Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špatné časy nastanou v království Bruna Pochybného, když se zemí začne potulovat děsivá příšera zvaná Žvahlav. Její oči jsou dvěma plameny a pařáty vytasenými meči. Který statečný rytíř zabije tuto bestii a zachrání království? A kdo získá ruku krásné princezny? Bude to Dennis, hlupák a moula, který se učí bednářem a miluje tlustou Griseldu? Může právě on zachránit království? Nebo je to nad jeho síly? (Bonton Home Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

togaf 

všechny recenze uživatele

Vtipně nechutná pohádka o hrdinovi, který vlastně tak úplně není hrdina, a jeho vyvolené "baculaté" Griseldě. Nejvtipnější scény se podle mě vždy točí kolem Dennise - dar z lásky, různé druhy vyměšování...takhle to moc vábně sice nezní, ale věřte mi, stojí to za to (i kdyby je kvůli sestře Jessice). MP stále v dobré kondici. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Chvíli jsem uvažoval o třech, ale neměl jsem srdce na to, hodnotit to tak nízko, přece jenom, je to celkem zábavná záležitost, a i když není tak úplně "monty pythonovská", právě podpis této skupiny z ní je docela cítit (a není to jen tím, že jich tam pár je) a já si přitom zase uvědomil, že nevím, co si o tom jejich humoru mám myslet. Celkem zábavná fantasy, ale u mě zhruba na jedno zhlédnutí, neboť mi to přišlo fakt ujeté. Možná je to ujeté, někdy až moc, ale nepopírám, že jsem bavil, i když ne tak dobře, jak jsem očekával. Asi k tomu nebudu už moc víc psát, ale prostě zápletka fajn, herci výborní, kostýmy skvělé, atmosféra ucházející a to je tak zhruba všechno. Gilliamovy filmy se mi komentují čím dál hůř a tak jsem rád, že ze sebe dostanu aspoň něco. Ale na tyhle filmy asi musí člověk mít náladu (myslím zrovna konkrétně tenhle a MP filmy, ale to už odbíhám.) 77%. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dramaturgicky nesúrodé, vtipné len tak tak, nie ešte poriadne gilliamovské, aj keď s gilliamovským monštrom. Toho si užijeme až v samotnom závere a je tu len takým MacGuffinom, aby tu bol vôbec nejaký dej a nešlo len o sled scénok bez pevnejšieho previazania. Napriek všetkému ale film prekvapivo funguje, možno je to tým, že si to Gilliam užíval plnými dúškami a asi nikoho netrápilo, či dielko v kinách prepadne. Najväčším plusom je ale výborný Michael Palin v hlavnej úlohe, tomu sadol Dennis dokonale, neprekonal by ho ani Marek Ťapák. 70% ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Jak se to netýká Pythonů, tak je pro mě Gilliam docela zklamáním. Žvahlav sice k této kategorii patří, ale že bych se obzvlášť bavil, se taky říct nedá. Přišlo mi totiž, že fórů byla tak třetina, než by si scénář zasloužil, a proto se celý příběh točil okolo blbosti, která byla ve výsledku strašně natahaná. 60% ()

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

Taková pohádka pro velké i malé děti plná drastických řešení jednoduchých věcí (zvonek u dveří v podobě ječícího oběšence:)) a ironické kritiky různých autorit (král, biskup...). Kdo má rád bandu okolo pythonů, tak by mu toto nemělo ujít:) Chvílemi se to zdá trochu zdlouhavé, ale na celkovém dojmu to nic nekazí. Dívat se na to spíš odpočatý:) ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • John Cleese a Iain Cuthbertson odmítli role v tomto filmu. (ČSFD)
  • Mnoho scén bylo kvůli nízkému rozpočtu točeno jen jednou. (ČSFD)
  • Producent Sanford Lieberson chtěl do role Dennise původně obsadit Michaela Crawforda. (ČSFD)

Související novinky

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse

29.11.2020

Ve věku 85 let zemřel po krátké nemoci britský herec a bývalý bodybuilder David Prowse. Prowse budou fanoušci nejlépe znát jako muže, který na sobě v původních Star Wars nosil ikonický kostým Darth… (více)

Reklama

Reklama