marvolo

Nie je to síce moja šálka kávy, ale rozhodne som čakal väčšiu pohromu. Romantické filmy vôbec nevyhľadávam a ak si nejaký kuknem, tak ma to nudí a nebaví. Tento film ma naopak celkom aj bavil, boli tam vtipné momenty a také tajomno v pozadí. V podstate moje tri hviezdičky sú dobré, nato že sa jedná o romantický film, viac som ale dať nemohol, keďže ako som uviedol hneď na začiatku, nie je to moja šálka kávy :) Ku koncu ma film už trochu nudil, tých 124 minút bolo dosť :) ()

JaninaM

Na začátek malé varování, ten kdo nečetl knihu, pro toho film není moc vhodný. Bude se v něm ztrácet a nepochopí spoustu souvislostí. Já knihu četla a do prvního dílu se rozhodně nevešlo to co je obsáhlé v knize, a jsou to důležité maličkosti a spojitosti. Hlavní hrdinka Ana je velmi milá, ale tu její nevinnost jsem jí nějak po celou dobu nemohla uvěřit. Její partner Grey je pro mě velmi nesympatický herec, který mě neustále rozptyloval svýma nesouměrnýma očima a jeho tři kudrny nad čelem mi připomínaly slizkého Brandona Walshe z Beverly hills. Spolubydlící Kate je klasická žena středního věku, která hraje školou povinnou mladici. To že má v obličeji několik plastických zákroků je zřejmě pro dívky školního věku v Americe běžné. Její postava se v příběhu moc nerozvíjela, taktéž fotograf Jozé, bratr a sestra hl.hrdiny jsou hned v začátku vymazány z děje. V knize všechny vedlejší postavy jsou více zapojené do děje a mile celou knihu doplňují. Na plátně se jen všichni na chvíli mihli a tím pádem na sebe nic nenavazovalo a vše je hodně strohé a nezajímavé. Točí se to jen kolem dvou hlavních postav, kolem jejich nespoutaného chtíče a zbytek je velmi prázdný a nudný. V knize jsou podrobně rozepsány všechny detaily příběhu a hlavně skvěle vystiženy pocity hlavních postav, které jsou důležité k pochopení pohnutek a důvodů toho, proč hl. hrdina Grey vykonává své prazvláštní libůstky.Pocity a zážitky hl. hrdinky jsou taktéž dopodrobna rozepsány, vteřinu po vteřině při spoutávání a následném tvrdším milování, kdežto na plátně vidíme jen připoutanou nahou dívku, která se kroutí při výprasku a následný sex. Takže vlastně jen lehčí porno bez toho erotického náboje a mrazení, které hl. hrdinka prožívá a jež je podrobně vystiženo v knize. Jistě, hezký to pohled, ale takových filmů z touto tématikou je nespočet. Ano, musím souhlasit, že ani kniha není žádná exkluzivní literatura, ale je napsána velmi lehce ,nenuceně a podrobně, takže do děje vplujete ani nevíte jak. Nezasvěcený v kině vidí jen prázdnotu a hroznou nudu. Abych nebyla jen zlá, musím podotknout, že hudba je perfektní. Každý tón sedí na vteřinu skvěle a nádherně doplňuje děj, či činnost na plátně. Taktéž záběry z výšek na město, výhled z bytu hl. postavy je neskutečně nádherný a romantický . Pro mě velmi hezký a reálný záběr je v bezmotorovém letadle, kdy hl. hrdinka dala najevo své nespoutané nadšení z letu, výhled na nebe a krajinu, taktéž její poletující vlasy kolem tváře jsou velmi hezky zachycené. Také musím pochválit lehký humor a vtipné hlášky, které se do děje hezky hodí a bez něj bych po celou dobu nevydržela sedět a sledovat vše do konce. Vím jistě, že na druhý díl se budu hodně rozmýšlet, zda jít či ne. Konečné shrnutí: pro ženy a dívky , pro malý únik z reality, doporučuji a pro muže jen v případě donucení ze strany svých protějšků, nebo po přečtení knihy. ()

mizach

Skutečně je škoda toho negativního humbuku kolem. Film přináší to, co má tento žánr přinášet a není důvod ho proto zatracovat. Oddychovka, dobře obsazená, příjemná hudba a prostředí (Seattle je poslední dobou v každém filmu :-), není důvod se více zamýšlet a hlavně čekat něco hlubokého. Kino náročného diváka to být nemělo, odcházeli jsme spokojeni a - trochu i inspirováni. Kdyby se někdo pokusil o malý průzkum, mezi recenzenty s kritérii počet hvězdiček- věk - pohlaví - sexuální nasycenost.. Trochu mě děsila přítomnost dvanáctiletých Barbín v kině. Co na Valentýna čekaly a co si z kina odnesly ve svých hlavičkách? Nejsem puritán, ale hranice přístupnosti 15 let je v tomto případě diskutabilní.. ()

robbieno

Priemerný film s priemerným obsadením. Niečo na štýl Pilcherovky a Lindstromovky s americkou erotikou a nesktutočným marketingom. Dá sa to pozerať ale nieje to " kultový " romanticky film ktorý si budem pamatať aj o 10 rokov. Bolo tam pár zábavných scén a to u mňa zvýšilo hodnotenie. ()

folkos

Knihu jsem nečetl, takže kdo ví, zda byla dobrá. I přesto jsem měl o filmu určitou představu a předem mi bylo jasné, jaký film bude. Musím uznat, že film naprosto splnil mé očekávání... byla to sračka. Když říkám sračka, nemyslím tím taková sračka, jako například některé komedie od pana Trošky. Možná se ptáte... když jsem očekával, že to bude sračka, proč jsem na to šel? Odpověď je jasná. Venku byla zima a já se chtěl někde zahřát. ()

kyzi

Chápu všechny rozporuplné názory, nechápu zbytečné vulgarismy a na adresu filmu musím podotknout, že jsem byla příjemně překvapená. Kniha mě příliš nenadchla a tak moje očekávání nebyla nějak zvlášť vysoká. Dočkala jsem se však poměrně slušného romanticky laděného příběhu s lehkým sado-maso podtónem. Nadchlo mě, jak se oba hlavní hrdinové dobře vypořádali se svými rolemi a dle mého názoru některé scény nebylo snadné zahrát...Velice mile na mě působila hudba. Perfektně celý film doplňovala a myslím, že soundrack si budu muset sehnat. Co se týče samotného děje...mám dojem, že většina z těch, co do kina šli věděli do čeho jdou. Že tedy nemá jít o brutální drama ani luxusní komedii...takže nechápu ty oplzlé rádoby trefné komentáře, navíc únavně dlouhé... Já osobně se u filmu i celkem zasmála a hlavně příjemně zrelaxovala, což je, jak mi jistě dají mnozí za pravdu, jednou z hlavních podstat toho, že si vyrazím v neděli večer do kina. ()

holubicka9

Priznám sa, že po filme som mala zmiešané pocity...no po dôkladnom premýšľaní a rozhodovaní som sa rozhodla filmu udeliť plný počet. V porovnaní s knihou musím podotknúť, že kniha bola podstatne lepšia, nakoľko bola obsahovo bohatšia. Na druhej strane si uvedomujem, že nie je možné vo filme zachytiť všetko to, čo bolo obsiahnuté v knihe, no najdôležitejšie momenty vo filme nechýbali. Predovšetkým musím vyzdvihnúť herecký výkon Dakoty (ANY), ktorá svoju rolu zahrala perfektne!!! bola neskutočne zlatučká a zábavná...... nechýbali scénky, pri ktorých sa celé kino smialo :-) a ani Jamie Dornan nezaostával :-) ... ďalšie veľké plus dávam hudbe, použitej vo filme! ()

kimiczech odpad!

Co k tomu dodat.Děs. V momentě kdy se zavřel výtah jsem byl nečekaně vysvobozen. Poslouchat neukojené patnácky jak se celý film chichotají aniž by k tomu byl jakýkoli důvod.Přemýšlím viděl jsem snad horší film?Po půl hodině jsem byl obeznámen že můžu jít na pivo než abych dělal ostudu. Tak jsem se zabořil a trpěl dál. Děj:0 logika: 0 akce: 0- vzrušení 1- celkem sečteno podtrženo odpad... ()

Sylviiik

Jelikož jsem od tohoto filmu nečekala nic, příliš mě nezklamal. Ovšem nic úchvatného a závratného to nebylo ani náhodou. Četla jsem první díl knižní série, tudíž jsem tušila při každé scéně, o co tam nejspíš půjde a co se bude dít. Chápu, že mladé holky zaláskované do každého zrovna slavného mužného herce musely v tom kině vzdychat a plakat (v kině se mnou se opravdu jedna holka nahlas rozbrečela), ale sakra...můžete mi říct, co je na tomto filmu nějak zajímavé? Sexuální scény se hrozně vlečou a nemají žádný spád, zklamal mě výběr herců, hlavně filmová Anastasia, kterou neznám a i když je celkem sympatická, do téhle role mi prostě nesedla, a ani pár vtipných scének to opravdu nezachrání. Víc než dojímal mě ten film spíše nudil. Takže jedna hvězda za těch pár vtipných scén a ta druhá za krásnou hudbu, která celý film provází. Víc ani ťuk! ()

saidlik

Na začátek si dovolím dát malé přiznání. Ano já Vilém Konstantin Hřibojed jsem četl knihu a s klidným svědomím mohu prohlásit, že ač mi místy přišla jako ranní otisk vlhkého prostěradla nevybouřené maminy vcelku se číst dala. Dnes poté, co jsem se probojoval davem puberťaček lačnících po tom aby je někdo svázal kravatou a zlískal libovolným předmětem od řapíku po zahradní sekačku mohu s klidným svědomím ohodnotit i samotný film. Jenže jak mám velebit film který mi ve zkratce říká to, co všichni muži, ne věční romantici a nerdi, ne puberťáci s kšiltem plochým jako hrudní koš japonské pornoherečky, zkrátka vyspělí jedinci ví už dávno. A to sice že žena chce jediné, ten lesk na rty co má ta coura od vedle a především vyšukat mozek z hlavy. Je smutné že kvůli tomuto poznatku musela vzniknout knižní trilogie, zatím jeden film a bezmezné množství nových gumových hraček. Na tento výron poševního sekretu jakési američanky kterou manžel neobdělává dost často tak byl naroubován film. Film točený romantičkami pro romantičky. Spousta scén z knihy zmizela a spousta byla zkrácena což mi zpětně přijde neskutečné vzhledem k tomu že celý film se v podstatě, jak by řekl Kristián "šuká" nebo se o šukání mluví. Pokud tedy zrovna nesledujeme emocionální výlevy Anastázie, studentky vysoké školy jejímž největším sexuálním zážitkem z doby b.c. (čti before Christian) byl vypadlý tampón ve Wallmartu před 3 lety. Kniha Anastázii popisuje jako dívku s velkým charisma, krásnou, okouzlující což bohužel film vykreslit nedokázal. Dialogy sou plitké a každému je jasné že slouží pouze proto abychom se mohli znovu podívat na six pack pana Graye. Ani konec bohužel nedokázal vzbudit takové emoce jako kniha a člověk ta z kina odchází rozpolcený, nespokojený s bolestí v zápěstí dokazující že přítelkyně dává filmu plný počet. ()

skipik12 odpad!

Jestli se tahle patolizalska vymastena sracka dostane pres 50% tak jsme vazne narod ubohych kretenu , degradovanych srackama z Novy a Prima TV. Proc kurva nejdete na normalni film, a pokud chcete videt suk, puste si porno!!! Tohle fuck ne!!! ()

Celsius

Mám s Odstíny doslova pár zásadních problémů, které prostě nepřenesu přes své mohutné osrdí. Prvním problémem a nekonečným utrpením je přeafektovaná Dakota Johnson, na kterou se dá dívat ve chvíli, když stojí, mlčí a kouká se mimo kameru. Absolutní tragédie nastane v momentě, kdy se jí náš sadista Šedý dotkne. V ten moment bychom podle výrazu očekávali opakovaný předčasný orgasmus (a já si doteď myslel, že je to problém jen u mužské populace...). Hlavní úskalí celého tohoto počinu spočívá v tom, že z PŘÍŠERNÉ (klidně čtěte: DIVNÉ, pokud se vám zdá moje adjektivum přemrštěné) předlohy nelze vytvořit SKVĚLÝ film. Mně osobně přijde naprosto zcestné komentovat irelevantní, patetické a nereálné výplody choré mysli spisovatelky, byť právě na nich je postaven scénář. Takže ano, můžeme se chytat za hlavy z moře klišé, ale vinit přitom filmaře, rozhodně tato cesta není ta správná volba. Takových průměrných a podprůměrných romantických slaďáren ročně vpadne do kin řádově pomalu na desítky, ale jsou opomenuty (Sláva tomu na nebesích! Hosana!) díky slabému marketingu. Vítám zároveň, že z filmu neudělali východoněmecké fetiš porno (přičemž přitvrdit rozhodně mohl). Párkrát jsem se nenuceně zasmál, párkrát dostal mindrák nejen z Greyova pyje ale i z bohatství, kdežto hodněkrát jsem se musel chytit za hlavu, ne kvůli filmu, ale kvůli předloze. A někomu takovému (rozumějte, autorce) lidstvo dobrovolně odevzdá své peníze a udělá z ní jednu nejbohatších lidí na světě. *sigh* Summa sumárum: průměrný film podprůměrné předlohy. Kdyby tě Erika nepředurčila k zatracení, mohl jsi být lepší, Odstíne. ()

brusinka85

Myslím si, že si se s tím docela slušně poprali. Není možné, aby film vystihl knížku. Celý film mi utekl jako 5 min a myslím si, že je to příjemné zpracování. Herci nezklamali :). Jen si myslím, že některé erotické scény jako první vanilkový sex mohly být dotáhnuty do konce. ()

Norri

Romantické sleduji jenom komedie. Občas. Proto tento film nemám příliš s čím srovnávat. Byl takový nemastný neslaný. A ve srovnání s Big Hero 6, který jsem viděl ve stejný víkend, i málo emotivní. Takže ve výsledku 50 odstínu šedého průměru. ()

JohnyPine

Od filmu jsem moc nečekal. Z části taky kvuli komentářům a hodnocením zde. Nemůžu ale říct, že by šlo vyloženě o tragédii. Ty dvě hoďky se daly vydržet v pohodě. Chyběla mi na příběhu větší hloubka postav a směr, kterým by se měl příběh udávat. Takhle to v podstatě vypadá, že jde jen o scény hrubšího sexu a zkoušení, co až hlavní hrdinka vydrží. Její postava taky neni napsaná úplně ideálně, a to ani nemluvě o hereckém výkonu slečny Johnson. V kontrastu s hodnocením ostatních uživatelů zvedám své hodnocení na 3*. Je spousta horších filmů, i v kině a myslim si, že hodnocení odpad si film opravdu nezaslouží. ()

ToddB odpad!

Moje recenze bude poněkud netradiční. A to ze dvou důvodů. Za prvé,že bude velmi velmi krátká a za druhé, že pro tentokrát nebude recenzí samotného filmu, ale spíše obrazovým vyjevením fanynek tohoto skvostu. Takže jdeme na to : Vzpomínáte na to, jak tlustá upocená Růžičková v Slunce seno sleduje erotickou scénu z Angeliky a pak se v tom nejvypjatějším erotickém momentu podívá na chrápajícího tlustého a pivem nasáklého Škopka? KONEC :-) Nechme "ženy" snít :-) ()

tompolicky

Heuréka, mám to :o) Z pohledu chlapa, který pracuje v továrně, domů příjde pravidelně ve tři hodiny a když mu zbyde pár Kč, přinese si pivko z akce za 5,90,- a do večera se nehne od televize je to opravdu absolutní propadák. Ptám se ale proč ? Že by za to mohla naše pověstná chlapská ješitnost a hlavně závist k hlavnímu představiteli, dle mého určitě. Proto většina chlapáků napíše vulgární kometář bez hlavy a paty a film prostě NEMŮŽE uznat za dobrý. Logiku to dává, úspěšný, krásný, šarmantní chlapík, kterému žádná neodolá - to přece pro "mě" chlapíka s lahváček na gauči MUSÍ být DEBIL , tak to prostě je, že pánové? Bohu díky nepatřím do této kategorie "chlapáků" a tak můžu s klidným svědomím říct : "Jo,...film se mi zatraceně líbil." Jasně, dějově je to milionkrát okoukaný příběh allá Panna a Netvor, Pretty woman,..... Nicméně v kině jsem doslova hltal každou minutu, výkony herců jsou strhující a z plátna se doslova jiskřilo při nejen milostných scénách - uchvátila mě hlavně scéna se zavírajícím se výtahem ( na začátku a na samém konci filmu ). "Anastazia!..............Christian!" Napětí mezi herci i v kině by se dalo doslova krájet... Kratičká scéna, která však dává divákovi mnoho možností přemýšlet..... Hudba k filmu opět fantastická, "letecké" scény megalomanských měst vychytané, už se těším na domácí HD obraz :o) z DVD. Vše dokonale sladěné, oku-lahodící, propracované. Jasně, Christianovi závidím, jeho peníze, moc, ( úchylku ne ), ale nebojím se to přiznat. Navíc je pro mě takový jednoduchý příběh lásky mnohem uvěřitelnější a příjemnější, než kdovíjaký akčňák ve stilu fantasmagorie John McLain, který ve veleúspěšné sérii, bosatý a neozbrojený dokáže vyřídit polovinu teroristické sítě, jakožto policajt, pochůzkář-alkoholik, kdy půl CIA po jednom takovém teroristovi pase rok s pětisty agenty. Vše doplněné o hektolitry krve, haldu mrtvých a půl zdemolovaného města - díky, násilí nechci. Někdo v komentářích níže naspal moc hezky, že láska nemá logiku, je bláznivá, je k zamyšlení, je úchvatná s tím souhlasím a všem alespoň trochu romantickým duším film doporučuji jako krásnou oddychovku. Dva dny po shlédnutí musím stále přemýšlet o ději a moc se těším na další díly trilogie. Knihu jsem nečetl, ale ani neplánuji, budu se moc těšit na další herecké výkony Dakoty a Jamieho, věřím, že nezklamou. Asi jsem romantik, jelikož nemusím mít nutně v každém filmu sto mrtvých, padesát raněných,.... stačí mi trochu neobyčejný příběh, obyčejné lásky... Za mě plných 5 hvězd, kdyby to šlo, udělil bych 6tou, film se dostal do popředí mého osobního žebříčku. PS: A žádné porno to není, první ňadérko vykoukne až ve 43. minutě:o) pak už jen párkrát. Navíc jsou erotické scény dost smyslné, pěkné a živočišné, skvěle zapadnou do filmu, prostě super!ZADKOMĚŘIČ v kině nesepnul. Pro ty co nevědí co je ZADKOMĚŘIČ nebo také PRDELOBOL, nechť navštíví moji profilovou stránku. Ve zkratce je doba za kterou mě začne bolet zadek v kině. Čím je film zajímavější tím déle začne zadek bolet :o) () (méně) (více)

Entfak1

Raději to ani nebudu hodnotit. Ač jsem se chvílema zasmál, tak mi nic nevykompenzuje funící funnynky a podivně vlhce nasládlý vzdych, který ani klimoška nestihla odfiltrovat. Jediné co se na tom dá opravdu obdivovat je síla marketingu a reklamy :D ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva