Nemocnice Parkland

• USA Parkland (více)

22. listopad 1963. Prezident John F. Kennedy byl zavražděn. Hrstka obyčejných lidí se ocitla v nanejvýš neobyčejné situaci. Film NEMOCNICE PARKLAND prostřednictvím očitých svědků rekonstruuje události tohoto tragického dne. Mladí lékaři a sestry z nemocnice Parkland. Tajná služba. Kameraman, který celou událost natočil. Bratr Lee Harveyho Oswalda. A ochranka samotného JFK. Právě od těchto na první pohled nenápadných postav se odvíjí šílený, strhující a silný příběh jedné z nejdiskutovanějších událostí historie. (Bontonfilm)

ARI50

Podle mě se tenhle příběh povedlo natočit, opět jsou k dispozici skvělý herci. Mohlo se sice vic přidat ale film se mi i tak líbil a to je hlavní. ()

Morholt

Kennedyovka, která nespekuluje nad tím, jak to vlastně s vraždou Kennedyho bylo, ale věnuje se pouze dostupným informacím a to velmi detailně. Ačkoliv se svým způsobem jedná o formát hraného dokumentu, film nepostrádá výborné herce a perfektní dramatické sekvence. Za všechny bych jmenoval snahu lékařů udržet prezidenta Kennedyho při životě či hádku mezi texaským koronerem a tajnou službou o jeho tělo. Dále se mi líbil i prostor, který dostala Oswaldova rodina, přičemž dojem udělal zejména atentátníkův pohřeb. Landesman si ukousl pro svůj debut velké sousto, ale z mého pohledu obstál znamenitě. 80% ()

Borrtex

Film jsem bohužel zatím neměl možnost vidět v kině, ale až se dostane do ČR (dostane-li se vůbec), velmi rád se na něj znovu podívám. Byl to takový jiný film, ani akčňák, ani thriller, bylo to takové docela psycho-drama. Líbilo se mi, že to bylo podle skutečné události, a natočené scény byly fajně sekvenčně prodlévány se skutečnými záběry. Ono ten děj nebyl nijak pestrý, ale byl zformulován tak pěkně, že dokázal diváka zaujmout. Takže na to, že to byla první práce Petera Landesmana, výborný kousek! Hodně se mi líbila forma natočení, to prostředí a vše okolo působení na diváka. Velmi dobře na mě zapůsobila atmosféra 70. let, ta byla opravdu unikátní, jako bych tam byl:-). Film byl zakončen tak, jak je to dáno, nic nebylo vymyšleno, a autoři nic nepřidávali ani nepřekrucovali. Skončilo to tak, jak to skončit mělo, tím, že nikdo nemá ani potuchy, kdo byl vrah. (teda pokud jsem to se svou nevalnou angličtinou dobře pochopil:-D). myslím, že svým způsobem suprový a originální film :-) 100% ()

Tryskomyš

Dodnes řádně nevysvětlená vražda Amerického prezidenta Kennedyho. Dle mého dobře natočeno. Rozbor toho, co se vše dělo v Dallasu posléze této smutné události. ()

Lokutus

ubulená a nadmíru hysterická slátanina, o událostech, který zná každý malý děcko. přínos filmu tedy naprosto nulovej, jen znudeně předkládá známý fakta, aniž by s nimi jakkoliv nakládal či přinášel cokoliv novýho - a to i navzdory 150 hlavním postavám. Pozice JFK jako nejpůsobivějšího filmu o tomto tématu a epizody Červenýho trpaslíka coby nejinvenčnějšího pojetí zůstává neotřesena. ()

MartinezZ

Monotónní film, který dokáže svým děním zaujmout asi stejně dlouho, jako šumivá tableta. Něco, co by zabralo tak 10 stránek textu, tu trvá přes hodinu a půl. Sorry, ale zbytečný film, ledaže byste hodiny dějepisu prochrápali. ()

agentmiky

Film se mi velmi líbil,ale něco mi tomu chybělo.Bylo to určitě zajímavě natočené a tehdejší snímky byly také dobře vloženy,ale vše to bylo takové na mě moc jednoduché.Kdyby tam bylo více akce,dám čtyři.Ale nemyslete si,že když dávám tři hvězdy,že se mi film nelíbil.Bylo zajímavé sledovat,jak se doktoři nejdříve snažili oživit J.F.Kennedyho a pak ještě jeho vraha.Na konci se mi líbilo,jak ukázali pravý život opravdových hrdinů z té doby.Za mě dávám 70% ()

kaylin

No, jestli Zac Efron zachraňoval Kennedyho, asi je jasné, kde se stala chyba. Ale vážně. Po padesáti letech si Američané připomínají smrt muže, jehož přežití by asi podle všeho mohlo změnit svět. Nevíme, nedošlo k tomu. JFK bude věčným tématem. Film má skvělé obsazení a místy výborné herecké výkony, ale když se podívám na záznam, který se v podstatě náhodou podařilo zachytit Abrahamu Zapruderovi, záznam, který zachycuje to, jak byl JFK postřelen, mrazí mě mnohem víc z toho, jak jsou lidé bestiální a co jsou schopni udělat. Film vyniká snahou zachytit události, které normálně lidé vidět nemohli. To se mu daří, ale je to vlastně jen vzpomínka na děsivý čin. ()

FilmFan24

1 a 3 dny, které se udály po atentátu na Kennedyho v Dallasu. Režijní debut Petera Landesmana plný vypjatých situací v podání známých i méně známých herců a plný zajímavých informací z pozadí neblaze známé události, které mě nenechaly ani na chvíli vydechnout. P.S. Vůbec by mě nenapadlo, že rakev s ostatky prezidenta nemohli dostat do letadla... ()

Dont

Nejzajímavější postavou byl Oswaldův bratr v podání Jamese Badgera Dalea, který se zase jednou představil v dobrém světle. Uvidíme, jestli se dočká nějaké významnější role v ambicióznějším bijáku. Jinak šedý průměr, film s pár podařenými scénami a mezi tím kde nic tu nic. ()

peiton

Film nestráca čas a už v počiatočných scénach (cca15min) hodne využíva archívne zábery,ktoré existujú od návštevy JFK v Dallase.Zároveň sa tvorcom podarilo vierohodne prepojiť tieto zábery s tými hranými bez rušivého efektu.Prvá polovica mala citovú šťavu,bola s tých lepších,kde prím hral patričný chaos,hodiaci sa zmätok i samotná akcia.Obsadenie sa z môjho pohľadu skladá z veľa neznámych hercov,ktorý týmto dodávajú oveľa autentickejší pocit z filmu.Ak sa vám niektorá z hlav.postáv zapáči,neobľúbte si ju!Budete sklamaní.I napriek tomu,že každá postava je dôležitým článkom,má svoju úlohu,svoj cieľ a zámer, ani jedna z nich nie je dominantnou postavou a ani jednej nie je venovaný dostatok priestoru a nie je uprednostňovaná.Pre všetkých fanúšikov takejto tematiky a fajnšmekrov aj konšpiračných teorií je povinnou jazdou a docela fajn jednohubkou. ()

M.i.k.e

Parkland možná nemá čím překvapit,ale i přesto velmi dobře funguje jakožto netradiční pohled na dané události,k čemuž přispívá i používání autentických záběrů.I přes svoje televizní vzezření a fakt,že všichni vědí co se bude dít se tvůrcům daří držet solidní napětí a minimálně první půl hodina je opravdu výborná a zralá na plný počet.Pro "fanoušky" ideální jednohubka...80% ()

zbyshek

Americký film natočen prakticky pouze pro americké občany. Koho jiného by také zajímal atentát na státníka jiné země? Já si troufnu říct, že to nebude velké kvantum. Nicméně chápu Hollywood, že tento film musel vzniknout. Přeci jen je to důležitý okamžik v jejich národní historii a také moment, který spojil a nadále spojuje lid. To ale nic nemění na faktu, že tento film, je pěkně nudný a nezáživný. Procítěné chvíle lidí oplakávající prezidenta mě tedy nebraly, a že jich tam bylo hodně. Bez žádného děje ani akce, tvůrci stavěli jen na "silném" příběhu, a to teda nic moc! 30% ()

Streeper

Hodně zajímavě pojatý film. Ukazuje nám to různé momenty z různých částí životů, když zastřelili Kennedyho. Na jednu stranu je to hodně zajímavé a poutavé, líbí se mi, že jsou zde vyobrazeny různé názory na ten moment, ale na druhou stranu je to občas dost veliká nuda. ()

Icefist

Klíčovou otázkou zde je: daří se tvůrcům vytvořit odpovídající atmosféru? Naštěstí mohu odpovědět jednoznačné ano. Celý úsek oživování v nemocnici jsem ani nedýchal a vůbec jsem v té době nemyslel na to, že vím jak to dopadne. I ostatní minipříběhy tu ale mají své pevné místo a všechny dohromady precizně zakomponované dávají vzniknout přesvědčivé mozaice. Souvislosti a drobnosti, nad kterýma by člověka ani nenapadlo v kontextu s danou událostí přemýšlet, jsou vyobrazeny neuvěřitelně přirozeně. Já doporučuji. 90 % Oblíbená část- proces naložení do letadla ()

klida

Úvodní půlhodina jede v obrovském tempu, snad nebudu příliš spoilerovat, když naznačím, že během ní prezident Kennedy zemře. Pak už je to ale jenom tklivá nuda bez jasného směru, a tak je k vidění jen několik epizodních podzápletek. Spíš televizní záležitost se spoustou známých seriálovych tváří. Slabý průměr. ()

sator

Další film který se veze na vlně "výročí" a který stejně jako všechny ostatní papouškuje 50 let staré lži... ()

Sabrewulf

Legračně zbytečný film. Ale jakože fest. Už skoro na bázi parodie. Až je vám stydno za ty herce, jak tam pobíhají, snaží se ze sebe ždímat emoce, snaží se hrát a to všechno PRO NIC ZA NIC s úplně nulovým efektem a účinkem. Lautr nic nového či zajímavého se o této události nedozvíte, to, že zastřelili v autě Kennedyho, že jim umřel v nemocnici a že pak chytli nějakého Oswalda, ví i lajk, který se o americkou historii nijak nezajímá. Nic navíc. Takže "nejdramatičtějšími" scénami nám zůstane jen to, jak se šéf ochranky vzteká, že to podělali, nebo jak se kravaťák rozčiluje, že si chlap v nemocnici dovolil říct na adresu mrtvého prezidenta:"Odvezte ostatky". Trapas. Třešničkou na dortu je velice zavádějící název filmu, protože až na začátek nemá obsah s nemocnicí prakticky nic společného. Ztráta času. ()

StanislachKo

Taký lacnejší Greengrass... Ale stále Greengrass! Až po tomto filme som naplno pocítil atmosféru okolo vraždy JFK. Scény z chirurgickej sály boli supernapínavé napriek tomu, že je jasné ako tie zákroky v oboch prípadoch dopadnú. Navyše sa tvárili typicky televízne, že nič neukážu až príde Jackie s kusom mozgu v dlaniach. Tiež kvitujem, že film sa dotkol aj Oswaldovcov, ktorí museli celý život znášať peklo na zemi. Efron a Giamatti výborní a ostatní agenti všetci rovnakí v rovnakých kvádrach, takže v tých postavách som mal hokej. Ale nevadí. Zaujímavý nenápadný počin. ()

dr.fish

Něco se tu nepovedlo a nevím co. Ono to celé je vlastně docela zajímavé téme, ale to provedení ho zcela zabilo...50% ()