Kid se vrátil! A tentokrát jsou události ještě zuřivější a mají větší spád než minule. Karate Kid (Ralph Macchio) přicestoval do Okinavy na návštěvu umírajícího otce svého učitele Miyagii (Pat Morita). Ale tento výlet otevřel Miyagiho starý spor s jeho zapřísáhlým nepřítelem. Daniel se naučil mnoho ze starobylé japonské tradice a ví, co znamená pojem cti, ale právě díky tomu se začíná zaplétat do všeprostupující nenávisti krevní msty. Kid, ani jeho učitel, již nemohou hrát hru podle jasných pravidel - tentokrát jde o boj na život a na smrt. (Bonton Home Video)

ScarPoul

Dvojka sa mi páčila o trošičku viac ako jednotka. Už len kvôli prostrediu Okinawi(v tomto prípade Hawaia). Vzťah medzi Mijagim a Danielom sa postupne prehlbuje a tam, kde sa prvá časť zameriavala na Daniela, je tento diel venovaný jeho učiteľovi a návratom do minulosti. Je to v zásade veľmi úsmevné, vidieť ako sa to berie strašne vážne. Ale na druhú stranu si to uchováva taký ten milý morálny základ, na ktorom sa dá stavať. Pamätám si, že ako dieťa som bol z toho uchvátený. A dnes som si pripomenul prečo. Páči sa mi, ako málo to akceptuje niektoré fakty podané o Mijagim v prvej časti. A koniec mi príde, ako keby si tvorcovia spomenuli, že neuzatvorili jednu dejovú líniu. Ku cti im slúži, že ju nakoniec za päť minút dvanásť uzatvorili. Dnes by sa s tým nikto neobťažoval. 3* a guilty pleasure. ()

corpsy

Veľký úspech prvej časti si vyžiadal pokračovanie ( ešte úspešnejšie ). A vyšlo to skvelo. Výborná zábava. ()

ConanVJ

Pěkný film jako jednička, tentokráte je děj na Okinawě. U dnešního publika asi film neobstojí, ale já se na něj rád podívám. 80% :) ()

Vojcl

Nejedná se o klasický karate film, ale spíše o rodinný snímek z prostředí bojových umění. Macchio sice vypadá tak na 12, a akční scény jsou naprosto nereálné (jestřábí kop mě vážně dostal). A to tu však vůbec nejde. Karate Kid je pohádka se vším všudy a pokud přistoupíte na její pravidla hry, je bez problémů koukatelná. ()

Martin741

Taky vyvar, z ktoreho sa uvarila uz podstatne lepsia jednotka. Presun na Okinawu stoji za to pozriet, zvysok filmu vyfuci z hlavy za 5 minut po pozreti. Ani kataristicke bojove schopnosti hercov ma ako divaka nepresvedcili. 30 % ()

danecek24

44. Zlatý Glóbus za rok 1986 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "The Glory Of Love" - Hudba Peter Cetera, David Foster, text Peter Cetera, Diane Nini ()

carly

toto je môj najobľúbenejší diel. nemá to nejaký zvláštny dôvod, jednoducho mám túto časť najradšej ()

Juto

Není to úplný prúser ale ani ma to nezaujalo. Sklamanie bolo pre mňa aj keď som to videl v detstve. 4/10 ()

hans500

Velmi dobré pokračování, téměř tak dobré jako první díl, v některých aspektech dokonce lepší, bohužel celkově je o trochu horší. ()

Sfinkter

Mijagi se musí vypořádat se svou minulostí a Daniel ho v tom samozřejmě nenechá. Další nenáročný příběh z oblíbené karate dílny je naprostou oddychovkou, která vás v sobotu ráno určitě neurazí. ()

Tomes83

Řekl bych, že dokonce i o něco lepší jak díl první! Do hry se už totiž mnohem více zapojuje i sám velký mistr! (respektive je k tomu nucený) Super pokračování! ()

lennyd

Zanedlouho po velkém vítězství Dannyho (Ralph Macchio) v turnaji se jeho učitel Mijagi (Pat Morita) dozvídá, že jeho otec umírá. Chce s ním strávit poslední chvíle v japonské Okinawě, a Danny se rozhodne letět s ním. Ale Mijagi má na rodné Okinawe nevyřízené účty se svým dávným přítelem, nyní úhlavním nepřítelem. Jedinou možností jak účty vyrovnat je souboj na život a na smrt.... Druhé pokračování Karate Kida má určitě co nabídnout - když nic jiného, tak prostředí japonské Okinawi pohledem amerického teenagera. Jinak je děj opět podobně naivní jako v jedničce - možná ještě víc (hlavní padouch náhle prozře, a rozdá veškeré své bohatství chudým vesničanům, apod). Trénink i souboje jsou i tady docela zajímavé (sekání ledu!), ale tím, že je děj předvídatelný, tak jsem se docela nudil, než jsem se dočkal finálního souboje (včetně parádičky na závěr). Pohybové umění Pata Mority ale nelze než obdivovat... ()

rockwoman

Karate Kid je pro mě symbolem opravdového přátelství a úcty k druhému. I po letech tam cítím to nádherné propojené souznění, které svým postavám vdechli Ralph Macchio a Pat Morita. *** Peter Cetera - Glory of Love *** ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022