Nemocnice Parkland

• USA Parkland (více)

22. listopad 1963. Prezident John F. Kennedy byl zavražděn. Hrstka obyčejných lidí se ocitla v nanejvýš neobyčejné situaci. Film NEMOCNICE PARKLAND prostřednictvím očitých svědků rekonstruuje události tohoto tragického dne. Mladí lékaři a sestry z nemocnice Parkland. Tajná služba. Kameraman, který celou událost natočil. Bratr Lee Harveyho Oswalda. A ochranka samotného JFK. Právě od těchto na první pohled nenápadných postav se odvíjí šílený, strhující a silný příběh jedné z nejdiskutovanějších událostí historie. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Stále nad ním plačú a stále to nevedia naplno vyšetriť. Viac otáznikov ako vysvetlené ponúka tento film. Je to síce silná dobovka, ale trpí na kostrbatej réžií a ponúrnej atmosfére. Kvitujem ale, že feťáčik mi v tomto filme neprekážal. Síce ma to nedokázalo strhnúť, ale dalo sa to dopozerať. 2 z 5 ()

Pavlínka9

Další pohled na atentát na JFK - nejvíc se mi líbila ta ironie, že do nemonice přivezli prvně JFK a poté Oswalda... oba dva ve stejné budově a místo úmrtí oznámeno zde. O atentátu na JFK vím hodně a proto se mi líbil nápad podívat se na to z jiného pohledu. Třeba bratr Oswald, nemocniční personál, natočený materiál. Ok - film je lehké béčko, něco na klidné odpoledne, ale vychází poměrně přesně z doložených faktů. Je to neskutečně depresivní a smutné, ale to jen podtrhuje tu atmosféru za což to má u mě další plus. ()

JohnSmith

Typická Amerika. Pohled na atentát na JFK jinak, než nám ho naservíroval Oliver Stone. Samozřejmě Stoneův film v přímém boji vítězí, ale Parkland je něco trochu jiného. Je to hlavně o emocích a pocitech všech zúčastněných. Je fakt, že něco bylo zbytečně přehrávané, třeba part Paula Giamattiho. Na druhou stranu se nedovedu vžít do situace členů ochranky, kteří přišli o hlídanou osobu nebo personálu chirurgie, kteří se pokoušeli zachránit Kennedyho a pak museli zachraňovat i Oswalda nebo brata Oswalda, který je odvrhován díky tomu, co jeho bratr provedl nebo neprovedl. Samozřejmě americké citlivky museli hrát hodně na city, což si myslím, že bude pro nás cynické Čechy, trochu utrpení. ()

sedm.1

Jednoduše strhující filmeček. Sice to na mě celé působilo neuvěřitelně zkratkovitě a povrchně, neboť zde bylo rozehráno strašně moc minipříběhů a mnoho osudů zajímavých a výrazných postav, které mě oslovili a zajímali mnohem více, než kolik jim zde bylo nakonec dáno a věnováno prostoru, zároveň ale toto zpracování napomohlo opravdu dech beroucímu tempu a velkému množství dalších informací k případu, který i já považuji za jedno z největších tragédií novodobých dějin, a to nejsem Američan. Zároveň se zde ale podařilo velice věrohodně zachytit, jak opravdu drtivá většina lidí v té době JFK doslova zbožňovala, jak ohromná rána to pro všechny byla a emoce zde zkrátka pracují na plné obrátky, jsou velice silné a působivé a chvílemi mi až z toho běhal mráz po zádech. Působivosti filmu pak napomohlo i hvězdné obsazení, ze kterého mě nejvíce zaujal Paul Giamatti, který podal fakt skvělý a především velmi přesvědčivý výkon. A opomenout nemohu samozřejmě ani dobovou atmosféru, která je též perfektní. Idyž jde ale tedy spíš o takovou rychlou filmovou jednohubku, já jsem z ní přesto nadšen, případ zavraždění JFK je zde podán zas úplně z jiného úhlu, čímž se dá Parkland označit i za poměrně originální podívanou, která mě osobně hodně oslovila a bavila. ()

charlie_ando

Úvod s použitím dobových záběrů je působivý a směřuje přímočaře a nevyhnutelně k osudovému okamžiku, který zná každý. V produkci Toma Hankse tento film natočil debutující režisér Peter Landesman, který podle knihy Vincenta Bugliosiho 'Four Days in November' napsal i scénář. Podařilo se mu natočit smutný film o tragické události, která je pro americkou veřejnost tak citlivým tématem a díky výročí o to živějším. Režisérovi se podařilo příběhu vtisknout mrazivou a dramatickou atmosféru. Neklidnou kameru od Barryho Ackroyda dobře doplňuje tesklivý soundtrack od Jamese Newtona Howarda a společně tak navozují depresivní náladu. První půlka než skončí divoký útěk z Dallasu je strhující a jasně se odlišuje od druhé části, která je spíš truchlivá a uplakaná. Silnou stránkou je obsazení, kde zvlášť zaujme Paul Giamatti jako Abraham Zapruder muž, který stojí za pořízením legendárního filmového záznamu. Za zmínku stojí i výkon Billy Bob Thorntona představujícího agenta tajné služby Forresta Sorrelse. Z průměru nijak nevybočující adaptace tragických události, která mě však nijak neurazila. ()

Mathew55

Čekal jsem, že to bude film převážně o tom, co předcházelo smrti Kennedyho, ale naopak je to o tom, co se dělo potom. Např. jak nakládali jeho rakev do letadla. Po pár prvních minutách, kdy byly použity autentické záběry, jsem si říkal, že půjde o velice kvalitní snímek, bohužel po pár dalších minutách mě tento názor opustil. Parkland je jméno nemocnice, kam byl po střelbě převezen JFK a později i Lee H. Oswald(příběh o jeho bratrovi mi jako jediný přišel zajímavý) a velká část, pro mě zbytečná a nudná, se odehrává právě tam. Film je to sice důstojně natočený, ale pro neamerického diváka víceméně o ničem.. ()

Kamiiik

Bohužel tento film nepřinesl příliš nového z atentátu na Kennedyho. Jedině tak to, co Jackie dělala na zadní kapotě auta a to, kdo celý atentát natočil. Záběry z nemocnice také fajn, ale k padesátému výročí bych očekávala více. Nicméně jako spíš odpůrce výsledku vyšetřování Warrenovy komise, že jediným atentátníkem byl Lee Harvey Oswald, bych uvítala alespoň nějakou zmínku o Jacku Rubym, takhle to vypadá jako hotová a jistá věc.... Samozřejmě je však těžké předčit dokonalý snímek JFK Olivera Stona. ()

joe777

Chválím autentičnost některých záběrů, nicméně jsem postrádal jakýkoliv nový fakt, překvapivou situaci či cokoliv, co by mohl divák ocenit. Bohužel evropský divák tento čin asi neprožívá tak, jako nějaký americký vlastenec s hrdě vyvěšenou vlajkou na zápraží... Slabší 3* ()

molcan2

Videl som tento film pred 3 dňami, podľa môjho názoru, ak niekto študoval pár rokov zavraždenie JFK, tak by bol v obraze viacej akoby chcel. Preferujem viac dokumentárnejší štýl takýchto historických udalosti. Hoci náčrt bol dokonalý. Zamerali sa na roky, lokácie a to všetko je dobré. Domnievam sa však, že by si mohli vybrať lepšiu herečku do úlohy Jackie Kennedyovej, herečka totiž VôBEC nevyzerala ako ona, Katie Holmesová vyzerala presne ako Jackie v Kennedyovcoch, ktorý navrhuje si pozrieť, ak sa vám to páčilo, pretože je to o 1000% lepšie a herci/herečky vyzerajú rovnako ako ich predlohy. ()

tranquill

"Byl tady a my ho mohli zastavit!" "To je taky můj příběh..." Ale můj ne, americkou historii nechávám Američanům. Vražda Kennedyho z jiného úhlu pohledu. Nic víc... ()

Likan7

Věrně zpracované stále velmi ožehavé téma. Dobří herci (potěšil hlavně Paul Giamatti, Zac Efron a Billy Bob Thornton a překvapil Superm...Tom Welling). Spíš než o nějaký film, který se snaží něco přinést, mi to přijde víc dokumentární, přesto to ale není na škodu, zvlášť u takové věci. Dojme jen málokterého, ale poučí každého. A to byl jeho prvotní úkol. ()

jafuska

Ono je občas dobré si oprášit historii o prezidentovi Kennedym, obvzlášt u těch mladých, i já jsem za to ráda, film, který lehce a dobře a výstižně je natočený, není tam nic přeplácaný, a to se mi líbilo, fakta, jasná, a tak by to mělo být u politických filmů ()

marek29

Super dokument o atentátu na J.F.K. napětí zde nechybí, skvěle shrnuje důkazy a drží se přísně faktů o tomto incidentu. Mě film bavil a směle ho doporučuju! ()

Tomas_PO

Spleť individuálnych príbehov jednotlivých účastníkov vraždy JFK. Agenti tajnej služby, lekár prijímajúci JFK, lokálni policajní agenti, Oswaldov brat, či kameraman, ktorému sa podarilo vraždu natočiť. Všetko zaujímavé príbehy, ku ktorým by mohli byť natočené aj samostatné filmy. Nedozvieme sa nič nové, snáď až na dve-tri zaujímavosti, no je to v skutku zaujímavý pohľad pozrieť sa na to očami ľudí, ktorí boli pri tom, aj keď mimo mediálneho záujmu. ()