Chvíli jsem uvažoval o třech, ale neměl jsem srdce na to, hodnotit to tak nízko, přece jenom, je to celkem zábavná záležitost, a i když není tak úplně "monty pythonovská", právě podpis této skupiny z ní je docela cítit (a není to jen tím, že jich tam pár je) a já si přitom zase uvědomil, že nevím, co si o tom jejich humoru mám myslet. Celkem zábavná fantasy, ale u mě zhruba na jedno zhlédnutí, neboť mi to přišlo fakt ujeté. Možná je to ujeté, někdy až moc, ale nepopírám, že jsem bavil, i když ne tak dobře, jak jsem očekával. Asi k tomu nebudu už moc víc psát, ale prostě zápletka fajn, herci výborní, kostýmy skvělé, atmosféra ucházející a to je tak zhruba všechno. Gilliamovy filmy se mi komentují čím dál hůř a tak jsem rád, že ze sebe dostanu aspoň něco. Ale na tyhle filmy asi musí člověk mít náladu (myslím zrovna konkrétně tenhle a MP filmy, ale to už odbíhám.) 77%.(2.2.2015)

Chtělo by to něco víc, aby to bylo aspoň na ****. Osobně můj první film Terryho G. a ani mě nepřekvapovala jeho neobvyklá forma. Něco podobného jsem čekala :-) Je to taková pohádka v ošklivém prostředí aneb kde přišli ti pisálci na to, že všechno musí být v pohádkách čisťounké a malebné? Pár vtípků, které vás pobaví, ale hlavně zlatíčko Michael v hlavní roli je dokonalým ztělesněním dobráka milujícího Griseldu.(4.10.2006)

Skutečnost, že tato gilliamovsky svérázná fantasy sahá produktům skupiny Monty Python nanejvýš tak do pasu, ještě neznamená, že je špatná. Humoru tu pravda není tolik a často se divák prostě jenom usmívá (otcova smrtelná postel, kdo nejvíce těží z přítomnosti obludy, obvinění z kanibalismu), spíše než by se smál na celé kolo (pár pěkně absurdních momentů se tu přeci jenom najde). V Jabberwockym hraje první housle satirický pohled na žánr fantasy, využívá až nadužívá "špínu středověku" a působí zvláštně. Shrnuto a podtrženo, není to vtipem nadupaný film. Snímek však v několika místech opravdu pobaví a vytváří si svou osobitou atmosféru. Necelých 60% a tři hvězdy.(3.1.2020)

Taková pohádka pro velké i malé děti plná drastických řešení jednoduchých věcí (zvonek u dveří v podobě ječícího oběšence:)) a ironické kritiky různých autorit (král, biskup...). Kdo má rád bandu okolo pythonů, tak by mu toto nemělo ujít:) Chvílemi se to zdá trochu zdlouhavé, ale na celkovém dojmu to nic nekazí. Dívat se na to spíš odpočatý:)(26.6.2012)

• Radiq

Monty Pythoni nikdy nezklamou a ani v tomhle případě to není výjimka. Na poprvé se mi to moc nelíbilo, ale teď už je to pro mě kult. Zajimavy je, jak se mi názor na tuhle blbost mění. Když jsem to viděl teď po letech, moc nadšenej z toho nejsu. Gilliam nám ukázal, jak vypadá středověká černohumorná pohádka, i když humoru tady je pomálu... i když pro někoho asi ne, protože snaha tam je, ale mě to teda moc nerozesmálo. Takže černy to je, ale humorny ani ne. Místama mi to přijde jako docela amatéřina a ani protagonisté z Monty Pythona to moc nezachraňují. Nevim, možná příště to už pro mě zas bude kult...(22.2.2007)

• - Mnoho scén bylo kvůli nízkému rozpočtu točeno jen jednou.

• - Producent Sanford Lieberson chtěl do role Dennise původně obsadit Michaela Crawforda.

• - John Cleese a Iain Cuthbertson odmítli role v tomto filmu.