Originální černohumorná variace na pohádky o hloupém Honzovi je typicky gilliamovským způsobem míšena s pohádkovou satirou na způsob Swiftových Gulliverových cest (Žvahlav - hypostáze konzumu, chamtivosti a dravého kapitalismu??). Gilliam občas pro záplavu nápadů zapomene na pohádkového laika-diváka, ale zabavný a trefný je dost a dost.(25.12.2009)

Skvělá satira na středověká témata, chvílemi parodující i současnost - například v geniální scéně, kdy se mladík v podání Michaela Palina dostane do středověkého "velkoměsta" a je fascinován vyvěsenými tabulemi s názvy obchodů a cechů (jako by sledoval neony v Las vegas:). Gilliam tu ještě těží z Pythonovské estetiky, ne/plynulosti děje a humoru, který se jeví částečně jako intelektuální a částečně naprosto prvoplanovitý.(19.2.2010)

Jak se to netýká Pythonů, tak je pro mě Gilliam docela zklamáním. Žvahlav sice k této kategorii patří, ale že bych se obzvlášť bavil, se taky říct nedá. Přišlo mi totiž, že fórů byla tak třetina, než by si scénář zasloužil, a proto se celý příběh točil okolo blbosti, která byla ve výsledku strašně natahaná. 60%(6.8.2017)

Film Terryho Gilliama, tematicky navazující na Monty Python a Svatý Grál. V dávné Anglii se odehrává značně potrhlá verze pohádky - variace na téma "Jak hloupý Honza draka Žvahlava zabil". Jeho podobnost s ostatními Pythonovinami je možná jeho největší slabostí, u některých gagů jsem měl pocit, že je odněkud znám... Mnoho vtípků bohužel vyzní do ztracena. Děj také neubíhá tak rychle, jak by bylo záhodno. Potěší účast skoro všech Pythonů. Ať jste jejich fanoušci nebo ne, tenhle film stojí za vyzkoušení. Někdo se u něj dobře pobaví, jiní se budou královsky nudit.(9.12.2006)

Taková pohádka pro velké i malé děti plná drastických řešení jednoduchých věcí (zvonek u dveří v podobě ječícího oběšence:)) a ironické kritiky různých autorit (král, biskup...). Kdo má rád bandu okolo pythonů, tak by mu toto nemělo ujít:) Chvílemi se to zdá trochu zdlouhavé, ale na celkovém dojmu to nic nekazí. Dívat se na to spíš odpočatý:)(26.6.2012)

• - John Cleese a Iain Cuthbertson odmítli role v tomto filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mnoho scén bylo kvůli nízkému rozpočtu točeno jen jednou. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Producent Sanford Lieberson chtěl do role Dennise původně obsadit Michaela Crawforda. (Zdroj: ČSFD.cz)