi oceňuji myšlenku celého filmu, narozdíl od předchozích dílů má tento díl dobrý a inteligentní nápad a je s ním dobře naloženo. Dobré hororové prvky se snoubí s morálním dramatem. Poslední scéna (Pinheadův proslov) i zakončení, které jsem nečekal (myslel jsem, že nastane happy end...), se mi velmi líbí. ()

Utero

Pátý hellraiser není vůbec špatný. Detektivní zápletka se mi vážně zamlouvala a dokonce to, že film postrádá oproti předchozím dílům krev vůbec nevadilo. Jenomže konec mi přišel tak příšerně zamotaný a prodlužovaný, že to podle mě film srazilo na průměr. ()

Étienne

Bol som prekvapený, ako pekne sa Derricskon pohráva s farbami a víziami. Ubral z hellraiserovského mýtu a pridal na expresivite. Čo však na to fanúšikovia? ()

helraiser

Hellraiser: Inferno je v pořadí již pátý díl démonické ságy o magické kostce a o Pinheadovi s jeho Cenobity. V tomto díle si ovšem Pinheada a jeho pomocníky moc neužijeme, objeví se pouze na pár minut a tím to končí, kde jsou ty časy kde se objevovali v průběhu celého filmu jako v prvních třech dílech. Je to opravdu škoda jelikož tato série na Pinheadovy a cenobitech stojí a padá, ale v tomto případě to ještě tolik nevadí jelikož příběh je dobrý a atmosféra je též dobrá a patřičně temná. Jako pátý díl série to není špatný, ale mohlo by to být i mnohem lepší. Na první tři díly to samozřejmě nemá, ale je to mnohem lepší než nepovedená, roztahaná a divná čtyrka. Jako temná detektivka to je ovšem vydařené takže celkové hodnocení je asi toto: Vydařená temná detektivka s prvky hororu a hlavně výborným Pinheadem. Dá se říci poslední slušný díl kdysi legendární série. ()

Al44...

Spíše než horor je to psychologické krimi, kde hlavní hrdina postupně propadá šílenství. Celá série se začíná orientovat na nízkorozpočtové snímky s minimem výrazných triků, tak oblíbených a dá se říci i novátorských v prvních třech HELLRAISER filmech. Jako samostatný film to sice obstojí - jako pokračování kultovní série je to ale hodně slabé. ()

Mandalorian

S pátým dílem změnil Pinhead taktiku. Netlačí tolik na pilu, ale jeho skutky jdou hluboko po kůži. Inferno začíná a má sakra co nabídnout. Až na tu chaotičnost, to nemá chybu. Za mě 80%. ()

marshall

Stejně jako většina hororů mi Hellraiser připadal jako naprosto bezduchá zbytečnost a pitomost, avšak aby člověk kinematograficky nezakrněl a nezpráchnivěl, je třeba příležitostné žanrové různorodosti. Poměrně příjemně mě překvapil závěr po šaškování hlavního hrdiny s brokovnicí, ke kterému jsem se nečekaně prokousal, ještě štěstí, že mám tuto hororovou vložku za sebou... ()

Sosak

Další z řady hororů do videopůjčovny. Na druhou stranu Hellraiser si mě získal několika povedenými potvorami, které vypadaly správně úchylně a hlavně taky pekelně nemilosrdným příběhem o nekonečném pobytu v noční můře. Hlavní anti-hrdina se opravdu nemá... ()

Alexandre

Pro mě byl pátý díl menší odpich od klasického Hellraisera tak jak jsem ho doposud znal, ale musím o něm říct, že některé scény mě dokázaly vyděsit natolik, jak tomu nebylo ani u samotné originální jedničky. Atmosféra byla s každou nastávající minutou temnější a jak se film blížil k závěru, tak mé nervy byly najpaté skoro k prasknutí... U mě bohužel ne nejlepší, ale zato nejstrašidelnější a nejtemnější díl Hellraisera. ()

M1911

Po třech žumpoidních dílech konečně Hellraiser, u kterého jsem neměl pocit že jsem opravdu v pekle. Pinhead sice tentokrát hraje druhé housle, ale jeho partička Cenobitů/Necenobitů nahání strach a nevypadá jako panoptikum roztavených voskových figurín do kterých někdo zapíchnul pár náhodných předmětů, místo klasické pornozápletky je zde dokonce i příběh a celkově to konečně připomíná profesionální film a ne domácí video několika nadšenců do kinematografie a fetišismu. I když ono možná stačilo jen pověsit Petera Atkinse na řetězy a nechat scénář napsat někoho, kdo není úplná guma, nebo aspoň ne taková jako on, takže vlastně kohokoliv. Velká škoda, že Derrickson nezůstal u Hellraisera déle, jako hororový režisér se osvědčil na jedničku. ()

lakart

Opět se potvrzuje, že další díly hororových sérií nepřináší nic nového. Naštěstí se na tento pátý díl kouká dobře. Zápletka je dobře vystavěná, závěr je správně šílený a úchylný, hororové pasáže jsou místy děsivé a vizuálně dobře udělané. Nenudil jsem se, ale znovu to vidět nepotřebuji. První dva díly zůstávají nepřekonané. 65% ()

gemi

Až na pár CGIs to má osmdesátkový look. Problém osmdesátkových hororů ale tkví v tom, že dnes jsou všechno, jenom ne děsivé. Většina triků je old-school a příšery jsou spíš roztomilé (ehm). ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi