Nemocnice Parkland

• USA Parkland (více)

22. listopad 1963. Prezident John F. Kennedy byl zavražděn. Hrstka obyčejných lidí se ocitla v nanejvýš neobyčejné situaci. Film NEMOCNICE PARKLAND prostřednictvím očitých svědků rekonstruuje události tohoto tragického dne. Mladí lékaři a sestry z nemocnice Parkland. Tajná služba. Kameraman, který celou událost natočil. Bratr Lee Harveyho Oswalda. A ochranka samotného JFK. Právě od těchto na první pohled nenápadných postav se odvíjí šílený, strhující a silný příběh jedné z nejdiskutovanějších událostí historie. (Bontonfilm)

Jan_Maly

Tak film se mi moc líbil. Perfektní bylo jak zpracování podle zkutečné události, tak i herecké obsazení. Například herec Tom Welling si tam zahrál jednoho z ochranky prezidenta a myslím si, že jeho herecké schopnosti mohu jen vynachválit, Prostě u mě ten film má pět hvězdiček. ()

ivanlaris

Nic moc. Asi by som si to už nepozrel... Žiaden moment zlomu, žiadna nosná myšlienka, nič, čo by stálo za pozretie... ()

zekon

Hodně mizerný kus o ničem. Na konci jsem si říkal co tím vůbec chtěli říct?!! Oproti JFK velmi slabé, sice pohled z jiné strany ale tak nějak zbytečný a špatně zpracovaný. Slovy klasika, nuda nuda šeď šeď. ()

zeromen

Věta ve filmu co mě hoooodně pobavila "SLUŠNĚ A POCTIVĚ, PO AMERICKU" děsná sranda, a přitom taková kravina, myslím ta věta :-) Jinak film je docela slušný, i když drobátko nepřesný. Každý druhý človíček ví že Kennedyho od práskly tajné služby. Kennedy byl jeden z nejlepších prezidentů, škoda že to tak dopadlo. Prostě Američani jdou přes mrtvoly a neštítí se zavraždit i svou hlavu státu, nebo obětovat tisíce lidí z 11.září 2001. Někdy si říkám že by se historie mohla opakovat s tím rozdílem že by kulku s chytali třeba nějací dnešní prezidenti třeba ti za velkou louž..... :-) ale to jsem hodně odbočil. Jo abych nezapomněl, obsazení skvělé. ()

Bluepiggie

Myslim, ze docela pekne zahrane, ale to je tak jedine... cely film akorat vsichni breci rvou a narikaji, jako kdyby zemrel buh. Chapu, ze to byl vyznamny clovek a vyznamna udalost, ale v cely film jenom uslysite narikani a brekot lidi jak vse pos.... a nic vam to neda, protoze tuhle udalost zna uplne kazdy. Pokud bych tocil neco takoveho, urcite bych tam toho dal vice nez jen brek. ()

Pe4Ce22

Prvních 10 minut JFK umírá, dalších 10 minut všichni brečí nad jeho rakví, dalších 10 minut brečí všichni bez rakve, pak najdou a zastřelí Oswalda a pak se brečí až do konce filmu. Je mi jasné že film je podle skutečných událostí, takže scénář je předem daný, ale myslím si že z takhle vděčné předlohy se prostě dalo vyrazit mnohem více. Film je to prostě ukrutná nuda. Jediné co oceňuji jsou dobové kulisy a asi i historickou přesnost, ale to je bohužel tak jediné. 2 hvězdy ()

Edwin44

Spousta zajímavých a výborných herců, avšak dohromady jako celek film působí poměrně - néé přímo nudně ale prostě nezajímavě. Tohle je přesně ten typ filmu u kterýho sedí, nezklame ale ani nenadchne prostě klasickej průměr, nic extra novýho jsem se z toho nedozvěděl. ()

Matrix44

Film neprinasa ale absolutne nic nove. A k filmu JFK od Olivera Stona sa nepriblizuje ani na kilometer. Pre mna bol velkym sklamanim. ()

Sandai

Filmový dokument jedné z nejznámějších událostí očima těch druhých. Pro mě to byl zajímavý a povedený snímek o roli, emocích a pocitech lidí, kteří byli do tété události zataženi a o kterých se moc nemluví. Navíc má snímek silnou atmosféru, kterou podporují dobré herecké výkony. ()