„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

prezdivaka odpad!

Některé epizody byly přímo definicí kýče. Nereálnost chování postav odpovídala červené knihovně, kdy nechcete po čtenáři, aby se aspoň trochu zamyslel. ()

Martin_W

Zmatené, krátké a podivně pozkládané. Čekal jsem něco mnohem lepšího, nakonec mě zaujala pouze dějová linka herců Igora Chmely a Pavly Vitázkové. "Kráva" Barbora Poláková taky vynikala, jen škoda že se jí nedostalo lepšího příběhu. 42% ()

spageta

K podobným filmům jsem poslední dobou dost skeptická.. buď jsem tam neviděla co tam mělo být, nebo to bylo prostě skoro bez děje...? Těžko říct. ()

mira007

Jednoduchý přímočarý film jako mozaika několika vztahů , celkem fungující i jako komedie. Příjemný film, žádná vysoká kinematografie, ale mne to pobavilo, když jsem měl 79 minut volného času. Co mi přišlo hodně odvážné, byla milostná scéna Pavly Vitázkové s jejím milencem, která překračovala meze víc než obvykle - až pak jsem si všiml v titulkách, že jejího milence hrál její skutečný manžel, takže si to mohli dovolit. Výrazné své role zahrály Barbora Poláková a Norbert Lichý. ()

ArthasKarfa

Pěkný film do takového normální všedního dne jednoho všedního života. Věta, která to opravdu dobře vystihuje "ˇŽivot není to co chceme, ale to co máme". Tohle jsou přesně ty Vieweghovy filmy, které ukazují život takový jaký je bez všech zástěrek a ideálů. Pár záběrů na lidskou duši okořeněné všedností a stereotypem někdy znamená víc než všechny velkofilmy dohromady. ()

jasse

Film naprosto k ničemu. Nejzajímavější je v něm opravdu jen ta brněnská Vaňkovka, přesně jak píše Gemini. ()

Ricky_CZ

Snad jen, že na zůčastněné dámy se vesměs moc hezky kouká.. Jinak je to neuvěřitelně bezobsažný a sterilní snímek. ()

Arnyfe

Barvitost tohoto příběhu lze charakterizovat do úrovně celoživotního hledání, nevěry, platoničnosti a věrnosti. Dedukce jednotlivých postav vytváří působivé situace. Jan Skopeček a jeho definice: „Důvod ke smutku Vám dá až stáří. Jestlipak víte co to je stáří? Postupná ztráta všeho co dává životu smysl.“ Ve zlatém věku Květy Fialové, která dodala následující moudro: „Co je podle Vás láska? Když je to každý den aspoň chvíli pěkné.“ ()

embecka

Vždy je škoda, keď niečo potenciál má a nielen, že ho nevyužijú, oni ho zbijú, okradnú, znásilnia a zakopú a chudák potenciál je jednoducho v ťahu. Herecky ma to potešilo, ale tam to aj skončilo. Ešte tú klavírnu hudbu by som vedela oceniť. To, čo bolo vo filme predvídateľné, odhalíte v prvých desiatich minútach. A to, čo predvídateľné nebolo, vám ani nikto neobjasní, ani si to nebudete chcieť vysvetliť sami pre seba, ako je to vo filmoch s otvoreným koncom. Lebo tu vás akurát tak naserie to, aké je správanie postáv ukrutne nelogické. ()

noelcoward73

Byl jsem zvědavý na scénář Michala Viewegha. Jeho Román pro muže mě totiž dost zklamal. Ani v tomto případě jsem nebyl spokojen. Viewegh už asi neví, jak napsat dobře postavu. Jak si jinak vyložit, že postava v podání Jana Kolaříka zavře Katce (Barbora Poláková) kufr auta a Katka tam nechá ruce a pak má obě v sádře na 3 měsíce? Problém je, že se špatné vykreslení týká většiny postav. Výjimkou jsou snad jen postavy v podání Květy Fialové, Jana Skopečka nebo Marie Doležalové, ale u všech se jedná pouze o vedlejší postavy. A další výtkou je, že i když je film vykládán jako romantický, romantiky je v něm dost málo. Nápad to asi nebyl špatný, ale zůstal v mnohém jen na papíře a žádná zápletka nebyla pořádně dotažená do konce. ()

adriane9

"Život není to co chceme, ale to co máme." a " Láska je když je to každý den aspoň chvíli pěkné." Nemám ráda české filmy, ale mám ráda český přístup k lásce. Tohle je pro mě reálné ztvárnění vztahů, postava za postavou měla svůj smysl a moje pochopení a ač má tento snímek nepochopitelně nízké hodnocení já dávám tolik kolik po právu zaslouží. A nelze opomenout skvělý výkon Barbory Polákové :) ()

heihatchi

Nebylo to tak hrozné, jak tu lidi píšou. Sice jsem pro těch pár případů pochopení neměl, ale věřím, že si zrovna tím někdo projít musel. ()

Everyone

Co to mělo být? To si pouštěli o pauzách ordinaci?____ MÁŠ JEŠTĚ NĚJAKÉ PŘÁNÍ? a odpovím Immanuelem Kantem, TO STAČÍ! ()

Bozvav

Dobrý videoklip k písni, který obsahuje vše podstatné. Zbylých 75 minut filmu je jen nudná vata, co jsem měla problém dokoukat. Za mne znuděných 35%. ()

Olík

Díky prvnímu televiznímu zpracování předlohy současného nejčtenějšího tuzemského autora Michala Viewegha nám brněnské studio České televize, prostřednictvím několika na sobě relativně nezávislých modelových příběhů zasazených do okleštěného prostoru, nabízí pohled na různé definice lásky ()

franya69

Trošku mi není jasné proč je tomuto filmu tady tak myta prdel, ale to je celkem jedno. Koukal jsem na to s určitými obavami po přečtení zdejších komentářů a k mému překvapení se mi to líbilo. Párkrát jsem se od srdce zasmál a ostatní emoce taky přišly, když přijít měly - takže jsem dostal víc, než jsem čekal. Jasně že se postavy v některých situacích chovaly hloupě, ale když se rozhlédnete po postavičkách kolem sebe v realitě, chovají se všechny chytře, nebo tak jak by měly??? Takže podle mně tříhvězdičkovému filmu přiděluji kvůli zdejšímu podhodnocení hvězdičky čtyři :-) ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna