Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád... Štědrý den roku 1843. Nesnášenlivý a lakomý obchodník, starý mládenec Scrooge právě pohřbil svého dlouholetého obchodního partnera a hned poté se opět vrátil do práce. Nemá totiž Vánoce rád a už vůbec nechápe co lidé na nich vidí. Všechny koledníky od svých dveří odhání, jen aby jim nemusel nic dát. Avšakpo sedmi letech se na Štědrý den stalo něco velmi zvláštního. U Scrooga se objevili duchové Vánoc…Charles Dickens patří k největším světovým spisovatelům. Své dílo vytvořil v období, kdy v jeho vlasti, v Anglii, vládla královna Viktorie. Proto se této době říká doba viktoriánská. Mezi jeho nejznámější knihy patří např. "David Cooperfield", "Oliver Twist", "Vánoční koleda", "Kronika Pickwickova klubu" a další. (Česká televize)

Kivis

Tohle zpracování Dickensovy klasiky mám rád už od dětství. Té televizní kvalitě triků z konce devadesátek se dnes člověk sice trochu pousměje a některé scény působí i přes celkovou rozumnou stopáž uměle natahovaně, ale když si tenhle film pustíte přes svátky, zapálíte svíčku, nalejete vaječňák a uzobáváte cukroví, je vám prostě tak nějak dobře. Kouzelná atmosféra, kterou ještě o úroveň výš pozvedá Patrick Stewart. Ten tady svou mimikou a hereckým umem dělá z fádních scén zajímavé a ze zajímavých nezapomenutelné. ()

Candyman6

Nádherné zpracování Dickensovy knihy, film má užasnou vánoční atmosféru a Patrick Steward v roli Ebenezera Scrooge je perfektní. Každej rok se k tomuto filmu rád vracim. ()

DobraVila

Osobne moja najobľúbenejšia verzia Vianočnej koledy. Príbeh ktorý každý pozná, zahraný tak akoby si to želal sám Dickens. Veľmi pekné, Vianoce si bez nej nedokážem predstaviť. ()

Lukas.Hutter

Dlouhou dobu jsem si myslel, že minisérie se Sirem Pusákem je jedna z nejlepších adaptací ale po hříchu se musím přiznat, že jsem doteď neviděl adaptaci s kapitánem Picardem. Potom co jsem to napravil musím říct, že tato verze je nejlepší. ()