„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

Beagle

Z valné většiny jde o citově vyprázdněnou exhibici sebestředných a ničím nezajímavých postav a la Viewegh. Jediná dvojice, které se podařilo přehoupnout přes laťku pozérství, byla Barbora Poláková a Jan Kolařík, i když i tam zůstal potenciál představitelů i historky se zlomenýma rukama na prvním rande využitý jen zčásti. ()

rakovnik

Jako televizní film celkem slušný počin, ale příliš dlouho jsem musel přemýšlet, co nám vlastně chtěl autor říci. Ke konci příběhy dojdou jakýchsi point, ale na ta zkušeného autora se k nim hrabou hrdinové povídek dost kostrbatě, až nezáživně. Ovšem Bára Poláková a její kus jsou roztomilé, potěšili také madam Fialová s panem Skopečkem, kteří definovali vše důležité za ostatní. Bohužel se ve filmu objevilo až příliš mnoho postav, jejichž důvod existence nám autor utajil, ale asi se chtěl vejít do těch definovaných 79 minut. Nevím proč mi závěr připomněl Lásku nebeskou...ale podstata příběhu je s oním filmem vlastně kompletně totožná. ()

M.i.k.e

Česká televizní variace na Lásku nebeskou a zároveň důkaz ze Viewegh opravdu není až tak dobrý spisovatel/scenárista.Tu a tam vykoukne relativně fajn nápad či náznak humoru/romantiky,ale jinak je to celé takové divně sterilní se spoustou nikam nevedoucích dějových linek a dost mi vadila absence konce...40% ()

zette

Nic jsem od tohoto televizniho filmu necekal, kdyz jsem si precetl, kdo psal scenar. Od Viewegha jsem nikdy nic necetl a ani to nemam v planu, pokud jsou ale jeho knihy stejne ctive, jako jeho zfilmovane dila, pak nechapu jeho oblibenost. Definice lasky poukazuje na nekolik zivotu, ani jeden nebyl nicim vyjimecny a alespon trochu me bavily jen postavy, ktere zahral Lichy a Chmela. Film je bez pointy, dej negraduje a nic vlastne ani neresi. Proste typicky ceska tvorba. Nejlepsi je tak hudba Jana Maxiana. ()

PROCESOR

Tento film nemá s láskou nic společného, natož aby jí definoval. Postavy jsou jakoby bez života smířené se svým osudem. Ani kouzelná nejstarší dvojice snímek nezachrání a dvě "moudré" fráze nad kterými se dá víc než diskutovat, také ne. Není se čeho chytit. Herecké výkony nebyly vůbec špatné, jen mi to přišlo takové splácané. A i když si troufám tvrdit, že vím, co chtěl snímek sdělit a kam to celé mělo směřovat, tak si myslím, že se to nepovedlo. ()

Larushka

Nemůžu dát odpad, neboť jsem se nedokázala odtrhnout od obrazovky. Většina postav je plochých a mně se málem zavařil mozek, když jsem se snažila vymyslet pohnutky, které by vedly k jejich chování. Báru Polákovou mám celkem ráda, ale zde se herecky moc nepředvedla. Sakra a koho zajímá koupání s obouma rukama v sádře, mě zajímají jiný věci - záchodový věci, to bych hnedka šla s hodnocením o hvězdu výš! ()

filmharmony

...novodobou českou kinematografii doslova nemůžu... občas to zkouším, ale většinou to dopadne znechucením... tenhle film mě mírně překvapil... nedoslovené, načrtnuté, civilnější herectví než jsme zvyklí... vlastně celkem milé překvapení, výjimečně za dvě... ...jedna hvězda za muziku... ()

sator

Ne že by to nějak bavilo, spíš konsternovalo... ale "smrdí" to životem až běda -našich plných a přesto naprosto prázdných životů... ()

dr.fish

Taková snaha o nezávislák, jakože všichni jsme v hajzlu, ale pokud to alespoň hodinu za den stojí za to, má to cenu. Odvyprávěné je to velmi pomalu a nenáročně. Celkové vyznění je trochu rozpačité, úplně špatné to ovšem není. 60% ()

HonzaBez

"Život není to co chceme, ale to co máme".... Leporelo několika příběhů ze života, z nichž některé jsou až trošku přitažené za vlasy. Asi nejméně logicky mi přišel příběh mladíka, který nejdříve vybere celou hotovost, koupí za ni své přítelkyni (asi) zásnubní prstýnek a když ji ho má předat při romantické večeři, udělá nakonec něco úplně jiného. Jako proč? To mě hlava nebere. Přesto mě film místy pobavil i dojmul zároveň (mj. díky Květě Fialové v její poslední roli). A zaujal i hudbou Jana Maxiana. ()

RonaMidu

dost jsem se rozhodovala,kolik hvězd dát....na jednu stranu mi to přišlo jako dobrý nápad vykreslit nějaké lidské příběhy,ale na druhou stranu ty obrázky na mě působily ve výsledku jen jako skicy....navíc mě strašně iritovala postava hraná B.Polákovou,já s tou herečkou mám vůbec problém a ještě když hrála takovou "slečnu napřesdržku",tak uf ()

Honzíno

Šustění papírem je slyšet až za roh. Film naprosto bez jakéhokoli obsahu s charaktery, které svou plochostí předčí Polabskou nížinu, kdy 'prostinký' je milosrdné slovo. Polákovou by už valná většina chlapů poslala dávno k šípku, mistr Raego v posledním dějství otočí o 360° naprosto dementně a bezpředmětně, motivace Anikó Vargové snášet kotel od celé rodiny nenalezena. Abych to shrnul, většina charakterů je na pěst. Hubenou hvězdu zachraňuje klasicky dobrý Igor Chmela, kde jediný jeho charakter a jemu vlastní projevy dávají značit logickému vyústění a skutečnost, že jsme to dokoukali. ()

noriaki

Tak jestli tohle je česká "Láska nebeská", potom mezi naší kinematografií a evropskou špičkou nezeje propast, ale přímo mezihvězdná vzdálenost. Nechal bych se rád přesvědčit že Viewegh napsal takhle mizerný scénář schválně, ale nedokážu si představit, jaký záměr by v tom byl. Dialogy jsou doslova k zblití. To co herci vypouštějí z pusy, tahá za uši a myšlenkově je to mlácení prázdné slámy. Postavy jsou tak ploché, že jejich charaktery sklouzávají do parodie. O přirozenosti a nebo opravdových emocích se nedá vůbec mluvit. Z tohohle by neměla hřejivý pocit u srdce ani rozlítostněná plačka vycepovaná na nekonečných telenovelách. Od zaslouženého odpadu film zachránila jenom velice povedená hudba. ()

venison

Celý film jsem na "něco" čekala a nakonec jsem se dočkala pouze závěrečných titulků.. Čekala jsem asi něco více vypointovaného nebo závěrečné propojení hlavních aktérů a ne vyšumění do ztracena.. Takové tak trochu o ničem :-( Nejlepší z celého TV filmu byla asi Květa Fialová, která nádherně popisuje "spokojené manželství", které má být alespoň chvilku denně hezké a nemělo by být delší dobu nesnesitelné ;-) ()

Master19

Toto by bylo snesitelné i v kině. Mnohokrát natočeno v nepřeberném množství variací, takže jde porovnávat herce, originalitu, hudbu... Všechno mi vychází tak nějak průměrně, takže ten lehký nadprůměr je díky moudrům vyřčeným ústy Květy Fialové a Jana Skopečka - těm jsem to věřil. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna