Taková pohádka pro velké i malé děti plná drastických řešení jednoduchých věcí (zvonek u dveří v podobě ječícího oběšence:)) a ironické kritiky různých autorit (král, biskup...). Kdo má rád bandu okolo pythonů, tak by mu toto nemělo ujít:) Chvílemi se to zdá trochu zdlouhavé, ale na celkovém dojmu to nic nekazí. Dívat se na to spíš odpočatý:)(26.6.2012)

Příběh nešikovného bednáře Denise, který je po smrti svého otce donucen vydat se do světa za prací, ale hlavně kvůli své milované Griseldě, která jeho lásku zcela ignoruje. Zde spolu se svou shnilou bramborou prožívá neuvěřitelná dobrodružství, která nakonec nadobro změní jeho život. Gilliam svým Žvahlavem pokračoval, kde se Svatým Grálem končil, neboť podobenství právě s tímto filmem je nepřehlédnutelné, což ovšem není vůbec na škodu a i když se film hodně blíží Monthy Pythonům na kráse mu v žádném případě neubírá. Sice je pravda, že film má pár slabších míst, ale rozhodně jimi nejsou špatná technická kvalita, neboť právě primitivní technické vykreslení triků dělá z tohoto a nejen z tohoto ale i z Pythonů tak zábavný snímek. Některé scény mě opravdu dostaly například rybářovo latrýna nebo dopravní špička ve městě byly prostě k popukání, ale nejen to i samotný Žvahlav byl super. Sice tento film určitě nepatří do TOP od Terryho Gilliama, ale určitě jde o vysoce nadprůměrnou komedii u které se určitě pobavíte a nebudete litovat.(23.2.2005)

Režíruje sice Gilliam a v hlavní roli je obsazen M.Palin, to však neznamená další Monty Pythoňáckou taškařici. Spíš taková velice zábavná pohádka se slušnym množstvím perfektních scének a nápadů. A taky méně než více pro děti. No, nějaká mrtvola, humor, odkazy na všechno možný, nahá princezna, krev a trocha nechutností ještě žádný dítě nezabila.(19.12.2011)

Jabberwocky jako celovečerní samostatná prvotina Terryho Gilliama, ve které se poměrně výrazně projevují prvky Monty Pythonského humoru a Terryho vlastního fantastického myšlení, které mi ale v kombinaci se středověkou fantasy zápletkou ve srovnání s jeho dalšími počiny příliš nesedlo, takový průměr.(26.3.2014)

Gilliamov individuálny debut natočený ešte počas pôsobenia Monty Pythonu (čo je okrem obsadenia hlavnej úlohy ešte mladým Michaelom Palinom a úvodnej cameo Terrym Jonesom viditeľné celkovo poetikou a náznakmi humoru ako aj dobou konania, ktorá je totožná z predošlým filmom, ktorý spolurežíroval - Svätým Grálom) už dokazuje, akým smerom sa bude tvorba tohto vizuálneho mága a kráľa filmového bláznovstva uberať, že jeho projekty sú obrazovo premrštené, vizuálne strhujúce a plné bláznovstva, že hrdinovia sú viacmenej (pokiaľ ostáva pri svojom špecifickom žánri, v ktorom míesi fantasy, grotesku a horor) ťahaný skoro proti svojej vôli osudom a náhodami - Denis Cooper je zástupcom a ukážkovým príkladom tskéhoto hrdinu, od začiatku do konca sa "s ním deje" a nie "on koná/činí", je to pasívny hrdina v pomätenom a špinavom svete stredoveku. Gilliamovo megalomanstvo sa prejaví na niektorých miestach, kde spolu so spoluscenáristom neustriehli limit nápadov, odbočiek a motívov a film sa môže zdaž chaotický - presne ako miesto a čas, kde sa príbeh odohráva. Vydržte to s týmto excentrickým "ukecaným" Američanom, ktorý si sám vystrúhol peknú a príznačnú malú roličku chlapíka, ktorý zbiera kamene a vydáva ich za diamanty, a dostane sa vám naozaj pekných obrázkov a vtipných nápadov - za všetky aspoň stráže, vykonávajúce rannú potrebu z hradieb, kráľ Bruno a jeho nohsled Passelew (dvojica na "pohledání") či sestra Jess . . . ica?! :)(9.4.2007)